Ziraat Bankası Traktör Kredisi Faiz Oranları Hesaplama Tablosu

Ziraat Bankası Traktör Kredisi Faiz Oranları Hesaplama Tablosu
5 Ağustos 2017 tarihinde eklendi, 108 kez okundu.


Artık şunu hepimiz kabul ediyoruz ki Türkiye’de en her sene olduğu gibi 2017 senesinde de en uygun faiz oranları ile çiftçilerimize ama sıfır ama ise ikinci el traktör kredisi imkanı sağlayan banka alternatifsiz T.C. Ziraat bankası’dır. Bunun en büyük nedeni ise devletimizin faiz desteklemesini sağlamasıdır. Şimdi hiç bir yerde kolaylık ile bulamayacağınız bankaya ait traktör kredisi faiz oranları ile bu oranlara ait çeşitli hesaplama işlemlerini sizler için yapıyoruz. Tüm işlemler faiz hesaplama makinesi ile yapıldığını ve sonuçların yaklaşık değerler olduğunu lütfen unutmayınız.

T.C. Ziraat Bankası Traktör Kredisi Faiz Oranları

Tüm bankalar artık çiftçilerimiz için bir çok projeler düzenleyip çeşitli kredi imkanları sağlamaktadır. Bunları sürekli olarak çeşitli yayın organların da bizzat da sizlerde şahit oluyorsunuzdur zaten. Yapmış oldukları bu gayret dolu çalışmaları inanan ki bende cani gönülden takdire şayan buluyorum. Ama size şunu da temin ederim ki her ne kadar bu tür projelere imza atsalar da inanınki T.C. Ziraat bankasından daha avantajlı faiz oranları ile size ne hayvan ne tarım nede traktör kredisi verebilirler. Çünkü bunun nedeni bankanın size sağlamış olduğu bu tür kredilerdeki faiz oranlarındaki farkları devlet hazinesi tarafından karşılanmasıdır. Bu da resmi gazete ile zaten teyit edilmiş ve senelik olarak Tarım, Gıda ve Hayvancılık Bakanlığı tarafından bizlere duyurulmaktadır. Tarımsal Üretime Yönelik Yatırımlar adı altında siz çiftçilerimize sunulan sadece Traktör alımları için değil, ihtiyacınız olan mekanik bir çok alet alımları için bir çok bankada faiz oranları senelik %13 ile 14 arasında gezer iken T.C. Ziraat bankasında bu oran sadece %5 ile %6 arasında yer almaktadır.

Her ne kadarda resmi gazetemize dayanarak devlet faiz destekleri ile siz çiftçilerimize bu olanaklar sunulsa da sizlerin de bazı şartlara elverişli olmanız hem devletimiz hemde finansmanı sağlayan banka tarafından aranmaktadır. Bu şartların neler olduğunu isterseniz ilk olarak belirtelim, sonrası da bankaya ait ödeme koşulları ile çeşitli oranlardaki hesaplamalarına geçebiliriz.

Hangi Şartlara Uygun Olmanız Gerekiyor ?

Her ne kadarda geri ödemeler için vade oranları bir çok banka ile aynı hatta az  dahil olsa da kuşkusuz kredi faiz oranları hepsinden çok daha azdır. Bu düşük oranlardan yararlanacaklardan aslına bakılır ise biraz sonra sıralayacağımız şartları hepsi istemektedir. Nihayetinden size verilecek ortada bir para var ve bu paranın doğru ellere geçmesinin teminatı için bu şartlar bizce de aranmalıdır. Şimdi gelelim bu şartların neler olduğuna.

  1. Öncelik ile ister hayvancılık ile uğraşın ister ise tarım arazileri ile meşgul olun sizin bir çiftçi olup olmadığınızın kanıtı için tüm bankalar sizden ÇKS belgesi isterler.
  2. Her finansman gurubunda olduğu gibi T.C. Ziraat bankası da size traktör alımı için kredi olanağı sağlamadan evvel T.C. kimlik numaranız ile ticari geçmişinizi sorgular. Sorgulama işlemleri sonrasında kredi değeriniz riskli bölgelerde yer alıyor ise sistem tarafından size ne yazık ki kredi çıkarılmayacaktır.
  3. Her ne kadarda alacağınız traktöre rehin koysalar da büyük ihtimaller ile en az iki tane kefil talep edileceğini lütfen unutmayınız.
  4. Devlete borcunuzun olmaması aranacaktır. Bundan dolayıda sizden vergi dairesine gidip, borcu yoktur yazısı isteyeceklerdir.
  5. Nüfus cüzdanı ve adres bilgilerinizin teyit edilmesi için daha önce ödenmiş olan herhangi fatura talep edebilirler. Tabi emekli aylığınızı T.C. Ziraat bankasından almıyor iseniz.Ödeme Koşulları İle Kredi Faiz Hesaplamaları

Ziraat Bankası Traktör Kredisi Hesaplama Tablosu

Ziraat Bankası Traktör Kredisi Hesaplama Tablosu

Sıfır ve ikinci el traktör alacaklar için sağlanan düşük faizli kredi imkanları ile istediğiniz marka traktörü satın alabilirsiniz. Yalnız ikinci el alacaklardaki traktörlerin yaşların en fazla 5 olması gerekmektedir. 2017 yılı için 2012 modelin altındaki traktörleri alamazsınız kısacası. Çiftçilerimize sunulan traktör desteklerinde ödemeler değişken ve sabit olarak ikiye ayrılmaktadır. Bu kredi faiz oranlarına göre değişmektedir. Düşük faizli krediler ile traktör alacaklarda ilk ödemeler yükselir iken daha sonra düşük seviyeye ulaşır. Sabit ödemelerde ise adından da anlaşılacağı gibi faizler dahil olmak üzere tüm ödemeler sabittir. Ama faiz oranları diğerine göre bir tık daha yukarıdadır. Geri ödemeler için en fazla vade 60 aydır. 60 ay vadeleri isteyen çiftçilerimiz 6 taksit ile ödeyebilir. İsteyen ise yılda 2 seçeneğini seçer ve 12 taksit ödemesi ile borçlarını kapayabilir. Sıfır ve ikinci ellerde sizlere çıkacak olan kredi miktarı traktörün değerinin en fazla %75 oranına kadardır. Bu değer sıfır alımlarda fatura ikinci elde ise kasko bedeline göre hesaplanır. Diyelim ki alacağınız bir 2. el CASE traktörün sigortacıya gittiğiniz de yaptığı kaskoda değeri 60.000 TL çıkıyor ise banka bu traktör için size en fazla 45.000 TL kredi imkanı sağlayacaktır. Bu şartlar dahilinde daha öncede belirttiğimiz gibi faiz oranlarına göre hesaplama yapar isek aşağıdaki ödeme tablosuna erişmiş oluruz. ( kasko+sigorta+ işlem ücreti gibi kesintiler hariç )

  • 10.000 TL 60 ay yılda 1 ödemenin taksit tutarı %6 faiz oranına göre 2.600 TL olacaktır.
  • 20.000 TL 60 ay senelik ödemeli taksit tutarınız 5.200 TL tir. Toplam geri ödeme 26 bin TL
  • 30.000 TL %6 faiz oranı ile senelik ödemeniz 7.800 TL, toplam ödeme 39.000 TL olacaktır.
  • 40.000 TL 5 sene 12 ayda bir ödemek isteyen çiftçilerimizin taksit tutarı 10.400 TL
  • Son olarak ise T.C. Ziraat bankasından 50.000 TL traktör kredisi çekeceklerin %6 faiz oranları ile yaptığımız hesaplamalar neticesinde 5 sene boyunca 12 ayda bir ödeyecekleri rakam 13.000 TL total da ise ödeyecekleri meblağ 65.000 TL tir.

 
Bir önceki yazımız olan 72 Ay Vadeli Traktör Kredisi Veren Bankalar başlıklı makalemizi de okumanızı öneririz.

KOSGEB' in resmi sitesi '' www.kosgeb.gov.tr' dir, sitemiz de yer alan bilgiler tamamen haber niteliğinde yer almaktadır.

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Sayfa başına git
Daha fazla Hayvan Kredisi
72 Ay Vadeli Traktör Kredisi Veren Bankalar

2017 yılı kredi ile traktör alacak olan çiftçilerimizin senesi oldu adeta. Başta TEB bankası olmak üzere bir çok banka traktör...

Kapat