KOSGEB Kredi

Ziraat Bankası Su Ürünleri Kredisi 5.000.000 TL KadarZiraat Bankası Su Ürünleri Kredisi 5.000.000 TL Kadar

Su ürünleri üzeride hayvancılık adı altında devletimiz tarafından Ziraat bankası üzerinden 5.000.000 TL kadar faizsiz kredi teşvik imkanları ile desteklenmektedir. Üstelik ipotek olarak tekne göstermeniz yeterli olmaktadır. Tatlı yada tuzlu su avcılık yaparak geçimlerini sürdüren vatandaşlarımız, balıkçılık üzerine bir tesis kurmaları halinde ise KOSGEB’ den de bir çok hibe desteğini yine 2020 yılında almaya devam etmektedirler.

Ziraat Bankası Su Ürünlerine Faizsiz Kredi Veriyor!

Hayvancılık alanında nakit ihtiyaçların en uygun şekilde karşılanmasının tek yolu Tarım Kredi Kooperatifleri ile Ziraat bankasıdır. Balıkçılık sektöründeki avcılarımız içinde bu 2020 yılı için bu böyledir. Banka RESMİ GAZETE‘de yayımlanan tebligat doğrultusunda balıkçılık alanında yatırım ilk defa tesis kuracaklar için 5 milyon TL kadar tamamen FAİZSİZ kredi vermektedir. Sektörde halen bulunan ve tatlı yada tuzlu su tesisini büyütmek isteyenler için ise 100.000 TL kadar faizsiz 100.001 TL den 5.000.000 TL kadar ise %50 faiz desteği imkanı sağlamaktadır. İŞLETME dönemindeki balıkçılarımızın 100 bin 1 TL den fazla kredi kullanmaları için 12 aylık normal faiz oranı %8 olmaktadır. Ama devletimizin sağlamış olduğu faiz indirimi ile bu oran yıllık sadece %4 aylık ise 0.33 kadar düşmektedir. Kredi maliyet oranlarının da bir hayli düşük olduğu bu olanaklardan yararlanmak için şu şartlara uygunluk göstermeniz yeterlidir.

Ziraat Bankası Su Ürünleri Başvuru İşlemleri/Şartları

Sadece canlı olarak balık almak ile kalmayıp Ziraat bankasının sunmuş olduğu su ürünleri hayvancılığı kredisi ile tatlı veya tuzlu su avcılarımız için alacaklarınız tekne, alet ve ekipmanların kredilendirilmesi olanaklarında da yararlana bilirsiniz.. Gemi, tekne alımları veya bakımları işçilik dahil, balıkçılık malzemeleri (ağ, iğne, termal, GPRS vb elektronik aletler) veya ihtiyaç duyulan soğutma odaları alımları için de yine ”SU ÜRÜNLERİ KREDİ” paketi ile alım olanakları sunulmaktadır. Başvuru için şahsen size en yakın Ziraat bankasına gitmeniz ve şu şartlara uygun olmanız yeterlidir.

 • Su ürünleri yetiştiriciliği veya avcılığı ruhsatı / belgesi
 • Kimlik belgeniz ve ipotek değeri olan herhangi bir mal veya mülk veya TEKNE istenilebilir.
 • Kredi notu değerinizin 1700 PUAN ve üzerinde olması.
 • 2 çalışan eşleri ile birlikte KEFİL.
 • Devlete borcu yoktur yazısı ” VERGİ DAİRESİ ” den.

KOSGEB Su Ürünleri Teşvikleri Nelerdir?

İster yerli palamut, lüfer. çinakop veya hamsi ister ise ithal somon, papağan balığı, kalamar veya lahoz her ne tür balıkçılık yapar iseniz yapın veya ne tür su ürünü TİCARETHANESİ kuracak olursanız olun KOSGEB hibe teşviklerinden çok rahat bir şekilde istifade edebilirsiniz. Değerli yatırımcılar ve su ürünleri ile uğraşan balıkçılar. KOSGEB üretime dayılı olarak işletme kuran veya kuracak olan herkesi şartları sağlaması durumdan desteklemektedir. Bunu desteklenen sektörler sayfasından yer alan NACE formu ile ala len aşağıdaki kodlar ile belirtmiştir.

su-hayvan-kredileri

Nace 46.38 de belirttiği gibi balık veya kabuklu veya yumuşaklar dahil yani kısacası tüm su hayvanları için yurt içi veya yurt dışı ticarethane kuracak olanlar devlet tarafından desteklenmektedir.

su-hayvan-ticareti

Yine aynı şekilde tüm deniz hayvanları için kurulacak olan herhangi bir işletme veya üretim hane için saklanması dahil ( soğuk hava depoları ) olamak üzere teşvik hibeleri verilmektedir.

su-hayvan-devlet-tesvikleri

Nace destek kodu 47.23 de ise yine açıkça belirttiği gibi genelde yurt ve şehir içi için yapılan perakende ticaretler için kurulan dükkanlar veya ticarethaneler desteklerden yararlanabilirler.

Tüm bunlar KOSGEB tarafından destek nace formunda acıkça bu şekilde belirtilmiştir. Peki bu desteklerden nasıl yararlanabilirsiniz.

 1. Yeni olarak kurulacak olan yukarıdaki belirtilen ticarethaneler
 2. Yukarıdaki kriterlerde ticaret eden balıkçılar

Bu alanda KOSGEB’den destek almak isteyen balıkçılarımızın nasıl teşviklere başvuru yapacağını detaylı bir şekilde https://www.kosgebkredi.net/girisimcilik-destek-programi/ daha önceleri anlatmıştı.

"Ziraat Bankası Su Ürünleri Kredisi 5.000.000 TL Kadar" Haberi için Soru Sorabilirsiniz.

"Ziraat Bankası Su Ürünleri Kredisi 5.000.000 TL Kadar" - 3 YORUM
 1. ali kaya dedi ki:

  30 ton kapasiteli jumbo karisdes çifliği kurmak istiyorum.kredi için verebileceğim teminatım yok.nasıl bir yol izlemem gerekli.saygılarımla

 2. Necip Mutlu dedi ki:

  Merhaba ben tarla balıkçılığı yapmak istiyorum arazim uygun ırmağa 50 metre ama nasıl nerden başlayacağımı bilmiyorum kendimde balıkçılık yapıyorum bir danışmana ihtiyacım var nevşehir

  1. KOSGEBAdmin dedi ki:

   ilk olarak ÇKS belgesi almanızı tavsiye ederim.

KOSGEBKredi.net