KOSGEB Kredi

Ziraat Bankası İcradan Satılık Daireler 81 İlin Tamamında!Ziraat Bankası İcradan Satılık Daireler 81 İlin Tamamında!

İstanbul’dan Ankara’ya, Adana’dan Bursa’ya bir çok ilde Ziraat bankası 2020 da düzenlediği ihale usulleri ile icralık satılık daire, villa veya müstakil gayrimenkuller vermektedir. Kapalı zarf usulü ile verilen evler için şartları sağlayan tüm vatandaşlarımız katılabilir. Sizler için Ziraat bankasın satılık ev ilanlarını, ihaleye katılım evraklarını ve ihaleye nasıl katılım sağlayabileceğinizi paylaştık. Ayrıca ihale de satılan ev ve daireler için konut kredisi kullanılır mı? gibi temel sıkça sorulan soruları da bu sayfamızda cevaplayacağız.

Satılık Gayrimenkullere Başvuru Nasıl Yapılır?

Hemen hemen her bankada olduğu gibi Ziraat bankası da ama haciz konularak alınmış ama zamanında banka yöneticiler için alınmış evleri ihale üzerinden satmaktadır. Kapalı zarf ihale usulü ile verilen bu evlere herkes katılım gösterebilir. İcralık evlerin fiyat tekliflerini ise artık sadece Ziraat ihale İnternet sitesi üzerinden vere bilmektesiniz. Peki, Ziraat bankasının icra kanalları ile el koymuş olduğu evlere nasıl fiyat teklifinde buluna bilirsiniz?

 1. İlk olarak mutlaka almayı belirlenen dairenin veya villanın teminat tutarını vermeniz gerekmektedir. Teminat tutarları mülkün muhammen bedeline göre %6 olmaktadır. Buda alacağınız evin fiyatına göre 5 bin TL den 20 bin TL kadar değişen rakamlardan oluşmaktadır. Evin satış fiyatı üzerinden belirlenen bu orandaki teminat bedelini herhangi bir Ziraat bankasına giderek yatıra bilirsiniz.
 2. Gayrimenkul muhammen bedeli yatırıldıktan sonra SATIŞ ŞARTNAMESİ ve yatırmış olduğunuz teminat bedeline ait dekonta ilaveten
  • Gerçek kişiler den
   •  ”NÜFUS CÜZDAN FOTOKOPİSİ”
  • Tüzel kişilerden ise;
   • ”TİCARET SİCİL MEMURLARINDAN ALINMIŞ OLAN GAYRİMENKUL İKTİSAP ETME YETKİSİ” olduğunu gösteren ana sözleşme
   • ”TİCARİ SİCİL TASDİKNAMESİ” ile şirketi temsil ettiğini gösteren ”TEMSİL BELGESİ ”
   • Noter tarafından düzenlenmiş olan ”İMZA SİRKÜLERİ” istenilmektedir.
 1. Gerekli kontroller banka tarafından sağlandıktan sonra https://e-satis.ziraatbank.com.tr/login.intengo ‘den sisteme giriş için size bir kullanıcı adı ile şifre kısa mesaj yolu ile tedarik edilir. (Kullanıcı gerçek kişiler için vatandaşlık numarası olur iken tüzel kişilerde vergi numarası kullandırılmaktadır.)
 2. Verilen kullanıcı şifresi ile sisteme giriş yapılarak ilk olarak geçici kullanıcı adı ve şifrenizi değiştirmeniz gerekir
 3. Daha sonra ise yeni şifrenizi oluşturmanız ile birlikte iletişim ve kimlik bilgilerinizi güncelleme yapmanız sistem tarafından istenilir.
 4. Kimlik belgesi güncellemeden sonra fiyat teklifi vermek istediğiniz gayrimenkul ekranınızda belirir.
 5. Satın almak istediğiniz ev için fiyat teklifinde bulunursunuz
 6. İhale süresi tamamlana kadar şayet vermiş olduğunuz rakamı geçen olmazsa ihale sizde kalır ve girmiş olduğunuz ihaledeki iş yeri/konutu banka üzerinden satın alabilirsiniz.

Ziraat bankası icralık konut ihalesi yardım formu <== YARDIM FORMUMUZ DAN SIKLIK İLE SORULAN SORULARA YANIT ALABİLİRSİNİZ.!

İhale İle Satın Alınan Konut İçin Kredi Kullandırma Şartları

Ziraat bankası İnternet sitesi üzerinden ihalesini kazandığınız ev için 180 ay vadeye kadar kredi kullanabilirsiniz. Kredi kullanarak alınacak olan konut için banka o anki konut kredisi imkanlarından yani faiz oranları ve vade olanaklarından vatandaşa kullandırır. Yalnız Ziraat Bankası icradan satın aldığınız konut için en az %25 oranını peşin olarak vermenizi talep eder. Bu da 100,000 TL değerinde bir evin en az 25.000 TL sine bedelini kendiniz tarafından ödemeniz anlamına gelir. Arzu edenler başka bankaların konut kredilerini de kullanarak evi satın alabilirler. Ziraat Bankası üzerinden konut kredisi kullanacaklar için uygulanan faiz oranı ver geri ödeme vadesine göre ödeme planı ise şu şekildedir.

 • 180 aya kadar bütün vadeler için aylık %0.94 faiz oranı uygulamaktadır. 250.000 TL bir konut kredisi için 180 ay vadeli olarak geri ödemesi ise aylık 2.885,60 TL yapacaktır.

Ziraat bankası konut kredileri için ön başvurularını da yine kendi İnternet sitesi üzerinden kabul etmektedir. Arzu edenler bu başvurularını https://bit.ly/2ZqVpNx bu bağlantı üzerindeki formu doldurarak gerçekleştire bilirler.

İcralık Konut Alımlarında Talep Edilen Evraklar, Şartlar Nedir?

İhaleyi kazandığınız ev için Ziraat bankasın dan veya herhangi bir bankadan kredi kullanacaklar için bazı gerekli evraklar talep edilmektedir. Bu evrakların en başında gelir belgeniz gelmektedir. Gelir belgeniz sadece maaş müşterisi olduğunuz bankalardan istenilmemektedir. Bazı bankalar gelir belgesi yerine başvuru sahibinden e-devlet şifresi istemektedir. Bun nedeni ise başvuru sahibinin çalışıp çalışmadığını anlamak için SGK dokümanının çıktısını almak içindir. Gelir belgenizde varsa ek olarak eşinizin geliri veya kira gibi ek gelirlerinizi de ekleyebilirsiniz. Böylece kredinizin çıkma ihtimali çok daha fazla artar. Şayet gelir belgenizi de getirdikten sonra kredi notu değerinizde de bir sıkıntı gözükmez ise muhtemelen nüfus cüzdanınız ile talep ettiğiniz konut kredisini alabilirsiniz. Bu işlemler için ev yine ipotek altına alınacağı için büyük ihtimal hiç bir banka sizden kefil istemeyecektir. Evinizin bankaların satılık gayrimenkuller ilanlarında gözükmesini istemiyorsanız lütfen bütçenize göre taksitlerinizi belirlemeye özen gösteriniz.

 "Ziraat Bankası İcradan Satılık Daireler 81 İlin Tamamında!" Haberi için Soru Sorabilirsiniz.

"Ziraat Bankası İcradan Satılık Daireler 81 İlin Tamamında!" - 10 YORUM
 1. blank salih karatepe dedi ki:

  bursa ili nilüfer ilçesi fethiye,beşveler ataevler esentepe barış ve cumhuriyet mahallerinden birinde satlık tahliyesi yapılmış 3+1 120ile 150 metre kare arası daireleriniz varsa almak istiyorum

  1. blank hulya dedi ki:

   ZİRAAT GAYRİMENKULDEN EV ALMAYIN
   Ziraat gayrimenkul’den ihale usulu ev aldık. Sıfır dairenin elektrik aboneliğini aldıktan sonra 5 bin TL elektrik borcunu Sedaş bana fatura etti Ziraat kabullenmiyor. Şartnamede borçtan da mesulmüşüz. Kullanmadığımız elektrik faturasını bize ödetiyorlar.
   Yetmiyor daireyi aldığımda balkon pimapenleri kapanmıyordu bu kusuru bilerek aldım. Satış sonrası binanın tadilatına başladım. Pimapen ustasını çağırıp düzeltmek istedim. Usta balkon camları söküp yerdeki laminantları kaldırınca balkonun çöktüğünü gördük. Balkonun tehlikeli olduğunu yeniden balkon yapılması gerektiğini söyledi. Bu işlem 20bin TL’den yapıyorlar. Hiçbir şekilde Ziraat Bankası yetkilileri kabul etmiyor.

 2. blank Gulay dedi ki:

  Merhaba diyelim teklif verdik 6 bintl yatirdik ve baska biri o mulku alma hakkini kazandi teklif icinyatirdigimiz para yaniyormu yoksa iademi ediliyor aceba?

  1. blank KOSGEBAdmin dedi ki:

   Geri alıyorsunuz yanar mı hiç!

   1. blank Figen ustgul dedi ki:

    Merhaba icrada ihalé ben kaldı. Hangi banka icradan alınan eve 10 içinde ödenmesi gerekiyor kalan paranın
    krefi veriyor y çıkmaz ise kredi Problem olursa .ihale iptal olucak donra

    1. blank KOSGEBAdmin dedi ki:

     Figen hanım somak istediğinizi anlayamadım. Lütfen biraz daha okunaklı yazalım, cevap vereceğim.

 3. blank engin özdemir dedi ki:

  Merhabalar,

  E-ihale ile sonuçlandı ve ihaleyi kazandım. Bankadan kredi çekicem yaklaşık %40’nı peşin yatıracağım.
  Gerekli işlemleri hızlandırmak adına acaba hangi belgeler gereklidir?

  1. blank KOSGEBAdmin dedi ki:

   Gelir beyanı, geliriniz yetersiz olması durumunda kefil istenlebilir. Edevlet şifreniz yada e-devletten sigorta dokümanınız istenilebilir.

 4. blank Mikdat dedi ki:

  antalya ili manavgat ilçesi evrensekide satılık daire varmı fiatı nedir

  1. blank KOSGEBAdmin dedi ki:

   İcralık evlerin sorgulama işlemini sizlerde rahatlıkla yapabilirsiniz. İlgili bağlantıları sizler için sitemizde yer verdim.

KOSGEBKredi.net