KOSGEB Kredi

Ziraat Bankası Satılık 2. El İcralık Araç Satış İhalesi (TIR, Traktörler)Ziraat Bankası Satılık 2. El İcralık Araç Satış İhalesi (TIR, Traktörler)

Ziraat bankası kendisi tarafından oluşturulmuş olan özel satış platformu üzerinden icralık olarak satış listeleme yapmaktadır. İcra kanalları ile el koymuş olduğu başta 2.el araç olmak üzere çok sayıda TIR, kamyon hatta traktör dahi bu listede yer vermektedir. İhale usulü açık aktırma sistemi ile satışa sunmuş olduğu icralık otomobil, traktör yada TIR kamyon gibi ticari ağır vasıta ilanlarının adreslerini yer verdik. Ayrıca, ihale katılım bedelinin ne kadar olduğundan tutunda başvurunun yanı sıra katılımın nasıl sağlanacağını kadar bütün bilinmesi gerekenleri de bir araya getirdik. Ucuz olarak 2.el her türlü taşıt alacaklar bu fırsatları bir çok kişi gibi değerlendirmenizi öneririm.

Ziraat Bankasından İcralık İkinci El Araç Satın Alabilirsiniz!

Türkiye Cumhuriyeti kimliğine sahip her vatandaşımız Ziraat bankasının düzenlemiş olduğu icralık 2. el araçlarının satış ihalesine katılma hakları vardır. Ziraat bankası satılık daireler için düzenlemiş olduğu satış ihalelerini İnternet siteleri üzerinden de 2. el  araçlar içinde düzenlemektedir. Her vatandaşımızın Türkiye’nin her ilinden rahatlık ile katılabileceği bu satış ihaleleri için bazı şartları yerine getirmesi gerekmektedir.

Ziraat bankası 2.el icralık araç satış sitesi görüntüsü

Ziraat bankası 2.el icralık araç satış sitesi görüntüsü

Bilir kişiler tarafından belirlenen başlangıç 2. el araçların bedellerinin üzerine çıkılması ile satın alabileceğiniz Ziraat bankası icralık araçlara başvuru yapmak için ise aşağıdaki başlıkları takip etmelisiniz.

Önce Satın Almak İstediğiniz Araca Karar Veriniz!

Daha önceleri belirli bölgelerdeki yeddi emin otoparklarında düzenlenen icralık araç satışları artık İnternet sitelerine taşınmıştır. Her bankanın kendine ait bir 2. el araç ve ev satış sitesi neredeyse vardır. Ziraat bankasında icralık olarak ihale usulü ile satış yapmış olduğu İnternet sitesi https://e-aracsatis.ziraatbank.com.tr/index.intengo adresidir. Bu adrese giriş yaptığınız vakit bankanın icra kanalları ile el koyup ne kadar başlangıç fiyatı ile satışa çıkarmış olduğu bütün traktör ve kamyon ile TIR dahil olmak üzere ticari ve binek araçların listesini görebilirsiniz. Satış listesinde görmüş olduğunuz araçların resim ve özelliklerini de yine aynı ekranda görebilmeniz mümkündür. Burada yer alan araç bilgileri GENEL özellik ve ekspertiz bilgilerinden oluşmaktadır. Fiyatı ve genel özellikleri ile aracın genel ekspertiz bilgileri şayet aklınıza yattı ve aracı satın almaya karar verdiyseniz bir sonraki adıma geçebilirsiniz.

Satış İhalesine Katılım Hakkını Elde Ediniz

Ziraat Bankası icralık 2.el araç alımları için ilk başlamanız gereken yer bankanın satış ihalesinin olduğunu İnternet sitesine girmektir. Yukarı da belirtmiş olduğumuz gibi ihale satış sayfasına girip alacağınız 2. el kamyon, TIR yada binek veya ticari araç için kararınızı verdi iseniz artık ihaleye katılım ve teklif verebilmek için diğer adımlara geçebilirsiniz. Bu adımların neler olduğunu ve nasıl işlem yapmanız gerektiğini ise çok daha iyi anlaşılması amacı ile sizler için maddeler halinde belirttim.

 1. Ziraat bankasının 2. el icralık araç İnternet sitesinde ihaleye girmek istediğiniz araca ait muhammen bedelinin en az %6’sını bankaya yatırmanız gerekmektedir. Buda demek oluyor ki sitede satış bedeli varsayalım 56.500 lira ise en az 3.390 lirasını Ziraat bankasının herhangi bir şubesine giderek makbuz karşılığında yatırmanız anlamına gelir.
 2. Araç bedelinin %6 oranının banla şubesine yatıran vatandaş 2. el araç satış şartnamesini imzalanması gerekmektedir.
 3. Bu işlem sonrasında nüfus cüzdanınız ile birlikte yatırmış olduğunuz teminat dekontuna istinaden size araca teklif verme hakkı doğar. Teklif verme hakkını kullanabilmeniz için ise https://e-aracsatis.ziraatbank.com.tr/login.intengo sistem giriş şifrenizi bankadaki ilgili memur cep telefonunuza gönderir.
 4. Sisteme girdikten sonra bilgilerinizin tekrardan güncellenmesi istenilir. Kişisel bilgiler güncellemesi yapıldıktan sonra araç ihale ekranına giderek en az  TL arttırmak kaydı ile satış ihalesine katıla bilirsiniz.
 5. 4 günlük ihale süresi zarfında vermiş olduğunuz rakamı geçen olmazsa ihaleyi kazanmış olursunuz ve aracın satıldığı il ilçedeki banka üzerindeki adreste yer alan şubeden satın alma işlemini aşağıdaki belgeler ile sağlamış olursunuz.

Araç Satışı İçin Gerekli Evraklar
Lütfen çift tırnak gibi özel karakterler kullanmayınız.

Ziraat Bankası İcralık Traktörler Var Mı?

Tarımsal ile Hayvansal kredilerin öncüsü hepimizin de bildiği gibi T.C. Ziraat Bankasıdır. Bankanın yapmış olduğu bu öncülük de çiftçilerimize bir çok kredi olanakları da hali ile sağlanmaktadır. Çiftçilere sağlanan bu imkanların en başında geleni ise hayvancılık konularından sonra traktör alınları için sağlanan olanaklardır. Ziraat Bankası Traktör Kredisi Faiz Oranları Hesaplama da bahsetmiş olduğum harika imkanlarından yararlanan milyonlarca çiftçi bulunmaktadır. Çiftçilere banka üzerinden verilen bu kredi fırsatların da satın alınan sıfır ve 2.el traktör rehinli bir şekilde sağlanır. Traktör ipoteği karşılığında verilen bu krediler de daha önceleri çiftçi borçlarını ödememesi halinde haciz işlemleri başlatılıyordu. Haciz işlemleri sonrasın da ise el konulan traktörler yine yukarıda bahsetmiş olduğum gibi Ziraat bankası 2.el icralık araç satış sitesinde listeleniyor ve satılıyordu. Bu düzen 2019 tarihinde yargıtayın almış olduğu karar ile değişti. Yargıtay 12. hukuk dairesi tarafından aşağıda verilmiş olan hüküm ile

 • Çiftçinin tarlada yada bahçesinde kullanmış olduğu traktör haciz edilemez

artık hiç bir banka icra kanalı ile çiftçinin traktörüne el koyamamaktadır. Hali ile icralık olarak traktörler el konulamadığı için hiç bir bankanın icralık satış listesinde göremezsiniz.

"Ziraat Bankası Satılık 2. El İcralık Araç Satış İhalesi (TIR, Traktörler)" Haberi için Soru Sorabilirsiniz.

"Ziraat Bankası Satılık 2. El İcralık Araç Satış İhalesi (TIR, Traktörler)" - 28 YORUM
 1. blank Çisil dedi ki:

  Merhaba,araç almak istiyorum yönlendirir misiniz beni

 2. blank Enis şahin dedi ki:

  Merhaba ihaleden tıraktör almak istiyorum

KOSGEBKredi.net