KOSGEB Kredi

Ziraat Bankası Emekli Kredisi 4 Paket Halinde Veriyor!Ziraat Bankası Emekli Kredisi 4 Paket Halinde Veriyor!

Kuşkusuz Türkiye’de en düşük faiz oranlarını tüketicilere sağlayan banka 2021 yılında da Ziraat Bankasıdır. Hele birde emekli iseniz Ziraat bankasından çok daha düşük faiz oranları ile 3 yıl yani 36 ay vadeli kredi ihtiyacınızı sağlaya bilirsiniz. Banka emeklilere yönelik yapmış olduğu çalışma kapsamında tam 4 kredi paketi ile hem konut hem de ihtiyaç kredisi sağlamaktadır. 60.000 liraya kadar bireysel, 500.000 liraya kadar konut kredisi alabilmeniz bazı ufak şartları sağlamanız yeterlidir. Gerekli evraklar temin edildiği taktirde, kredi yaş sınırı kapsamında da bulunduğunuz zaman size yönelik oluşturulan kampanya fırsatlarından istifade edebilirsiniz.

Ziraat Bankası Emeklilere Kampanya Müjdesi

Ziraat emekli kredisi çok avantajlı

Ziraat emekli kredisi çok avantajlı

Özellik ile emekli maaşlarını Ziraat’ten alanlara yönelik banka çok cazip imkanlar ile kredi olanakları sağlamaktadır. Bu olanaklar,

 • Bireysel ihtiyaçlar için kredi
 • Konut alımları için sağlanan kredi paketleridir.

Bankanın oluşturmuş olduğu bu 2 kredi paketinde faiz oranları mevcut faiz oranlarına göre emeklilere en az %0.10 daha düşük olanaklarda verilmektedir. Özellik ile konut alımları için oluşturulan 3 kredi paketinde emeklilerin maaşlarına göre 500.000 liraya kadar kredi finanse edilmektedir. Devletimizin emeklilere TOKİ fırsatlarından sonra kredi faiz oranlarına da katkısı hiç şüphesiz Ziraat bankasın ‘da hissedilir boyuttadır!

Ziraat Bankasından Emekli Kredisi Faiz Oranı

Ziraat bankası bireysel ihtiyaç kredisi faiz oranları %1.79 civarlarında iken Ziraat bankası ”EMEKLİNİN ARTISI KREDİ” paketinde bu oran sadece %1.73 oranındadır. Bu da demek oluyor ki sizlere vermiş olduğumuz bu faiz oranları her ne kadarda zaman içinde değişmiş olsa da özellik ile maaşını Ziraat’ten alanlara banka %0.6 varan düşük faizler ile kredi sağlamaktadır. Bu arada güncel emeklilere sağlanan ihtiyaç kredisinin faiz oranlarını emeklinin artısı-kredi-paketi bu bağlantıdan anlık olarak görebilirsiniz. Ufak bir hesaplama yaparsak şayet %0.10 indirimli emekli ihtiyaç kredisinin farkını sizlere de göreceksiniz.

Ocak 2021 de Ziraat üzerinden kredi kullanacak olan emeklilere 36 aya kadar bütün vadelerde aylık sadece %1.73 faiz uygulanır.

 • 5.000 lira 12 ay olarak çekmeniz durumunda aylık taksit miktarınız 473,61 TL olacaktır. 24 ay olarak ise ödemeniz 266,64 TL olur. En üst vade 36 ay! için aylık taksit tutarınız 198,57 TL olacak toplam maliyeti size o zaman 7.148,33 TL olur.
 • 10.000 lira için 12 ay ödeme miktarınız 950,02 TL toplam maliyeti size 11.400,19 TL olur.
 • 15.000 TL için 36 ay ödeme vadesini seçenlerin aylık ödemesi 595,70 TL olacaktır.
 • 20.000 TL kullanıp bunu en üst vade olan 36 ay! olarak geri ödemek isteyenlerin aylık taksit ödeme tutarı 794,27 TL olup toplamda maliyeti 28.593,56 TL olacaktır.
 • 22.000 lira ödemesi ise aylık sabit olarak 873,69 TL olmaktadır.

Her ne kadarda faiz oranları bu belirtmiş olduğumuz seviyelerde değişiklik gösterse de yapacağınız kar payı çok fazla değişmeyecektir.

Ziraat Bankası Emeklilere 3 Konut Kredisi Paketi Sağlıyor!

Ziraat bankası emeklilere 3 konut kredisi paketi sağlamaktadır. Bankaca sağlanan EMEKLİNİN ARTISI KONUT KREDİSİ paketleri şu şekildedir.

 •  1 ile 100.000 lira arasından konut kredisi kullanacak olan emeklilere oluşturulan paket 1
 • 100.0001 ile 500.000 lira arasında konut kredisi kullanmak isteyen emekliler için oluşturulan paket 2
 • Son olarak ise 500.001 lira üzerinden ev kredisi kullanacak olanlara sağlanan kredi paketi 3’tür.

Bankaca oluşturulan bu 3 kredi paketinin de kredi faiz oranları aynıdır. Sadece 500 TL tahsis ve yaklaşık 750 lira ekspertiz ve DASK masrafları ile bu imkanlardan yararlana bilirsiniz. Alınacak olan ipotek edilmesi ile kullanılacak olan kredinin Ziraat bankasından nasıl çekileceğini tüm detayları ile aşağıdaki videomuz da görebilirsiniz.

Konut kredisinin 120 ay için faiz oranları ise şu şekilde yer almaktadır.

Banka Adı 120 Ay
Ziraat Bankası %1.65

Kullanılacak olan kredi türüne göre peki Ziraat sizlerden ne tür evraklar istemektedir?

Ziraat Bankası Emekli Kredisi İçin Gerekli Evraklar Nedir?

Ziraat bankası üzerinden %0.10 varan düşük oranlarda ihtiyaç kredisini emekliler kullana bilmektedir. Bu avantajdan yararlanmak için emekli maaşınız Ziraat bankasından almanız şarttır. Zaten emekli maaşınızı Ziraat bankasından alırsanız kredi kullanmak için sizden sadece nüfus cüzdan suretini isteyeceklerdir. Ama, emekli maaşınızı Ziraat’ten almıyor iseniz sizlerden şu gerekli evraklar talep edilir.

 • Emekli maaş cüzdanınız
 • Nüfus cüzdan suretiniz
 • Adınıza düzenlenmiş bir adet fatura
 • Kredi limitine göre 1 yada 2 kefil

Konut Kredisi Kullanacak emekli vatandaşlarımızdan,

 • Alınacak olan eve ait tapu
 • Emekli maaş cüzdanınız
 • Ödenmiş herhangi bir fatura

Konut kredisinde kefil sizden istenilmez. Bunun nedeni ise evin ipotek konulmasıdır.

Ziraat Bankası Emekliye Kredi Yaş Sınırı Ne Kadardır?

Ziraat bankası yaş sınırı için kredi kullanacak olan emeklilerden en fazla 68 yaşı şart koşmaktadır. Bunun ile beraber her kredide olduğu gibi kredi notu çok fazla önemlidir. Şayet yaş şartına uygun iseniz ve kredi notu değeriniz de riskli değilse maaşınıza göre ihtiyaç ve konut kredisi Ziraat bankasından kullana bilirsiniz.

 • Ziraat ihtiyaç kredilerinde kullanacağınız kredinin aylık ödemesi maaşınızın %50 sini geçmemesi. Bunu yukarıdaki sizin için yapmış olduğumuz hesaplamalara bakarak bula bilirsiniz. Yada lütfen bize maaşınızı söyleyin ne kadar kredi çıkabileceğini sizler için hesaplayalım.
 • Konut kredisinde ise %70 oranını aşmaması gerekmektedir. Yine bunun sizin için hesaplama yapabiliriz.

gerekmektedir. Bu şartları sağlamanız halinde hemen başvuru işlemlerini İnternet üzerinden anında 1 form doldurma ile sağlaya bilirsiniz. Son olarak eğer ki emekli maaşını Ziraat bankasından alan bir kefil bulabilirseniz bu yaş sınırı 75 kadar çıkmaktadır.

Ziraat Bankası Emekliye Kredi Limiti Ne Kadardır?

Her bankada olduğu gibi Ziraat bankasının da belirlemiş olduğu bir ihtiyaç kredisi limiti vardır. Emekli maaşınız her ne kadar olur ise olsun bankaca belirlenen bu kredi miktarının üzerine çıkamazsınız. Bu tutar her ne kadarda İnternet sitesinde 100.000 lira olarak gözükmüş olsa da emin olun maksimum 50.000 liraya kadar üst limit belirlenmiştir. Bunun haricinde birde almış olduğunuz maaş oranına göre adınıza kredi çıkmaktadır. Tabi 50.000 lirayı geçmeyecek şekilde. Bankalar maaşınızın en fazla %50 oranını baz alarak kullanacağınız kredinin taksitini geçmemesini hesaplar. Bunu belirleyen en etkili husus ise;

 1. Kredinin faiz oranı
 2. Kredinin vadesi

Ben sizler için bir kaç hesaplama yaparak ortalama ne maaşınıza göre ne kadar krediyi Ziraat bankasından kullana bilirsiniz hesapladım.

 1. Emekli maaşı 1.000 lira olanın aylık kredi taksit ödeme miktarı 500 lirayı geçmemesi gerekmektedir. Buna göre 60 ay vadeli olarak en fazla 17.000 TL kullanabilir.
 2. Emekli maaşı 1.500 lira olanın aylık taksit ödemesi en fazla 750.00 lira olacaktır. Buna göre 60 ay vadeli olarak en fazla 25.000 lira kullana bilecektir.
 3. Emekli maaşı 2.000 lira olanın aylık kredi taksiti ödeme miktarı 1.000 lira olacaktır. Buna göre en fazla 33.000 lira kredi kullana bilirler.
 4. Emekli maaşınız şayet 2.5000 TL ise o zaman aylık ödeme miktarınız 1.250 lirayı geçmeyecektir. En fazla 37.000 lira kredi kullana bilirsiniz.
 5. 3.000 TL maaşınız var ise aylık taksit ödemeniz 1.500 lirayı geçmeyecektir. Normal şartlarda 50.000 liraya kadar kredi kullana bilirsiniz.

Ziraat bankasından ne kadar kredi kullana bileceğinizi bizlere maaşınızı yorumlarda yazarsanız öğrenebilirsiniz.

"Ziraat Bankası Emekli Kredisi 4 Paket Halinde Veriyor!" Haberi için Soru Sorabilirsiniz.

"Ziraat Bankası Emekli Kredisi 4 Paket Halinde Veriyor!" - 94 YORUM
 1. blank yunus dedi ki:

  77 yaşında annem 20 bin kredi çıkıyormu?

  1. blank KOSGEBAdmin dedi ki:

   Yaş haddinden dolayı Ziraat den alamaz.

 2. blank Erol uçar dedi ki:

  Yaşım 48 ssk da eksik günün var bankaya borçlanarak emekli olabilirmiyim teşekkürler

1 8 9 10
KOSGEBKredi.net