KOSGEB Kredi

Ziraat Bankası Evlilik Kredisi 2019Ziraat Bankası Evlilik Kredisi 2019

Geçen yıl olduğu gibi 2019 yılında da kendine yuva kurmak isteyen çiftlerimize devlet faiz yardımı destekli çeyiz hesapları açılamaya devam edilmektedir. 3.000 TL veya 5.000 TL kadar eksiği olanlar için faizsiz evlilik kredisi veren bankalar dahil olmak üzere başta Ziraat bankası ve diğer bankalarımız olan özel bankacılık da lider konumda olan Akbank ve Garanti bankası olmak üzere Vakıf bankası ve İş bankasının da düğün yapacaklara yönelik kredi imkanları hakkında bilgiler sitemizde yer almaktadır. Ayrıca 40 bin TL devlet desteğinin yanı sıra evlenenlere İslami şartlara uygun bir şekilde helal evlilik kredisi sunan katılım bankaları hakkında detaylı bilgileri siz değerli yeni evlenecek çiftlerimiz için yayımladık.

Faizsiz Düğün Kredisi Başvurusu Nasıl Yapılır ?

Devlet destekli yeni evlenecek olan çiftlere evlilik kredisi 17 Nisan 2019 ay ve yılında başvuruları kabul edilmeye başlamıştır! Buna göre her iki çifttin de ayrı ayrı olarak katılabilecekleri ceviz yardımı 9 – 9 olmak üzere toplam 18 bin TL olarak verilecek. Çiftlerin anlaşmalı olunan bankalara başvurarak ayrı bir şekilde ceviz hesabı açtırmaları ve 3 yıl boyunca hesaba en az 105 TL en fazla ise 1000 TL yatırmaları gerekmektedir. Evlenecek olan genç çiftler ister aylık isterse üç aylık olarak açtıkları ceviz hesaplarına para ödeyebilirler. Yıl içerisinde aylık olarak hesap açan çiftler en fazla taksitlerini yıl içerisinde 1 defa aksata bilirken 3 aylık periyot seçen çiftler ise bir dönem aksatma hakkına sahiplerdir. Arzu edilmesi durumda katılımcı çift çeyiz hesabı 36 veya 48 aylık iken sonlandırabilecek ve sistemden çıktığı aya göre devlet evlilik desteğinden faydalanacak.

 • 36 aydan yani 3 yıldan önce çıkarsanız hiç bir devlet katkı payı alamazsınız
 • 36 ay ve 47 ay arası sistemde kalır ve çıkma kararı alırsanız %20 yararlanır ve en az 6,500 TL katkı payı alırsınız
 • 48-59 aylar arasında yani 4 yıl ve 5 yıl arası bu sistemde kalırsanız en az %22 tekabül eden kâr oranı ise 7.500 TL olmaktadır.
 • Sistemde tam olarak 60 ay veya 5 yılın üzerinde kalanlar ise çeyiz hesaplarındaki teşvik imkanlarından tam olarak (%20 ) faydalanır ve 9 bin TL parayı eksiksiz olarak alırlar.

Not: Bu hizmeti Ziraat katılım bankası buradan ve Albaraka Türk buradan gibi bankalar başlıca vermektedir. Ayrıca bu bankalar İslami şartlara uygun helal düğün ve organizasyon finansmanları sağlamaktadır!

Ziraat Bankası evlilik kredisi 2019 başvuruları

Ziraat bankası tarafından evlilik kredisi çeyiz hesabı açılarak veya ihtiyaç kredisi şeklinde olmak üzere iki şekilde alına bilmektedir. Devlet desteklerinin verildiği bankalar olan Halk bankası, Vakıflar bankası ve Ziraat bankası tüm destekleri vatandaşlara en uygun geri ödeme şeklinde vermektedir. Ziraat bankası kredi hesaplamalarını buraya tıklayarak gerçekleştirebilirsiniz. Düğün kredisi adı altında diğer bankalarda zamanla vatandaşlara kredi paketleri düzenlemektedir. Bu kredi paketleri mayıs aylarında başlamakta ve eylül ayları sonuna kadar devam etmektedir.

Ekim 2019 faiz oranı %1.35
10.000 TL 60 Ay vadeli taksit ödeme tutarınız 261,83 TL ‘dır. 15.710,00 TL
20.000 TL 60 Ay olarak geri ödeme taksit miktarı 523,67 TL olacaktır. 31.419,80 TL
30.000 TL 60 ay ( 5 sene ) olarak aylık ödeme miktarı 785,50 TL ‘tır 47.129,70 TL

Evlilik kredisi Başvurusu Evrakları Nedir ?

Ziraat bankası evlilik kredisi başvurusu yapacak olan vatandaşların yanlarından mutlaka T.C. kimlikleri olması gerekmektedir. T.C kimlik belgeleri olamayanlar ise T.C. numaraları olan pasaport veya ehliyetlerini yanlarında bulundurmaları gerekmektedir. Bu evrakların yanı sıra adres beyannamesi veya kendilerinin adlarına düzenlenmiş son 3 ay içerisinde ödenmiş herhangi bir elektrik, su, doğal gaz, telefon faturası getirmeleri de istenilmektedir. N evraklarla ile beraber Ziraat bankasına başvuruların şahsen olarak yapılması gerekmektedir Ziraat bankası İnternet üzerinden herhangi bir kredi başvurusunu kabul etmemektedir. Her il ve ilçede şubesi olan  Ziraat bankası kredi başvurusu için şube adreslerini buraya tıklayarak öğrenebilirsiniz.

Vakıfbank Evlilik Kredisi Başvurusu Nasıl Yapılır

Kamu sermayeli bankalar arasında yer alan Vakıfbank da yeni evlenecek olan genç çiftlerimize 20 bin TL kadar evlilik kredisi olanakları sunmaktadır. 60 ay vadeye kadar sunulan genç çiftlerimize bu kredi olanakların en güzel yanı ise tamamen kefilsiz kredi olmasıdır!

 • Aylık faiz oranın %1.35 oranında olan düğün kredisinin 50 bin TL 60 ay vadeli geri ödemesi 1.309,16 TL ‘tir.
 • 35.000 lira 36 ay aylık ödemesi ise 1.290,76 TL, toplam geri ödeme miktarı 46.467,35 TL

Kredi tahsis ücreti olarak ise bir kereye mahsus olmak şartı ile 100 TL alınmaktadır. ( Kredi tutarının %5 oranında dır. ) Bunlara ilaveten her kredi başvurusunda olduğu gibi evlilik kredisi başvurusunda da çiftlere sigorta yapılmaktadır. Başvuru işlemlerini İnternet üzerinden anında gerçekleştirmek için lütfen burayı tıklayınız..

Yapıkredi Bankası Evlilik Kredisi Başvurusu Ve Şartları

Düğün sezonunun yaklaşması ile birlikte evlilik kredisi kampanyaları bankalar tarafından hız kesmeden genç çiftlerimize sunulmaktadır. Bu kampanyalara dahil olan yukarıda ki bankalara ilaveten bir diğer bankamız da Yapıkredi bankasıdır. SMS ( Evlilikkredisi (boşluk) T.C. kimlik numarası (boşluk) Aylık geliriniz yazıp 4411 e gönderiniz, İnternet üzerinden, Telefon ( 444 0 444 ) ve Şube kanalları ile başvuru yapacağınız Yapıkredi evlilik kredisi için istenilen evraklar aşağıdaki gibidir.

 • Son aylara ait geliriniz gösteren bordro veya maaş yazınız
 • Serbest çalışanlar için vergi levhası fotokopisi
 • Emekliler için maaş cüzdanı
 • Kira geliri olanlardan ise kira kontratları

istenilmektedir.

Evlilik kredisi veren bankalar hangileridir

Evlilik kredisi veren bankalar hangileridir

İslami şartlara uygun olarak verilen evlilik kredileri hakkında

Benim kanaatimce Türkiye de geleceğin finansmanları katılım bankalarıdır. Ülkemizde yine özel ve devlete ait katılım bankaları mevcuttur. Mevcut durumda yer alan her iki kesimdeki katılım bankaları da vatandaşlara ” faizsiz kredi bankacılığı ” adı altında finansmanlar sağlamaktadır. Kar payı koyarak sizlere sağlanacak olan evlilik kredisi 2019 yılında da katılım bankaları tarafından da İslami şartlara uygun olarak verilmektedir. Peki sistem nasıl işliyor ? İşleyici bir çok din adamınında tasnif ettiği uygulama tam olarak şu şekilde işlemektedir. Düğün telaşesinde bulunan kadın yada erkek hiç fark etmez katılım bankasına başvuru yapan vatandaştan banka yetkilileri ihtiyaç duydukları beyaz eşya, takı veya elektronik yada mobilya gibi eşyalarının alınmasını istemektedir. Faturalı bir şekilde almaya karar verdiğiniz bu ürünleri sizler adına banka yetkilisi alıp size kar paylarını koyarak finanse etmektedir.

Konu hakkında daha detaylı bilgiyi sizlere ” İslami şartlara uygun helal kredi nasıl alınır ” isimli makalemizde yer vermiştik. Lütfen inceleyiniz.

"Ziraat Bankası Evlilik Kredisi 2019" Haberi için Soru Sorabilirsiniz.

"Ziraat Bankası Evlilik Kredisi 2019" - 4 YORUM
 1. Ğökhan dedi ki:

  Evlilik kredisi cekmek istiyorum

  1. KOSGEBAdmin dedi ki:

   Gökhan bey güncel faiz oranları ile başvuru yapabilirsiniz. Başvurular İnternet ve şubeler üzerinden sağlanmaktadır.

 2. halil doğan dedi ki:

  faizsiz evlilik kredisi nasıl çekebilirim miktar ne kadar..?

  1. KOSGEBAdmin dedi ki:

   Faizsiz olarak evlilik kredisi günümüzde ne yazık ki çekemezsiniz. Ama https://www.kosgebkredi.net/2-otomatik-odeme-talimatina-1-000-lira-faizsiz-kredi/ buradaki bankalardan 2 otomatik ödeme talimatı vererek düşük miktarda faizsiz olarak kredi kullana bilirsiniz.

KOSGEBKredi.net