Ziraat bankası satılık daireler

Ziraat bankası satılık daireler
29 Kasım 2016 tarihinde eklendi, 3.280 kez okundu.


Ziraat bankası satılık daireler

İstanbul’dan Ankara’ya, Adana’dan Bursa’ya bir çok ilde Ziraat bankası ihale usulleri ile icralık satılık daire, villa veya müstakil gayrimenkuller vermektedir. Kapalı zarf usulü ile verilen evler için şartları sağlayan tüm vatandaşlarımız katılabilir. Sizler için Ziraat bankasın satılık ev ilanlarını, ihaleye katılım evraklarını ve ihaleye nasıl katılım sağlayabileceğinizi paylaştık. Ayrıca ihale de satılan ev ve daireler için konut kredisi kullanılır mı ? gibi temel sıkça sorulan soruları da bu sayfamızda cevaplayacağız.

Satılık gayrimenkullere başvuru nasıl yapılır

Hemen hemen her bankada olduğu gibi Ziraat bankasında ama haciz konularak alınmış ama zamanında banka yöneticiler için alınmış evler ihale üzerinden satılmaktadır. Kapalı zarf ihale usulü ile verilen bu evlere herkes katılım gösterebilir. Gayrimenkul için ihale girmek için ilk olarak mutlaka belirlenen dairenin veya villanın mutlaka belirlenen teminat tutarını vermeniz gerekmektedir. Teminat tutarları mülkün muhammen bedeline göre 5 bin TL den 20 bin TL kadar değişen rakamlardan oluşmaktadır, yani muhammen bedelinin %6 oranı da diyebiliriz. Bu teminat tutarını herhangi bir Ziraat bankası şubesine yatırabilirsiniz. Daha sonra BURADA yer alan ihale evrakları içindeki ” Gayri menkul satın alma teklif mektubunu ” bilgisayarınıza indirerek doldurmanız gerekmektedir. Burada peşin olarak alacaksanız peşin alma bölümünü şayet bir kısmına konut kredisi kullanacak iseniz bir alttaki alan olan taksitli satın alma bölümünü doldurmanız gerekmektedir. Satın alma teklif mektubuna direk BURADAN da ulaşabilirsiniz. Mektubu ister PTT üzerinden ister iseniz elden doğrudan ilgili komisyona teslim etmelisiniz. Bu kapalı zarf üzerinden ihaleye katılma yöntemi birde İnternet üzerinden doğrudan başvuru yapma yöntemi vardır ki biz size bu yöntemi daha çok önermekteyiz. Bunun için ise; Size en yakın T.C. Ziraat bankasına başvuru yapmanız ve almayı istediğiniz evin yine %6 muhammen bedelini bankaya yatırarak gayri menkul şartnamesini doldurmanız gerekmektedir. Doldurdunuz bilgilerin lütfen doğru olduğuna emin olunuz. Çünkü formda yer alan bilgilerde sisteme giriş için gerekli elektronik posta adresiniz ve cep telefonunuz kullanacaktır. Bu işlemleri sağladık dan sonra artık İnternet üzerinden istediğiniz ev, konut, daire için teklif verebilirsiniz. Teklifleri BURADA yer alan siteden anında yapabilirsiniz.Gayrimenkullere kredi kullandırma şartları

Yukarıda da belirttiğimiz gibi istediğiniz gayri menkulü taksit ile yani kredi kullanarak alabilirsiniz. Kredi kullanarak alınacak olan konut için banka o anki konut kredisi imkanlarından yani faiz oranları ve vade olanaklarından vatandaşa kullandırır. Yalnız her bankanın uyguladığı gibi konutun değerinin en az %25 oranını peşin olarak vermeniz gerekmektedir. Bu da 100,000 TL lik bir evin en az 25,000 TL sine bedeldir. Arzu edenler başka bankaların konut kredilerini de kullanarak evi satın alabilirler. Ziraat bankasının konut kredisi hesaplama aracı BURADA yer almaktadır.

Kredi başvuru evrakları

İhale ile aldığınız ev için Ziraat bankasından veya herhangi bir bankadan kredi kullanacaklar için bazı gerekli evraklar talep edilmektedir. Bu evrakların en başında gelir belgeniz gelmektedir. Gelir belgeniz sadece maaş müşterisi olduğunuz bankalardan istenilmemektedir. Bunun haricinde her banka gelir belgesi istemektedir. Gelir belgenizde varsa ek olarak eşinizin geliri veya kira gibi ek gelirlerinizi de ekleyebilirsiniz. Böylece kredinizin çıkma ihtimali çok daha fazla artar. Şayet gelir belgenizi de getirdikten sonra kredi notu değerinizde de bir sıkıntı gözükmez ise muhtemelen nüfus cüzdanınız ile talep ettiğiniz konut kredisini alabilirsiniz. Bu işlemler için ev yine ipotek altına alınacağı için büyük ihtimal hiç bir banka sizden kefil istemeyecektir. Evinizin bankaların satılık gayrimenkuller ilanlarında gözükmesini istemiyorsanız lütfen bütçenize göre taksitlerinizi belirlemeye özen gösteriniz.

 Bir önceki yazımız olan Hacizli Eve kredi verilir mi ? İşte Cevabı! başlıklı makalemizi de okumanızı öneririz.

Ziraat bankası satılık daireler Konusuna 7 Yorum Yapıldı
 1. ayhan başaran dedi ki:

  orduda ev arıyorum

 2. Bekir kaya dedi ki:

  Kuşadasında villa bakıyorum

 3. ramazan yahşi dedi ki:

  ev bakıyorum ziraattan ama bu konuda hiç bişey bilmiyorum :))

  1. Admin dedi ki:

   Verdiğimiz ilanlar dan ihaleye giriniz.

 4. ramazan yahşi dedi ki:

  satılık ev bakıyorum bankadan ama :))

 5. Elifhan aydoğdu dedi ki:

  Ataşehir ziraat bankası satılık dubleks ev

  1. murat dedi ki:

   Başakşehir de ev bakıyorum

Sayfa başına git
Daha fazla DEVLET Kredileri, Konut
Hacizli eve kredi verilir mi
Hacizli Eve kredi verilir mi ? İşte Cevabı!

Hacizli eve kredi verilir mi Herhangi bir nedenden ötürü icra yolu ile haciz konularak ipotek altına alınmış eve kredi verilir...

Kapat