KOSGEB Kredi

Ziraat Bankası Seracılık Kredisi 7 Yıl Vadeli 2 Yıl ÖdemesizZiraat Bankası Seracılık Kredisi 7 Yıl Vadeli 2 Yıl Ödemesiz

Antalya ‘dan seracılık ile uğraşan çiftçilerimize müjdeli haber geldi. Buna göre Ziraat bankası seracılık faaliyetleri içinde bulunan tüm çiftçilerimize 7 yıl vadeli olarak düşük faizler ile kredi imkanı sağlayacak. Üstelik bu kredinin ilk 2 yıl da ödemesiz olarak çiftçilerimize sunulacak. Yeni seraların kurulması ve mevcut seraların iyileştirilmesi amacı ile verilecek bu kredi paketinden kimler, nasıl istifade edecek.? işte tüm başvuru şartları ile siz değerli çiftçilerimiz için yayımladık.

Seracılık Faaliyetlerine Tam 7 Yıl Vadeli 2 Yıl Ödemesiz Kredi!

Ziraat bankası çiftçilerin yüzünü güldürecek bir haberi 2020 yılında hayata geçirdi. Banka tarafından yapılan açıklamaya göre. Seracılığın en hızlı bir şekilde genişletilmesi ve özellik ile Antalya, Alanya gibi Akdeniz ve Ege bölgelerinde yaygınlaşan seracılık faaliyetlerin ülkemizin diğer bölgelerinde de yangınlaşması adına tarımsal üretim arttırılması için ürünlerin mevsim değişiklerinden etkilenmesi ve çiftçilere katkı sağlamak adına böyle bir kredinin hayata geçirilmesine karar verilmiştir, denildi. Ziraat bankası tarafından hayata geçirilen sera kredisi ile çiftçilerimiz;

 • Yeni sera kurulması için finansman desteğin sağlanması
 • Atıl durumda yer alan seraların ekonomimize yeniden kazandırılması
 • Mevcut durumda yer alan seraların tadilat, modernize edilme giderlerinin finanse edilmesi

amaçlanmaktadır. Seracılık ile uğraşan çiftçilerimizin finansman ihtiyaçlarının uygun faizler ile sağlanması için oluşturulan kredi paketinin detayları ise şunlardır.

Ziraat Bankası Seracılık Kredisi Detayları Nedir?

Ziraat bankası Genel Müdürü tarafından ilk defa Antalya ilimizde duyurulan yeni seracılık kredisinin detayları şu şekilde çiftçilerimiz ile paylaşılmıştır.

 1. Çiftçilerimizin yeni sera yapması durumda yapılan tüm giderlerin %75 kredi imkanı sağlanacaktır. Bu da 100.000 lira da tam 75.000 liraya tekabül etmektedir. Yeni sera yapımlarında çiftçilerimize sağlanacak olan kredi vadesi tam 7 yıl olarak verilecektir. Ayrıca çiftçilere sağlanan bu kredinin geri ödeme taksitleri de çiftçilerimizin belirlemiş oldukları hasat zamanlarına denk getirilecektir.! Kredi imkanının imkanları bunun ile de kalmayıp geri ödemeler ise 2 yıla kadar ötelenebilecek tir. Buda tam 2 yıl geri ödemesiz kredi demek olmaktadır.!
 2. İkinci olarak ise destek paketi daha önce kurulmuş ancak çeşitli sebeplerden dolayı üretim yapılmayan seraları ilgilendirmektedir. Bu durumda yer alan seraların tüm bakımları yapılması için finansman sağlanacaktır. Sağlanan krediler de vadeler ve faiz oranları yine düşük oranlarda olacaktır. Bu amaç kapsamında çiftçimiz süre zarfından da kazançlı çıkacaktır.
 3. Seraların modernize edilmesi amaçlanması durumunda çiftçilere yine düşük faizler ile kredi olanakları sağlanacaktır. Serasını modernize edecek olan çiftçilerimize yine orta ve uzun vadeler ile kredi imkanları sağlanacaktır.

Lütfen https://www.ziraatbank.com.tr/tr/Bankamiz-ZB/basin-odasi/BasinBultenleri/basin-bulteni-08022019.pdf basın açıklamasını okuyunuz.!

Ziraat Bankasının Seracılık Kredisi Şartları Nelerdir?

Her ne kadarda ulusal basında Ziraat bankası tarafından 7 yıl vadeli 2 sene geri ödemesiz seracılık kredisinin şartlarına pek değinilmese de bizim edinmiş olduğumuz tecrübelere dayanarak sizlere şartları sıralamak istedik.

 1. Hiç şüphesiz ki tüm krediler de olduğu gibi seracılık kredilerinde de çiftçilerimiz den mutlaka iyi bir kredi notu istenilecek tir. Kredi notu düşük olan çiftçilerimize banka personeli tarafından nazikçe krediniz onaylanmadı denileceğinden bizim hiç bir şüphemiz yok.!
 2. Her çiftçimizde olması gerekilen ÇKS belgesi mutlaka gerekli belgeler içinde yer alması gerekir.
 3. Başvuru sahibinin gelir beyanına ve kredi notuna göre en az 2 tane kefil.
 4. Devletimize borcu yoktur yazısı
 5. Gerek duyulması durumunda ise ipotek

Ziraat bankası tarafından talep edilecektir. Başvuru işlemleri ise ne yazık ki İnternet ortamından yine yapılmayıp doğrudan size en yakın Ziraat şubelerinden yapılacaktır..

Sera maliyetlerine pet şişeli çözüm bulan Yozgatlı çiftçimiz

Konumuz ile alakalı ve seracılığa değişik bir formül olduğu için bu haberi de sizler ile paylaşmak istedim. Yozgat ilimiz de bir çiftçimiz sera maliyetlerini düşürmek için pet şişelere başvurdu. Hurdacı dan yaklaşık olarak 500 TL ‘ye aldığı 3.000 şişe ile oldukça da verimli ürün alan bu girişimci çiftçimizin haberini sizler için videolu olarak paylaştık.

"Ziraat Bankası Seracılık Kredisi 7 Yıl Vadeli 2 Yıl Ödemesiz" Haberi için Soru Sorabilirsiniz.

"Ziraat Bankası Seracılık Kredisi 7 Yıl Vadeli 2 Yıl Ödemesiz" - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.

KOSGEBKredi.net