Ziraat bankası 300 koyun kredisi 2019-2020 şartları

Ziraat bankası 300 koyun kredisi 2019-2020 şartları
24 Ağustos 2015 tarihinde eklendi, 44.088 kez okundu.


Devletin sağladığı özel kredi faiz indirimleri ile canlı olarak küçükbaş hayvan almak için en doğru adres 2019-2020 de kesinlik ile Tarım Kredi Kooperatifleri ile Ziraat bankası‘dır. Şartlara uygun olmanız halinde 5.000.000 TL kadar faizsiz kredi ile ister 50 isterseniz de 300 koyun alabilirsiniz. Hatta koyun barınakları dahil olmak üzere besicilik de ihtiyaç duydunuz bir çok yardımcı alet, adavet için de 5 milyon TL kadar %75 faiz desteklemelerine yine sahip olabilirsiniz. Bakanlar kurulu tarafından 8 / 1 / 2018 tarihinden yeniden düzenlenen 34098 sayılı resmi gazeteye göre bu fırsatları Türkiye’nin tüm İlleri’den başvuru yaparak istifade edebilirsiniz.

Ziraat bankası koyun alımlarına özel kredi fırsatı

Küçükbaş sektörüne sıfırdan koyun alarak dahil olmak istiyor yada var olan hayvanlarınızı çoğaltmayı 2019 yılında düşünüyorsanız %100 faiz desteğini Ziraat bankası üzerinden alabilirsiniz. Daha önceki senelerde yıllık %4 gibi düşük faizli kredi imkanı sunan banka bu yıl içinde yeniden düzenlenen resmi gazete kapsamında faizsiz olarak 5.000.000 TL kadar kredi imkanı sağlamaktadır. İşletme dönümde olan çiftçilerimiz için ise yine aynı miktar üzerinden %75 faiz desteği sağlanan imkanlardan yararlanmanız için önce alınacak olan koyunlarda ve siz değerli çiftçilerimizde bazı şartların oluşması gerekmektedir.

Alınacak olan koyunlardaki şartlar nasıl olmalıdır ?

Ziraat Bankası besicilik amaçlı küçükbaş hayvancılık yapmak isteyen vatandaşların hayvan alımından barınak giderlerine kadar çok uygun geri ödeme seçenekleri ile destekler vermektedir. Ziraat Bankası uygun kredisinden faydalanmak isteyen vatandaşlara bazı şartları öner sürmüştür. Bu şartlar ” BESİCİLİK ” ve ” SÜT HAYVANCILIĞI ” olmak üzere 2 başlık altında toplanmaktadır.

Küçükbaş besicilik şartları nedir ?

 1. Besicilik olarak alınacak olan küçükbaş sayısının en az 100 adet olması.
 2. Küçükbaş besicilik yapanların ise 100 baş üzerine çıkmaları
 3. Alacakları küçükbaş hayvanların Koyun – Keçi Kayıt Sistemine 3 ay süreli kayıtlı olması
 4. Alacakları küçükbaş hayvanların erkek olması ve 6 aylıktan aşağı olmaması

Belirtilen şartları taşıyan hayvan alımları yanı sıra küçükbaş besicilik kredisi ile aşağıdaki giderleri de sağlayabilirsiniz.

 1. Dam, Ağır, Barınak vb. üstü kapalı alanların yapılması veya mevcut ise bakım ihtiyacı duyulması halinde bütün bakım giderleri.
 2. Yem hazırlama ile ilgili aletlerin alınması (Balya ve çayır biçme makinesi )
 3. Yıllık olarak yem üretim giderleri.
Koyun Kredisi nasıl alınır başvuru şartları nedir

Koyun Kredisi nasıl alınır başvuru şartları nedir

Küçükbaş süt hayvancılığı için istenilen şartlar nelerdir ?

 1. Alınacak olan hayvanın cinslerinin saanen, kilis, Damascus, Ankara, kıl keçisi olaması gerekmektedir.
 2. Koyun-Keçi sistemine kayıtlı olması
 3. 9 aydan küçük 24 aydan büyük olmaması
 4. Yeni işletme kuracakları en az 50 baş hayvan sayısını yükseltecek olanların ise en az 25 sayı ile üretim yapıp bu sayıyı 50 başın üzerine çıkarmaları


Küçükbaş Süt Hayvancılı kredisi için başvuru yapan ve başvuru onaylanan vatandaşlarımız diğer ihtiyaçları olan aşağıdaki malzemeleri de kredilendirebilir.

 • Süt sağım makinesi
 • Barınak yapım veya bakım masrafları
 • Süt soğutma veya stoklama tankı
 • Yem hazırlama ile alakalı makineler ( Balya makinesi, çim biçme makinesi, silaj makinesi )
 • Yenilenebilir enerji alımları. ( güneş enerjisi, güneş elektrik panelleri )
 • Yıllık olarak yem giderleri

Çiftçilerden aranan şartlar nelerdir ?

Hayvanlara özel olarak aranan şartlar dahilinde canlı koyun alacak olan çiftçilerimizden de bazı şartlar aranın. Bu şartları sıralamamız gerekirse;

 1. Mutlaka ÇKS belgeniz olması gerekmektedir.
 2. KKB kredi notu değeriniz en az 1699 puan ve üzerinde olmalıdır.
 3. En az 2 çalışan kefil bulmanız istenilir.
 4. Vergi dairelerine herhangi bir borcu yoktur yazısı getirmelisiniz.
 5. İpotek talep edilir. İpotek ilk defa koyun alacaklar için taşınmaz mal, var olan koyun sayısını çoğaltacaklar için de küpe numaraları yeterli olacaktır.

Koyun kredilerinde faiz hesaplamaları nasıl yapılmaktadır ?

Tarım Kredi Kooperatifleri 2018 yılında canlı koyun alacaklar için kredi faiz maliyetlerini açıkladı. Buna göre 60 ay vadeli olarak verilen Ziraat Bankası küçükbaş alacak olan çiftçilerimizden 12 aylık vadelere %8 faiz uygulayacaktır. Lakin, bu oran resmi gazeteye koyun kredi faiz destekleri ile sıfırdan koyun alacaklar için %0 yani faizsiz olarak 5.000.000 TL kadar destek ile var olan koyun sayısını çoğaltmak isteyenler için %75 oranında faiz desteği ile %2 oranlarına kadar düşmektedir. %2 faiz oranı ile canlı koyun alacakların 100.000 TL hesaplaması şu şekildedir.

 • 100.000 TL 12 aylık faiz oranı 2/ 12 = 0,16 dır. Yani 100 bin TL koyun kredisinin yıllık faiz miktarı 101.252,39 TL olacaktır.

Yem kredisi alarak’da koyun sahibi olabilirsiniz!

Devlet hayvancılık ile uğraşan vatandaşlara yem kredisi adı altında desteklerini teşviklerini yine Ziraat bankası üzerinden aktarmaktadır. Gerekli şartları sağlayan vatandaşlarımız yem kredisi imkanında faydalanabilir, çekmiş oldukları krediyi senelik olarak %4 ile %5 faiz oranlarında geri ödeyebilirler. Yem kredisi şartlarının başında adınıza kayıtlı hayvan olması gelmektedir. Tarım il / ilçe müdürülüğüne kayıtlı ve adınıza kayıtlı hayvanlarınız bulunuyorsa bahsi geçen imkanlar dahilinde devlet teşvikli kredi imkanlarından faydalanabilirsiniz.Bir önceki yazımız olan Arıcılık Kredisi Ziraat Bankası 2018-2019 Başvuruları başlıklı makalemizi de okumanızı öneririz.

Ziraat bankası 300 koyun kredisi 2019-2020 şartları Konusuna 31 Yorum Yapıldı
 1. kadir dedi ki:

  kosgeb belirli bir süre sertifakayı verdikten sonramı destekliyor yoksa her hangi bir kişi kosgebe direkt baş vuru yapsa hemen alabilme imkanı saglıyor mu kosgeb sadece bana barınak mı inşaa edicek yoksa barınakla birlikte hayvanı da destekliycek mi ?

 2. zeki kayci dedi ki:

  uygulamalı girişimcilik eğitimine nasıl kayıt yapa bilirim

 3. huseyin dedi ki:

  merhabalar ben köyde ailem anem babam köyde yaşıyor ve bende KOSGEB’den kredi alıp hayvancılık yapmak istiyorum bana Nasıl yardım edebilirsiniz

  1. Esra dedi ki:

   Kosgeb i ben aradım büyükbaş kredisi olmaz ise büyükbaş yardımı almak istiyorum dedim. Kosgeb tarim ve diger girisimlere yardim yapıyor hayvancılığa yardım yapmıyor. dedi. Hayvancılık icin en guvenilir kredi nerede diye sordum. Ilçe tarim müdürlükleri dedi.

   1. Admin dedi ki:

    Evet canlı hayvan alacaksanız doğru demişler. Ama hayvancılık üzerine bir işletme kuracaksanız sizi KOSGEB destek sağlayacaktır.

 4. reyhan dedi ki:

  Berhabalar.ben denizliden yazıyorum bende daha önceden300 baş damızlık koyunum vardı meralarımız tarlayapıldı dağlarımızsa orman oldu istemyeyerekte olsa koyunları sattım arazi ve traktör aldım şimdi yeniden etlik besi kuzu işi yapmak istiyorum yerim ve ekipmanlarım dahada önemlisi tecrübem var ve kredi ile bu işi yapmak istiyorum bana yardımcı olurmusunuznasıl kredi kullanabilirim tşkr.

 5. dursun dedi ki:

  Bende koyde yasiyom konya koyun almak icin ne yapmam lazim maddiyat hic bir gelirim.yok destekli

 6. Hasan uysal dedi ki:

  25 yaşındayım ve köyde ailem anem babam köyde yaşıyor ve bende KOSGEB’den kredi alıp hayvancılık yapmak istiyorum bana Nasıl yardım edebilirsiniz

 7. Ramazan ğürbüz dedi ki:

  Ceza evinden çıktım daha önce belediyede çalışıyordum ķöylü çocuğuyum koyun almak istiyorum kosgepten

 8. Cevdet Sayar dedi ki:

  Emekliyim,sıfırdan ahır kiralama yoluyla koyun yetiştiriciliği yapmak istiyorum.Nereye başvuru yapmam lazım.Yardımcı olursanız çok sevinirim.

  1. Osman dedi ki:

   Ahır kiralamak yerine çadır ahır almaya bakabilirsiniz. 150 baş koyunluk bir çadır ahır fiyatı yaklaşık 18000 tl. Havalandırma bacası olduğu sürece sıkıntı çekmezsiniz. Hem koyunlar güneş ışığıyla dahar rahat ederler.

 9. ALİ KAYA dedi ki:

  mrb tekirdağ bölgesinde 300 koyun tesis için destekleme nasıl yararlanabiliriz köyde kendi yerim mevcuttur.

 10. ihsan bozdemir dedi ki:

  emekliyim.küçük baş hayvan beslemek istiyorum(koyun) 1.5 dönüm kadar kendi yerim var üzerinde hiçbir şey yok. ahır kurmak istiyorum bu esnada bacanağın çiftliğinde büyük baş hayvan bakıyor.geçici bir süreliğine bu çiftlikten faydalanmak istiyorum.(kendi tarlama) hayvan barınağı yapıncaya kadar.bunun için ve diğer giderler için kredi nasıl çıkar. kolay gelsin yardımcı olursanız sevinirim.

 11. mehmet dedi ki:

  Nen kosgep sertifikami aldim ve 850 adet koyun aldim ciftligim yapim asamasinda fakat hic bir yere basvurmadim lutfen bana yardimci olurmusunuz

 12. Bilal dedi ki:

  Ben koyun ureticisiyim geçen sene kosgebten belge mi aldım ama ben nereye başvuracagim şartları ne bilmiyorum bana yardımcı olurmusunuz

 13. Uğur dedi ki:

  Ne yerim var ne yurdum,lojmanlarda yaşayıp turizim yapıyorum,şehir den ve insanlardan sıkıldım,0 dan başlayan biri olarak,hibe veya teşvik ala biliyor muyum,kendime yeni bi hayat başlatmak istersem,devlet bana nasıl me kadar yardımcı olur.

 14. namikıratlı dedi ki:

  -merhaba bız ıstanbulda lımıted sırketız ve vanda bulunan 185-220 adet kucukbas hayvan almak ıstesek hıbe yada faısız kredı nasıl aşabılırım

 15. durmuş dedi ki:

  ahır ev ve 80 adet kucukbaş hayvan var nasıl hibe alabilirim

 16. Mehmet Eser dedi ki:

  İyi günler ben Ankara da küçükbaş hayvancılık yapıyorum, ( koyun ve tiftik keçisi karışık sisteme kayıtlı ) 150 baş koyun ve keçim var. Köy içinde yetiştirme yapmama izin verilmediği için köy dışına çıkmam gerekiyor fazla imkanım yok bu yüzden yer ve gider için hibe desteği alabilir miyim ?

 17. Vet Osman dedi ki:

  Merhaba ben veteriner hekimim. Küçükbaş hayvancılık yapmak istiyorum. işletmemi süt ve et olmak üzere kombine olarak geliştirmeyi planlıyorum. Veteriner hekimlere özel barınak inşa ve diğer maliyetler ile canlı hayvan alımı için belli hibe ya da kredi seçenekleri var mı? Bilgilendirirseniz memnun olurum.

 18. fatih kanıpek dedi ki:

  arkadasımın koyun cıftlıgı var bende alıp ortak yapmak istıyoruz ne yapmam gerekıyor yer kendı yerı

 19. Serdar Saraç dedi ki:

  Selamın aleyküm.
  Sakarya kaynarca da 16 dönüm arazim var içinde büyük bir ahırı da var.
  Küçük baş hayvancılık için neler gerekli yardımcı olursanız sevinirim teşekkür ederim.

  1. KOSGEB dedi ki:

   Canlı hayvan alımı için Ziraat bankasına başvurabilirsiniz. Hibe elat edevat alımı için KOSGEB kredi başvurusu yapabilirsiniz.

 20. tarik dedi ki:

  Koskeb hayvan kredisi veriyormu yada ziraat bankasından alırsak yem tel orgu yada barinak ustu kapatmalar icin yada diğer masraflar için de geri odemesiz hibeden yararlanabilirmiyiz iyi çalışmalar

  1. KOSGEB dedi ki:

   Canlı hayvan kredisi sadece devlet destekleri ile ziraat bankası vermektedir. İhtiyacınız olan malzemelerin hibelerini KOSGEB vermekteidr.

 21. emrah dedi ki:

  ben kıredılerden ıcralık durum dayım esımın uzerıne kucukbas hayvan cılık ıcın koskeb den destek alabılırmıyım

  1. KOSGEB dedi ki:

   Bankalar ile KOSGEB in bir bağlantısı bulunmamaktadır. KOSGEB tamamen ayrı bir kurumdur. Sizde başvuru yaparak gerekli destekleri alabilirsiniz.

 22. emrah dedi ki:

  Merhabalar ben inek besiciligi yapmak istiyorum. Ne ahir ne barinak nede bunlari yapacak para var. Nasil olacak bu is lutfen yardim

  1. KOSGEB dedi ki:

   Ziraat bankası hayvancılık kredisi başvurusu yapabilirsiniz.

 23. Haluk dedi ki:

  Merhabalar ben haluk gazıantepte köyün beslemek istiyorum sıfırdan başlayaçagim neler yapmam gerekiyor bana bir yol gösterirmisiniz

  1. KOSGEB dedi ki:

   Ziraat bankasından canlı hayvan kredisi alabilir KOSGEB den giderlerinizi hibe lendirebilirsiniz.

Sayfa başına git
Daha fazla Hayvan Kredisi
Devlet Arıcılık Kredis Teşvik
Arıcılık Kredisi Ziraat Bankası 2018-2019 Başvuruları

Kanatlı sektörün olmazlarından olan Arıcılık 2018-2019 senesinde de Ziraat bankasından devletimizin vermiş oldu destek ile 1.500.000 TL kadar %50 faiz...

Kapat