Ziraat Bankası Evlilik Kredisi 2019

Ziraat Bankası Evlilik Kredisi 2019
2 Ocak 2016 tarihinde eklendi, 67.706 kez okundu.


Geçen yıl olduğu gibi 2019 yılında da kendine yuva kurmak isteyen çiftlerimize devlet faiz yardımı destekli çeyiz hesapları açılamaya devam edilmektedir. 3.000 TL veya 5.000 TL kadar eksiği olanlar için faizsiz evlilik kredisi veren bankalar dahil olmak üzere başta Ziraat bankası ve diğer bankalarımız olan özel bankacılık da lider konumda olan Akbank ve Garanti bankası olmak üzere Vakıf bankası ve İş bankasının da düğün yapacaklara yönelik kredi imkanları hakkında bilgiler sitemizde yer almaktadır. Ayrıca 40 bin TL devlet desteğinin yanı sıra evlenenlere İslami şartlara uygun bir şekilde helal evlilik kredisi sunan katılım bankaları hakkında detaylı bilgileri siz değerli yeni evlenecek çiftlerimiz için yayımladık.

Faizsiz Düğün Kredisi Başvurusu Nasıl Yapılır ?

Devlet destekli yeni evlenecek olan çiftlere evlilik kredisi Nisan 2016 ay ve yılında başvuruları kabul edilmeye başlamıştır! Buna göre her iki çifttin de ayrı ayrı olarak katılabilecekleri ceviz yardımı 5 – 5 olmak üzere toplam 10 bin TL olarak verilecek. Çiftlerin anlaşmalı olunan bankalara başvurarak ayrı bir şekilde ceviz hesabı açtırmaları ve 3 yıl boyunca hesaba en az 105 TL en fazla ise 1000 TL yatırmaları gerekmektedir. Evlenecek olan genç çiftler ister aylık isterse üç aylık olarak açtıkları ceviz hesaplarına para ödeyebilirler. Yıl içerisinde aylık olarak hesap açan çiftler en fazla taksitlerini yıl içerisinde 1 defa aksata bilirken 3 aylık periyot seçen çiftler ise bir dönem aksatma hakkına sahiplerdir. Arzu edilmesi durumda katılımcı çift çeyiz hesabı 36 veya 48 aylık iken sonlandırabilecek ve sistemden çıktığı aya göre devlet evlilik desteğinden faydalanacak. 36 aylık iken sistemden 4,223 bin TL devlet desteği sağlanırken 48 aylık iken sistemden çıkana 4 bin 750 TL devlet desteği verilecektir. Ayrıntılı kar oranı hesaplama makinesi;

 • 36 aydan yani 3 yıldan önce çıkarsanız hiç bir devlet katkı payı alamazsınız
 • 36 ay ve 47 ay arası sistemde kalır ve çıkma kararı alırsanız %10 yararlanır ve en az 4,223 TL katkı payı alırsınız
 • 48-59 aylar arasında yani 4 yıl ve 5 yıl arası bu sistemde kalırsanız en az %15 tekabül eden kâr oranı ise 4.751 TL olmaktadır.
 • Sistemde tam olarak 60 ay veya 5 yılın üzerinde kalanlar ise çeyiz hesaplarındaki teşvik imkanlarından tam olarak faydalanır ve 15 bin TL parayı eksiksiz olarak alırlar.

Not: Bu hizmeti Ziraat katılım bankası buradan ve Albaraka Türk buradan gibi bankalar başlıca vermektedir. Ayrıca bu bankalar İslami şartlara uygun helal düğün ve organizasyon finansmanları sağlamaktadır!

Ziraat Bankası Evlilik Kredisi 2019 Başvuruları

Ziraat bankası tarafından evlilik kredisi çeyiz hesabı açılarak veya ihtiyaç kredisi şeklinde olmak üzere iki şekilde alına bilmektedir. Devlet desteklerinin verildiği bankalar olan Halk bankası, Vakıflar bankası ve Ziraat bankası tüm destekleri vatandaşlara en uygun geri ödeme şeklinde vermektedir. Ziraat bankası kredi hesaplamalarını buraya tıklayarak gerçekleştirebilirsiniz. Düğün kredisi adı altında diğer bankalarda zamanla vatandaşlara kredi paketleri düzenlemektedir. Bu kredi paketleri mayıs aylarında başlamakta ve eylül ayları sonuna kadar devam etmektedir.

Evlilik Kredisi Başvurusu Evrakları

Ziraat bankası evlilik kredisi başvurusu yapacak olan vatandaşların yanlarından mutlaka T.C. kimlikleri olması gerekmektedir. T.C kimlik belgeleri olamayanlar ise T.C. numaraları olan pasaport veya ehliyetlerini yanlarında bulundurmaları gerekmektedir. Bu evrakların yanı sıra adres beyannamesi veya kendilerinin adlarına düzenlenmiş son 3 ay içerisinde ödenmiş herhangi bir elektrik, su, doğal gaz, telefon faturası getirmeleri de istenilmektedir. N evraklarla ile beraber Ziraat bankasına başvuruların şahsen olarak yapılması gerekmektedir Ziraat bankası İnternet üzerinden herhangi bir kredi başvurusunu kabul etmemektedir. Her il ve ilçede şubesi olan  Ziraat bankası kredi başvurusu için şube adreslerini buraya tıklayarak öğrenebilirsiniz.Vakıfbank Evlilik Kredisi Başvurusu Nasıl Yapılır

Kamu sermayeli bankalar arasında yer alan Vakıfbank da yeni evlenecek olan genç çiftlerimize 20 bin TL kadar evlilik kredisi olanakları sunmaktadır. 18 ay vadeye kadar sunulan genç çiftlerimize bu kredi olanakların en güzel yanı ise tamamen kefilsiz kredi olmasıdır! Aylık faiz oranın 1.55 oranında olan düğün kredisinin geri ödemesi 1,317,68 TL dir. Kredi tahsis ücreti olarak ise bir kereye mahsus olmak şartı ile 100 TL alınmaktadır. ( Kredi tutarının %5 oranında dır. ) Bunlara ilaveten her kredi başvurusunda olduğu gibi evlilik kredisi başvurusunda da çiftlere sigorta yapılmaktadır. Başvuru işlemlerini İnternet üzerinden anında gerçekleştirmek için lütfen burayı tıklayınız.. Ayrıntılı bilgi ise burada yer almaktadır.

Yapıkredi Bankası Evlilik Kredisi Başvurusu ve Şartları

Düğün sezonunun yaklaşması ile birlikte evlilik kredisi kampanyaları bankalar tarafından hız kesmeden genç çiftlerimize sunulmaktadır. Bu kampanyalara dahil olan yukarıda ki bankalara ilaveten bir diğer bankamız da Yapıkredi bankasıdır. SMS ( Evlilikkredisi (boşluk) T.C. kimlik numarası (boşluk) Aylık geliriniz yazıp 4411 e gönderiniz, İnternet üzerinden, Telefon ( 444 0 444 ) ve Şube kanalları ile başvuru yapacağınız Yapıkredi evlilik kredisi için istenilen evraklar aşağıdaki gibidir.

 • Son aylara ait geliriniz gösteren bordro veya maaş yazınız
 • Serbest çalışanlar için vergi levhası fotokopisi
 • Emekliler için maaş cüzdanı
 • Kira geliri olanlardan ise kira kontratları

istenilmektedir.

Evlilik kredisi veren bankalar hangileridir

Evlilik kredisi veren bankalar hangileridir

İslami Şartlara Uygun Olarak Verilen Evlilik Kredileri Hakkında

Benim kanaatimce Türkiye de geleceğin finansmanları katılım bankalarıdır. Ülkemizde yine özel ve devlete ait katılım bankaları mevcuttur. Mevcut durumda yer alan her iki kesimdeki katılım bankaları da vatandaşlara ” faizsiz kredi bankacılığı ” adı altında finansmanlar sağlamaktadır. Kar payı koyarak sizlere sağlanacak olan evlilik kredisi 2019 yılında da katılım bankaları tarafından da İslami şartlara uygun olarak verilmektedir. Peki sistem nasıl işliyor ? İşleyici bir çok din adamınında tasnif ettiği uygulama tam olarak şu şekilde işlemektedir. Düğün telaşesinde bulunan kadın yada erkek hiç fark etmez katılım bankasına başvuru yapan vatandaştan banka yetkilileri ihtiyaç duydukları beyaz eşya, takı veya elektronik yada mobilya gibi eşyalarının alınmasını istemektedir. Faturalı bir şekilde almaya karar verdiğiniz bu ürünleri sizler adına banka yetkilisi alıp size kar paylarını koyarak finanse etmektedir.

Düğün Kredileri Hakkında Videomuz

Konu hakkında daha detaylı bilgiyi sizlere ” İslami şartlara uygun helal kredi nasıl alınır ” isimli makalemizde yer vermiştik. Lütfen inceleyiniz.

 Bir önceki yazımız olan Devlet destekli evlilik kredisi 10.000 Lira Nasıl Alınır ? başlıklı makalemizi de okumanızı öneririz.

Ziraat Bankası Evlilik Kredisi 2019 Konusuna 36 Yorum Yapıldı
 1. ismail dedi ki:

  ben düğün kredisi cekmek istiyorum ama ayda değil bir yıl sonra cektiğim parayı faiziyle ödemek istiyorum olur mu ve cekeceğim 15.00 tl bunun faiz oranı ne olur

  1. Admin dedi ki:

   Ne yazık ki düşün kredisinde şimdi çek 1 yıl sonra öde imkanı yoktur. Bu imkanlar daha çok ticari krediler de mevcuttur.

 2. Burak dedi ki:

  105*36 = 3780 TL yatırıyorsunuz Devlet size 4740 TL veriyor 3 yılda size 970 TL gibi bir katkısı oluyor anladığım bu . b demek oluyor ki sen yazın düğün yap masfara gir vesaire vesaire devlet sana 3 yılda sana 1.000 TL versin. düşündüğün zaman böyle bir destek olmadığı gayet anlaşılıyor. Amaç burda Devlete gelecek para ve bu paranın döndüğü sirkülasyon. Yani Evlenecek olanlara bir avantaj sagladığını göremiyorum. Bunun yerine elimde örnek veriyorum 3 bin TL olsa gider dövize yatırırım. Beklerim 3 yılda devletin bana vereceği desteği döviz ile 5 ayda veya 6 ayda kazanabilirsin. Düşüncem bu tabi herkesin işine nasıl geliyorsa öyle yapar.

 3. Zafer dedi ki:

  Ben 6 aylık evliyim kredi alabilirmiyim

 4. aslan dedi ki:

  bizm gibi evde kalmışlara kredi yok 🙂

 5. aylin dedi ki:

  SLM BEn AYLINIM HIC EVLILIK YAPMADIM 165B 55KL MAVI GOZLU SIYAH SACLI KAPALI GEZIYIOM BURADA AMACIM CIDDI EVLILIK AMACIM GERCEK SEVGIYI ARAYAN AYLE SORUMLUGUNU IYI BILEN KENDI SORUMLUGUNU KENDISINE GUVENI OLAN ALLAH KORKUSU OLAN GERCEK SEVGIYI HAYAT ARKADASINI ARAYAN BIRI VARSA BENIM DUSUNCEKLERIME KATILAN BIRI BANA ULASSIN BEN KENDIME GUVENEN KENDI KARARLARIMI VERICEK YASTAYIM BENIM ICIN HAYIRLISI OLANI SEVIYORUM ZORLUGU SEVIYORUM HERSEYIN USTESINDEN GELEBILIRIM KENDIME SONSUZ GUVENIM VAR BILGI SAYARA KATILMIYIOM EVLILIKSE AMACIN ARAMNI BEKLIYIOM TEL 00359895262061 YETERKI SEVGI SAYGI ALLAH KORKUSU ALLAH SEVGISI OLSUN 00359895262061

 6. FARUK dedi ki:

  Evlilik kredisi diye bir kredi yok Sadece çeyiz hesabından faydalanabilirsiniz onunu için de 3 yıl ödeme zorunluluğu ve 27 yaşından önce evlenme şartı var şaka gibi…

 7. Ebru kaya dedi ki:

  Bu nasıl iştir anlamadım. İnternette akın akın evlilik kredisi muhabbetleri dönüyor fakat bankalara gittim alay eder gibi yüzüme baktılar. Evlılık kredisi diye bir kredi türü yokmuş intette yalan yanlış yazılan şeyler olduğu Aslı olmadığı söylendi. Biri net bir açıklama yapabılır mi ? Mağdur olmamamız adına..

 8. ferhat k dedi ki:

  Sevdiğim kızla kaçtım alemde beni umursamiyor sanki allah ikimiz i birbirimiz için yaratmış. Aile bakarsak bir birilerine benziyor umursamiyor önemli dil. Ama acil yardıma ihtiyacım var. Kredi bizde cikarmi. Ev tutmam lazım. Eşimle çalışıp. Odiycez. Kredi kartiyla geciniyoz. Ikimizin birbirimizden başka kimsesi yok yardım edermisiniz. Yol gösterin.

 9. Numan dedi ki:

  Çeyiz parası şartları nedir acaba?

  1. Admin dedi ki:

   Evlilik kredileri ile tamamen farklı şartlara sahiptir. Özellik ile yaş aralıklarını tutuyorsanız bu hesabı açabilirsiniz. Size tavsiyem eş adayınız ile birlikte açmanızdır.

 10. yavuz dedi ki:

  evlilik kredisi almak icin cehiz hesabı acmak şart mı. cehiz hesabı olmadan evlilik kredisinden faydalanabilirmıyiz ?

  1. Admin dedi ki:

   Evet, evlilik kredisi ile çeyiz hesabı ayrı şeylerdir. Doğrudan bahsi geçen bankalara başvurabilirsiniz.

 11. selen dedi ki:

  Allah doğru niyetli herkesin yardımcısı olsun…….ne iş olursa yapıp aldığın her nefesi kazanca çevirmek lazım…öteki mahallede limon sat su sat pilav nohut sat beriki mahallede kral gibi yaşa…insan gezmeye gittiği yerde mendil satar…takı satar…hayat birikimdir….zamani boşa harcayanla…boş tüketim… boş boş gez oyna sıkışınca el aç….yanlış yetişme…yanlış hayat tarzı…

  1. Admin dedi ki:

   Düşüncelerinizi bizler ile paylaştığınız için teşekkür ederim..

  2. ferhat dedi ki:

   Selen dogru olani degil yanlisi daha cok yapiyor insanlar dusundun mu hic

 12. ibrahim dedi ki:

  Evlilik kredisi için halk banka geldim hiç öyle birşey yok 3 sene çeyiz hesabı açmam lazım mis onun için sanki evlenmemiz hesaptaymis gibi konuşuyorlar

  1. Admin dedi ki:

   İbrahim bey evlilik kredisi belli zamanlarda kampanyalar halinde başlamaktadır. Şuna için Yapı kredi bankası evlilik için kredi vermektedir, mesela…

 13. Atilla dedi ki:

  Ben nişanlıyım para istemiyorum bir işim olsun yeter ben para mı kendim alın teriyle kazanmak istiyorum ama çalışacak bir iş bulamıyorum üniversite mezunuyum para deil iş istiyorum…

  1. Admin dedi ki:

   Merhaba Atilla, Umarım Allah nişanlınızın ile evlilik nasip eder, iş talebiniz için ilanınız evlilik kredisi bölümüne yapmanız çok isabetli olmamış. Ben yinede yayınlıyorum..

 14. Kral dedi ki:

  bu zamanda evlenen erken ölür

  1. Admin dedi ki:

   Evlilik kredisi bu düşüncelerinizi değiştirebilir 🙂

 15. Tayfun dedi ki:

  Ya bu para nedir arkadaş ya 5 senedir bir duğün yapamadık. Bankalar kredi veriyo onunda iki katini geri istiyo napacaz ya

 16. engin dedi ki:

  bende dügun yapacam ama maddi durumlar olmadigi icin isin icinden nasil cikicam bilmiyorum 🙁 daha dugun yapmadan esya dir nisandir 30.000 tl lik borcun altina girdim. banada yardim edecek birileri varsa lutfen yardim edin. bedevadan birsey istemiyorum. senet bile imzalarim borc olarak yardim edebilecek zengin yardimseverlere sesleniyorum lutfen bi yardimci olun 🙁
  tel:0544 914 57 37 engin dil

 17. rifat dedi ki:

  Arkadaslar bende gunu birlik calisan isciyim benimd3 durumum yok ve kiz kacirdim ne yapicam bilmiyorum babasi baslik parasi istiyor dugun istiyor ne yapicam bilmiyorum yardimci olacak arkadaslara sesleniyorum ilgilenenlerden bir ricam var 05342445469 lutfen arayin

 18. Mustafa dedi ki:

  Iki yıldır nişanlıyim ama düğün yapamiyorum maddi durumum iyi olmadığı için şu an babam da çok hasta tek isteği benim evlenmemi istiyor ama durumum olmadığı için yapamıyorum hayır sevenlerden yardım istiyorum allah rızası için artık bende bir yuvam olsun istiyorum abilerim ablalarım bu benim numaram 05078665168

 19. Ali dedi ki:

  Dugun yapicam allah rizasi icin yardim edebilicek iyi yurekli insanlari bana ulasmasinj istiyorum az birikmis param var ustunu tamamlamak istiyorum geri odemek sartiyla 1obin tl ihtiyacim var 05439359750

 20. Ramazan KOCAKAYA dedi ki:

  30 35 yas arasında maddi durumu iyi olmayip düğün yapmak isteyene düğün kredisi verilebilirmi?

  1. Mehmet dedi ki:

   27 yaşındayım uuarmı?

  2. Sedat dedi ki:

   Nasıl olucak o iş nasıl yapacaksınız yani

 21. VAHİT ALKAN dedi ki:

  düğünü yapacam madi durumum iyi olmadiği için yapamiyorum

 22. serdar dedi ki:

  Parasızlıktan 34 yaşıma kadar evlenemedim.küçüklere kredi var büyüklere yok.bu gidişle evlenemicez galiba

 23. Mehmet dedi ki:

  Beni dün aradılar yeni başladi galiba 18 yaşından büyük 22 yaşından küçük olanlara dedi

 24. turan dedi ki:

  Devlet yer yedirmez günahını vermez

 25. seda aksz dedi ki:

  Ayni sekilde bende gittim byle bi kredi yok deniyo ne zaman yururluge greck grmickse neden byle bi haber var..

 26. hasan mete dedi ki:

  zıraat bankasına evlılık kredısı ıcın gıttım ama oyle bır kredı yok dedıler gıttıgım tarıh 07.04.2016 yardımcı olurmusunuz bu sayfada fayızsız devlet desteklı 40000 tl kredı nısan ayında yururluge gırıyor dıyor oyle bır sey varmı

Sayfa başına git
Daha fazla DEVLET Kredileri
Devlet destekli evlilik kredisi
Devlet destekli evlilik kredisi 10.000 Lira Nasıl Alınır ?

2019 yılında dünya evine girmeye hazırlanan genç çiftlerimize tam 10.000 Lira devletimiz den destek verilmektedir. Almış olduğunuz çeyizleri yada diğer...

Kapat