KOSGEB Kredi

Ziraat Bankası Esnafa Krediyi 8 Destek Paketi İle VeriyorZiraat Bankası Esnafa Krediyi 8 Destek Paketi İle Veriyor

Her ne kadarda Ziraat bankası denildiği zaman Çiftçi dostu banka olarak bilsek de aslında da banka çok iyi birde esnaf ve KOBİ dostudur. Öyledir ki bunu 2021 ile 2022 yılları içerisinde oluşturmuş olduğu 8 destek paketi ile doğrular niteliğindedir. Banka esnaflarımıza 50.000 lira krediyi oluşturduğu bu destek paketleri dileyene hemen isteyene ise çok uzun vadeler ile finanse etmektedir. Teminat ve Referans mektuplarına kadar esnaflar ile KOBİ’lere sağlanan tüm Ziraat avantajlarının başvurularını doğrudan, şartlara uygun olmanız halinde buradan sağlaya bilirsiniz.

Ziraat ‘ten Esnafa 8 Destek Paketi İle Kredi İmkanı

Ziraat bankası tüm esnaf için tam 8 kredi paketi oluşturmuştur. Esnafın ihtiyaçlarının karşılanması amacı ile oluşturulan bu kredi paketi ile anında 50.000 liraya kadar ihtiyaç kredinizin sahibi olabilirsiniz. Yine başvuru yapmış olduğunuz paketin diğer avantajlarından yararlana bilirsiniz. Banka tarafından oluşturulmuş olan destek paketleri ve özellikleri ise şu şekildedir.

 1. Rotatif kredi ⇒ Dilediğiniz ödeme vadeleri ile 12 ay vadeli anından ihtiyaç kredisidir.
 2. Spot kredi ⇒ İşletmenin kısa vadelerde ihtiyaçlarını karşılamak için oluşturulan kredidir. Kredinin faiz oranı kredinin kullanıldığı dakikadaki faiz oranları ile hesaplanır ve kredi kapatılana kadar faiz oranı sabit kalır.
 3. Gün içi kredi ⇒ Gün içinde acil kredi ihtiyaçların karşılanması amacı ile bir günlük olarak verilen kredidir.
 4. Döviz kredileri ⇒ İhracat satışı teslimlerde ihtiyaç duyulan döviz ihtiyaçların karşılandığı bir kredi paketidir.
 5. İskonto kredisi ⇒ Senet portföyünüzün üstelendiği kredilerdir.
 6. Nakit yönetim kredisi ⇒ Ziraat bankasında bir nakdi geçmişine sahipseniz ve vergi ile prim ödemelerinizde zorlanıyorsanız bu paket tam size göre.
 7. Taksitli krediler ⇒ 50.000 liraya kadar uzun vadeli ve size özel taksit ödeme seçenekleri ile oluşturulmuş bir imkandır.
 8. Ticari kredili mevduat hesabı ⇒ 1 yada 3 aylık olarak geri ödeme imkanı sağlar. Hesabınız da kredinin ödenmesi için nakit para olmasa bile Ziraat ticari kredili mevduat hesabı ödemenizi zamanında gerçekleştirir.

Ziraat bankası tarafından sağlanan tüm bu imkanların detayları ==> https://www.ziraatbank.com.tr/tr/kurumsal/krediler

Ziraat bankasından esnafa 50 bin lira anında kredi

Ziraat bankasından esnafa 50 bin lira anında kredi

Ziraat Bankası Meslek Sahiplerine Yönelik Sunmuş Olduğu Kredi Paketleri

Birçok meslek gurubuna özel olarak oluşturan kredi paketleri ile ihtiyaç duydunuz nakit parayı gün içerisinde sağlayabilirsiniz. genel de o anki sektörün içerisinde bulunan krize yönelik oluşturulan kredi paketlerinde esnafa devlet destekleri  Ziraat bankası üzerinden verilmektedir. Bu desteklere en önemli örnek ise turizm sektörüne sunulan imkandır. Sektörün olumsuz olarak etkileneceği terör ve devlet politikalarında tüm turizmcilere bu durumdan dolayı olumsuz etkilenmemeleri adına bir çok kredi destekleri sunulmaktadır. Paketi kısaca tanıtmak gerekirse;

 • Esnek vadeler belirleme imkanı
 • Zor durumlarda kredi vadelerini ödememe olanakları
 • Sezon dönemlerinden kredi ödeme olanakları

gibi imkanlar sunulmakta, yeni yapılacak olan tesise teşvik vermek amacı ile ise; 2 yıl hiç ödemesiz 7 yıl geri ödemeli cazip kredi faiz oranları ile turizmcilere yatırım kredisi olarak verilmektedir.

Ticari Araç Sahiplerine Sunulan Kredi İmkanları

Ticaret odasına kayıtlı ve ticari plaka sahibi tüm taşıma sektöründeki vatandaşlara yeni araç alımlarından tutunda bakım, onarım, mazot, benzin, Lpg, servis giderlerine kadar ihtiyaçlarının karşılanmaları adına kredi olanakları sunulmaktadır. 60 aya kadar (5 yıl) vade olanakları ile kefilsiz kredi olarak sunulan bu imkanlardan istifade edebilmeniz için bağlı olduğunuz meslek odası başkanına ait oda kayıt belgeniz ile bankaya şahsen başvurmanız yeterlidir.

Esnaf ve Ticaret Odasına Kayıtlı Vatandaşlara Devlet Destekli Sunulan Krediler!

Yukarıda sizlere tanıtımı yaptığımız kredi olanakları  Ziraat bankası ile iş birliği içinde olan ticaret ve meslek odalarına kayıtlı vatandaşlara sunulan bir nevi ticari kredilerdir. Birde devlet tarafından promosyon, teşvik veya desteklemek amacı ile oda kayıtlı esnafa sunulan krediler yer almaktadır. Yıllık %4 gibi düşük faizler ile sunulan bu krediler devletin plan ve bütçesine göre 200 bin TL kadar gerekli şartları sağlayan esnafa tedarik edilmektedir. Esnaf Kefalet Kredisi olarak 2021 yılı itibarı ile verilmeye başlayan bu imkanlardan faydalanabilmeniz için mutlaka bağlı olduğunuz meslek odasına kayıtlı ve sınırları içerisinde faaliyet göstermeniz aranmaktadır. Devletin ticari hayat içinde yer alan vatandaşlara yönelik sunmuş olduğu düşük faizli ve faizsiz kredi imkanlarına nasıl başvurabilirsiniz?

 1. Mutlaka kendi meslek odanıza kayıtlı olmalısınız
 2. Oda başkanılığı tarafından temin edilen faizsiz kredi başvurusu dilekçesini doldurmanız gerekmektedir. Başvuru için dilekçe örneği.

bu adımlar sonrasında doldurulan dilekçe oda başkanlığınca kabul görülürse dilekçeniz Türkiye Halk Bankasına gönderilir, 15 günlük bir bankaca inceleme sürecinde başvurunuz onaylanırsa kredi imkanlarından yararlanabilirsiniz.

Türkiye Halk bankası tarafından verilen 30 bin TL sıfır faizli kredi ile ilgili bilgilendirme burada yer almaktadır!

200 bin TL kadar %4 gibi düşük faiz imkanı ile sunulan kredi imkanından yararlanabilmeniz için ise doğrudan Türkiye Halk bankasına T.C. hürriyet belgeniz, bağlı olduğunuz oda kayıt belgeniz, Esnaf sicil tastiknamesi ve vergi levhanız ile başvurabilirsiniz. Banka tarafından yine yapılan inceleme sonucunda 100 bin ile 150 bin arasında oluşturulan kredi desteklerinden yararlanabilir, 60 ay vadeli ister 3 aylık isterseniz de 6 aylık periyotlarda geri ödeme imkanını kullanabilirsiniz.

Bilgi! Ziraat bankası esnaf kredisi başvuruları Türkiye Halk Bankasına nazaran daha az kapsama hitap etmektedir. Her iki kamusal sermayeli banka da Ziraat bankası daha çok zirai ve hayvan kredisi olanakları daha çok imkan sunarken Türkiye Halk bankası ise KOBİ ve esnafa daha çok olanaklar sunmaktadır. Türkiye Halk bankası tarafından çeşitli meslek guruplarına yönelik oluşturulan kredi paketlerini buradan inceleyebilir ve detaylı bilgi alabilirsiniz!

Türkiye halk bankası esnaf kredisi nasıl hesaplanır ? burada dokümanları ile birlikte yer almaktadır…

Bilgi!  Ziraat bankası kentsel dönüşümü desteleyen bankalar arasında yer almaktadır. Kira yardımı ve taşınma yardımı bu banka aracılı ile devletten tahsis edebilirsiniz.

"Ziraat Bankası Esnafa Krediyi 8 Destek Paketi İle Veriyor" Haberi için Soru Sorabilirsiniz.

"Ziraat Bankası Esnafa Krediyi 8 Destek Paketi İle Veriyor" - 45 YORUM
 1. blank ersin dedi ki:

  yeni iş yeri açiyorum destek kredisinden yararlana bilirmiyim

 2. blank Yıldıray dedi ki:

  5 aylık esnafım kredi kullanmak istiyorum nasıl ve hangi türden yararlanabilirim oto alım satım işi yapmaktayim

  1. blank KOSGEBAdmin dedi ki:

   Meslek odası kaydınız varsa oradan HALKBANK üzerinden kullanmanızı öneririm.

 3. blank Taşer dedi ki:

  Basıt usulde berber işletmem var ben ne kadar sınırda cekebılırım faydalanmak istiyorum teşekkür ederim.

  1. blank KOSGEBAdmin dedi ki:

   Gelir olarak ne kadar beyanda buluna bilirsiniz.

1 4 5 6
KOSGEBKredi.net