Faizsiz Kredi!

Ziraat bankası emekli kredisi 4 paket halinde veriyor

04.02.2019
16
Ziraat bankası emekli kredisi 4 paket halinde veriyor

Kuşkusuz Türkiye ‘de en düşük faiz oranlarını tüketicilere sağlayan banka 2019 yılında ‘da Ziraat Bankasıdır. Hele birde emekli iseniz Ziraat bankasından çok daha düşük faiz oranları ile kredi ihtiyacınızı sağlaya bilirsiniz. Banka emeklilere yönelik yapmış olduğu çalışma kapsamında tam 4 kredi paketi ile hem konut hemde ihtiyaç kredisi sağlamaktadır. 60.000 liraya kadar bireysel, 500.000 liraya kadar konut kredisi alabilmeniz bazı ufak şartları sağlamanız yeterlidir. Gerekli evraklar temin edildiği taktirde, kredi yaş sınırı kapsamında da bulunduğunuz zaman size yönelik oluşturulan kampanya fırsatlarından istifade edebilirsiniz.

Ziraat bankası emeklilere yönelik kredi imkanları nedir ?

Özellik ile emekli maaşlarını Ziraat ‘ten alanlara yönelik banka çok cazip imkanlar ile kredi olanakları sağlamaktadır. Bu olanaklar,

  • Bireysel ihtiyaçlar için kredi
  • Konut alımları için sağlanan kredi paketleridir.

Bankanın oluşturmuş olduğu bu 2 kredi paketinde faiz oranları mevcut faiz oranlarına göre emeklilere en az %10 daha düşük olanaklarda verilmektedir. Özellik ile konut alımları için oluşturulan 3 kredi paketinde emeklilerin maaşlarına göre 500.000 liraya kadar kredi finanse edilmektedir. Devletimizin emeklilere TOKİ 2019 fırsatlarından sonra kredi faiz oranlarına da katkısı hiç şüphesiz Ziraat bankasın ‘da hissedilir boyuttadır.!

Ziraat Bankasından emeklilere özel ihtiyaç kredisi

Türkiye ‘de bir çok bankada an itibarı ile bireysel ihtiyaç kredisi faiz oranları %2.00 civarlarında iken Ziraat bankası ” EMEKLİNİN ARTISI KREDİ ” paketinde bu oran %1.89 ‘dur. Bu da demek oluyor ki sizlere vermiş olduğumuz bu faiz oranları her ne kadarda zaman içinde değişmiş olsa da özellik ile maaşını Ziraat ‘ten alanlara banka %10 varan düşük faizler ile kredi sağlamaktadır. Bu arada güncel emeklilere sağlanan ihtiyaç kredisinin faiz oranlarını https://www.ziraatbank.com.tr/tr/bireysel/krediler/kredi-paketleri/emeklinin-artisi-kredi-paketi bu bağlantıdan anlık olarak görebilirsiniz. Ufak bir hesaplama yaparsak şayet %10 indirimli emekli ihtiyaç kredisinin farkını sizlere de göreceksiniz.

  • Normalde %2.00 da 40.000 lira bir ihtiyaç kredisi kullanacak olan emekli ayda 1.671 lira ödeme yapar. Toplamda cebinizden ise 1.671 * 36 = 60.156 lira çıkarken
  • Ziraat bankası indirimli ihtiyaç kredisi imkanları ile 40.000 lira kredi başvurusunda bulunan ise 1.637 lira aylık taksit öder. Toplamda ise ceplerinden 58.932 lira çıkar.

Buda demek oluyor ki maaşlarınızı Ziraat bankasından alırsanız 40.000 liralık bir ihtiyaç kredisin ‘de en az 60.156 – 58.932 = 1.224 lira avantaj sağlarsınız. Her ne kadarda faiz oranları bu belirtmiş olduğumuz seviyelerde değişiklik gösterse de yapacağınız kar payı çok fazla değişmeyecektir.

Ziraat bankası emeklilere 3 konut kredisi paketi sağlıyor!

Ziraat bankası emeklilere 3 konut kredisi paketi sağlamaktadır. Bankaca sağlanan EMEKLİNİN ARTISI KONUT KREDİSİ paketleri şu şekildedir.

  •  1 ile 100.000 lira arasından konut kredisi kullanacak olan emeklilere oluşturulan paket 1
  • 100.0001 ile 500.000 lira arasında konut kredisi kullanmak isteyen emekliler için oluşturulan paket 2
  • Son olarak ise 500.001 lira üzerinden ev kredisi kullanacak olanlara sağlanan kredi paketi 3 ‘tür.

Bankaca oluşturulan bu 3 kredi paketininde kredi faiz oranları aynıdır. Sadece 500 TL tahsis ve yaklaşık 750 lira ekspertiz ve DASK masrafları ile bu imkanlardan yararlana bilirsiniz. Alınacak olan ipotek edilmesi ile kullanılacak olan kredinin Ziraat bankasından nasıl çekileceğini tüm detayları ile aşağıdaki videomuz da görebilirsiniz.

Ziraat bankası emekli kredisinin gerekli evrakları başvuru yaş şartları nedir ?

Ziraat bankası yaş sınırı için kredi kullanacak olan emeklilerden en fazla 78 yaşı şart koşmaktadır. Bunun ile beraber her kredide olduğu gibi kredi notu çok fazla önemlidir. Şayet yaş şartına uygun iseniz ve kredi notu değeriniz de riskli değilse maaşınıza göre ihtiyaç ve konut kredisi Ziraat bankasından kullana bilirsiniz.

  • Ziraat ihtiyaç kredilerinde kullanacağınız kredinin aylık ödemesi maaşınızın %50 sini geçmemesi.
  • Konut kredisinde ise %70 oranını aşmaması

gerekmektedir. Bu şartları sağlamanız halinde hemen başvuru işlemlerini İnternet üzerinden anında 1 form doldurma ile sağlaya bilirsiniz.

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.