KOSGEB Kredi

Ziraat bankası satılık 2. el icralık araç satış ihalesi


06.09.2018
810

Ziraat bankası satılık 2. el icralık araç satış ihalesi

Ziraat bankası da diğer bankalarda olduğu gibi ipotek koymuş oldukları araçların ödemeleri vaktinde yapılmadığı zaman müşterilerin almış oldukları sıfır yada ikinci el araçlarına icra yolu ile el koyarak belli tarihler de satış ihalesi düzenlerler. Tüm topluma açık olarak noter huzurunda açık arttırma yöntemi ile yapılan bu uygulama ile hem banka hemde müşteri en az seviyede mağduriyet edilmiş olmaktadır. Daha çok binek otomobilin yanı sıra kamyon ve otobüs gibi ticari araçlar da icra yolu ile uygun fiyatlara satış ihalesinde yer aldığı bilinmektedir.

Ziraat Bankasından icralık ikinci el araç satın alabilirsiniz!

Türkiye Cumhuriyeti kimliğine sahip her vatandaşımız Ziraat bankasının düzenlemiş olduğu icralık 2. el araçlarının satış ihalesine katılma hakları vardır. Ziraat bankası satılık daireler için düzenlemiş olduğu satış ihalelerini İnternet siteleri üzerinden de ikinci el  araçlar içinde düzenlemektedir. Her vatandaşımızın Türkiye’nin her ilinden rahatlık ile katılabileceği bu satış ihaleleri için bazı şartları yerine getirmesi gerekmektedir. Bilir kişiler tarafından belirlenen başlangıç bedellerinin üzerine çıkılması ile satın alabileceğiniz Ziraat bankası icralık araçları için şu şekilde bir yol izlemeniz gerekmektedir.

Ziraat bankası 2.el icralık araç satış sitesi görüntüsü

Ziraat bankası 2.el icralık araç satış sitesi görüntüsü

Önce satın almak istediğiniz araca karar veriniz

Daha önceleri belirli bölgelerdeki yeddi emin otoparklarında düzenlenen icralık araç satışları artık İnternet sitelerine taşınmıştır. Her bankanın kendine ait bir 2. el araç ve ev satış sitesi neredeyse vardır. Ziraat bankasında icralık olarak ihale usulü ile satış yapmış olduğu İnternet sitesi https://e-aracsatis.ziraatbank.com.tr/index.intengo adresidir. Bu adrese giriş yaptığınız vakit bankanın icra kanalları ile el koyup ne kadar satışa çıkarmış olduğu tüm traktör ve kamyon ile TIR dahil olmak üzere tüm ticari ve binek araçların listesini görebilirsiniz. Listesinde görmüş olduğunuz araçların resim ve özelliklerini de yine aynı ekranda görebilmeniz mümkündür. Burada yer alan araç bilgileri GENEL özellik ve ekspertiz bilgilerinden oluşmaktadır. Fiyatı ve genel özellikleri ile aracın genel ekspertiz bilgileri şayet aklınıza yattı ve aracı satın almaya karar verdiyseniz şu adımları sırası ile sağlamanız gerekir.

Satış ihalesine katılım hakkını elde ediniz

Ziraat bankasının 2. el icralık araçlarını satın almaya karar verip şayet sitesinden bir aracı da beğendiyseniz mutlaka ihaleye katılmak için karar vermiş olduğunuz araca ait muhammen bedelinin en az %6’sını bankaya yatırmanız gerekmektedir. Buda demek oluyor ki sitede satış bedeli varsayalım 56.500 lira ise en az 3.390 lirasını Ziraat bankasının herhangi bir şubesine giderek bu bedeli yatırarak araç satış şartnamesini imzalanması gerekmektedir. Bu işlem sonrasında nüfus cüzdanınız ile birlikte yatırmış olduğunuz teminat dekontuna istinaden size araca teklif verme hakkı doğar. Teklif verme hakkını kullanabilmeniz için ise https://e-aracsatis.ziraatbank.com.tr/login.intengo sistem giriş şifrenizi bankadaki ilgili memur cep telefonunuza gönderir. Sisteme girdikten sonra bilgilerinizin tekrardan güncellenmesi istenilir. Kişisel bilgiler güncellendikten sonra araç ihale ekranına giderek en az  TL arttırmak kaydı ile satış ihalesine katıla bilirsiniz. 4 günlük ihale süresi zarfında vermiş olduğunuz rakamı geçen olmazsa ihaleyi kazanmış olursunuz ve aracın satıldığı il / ilçedeki banka üzerindeki adreste yer alan şubeden satın alma işlemini sağlamış olursunuz.

"Ziraat bankası satılık 2. el icralık araç satış ihalesi" Haberi için Soru Sorabilirsiniz.
"Ziraat bankası satılık 2. el icralık araç satış ihalesi" - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.

KOSGEBKredi.net