KOSGEB Kredi

Ziraat Bankası Çiftçi Kredisi 3 Kat Daha Avantajlı


30.06.2016
6.248

Ziraat Bankası Çiftçi Kredisi 3 Kat Daha Avantajlı

Ziraat bankası çiftçilerimizin ihtiyaçlarına yönelik 2019 kredi paketlerini ve buna ilaveten kredi kartı oluşturmaya hız kesmeden devam etmektedir. Devlet tarafından verilen desteklere dahi ilave istihdam sağlayan banka tüm diğer bankalara nazaran 3 kat daha avantajlıdır. En son olarak 2018 TEMMUZ ayından açıklanan GENÇ ÇİFTÇİ kapsamında hibe almaya hak sahibi olanlara 90.000 Liralık destek gerçekten takdire şayan tir. Hele son yapılan RESMİ GAZETE’de düzenleme ile %2 den başlayan faiz oranları 60 ay geri ödeme imkanı ve 12.500.000 liraya kadar üst limitler ile verilen çiftçilerimize hayvansal yatırım kredilerinin eşi benzeri görünmemiştir. Sizler çiftçilerimiz için HESAPLAMA yaparak AYLIK eşit taksitler ile ne kadar kredi kullanırsanız, ödemeniz ne kadar olacağınız MASRAFLAR hariç listeledik.

Tarımsal Alanlar için Çiftçilerimize Verilen Krediler Nelerdir?

Ziraat bankasının çiftçilerimize sunduğu devlet destekli kredi imkanlarından biride tarımsal alanlarda yapacakları yatırımlar için sunmuş olduğu kredi paketleridir. Kırsal alanda genç çiftçilerimiz yapmak istedikleri tüm projeleri destekleyen Ziraat bankası bu kapsamda oluşturduğu kredi paketleri ile ayrı ayrı çiftçilerimize olanaklar sunmaktadır. 2019 yılında da bu listesini genişleten bankamıza ait şartları sağlayan tüm çiftçilerimizi kapsayan imkanları kısaca şu şekilde sıralanmaktadır.

Hayvancılık ve Su Ürünleri Kredileri Nelerdir ?

Bankanın İnternet sitesinde bu konu her ne kadarda kısa olarak geçilmiş olsa da Ziraat bankası hayvan kredisi hiç de öyle hemen geçilecek kadar ufak bir başlık değildir. Çiftçilerimizin %50 oranında fazlasının HAYVANCILIK ile uğraştığını da göz önünde bulundurursak biz size 2019 senesinde Ziraat’in sağlamış olduğu harika hayvancılık imkanlarını FAİZ ORANLARI ve HESAPLAMA TABLOSU ile detaylandırmadan geçmeyeceğiz.

Ziraat bankası RESMİ GAZETEYE yayımlanan 24/4/1969 tarihli ve 1163 sayılı kararnamedeki şartlarda yer alan hayvan özelliklerinde alım yapılması halinde 9 başlık altında sektöre 100.000 liradan başlan FAİZSİZ 12.500.000 liraya kadar ise yıllık %2 den başlayan faiz oranları ile kredi olanakları sağlamaktadır. Çiftçilerimize özel olarak sağlanan faiz desteği hesaplamaları sonrasında 2019 de uygulanacak olan 12 aylık net oranlar alınacak olan hayvana göre şu şekildedir.

 1. Kombine sığır ( etçi, sütçü ) 750.000 liraya kadar ilk defa sektöre dahil olunması durumunda %100 faiz desteği ile yıllık %0 faizli olarak verilir. İşletme döneminde olan çiftçilerimize ise 100.000 liraya kadar faizsiz, bu rakamın üzerinden 750.000 liraya kadar ise 12 aylık vadelerde yıllık %4 faiz uygulanmaktadır.
 2. Çiftçimizin yaygın hayvansal üretim konularında ilk defa yatırım yapması halinde 100.000 liraya kadar faizsiz bu rakamın üzerinden 250.000 liraya kadar ilk defa yatırımda bulunması halinde senelik %2 iletme dönemlerindeyse %4 faiz uygulanmaktadır.
 3. Damızlık düve yetiştiricilikleri konularında 100.000 bin lira senelik %0 uygulanır. 750.000 liraya kadar ise 12 aylık %2 faiz uygulanmaktadır.
 4. Küçükbaş hayvancılık yeni başlayan çiftçilerimize 5.000.000 liraya kadar faizsiz.
 5. Arıcılık 12 vadelerde %4 aylık 0,33
 6. Organik yumurta tavukçuluğu aylık 0,33
 7. Damızlık tavukçuluk için kredi kullanacaklar %0 faizli kredi verilmektedir.
 8. Su ürünleri ( balıkçılık ) 100.000 liraya kadar tüm çiftçilerimize faizsiz verilir.

Ziraat Bankası Çiftçi Kredisi Faiz Oranları 2019

Ziraat çiftçilerimizin bitkisel üretim konularında ihtiyaç duydukları ( tohum, gübre,ilaç, sigorta, depolama alanları ) içinde kredi imkanı sağlamaktadır. Özellik ile 2019 yılında yurt için sertifikalı tohum alımları ile organik ( iyi ) tarım uygulamaları ciddi şekilde yeni RESMİ GAZETE’de yer alan FAİZ DESTEKLEMELERİN den nasibini almıştır. Yapılan faiz desteği sonrasında çiftçilerimize uygulanacak olan bitkisel konularındaki faiz oranları net olarak şu şekilde hesaplanmaktadır.

 1. Kontrollü örtü altı tarımı 750.000 liraya kadar ilk defa çiftçiliğe başlayacaklar için 12 ay vadeli %2 halen kontrollü yer altı çiftçiliği ile meşgul olanlara yıllık %4
 2. Yaygın bitkisel üretim konularına 250.000 liraya kadar yıllık %4
 3. Yem bitkisi üretimlerine 2.500.000 liraya kadar %100 faiz desteği
 4. Yurt içi sertifikalı olarak tohum yada fide alacak olan çiftçilerimiz 100.000 liraya kadar faizsiz
 5. Süs bitkisi üretimleri 5.000.000 liraya kadar aylık 0.33
 6. Stratejik bitkisel üretim 2.000.000 liraya kadar %50 faiz desteklemesi ile yıllık %4
 7. Seralarını modernize edecek çiftçilerimize 300.000 liraya kadar %100 destek
 8. İyi tarım uygulaması sertifikası olan çiftçilerimize 5.000.000 liraya %4 yıllık faiz uygulanmaktadır.

Bahsi geçen çiftçi kredileri faiz oranlarına ilaveten Ziraat bankasının uygulamış olduğu MALİYET ORANLARI GÜNCEL olarak inceleye bilirsiniz.

Ziraat bankası çiftçi kredisi her yönden çok daha avantajlı

Ziraat bankası çiftçi kredisi her yönden çok daha avantajlı

Ziraat Bankası Çiftçi Kredisi İçin Belgeler Nelerdir ?

Ziraat bankası çiftçi kredileri için gerek duymuş olduğu evraklar ” GERÇEK KİŞİ ve TÜZEL KİŞİ ” olarak iki şekilde talep edilmektedir.

Tarımsal kredi başvurusu yapacak gerçek kişilerden talep edilen belgeler;

 • T.C. Nüfus hürriyet belgelerinin fotokopileri
 • İl veya ilçe Tarım Müdürlüğünden alınacak olan çiftçi belgesi / ÇKS belgesi ↵
 • Kurmuş olduğu tarımsal alanları teşhir edici tapu kayıtlar
 • İpotek olarak vaat edilen arsa, araç, eve ait tapu yada ruhsatlar belgeleri
 • Bilançoya sahip olan işletmelerin son 3 aylarına gösteren gelir gider tablosu

Tarımsal kredi alacak olan tüzel kişilere ait gerekli belgeler;

 • İl / İlçe Tarım Müdürlüklerinden alınacak olan çiftçi belgesi / ÇKS
 • Tüzel kişilik ana sözleşmesinin yayınlandığı Ticari sicil gazetesi
 • Bağlı olduğu meslek odasına ait kayıt belgesi
 • Vergi levhası
 • Yetkili kişiyi temsil ettiğine dair noterden onaylı vekil belgesi
 • Son 3 aya ait mali bilanço
 • Tarımsal işletme sahiplerine ait tapu kayıtları
 • İpotek olarak gösterilen mal, mülke ait tapu, ruhsat veya hayvan küpe numaraları

Detaylı bilgi almak isteyen çiftçilerimiz için telefon numaraları 0-850-220-00-00, SOSYAL MEDYA DESTEK SAYFASI

Ziraat Bankası Çiftçilere Özel Hayvan İpotekli İhtiyaç Kredisi

Bilindiği gibi bir çok banka sizlerden ihtiyaç kredisi kullanmanız durumunda gelir belgesi istenilmektedir. Ama Ziraat bankası çiftçilerimizden herhangi bir gelir belgesi talep etmemektedir. Ayrıca sizlere bir çok bankaya göre çok daha üst miktarlarda tüketici kredisi vermektedir. Özellik ile hayvan ipotekli olarak alacağınız kredi ile bir çok ihtiyacınızı herhangi bir formaliteye takılmadan karşılaya bilirsiniz.

  • Temmuz ayında Ziraat bankası aylık %1.90 faiz uygulamaktadır. 60.000 TL 60 Ay kullanmanız durumunda aylık taksit ödemeniz 1.845,05 TL olacaktır.

 

"Ziraat Bankası Çiftçi Kredisi 3 Kat Daha Avantajlı" Haberi için Soru Sorabilirsiniz.
"Ziraat Bankası Çiftçi Kredisi 3 Kat Daha Avantajlı" - 2 YORUM
 1. yıldırım dedi ki:

  Silivri istanbulda ki çiftliğime hayvan işletmesi işletme tescil belgem var hibe yada faizsiz kredi seçeneğiniz varmıdır? ayrıca hayvan kredisi alıp çiftliğe hayvan almak istiyorum hangi tür kredi seçeneğini öneririsiniz ????

  1. KOSGEBAdmin dedi ki:

   Hibe ne yazık ki o bölge için yok ama Ziraat bankasının faizsiz kredi imkanları bulunmaktadır. Ne tür bir hayvancılık yapmayı düşünüyorsunuz ?

KOSGEBKredi.net