KOSGEB Kredi

Ziraat Bankası Traktör Kredisi Faiz Oranları HesaplamaZiraat Bankası Traktör Kredisi Faiz Oranları Hesaplama

Ziraat bankası 0 km yada 2. el olarak traktör alacak olan çiftçilerimize 2020 özel 25.000 liraya kadar 12 aylık vadeler ile yıllık %6 faiz uygulamaktadır. Devlet faiz desteği kapsamında vermiş olduğu bu faiz oranı hiç bir bankada şuan için mevcut değildir. İster sıfır km alın isterse 5 yaşına kadar ikinci el traktör alın, Ziraat bankasının size sunmuş olduğu traktör kredisi ayrıcalıklı faiz oranları incelemeden başka bankaya gitmeyin.

Ziraat Bankası Traktör Kredisi Faiz Oranları Ne Kadardır?

Tüm bankalar artık çiftçilerimiz için bir çok kampanyalar düzenleyip çeşitli kredi imkanları sağlamaktadır. Bunları sürekli olarak çeşitli yayın organların da bizzat da sizlerde şahit oluyorsunuzdur zaten. Yapmış oldukları bu gayret doğru çalışmaları inanan ki bende cani gönülden takdire şayan buluyorum. Ama size şunu da temin ederim ki her ne kadar bu tür kampanyalara imza atsalar da inanınki Ziraat bankasından daha avantajlı faiz oranları ile size ne hayvan ne tarım nede traktör kredisi verebilirler. Çünkü bunun nedeni bankanın size sağlamış olduğu bu tür kredilerdeki faiz oranlarındaki farkları devlet hazinesi tarafından karşılanmasıdır. Bu da resmi gazete ile zaten teyit edilmiş ve senelik olarak Tarım, Gıda ve Hayvancılık Bakanlığı tarafından da çiftçilerimize duyurulmaktadır. Tarımsal Üretime Yönelik Yatırımlar adı altında siz çiftçilerimize sunulan sadece Traktör alımları için değil, ihtiyacınız olan mekanik bir çok alet alımları için bir çok bankada faiz oranları senelik %13 ile 14 arasında gezer iken Ziraat bankasında bu oran sadece 2020 yılına özel 250.000 liraya kadar %25 faiz desteklemesi ile yarısı yani sadece yıllık %6 oranında dır.!

Hangi Şartlara Uygun Olmanız Gerekiyor?

Her ne kadarda geri ödemeler için vade oranları 60 ay olarak olarak bir çok banka ile aynıda olsa kredi faiz oranları hepsinden çok daha azdır. Bu düşük oranlardan yararlanacaklar da aslına bakılır ise biraz sonra sıralayacağımız şartları hepsi diğer bankalar ile aynı olarak istemektedir. Nihayetinden size verilecek ortada bir para var ve bu paranın doğru ellere geçmesinin teminatı için bu şartlar bizce de aranmalıdır. Şimdi gelelim düşük faizli traktör kredisi alacak olan çiftçilerimizden aranan şartların neler olduğuna.

 1. Öncelik ile ister hayvancılık ile uğraşın ister ise tarım arazileri ile meşgul olun sizin bir çiftçi olup olmadığınızın kanıtı için tüm bankalar sizden ÇKS belgesi isterler. Bu belgenin geçerliliğini e-devlet üzerinden sorgulatma bilirsiniz.
 2. Her finansman gurubunda olduğu gibi Ziraat bankası da size traktör alımı için kredi olanağı sağlamadan evvel kimlik numaranız ile ticari geçmişinizi sorgular. Sorgulama işlemleri sonrasında kredi değeriniz riskli bölgelerde yer alıyor ise sistem tarafından size ne yazık ki kredi çıkarılmayacaktır. Tavsiye edilen KKB not ortalamanız en az İYİ seviyesinde olması gerekmektedir.
 3. Her ne kadarda alacağınız traktöre rehin koysalar da büyük ihtimaller ile en az iki tane kefil talep edileceğini lütfen unutmayınız.
 4. Devlete borcunuzun olmaması aranacaktır. Bundan dolayıda sizden vergi dairesine gidip, borcu yoktur yazısı isteyeceklerdir.
 5. Nüfus cüzdanı ve adres bilgilerinizin teyit edilmesi için daha önce ödenmiş olan herhangi fatura talep edebilirler. Tabi emekli aylığınızı Ziraat bankasından almıyor iseniz.
 6. Alınacak olan traktör sıfırsa FATURASI ikinci el ise RUHSAT BELGESİ istenilmektedir.

Geri Ödeme Koşulları, Kredi Faiz Hesaplamaları

Ziraat Bankası Traktör Kredisi Hesaplama Tablosu

Ziraat Bankası Traktör Kredisi Hesaplama Tablosu

Sıfır ve ikinci el traktör alacaklar için sağlanan düşük faizli kredi imkanları ile istediğiniz marka traktörü satın alabilirsiniz. Yalnız ikinci el alacaklardaki traktörlerin yaşların en fazla 5 yaşında olması gerekmektedir. 2020 yılı için 2015 modelin altındaki traktörleri alamazsınız kısacası. Çiftçilerimize sunulan traktör desteklerinde ödemeler değişken ve sabit olarak ikiye ayrılmaktadır. Bu kredi faiz oranlarına göre değişmektedir. Düşük faizli krediler ile traktör alacaklarda ilk ödemeler yükselir iken daha sonra düşük seviyeye ulaşır. Sabit ödemelerde ise adından da anlaşılacağı gibi faizler dahil olmak üzere tüm ödemeler sabittir. Ama faiz oranları diğerine göre bir tık daha yukarıdadır. Geri ödemeler için en fazla vade 60 aydır. 60 ay vadeleri isteyen çiftçilerimiz 6 taksit ile ödeyebilir. İsteyen ise yılda 2 seçeneğini seçer veya 12 taksit ödemesi ile borçlarını kapayabilir. Sıfır ve ikinci ellerde sizlere çıkacak olan kredi miktarı traktörün değerinin en fazla %75 oranına kadardır. Bu değer sıfır alımlarda fatura ikinci elde ise kasko bedeline göre hesaplanır. Diyelim ki alacağınız bir 2. el CASE traktörün sigortacıya gittiğiniz de yaptığı kaskoda değeri 60.000 TL çıkıyor ise banka bu traktör için size en fazla 45.000 TL kredi imkanı sağlayacaktır. Bu şartlar dahilinde daha öncede belirttiğimiz gibi faiz oranlarına göre hesaplama yapar isek aşağıdaki ödeme tablosuna erişmiş oluruz. ( kasko+sigorta+ işlem ücreti gibi kesintiler hariç )

 • 10.000 TL 60 ay yılda 1 ödemenin taksit tutarı %6 faiz oranına göre 2.600 TL olacaktır.
 • 20.000 TL 60 ay senelik ödemeli taksit tutarınız 5.200 TL tir. Toplam geri ödeme 26 bin TL
 • 30.000 TL %6 faiz oranı ile senelik ödemeniz 7.800 TL, toplam ödeme 39.000 TL olacaktır.
 • 40.000 TL 5 sene 12 ayda bir ödemek isteyen çiftçilerimizin taksit tutarı 10.400 TL
 • Son olarak ise T.C. Ziraat bankasından 50.000 TL traktör kredisi çekeceklerin %6 faiz oranları ile yaptığımız hesaplamalar neticesinde 5 sene boyunca 12 ayda bir ödeyecekleri rakam 13.000 TL total da ise ödeyecekleri meblağ 65.000 TL tir

Vadelere göre kredi maliyet oran tablosunu da incelemenizi öneririm.

"Ziraat Bankası Traktör Kredisi Faiz Oranları Hesaplama" Haberi için Soru Sorabilirsiniz.

"Ziraat Bankası Traktör Kredisi Faiz Oranları Hesaplama" - 17 YORUM
 1. serdar dedi ki:

  Merhaba. Yaklasık 110.000. Tl traktör kredisi kullanmak istiyorum. 5 yıl vadeyle Yıldan yıla ödemesi ne kadar olur. 75.000 Tl yi geçince faiz oranı değişiyor galiba.

  1. serdar dedi ki:

   Cevap bekliyorum Cks ile alacagım.

 2. Ayaz dedi ki:

  Slm ben tıraktör alacam 2018 model ikinci el 125 bin istiyor benim ödeme yapacağım para 25 bin kalan para 100 bin kıredi cikarmi ciksa kac yillik cikar benim adima 16 dolum yer var 125 bin tl taksim var şehir göbeğinde 60 bin tl arsam var bunlar olurmu

 3. Adem dedi ki:

  Merhaba ben taktor kiredisi kullanacam ama annem adina .cks ve 12 tane hayvan. ev .araba ve ben den istenilen gelir beyani icin biraderinde yurdisinda calistigi icin maas bodrasini veriyorum ve kefillerimde tam birader yurdisinda oldugu icin annemle ayni hanede ikamet ediyolar veayni hanede ikamet ettigi icinde onunda imzasini istiyolar kendiside burda olmadigi icinde nasil bir yol izlemem gerek

  1. KOSGEBAdmin dedi ki:

   Faks ile imzasını alabilirsiniz.

   1. Halil dedi ki:

    Hibe li traktör alabilirmiyim

    1. KOSGEBAdmin dedi ki:

     Hibeli olarak artık traktör bildiğim kadarı ile verilmiyor. Ama, yerli üretim traktör almak için şuan Ziraat bankası çok iyi imkanlar bahsetmiş olduğum gibi sağlamaktadır.

KOSGEBKredi.net