KOSGEB Kredi

Ziraat Bankası Koyun Kredisi 2020 (Küçükbaş Hayvan)Ziraat Bankası Koyun Kredisi 2020 (Küçükbaş Hayvan)

Devletin sağladığı özel kredi faiz indirimleri ile canlı olarak küçükbaş hayvan almak için en doğru adres 2020 ‘de kesinlik ile Tarım Kredi Kooperatifleri ile Ziraat bankası‘dır. Şartlara uygun olmanız halinde 5.000.000 TL kadar faizsiz kredi ile ister 50 isterseniz de 300 koyun alabilirsiniz. Hatta koyun barınakları dahil olmak üzere besicilik de ihtiyaç duydunuz bir çok yardımcı alet, adavet için de 5 milyon TL kadar %75 faiz desteklemelerine yine sahip olabilirsiniz. Bakanlar kurulu tarafından 8 / 1 / 2018 tarihinden yeniden düzenlenen 34098 sayılı resmi gazeteye göre bu fırsatları Türkiye’nin tüm İlleri’den başvuru yaparak istifade edebilirsiniz.

Ziraat Bankası Koyun Alımlarına Özel Kredi Fırsatı

Küçükbaş sektörüne sıfırdan koyun alarak dahil olmak istiyor yada var olan hayvanlarınızı çoğaltmayı 2020 yılında düşünüyorsanız %100 faiz desteğini Ziraat bankası üzerinden alabilirsiniz. Daha önceki senelerde yıllık %4 gibi düşük faizli kredi imkanı sunan banka bu yıl içinde yeniden düzenlenen resmi gazete kapsamında faizsiz olarak 5.000.000 TL kadar kredi imkanı sağlamaktadır. İşletme dönümde olan çiftçilerimiz için ise yine aynı miktar üzerinden %75 faiz desteği sağlanan imkanlardan yararlanmanız için önce alınacak olan koyunlarda ve siz değerli çiftçilerimizde bazı şartların oluşması gerekmektedir.

Alınacak Olan Koyunlardaki Şartlar Nasıl Olmalıdır ?

Ziraat Bankası besicilik amaçlı küçükbaş hayvancılık yapmak isteyen vatandaşların hayvan alımından barınak giderlerine kadar çok uygun geri ödeme seçenekleri ile destekler vermektedir. Ziraat Bankası uygun kredisinden faydalanmak isteyen vatandaşlara bazı şartları öner sürmüştür. Bu şartlar ” BESİCİLİK ” ve ” SÜT HAYVANCILIĞI ” olmak üzere 2 başlık altında toplanmaktadır.

Küçükbaş Besicilik Şartları Nedir ?

 1. Besicilik olarak alınacak olan küçükbaş sayısının en az 100 adet olması.
 2. Küçükbaş besicilik yapanların ise 100 baş üzerine çıkmaları
 3. Alacakları küçükbaş hayvanların Koyun – Keçi Kayıt Sistemine 3 ay süreli kayıtlı olması
 4. Alacakları küçükbaş hayvanların erkek olması ve 6 aylıktan aşağı olmaması

Belirtilen şartları taşıyan hayvan alımları yanı sıra küçükbaş besicilik kredisi ile aşağıdaki giderleri de sağlayabilirsiniz.

 1. Dam, Ağır, Barınak vb. üstü kapalı alanların yapılması veya mevcut ise bakım ihtiyacı duyulması halinde bütün bakım giderleri.
 2. Yem hazırlama ile ilgili aletlerin alınması (Balya ve çayır biçme makinesi )
 3. Yıllık olarak yem üretim giderleri.
Koyun Kredisi nasıl alınır başvuru şartları nedir

Koyun Kredisi nasıl alınır başvuru şartları nedir

Küçükbaş Süt Hayvancılığı İçin İstenilen Şartlar Nelerdir?

 1. Alınacak olan hayvanın cinslerinin saanen, kilis, Damascus, Ankara, kıl keçisi olaması gerekmektedir.
 2. Koyun-Keçi sistemine kayıtlı olması
 3. 9 aydan küçük 24 aydan büyük olmaması
 4. Yeni işletme kuracakları en az 50 baş hayvan sayısını yükseltecek olanların ise en az 25 sayı ile üretim yapıp bu sayıyı 50 başın üzerine çıkarmaları

Küçükbaş Süt Hayvancılı kredisi için başvuru yapan ve başvuru onaylanan vatandaşlarımız diğer ihtiyaçları olan aşağıdaki malzemeleri de kredilendirebilir.

 • Süt sağım makinesi
 • Barınak yapım veya bakım masrafları
 • Süt soğutma veya stoklama tankı
 • Yem hazırlama ile alakalı makineler ( Balya makinesi, çim biçme makinesi, silaj makinesi )
 • Yenilenebilir enerji alımları. ( güneş enerjisi, güneş elektrik panelleri )
 • Yıllık olarak yem giderleri

Çiftçilerden Aranan Şartlar Nelerdir?

Hayvanlara özel olarak aranan şartlar dahilinde canlı koyun alacak olan çiftçilerimizden de bazı şartlar aranın. Bu şartları sıralamamız gerekirse;

 1. Mutlaka ÇKS belgeniz olması gerekmektedir.
 2. KKB kredi notu değeriniz en az 1699 puan ve üzerinde olmalıdır.
 3. En az 2 çalışan kefil bulmanız istenilir.
 4. Vergi dairelerine herhangi bir borcu yoktur yazısı getirmelisiniz.
 5. İpotek talep edilir. İpotek ilk defa koyun alacaklar için taşınmaz mal, var olan koyun sayısını çoğaltacaklar için de küpe numaraları yeterli olacaktır.

Ziraat Bankası Koyun Kredilerinde Faiz Oranları 2020

Tarım Kredi Kooperatifleri 2020 yılında canlı koyun alacaklar için kredi faiz maliyetlerini açıkladı. Buna göre 60 ay vadeli olarak verilen Ziraat Bankası küçükbaş alacak olan çiftçilerimizden 12 aylık vadelere %8 faiz uygulayacaktır. Lakin, bu oran resmi gazeteye koyun kredi faiz destekleri ile sıfırdan koyun alacaklar için %0 yani faizsiz olarak 5.000.000 TL kadar destek ile var olan koyun sayısını çoğaltmak isteyenler için %75 oranında faiz desteği ile %2 oranlarına kadar düşmektedir. %2 faiz oranı ile canlı koyun alacakların 100.000 TL hesaplaması şu şekildedir.

 • 100.000 TL 12 aylık faiz oranı 2/ 12 = 0,16 dır. Yani 100 bin TL koyun kredisinin yıllık faiz miktarı 101.252,39 TL olacaktır.
 • 50.000 TL için ise aylık ödemeniz 60 ay olarak 883,05 TL toplam geri ödemesi 52.983,24 TL
 • 75.000 Lira çekecek olan çiftçimizin aylık geri ödemesi 1.324,58 TL
 • 90.000 TL için ayda 1 olarak 60 ay boyunca ödemesi 1.589,50 TL

Farklı miktardaki hesaplamalar için lütfen bize yorumlardan başvurun.!

Yem Kredisi Alarak’da Koyun Sahibi Olabilirsiniz!

Devlet hayvancılık ile uğraşan vatandaşlara yem kredisi adı altında desteklerini teşviklerini yine Ziraat bankası üzerinden aktarmaktadır. Gerekli şartları sağlayan vatandaşlarımız yem kredisi imkanında faydalanabilir, çekmiş oldukları krediyi senelik olarak %4 ile %5 faiz oranlarında geri ödeyebilirler. Yem kredisi şartlarının başında adınıza kayıtlı hayvan olması gelmektedir. Tarım il / ilçe müdürülüğüne kayıtlı ve adınıza kayıtlı hayvanlarınız bulunuyorsa bahsi geçen imkanlar dahilinde devlet teşvikli kredi imkanlarından faydalanabilirsiniz.

"Ziraat Bankası Koyun Kredisi 2020 (Küçükbaş Hayvan)" Haberi için Soru Sorabilirsiniz.

"Ziraat Bankası Koyun Kredisi 2020 (Küçükbaş Hayvan)" - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.

KOSGEBKredi.net