KOSGEB Kredi

Ziraat Bankası Satılık Daireler 81 İlin Tamamında!Ziraat Bankası Satılık Daireler 81 İlin Tamamında!

İstanbul’dan Ankara’ya, Adana’dan Bursa’ya bir çok ilde Ziraat bankası 2020 da düzenlediği ihale usulleri ile icralık satılık daire, villa veya müstakil gayrimenkuller vermektedir. Kapalı zarf usulü ile verilen evler için şartları sağlayan tüm vatandaşlarımız katılabilir. Sizler için Ziraat bankasın satılık ev ilanlarını, ihaleye katılım evraklarını ve ihaleye nasıl katılım sağlayabileceğinizi paylaştık. Ayrıca ihale de satılan ev ve daireler için konut kredisi kullanılır mı ? gibi temel sıkça sorulan soruları da bu sayfamızda cevaplayacağız.

Satılık Gayrimenkullere Başvuru Nasıl Yapılır?

Hemen hemen her bankada olduğu gibi Ziraat bankasında ama haciz konularak alınmış ama zamanında banka yöneticiler için alınmış evler ihale üzerinden satılmaktadır. Kapalı zarf ihale usulü ile verilen bu evlere herkes katılım gösterebilir. Gayrimenkul için ihale girmek için;

 1. İlk olarak mutlaka belirlenen dairenin veya villanın teminat tutarını vermeniz gerekmektedir. Teminat tutarları mülkün muhammen bedeline göre 5 bin TL den 20 bin TL kadar değişen rakamlardan oluşmaktadır, yani muhammen bedelinin %6 oranı da diyebiliriz. Bu teminat tutarını herhangi bir Ziraat bankası şubesine yatırabilirsiniz.
 2. Gayrimenkul muhammen bedeli yatırıldıktan sonra SATIŞ ŞARTNAMESİ ve yatırmış olduğunuz teminat bedeline ait dekonta ilaveten gerçek kişiler de ” NÜFUS CÜZDAN FOTOKOPİSİ ” tüzel kişilerden ise ” TİCARET SİCİL MEMURLARINDAN ALINMIŞ OLAN GAYRİMENKUL İKTİSAP ETME YETKİSİ ” olduğunu gösteren ana sözleşme ve ayrıca ” TİCARİ SİCİL TASDİKNAMESİ ” ile şirketi temsil ettiğini gösteren ” TEMSİL BELGESİ ile noter tarafından düzenlenmiş olan ” İMZA SİRKÜLERİ ” istenilmektedir.
 3. Gerekli kontroller banka tarafından sağlandıktan sonra https://e-satis.ziraatbank.com.tr/login.intengo ‘den sisteme giriş için size bir kullanıcı adı ile şifre tedarik edilir. ( Kullanıcı gerçek kişiler için vatandaşlık numarası olur iken tüzel kişilerde vergi numarası kullandırılmaktadır. )
 4. Verilen kullanıcı şifresi ile sisteme giriş yapılarak bankaca belirlenen satış bedelinin üzerinde teklif vererek ihaleye katılmış olursunuz.
 5. İhale süresi tamamlana kadar şayet vermiş olduğunuz rakamı geçen olmazsa ihale sizde kalır ve girmiş olduğunuz ihaledeki iş yeri / konutu banka üzerinden satın alabilirsiniz.

Ziraat bankası icralık konut ihalesi yardım formu <== YARDIM FORMUMUZ DAN SIKLIK İLE SORULAN SORULARA YANIT ALABİLİRSİNİZ.!

İhale ile satın alınan gayrimenkullere kredi kullandırma şartları

Yukarıda da belirttiğimiz gibi istediğiniz gayri menkulü taksit ile yani kredi kullanarak alabilirsiniz. Kredi kullanarak alınacak olan konut için banka o anki konut kredisi imkanlarından yani faiz oranları ve vade olanaklarından vatandaşa kullandırır. Yalnız her bankanın uyguladığı gibi konutun değerinin en az %25 oranını peşin olarak vermeniz gerekmektedir. Bu da 100,000 TL lik bir evin en az 25,000 TL sine bedeldir. Arzu edenler başka bankaların konut kredilerini de kullanarak evi satın alabilirler. Ziraat bankasının konut kredisi hesaplama aracı https://www.ziraatbank.com.tr/tr/hesaplama-araclari/kredi-hesaplama/konut-kredisi burada yer almaktadır. Başvuru için müracaat edecek olan hak sahibinden bazı evraklar ve şartlar aranmaktadır.

İcralık Konut Alımlarında Talep Edilen Evraklar, Şartlar Nedir?

İhaleyi kazandığınız ev için Ziraat bankasın dan veya herhangi bir bankadan kredi kullanacaklar için bazı gerekli evraklar talep edilmektedir. Bu evrakların en başında gelir belgeniz gelmektedir. Gelir belgeniz sadece maaş müşterisi olduğunuz bankalardan istenilmemektedir. Bazı bankalar gelir belgesi yerine başvuru sahibinden e-devlet şifresi istemektedir. Bun nedeni ise başvuru sahibinin çalışıp çalışmadığını anlamak için SGK dokümanının çıktısını almak içindir. Gelir belgenizde varsa ek olarak eşinizin geliri veya kira gibi ek gelirlerinizi de ekleyebilirsiniz. Böylece kredinizin çıkma ihtimali çok daha fazla artar. Şayet gelir belgenizi de getirdikten sonra kredi notu değerinizde de bir sıkıntı gözükmez ise muhtemelen nüfus cüzdanınız ile talep ettiğiniz konut kredisini alabilirsiniz. Bu işlemler için ev yine ipotek altına alınacağı için büyük ihtimal hiç bir banka sizden kefil istemeyecektir. Evinizin bankaların satılık gayrimenkuller ilanlarında gözükmesini istemiyorsanız lütfen bütçenize göre taksitlerinizi belirlemeye özen gösteriniz.

 

"Ziraat Bankası Satılık Daireler 81 İlin Tamamında!" Haberi için Soru Sorabilirsiniz.

"Ziraat Bankası Satılık Daireler 81 İlin Tamamında!" - 4 YORUM
 1. salih karatepe dedi ki:

  bursa ili nilüfer ilçesi fethiye,beşveler ataevler esentepe barış ve cumhuriyet mahallerinden birinde satlık tahliyesi yapılmış 3+1 120ile 150 metre kare arası daireleriniz varsa almak istiyorum

  1. hulya dedi ki:

   ZİRAAT GAYRİMENKULDEN EV ALMAYIN
   Ziraat gayrimenkul’den ihale usulu ev aldık. Sıfır dairenin elektrik aboneliğini aldıktan sonra 5 bin TL elektrik borcunu Sedaş bana fatura etti Ziraat kabullenmiyor. Şartnamede borçtan da mesulmüşüz. Kullanmadığımız elektrik faturasını bize ödetiyorlar.
   Yetmiyor daireyi aldığımda balkon pimapenleri kapanmıyordu bu kusuru bilerek aldım. Satış sonrası binanın tadilatına başladım. Pimapen ustasını çağırıp düzeltmek istedim. Usta balkon camları söküp yerdeki laminantları kaldırınca balkonun çöktüğünü gördük. Balkonun tehlikeli olduğunu yeniden balkon yapılması gerektiğini söyledi. Bu işlem 20bin TL’den yapıyorlar. Hiçbir şekilde Ziraat Bankası yetkilileri kabul etmiyor.

 2. Gulay dedi ki:

  Merhaba diyelim teklif verdik 6 bintl yatirdik ve baska biri o mulku alma hakkini kazandi teklif icinyatirdigimiz para yaniyormu yoksa iademi ediliyor aceba?

  1. KOSGEBAdmin dedi ki:

   Geri alıyorsunuz yanar mı hiç!

KOSGEBKredi.net