KOSGEB Kredi

Yeni İş Yeri Açtım Kredi Çekebilir Miyim Diyenler! (Müjde)Yeni İş Yeri Açtım Kredi Çekebilir Miyim Diyenler! (Müjde)

Bir çoğumuzun da bildiği gibi ticari kredi imkanlarının avantajları çok iyidir. Esnafa vade, ödeme koşullarındaki avantaj hem de kredinin faiz oranları çok makul bir şekilde verilmektedir. Hayvan kredisi olanakların’dan dahi iyi verilen yeni iş yeri finansmanlarından kimlerin yararlana bileceği hep merak konusu olmuştur. Özellik ile yeni bir dükkan açan kaç aylık iken bankalardan veya esnaf yada ticaret odalarından düşük faizli kredi alabilir bir çoğumuz tarafından ne yazık ki bilinmemektedir! İşte, şimdi yeni işyeri açtım acaba bankalardan kredi çekebilir miyim ? sorusuna net olacak cevap veriyoruz.! Halkbank dahil olmak üzere, tüm bankalardan kredi kullanacak yeni esnaflarımız.!

Yeni İş Yeri Açan Kaç Ayda Kredi Çekebilir?

Şimdiye kadar hiç bir esnaflık deneyiminiz yoksa bankalardan yeni iş yeri açsanız dahi ticari kredi ne yazık ki kullanamazsanız.! Bunun en büyük nedeni bankaların size verecek olan kredinin;

 1. Geri ödenebilme riskini görebilmeleri
 2. Aylık cironuz dahilinde verebilecekleri kredi miktarını hesaplaya bilmeleri
 3. Kredi kullanım sonrasında vade dahilinde işletmenin istikrarını öğrenebilme

60 ay vadeli olarak tüm bankalar tarafından bu yüzden ticari kullana bilmeniz için en az 6 aylık bir esnaflık geçmişine sahip olmanız istenilmektedir.!

Yeni İş Yeri Açan Ne Zaman Esnaf Kredisi Kullanabilir?

Yeni iş yeri kuran esnaf ve ticaret odalarından kaç ay sonra kredi alabilir

Yeni iş yeri kuran esnaf ve ticaret odalarından kaç ay sonra kredi alabilir

Esnaflara devletimiz faiz desteği sağlamaktadır. Sağlamış olduğu bu faiz destekleriyle 5 yıla kadar %4.5 yıllık faizler ile esnaf kredisi verilmektedir. Tabi bu düşük faizli kredilerden yararlana bilmeniz için bazı şartlara uygun olmanız gerekir. İstenilen bu şartların başında ise 2020 ocak ay itibarı ile esnaf yada ticaret odaları üzerinden devlet faiz destekli kredi kullana bilmeniz için en az 3 ay boyunca oda kaydınızın olması gerekmektedir. Şayet bu süre zarfında oda kaydınız var ise siz büyük veya küçük esnafımıza sağlanan kredinin oran tablosunu ”Esnaf Kefalet Kredi Hesaplama Tablosu” üzerinden görebilirsiniz.!

Yeni İş Yeri Kuracaklar Bankalardan Nasıl Kredi Çekebilir?

Peki yeni iş yeri bir esnaf bankalardan nasıl kredi çekebilir? Öyle ya, yeni esnaf olduğunuz için ticari kredi kullanamıyorsunuz. Meslek odasına kayıt oldunuz halde devlet faiz destekli kredi den yararlanamıyorsunuz. Bu kişi ne yapacak da ihtiyacı olan nakit paraya kavuşacak. Aslında sorunun cevabı çok basit. 60 ay vadeli olarak bireysel ihtiyaç kredisi kullanacak.! Üstelik şimdi bankaların nerede ise tamamı İnternet üzerinden yapılan başvuru için ne gelir belgesi nede herhangi bir evrak talep etmemektedir.! Tek istedikleri kriter iyi bir kredi notu değeridir.! Kredi notu nedir normalde kaç olmalıdır? diyorsanız daha önce paylaştığım içeriğe bir göz atmanızı tavsiye ediyorum.

Yeni Esnafa Kredi Veren Bankaların Faiz Oranları

Evet 6 ay yani 180 günlük bir esnaf değilseniz sizlere kesinlik ile önerimiz bireysel ihtiyaç kredisi kullanmanızdır. Bankalar bireysel ihtiyaç kredileriniz 2020 yılında tam 60 ay yani 5 yıl geri ödemeye çıkardı. Bu ciddi anlamda aylık taksit ödeme tutarlarını düşürecektir. Çevremde ayrıca bir çok işletme sahibi (güzellik salonu, cafe, pastane) gibi yeni esnaflar finansmanlarını emin olun ki bu şekilde çevirmektedirler. Sizler için ciddi bir çalışma yaptık. Yapmış olduğumuz bu çalışmada tüm bankalara ait güncel kredi faiz oranlarını gösteren bir tablo paylaştık. Ayrıca, ayın en düşük faizli kredisini veren bankanın da bir de taksit ödeme örnek hesaplamasını da paylaştık.

 • Gelir belgesiz dahi yeni iş yeri açan girişimcilere kredi veren bankamız ENPARA olmaktadır. Sizlere tavsiye etmiş olduğumuz bu bankanın vadelere göre faiz oranları ise tablomuzda ki gibidir.
 ENPARA İHTİYAÇ KREDİSİ VADELERE GÖRE FAİZ ORANI
BANKA ADI 12 Ay 24 Ay 36 Ay 48 Ay 60 Ay
ENPARA %0.89 %0.89 %0.99 %0.99 %0.99

 

ENPARA KREDİ HESAPLAMASI
Miktar 60 Ay Ödeme Toplam Maliyet
10.000 TL 234,01 TL 14.040,76 TL
20.000 TL 468,02 TL 28.081,63 TL
30.000 TL 702,04 TL 42.122,04 TL
40.000 TL 936,05 TL 56.162,83 TL
50.000 TL 1.170,06 TL 70.203,60 TL

ENPARA Kredi Başvurusu Nasıl Yapılır? (SMS İLE HEMEN) yapmak için detayları resimli olarak bizzat sizler için anlattım. Lütfen içeriğime bir bakın!

"Yeni İş Yeri Açtım Kredi Çekebilir Miyim Diyenler! (Müjde)" Haberi için Soru Sorabilirsiniz.

"Yeni İş Yeri Açtım Kredi Çekebilir Miyim Diyenler! (Müjde)" - 19 YORUM
 1. blank Murat Kılıç dedi ki:

  Evet yeni is Yeri actim coronadan dolayi acilis yapamadim simdi acilis yapmak istiyorum ama zordurumdayim ihtiyac kiredisi cekebilirmiyim hic kiredi kiredi karti kulanmadim alabilirmiyim tekstil kesim dikim ùtù Paket hepsi mevcut kurulu Tam teskilat hazir

  1. blank KOSGEBAdmin dedi ki:

   Ticari kredi almazsınız ama bireysel ihtiyaç kredisi kullana bilirsiniz.

   1. blank Muhsin dedi ki:

    Selamlar ben erkek kuaförlüğü yapıyorum coronadan dolayı resmi evrak yaptırmadı açılışı temmuz ayının 1 inde verdim ihtiyacı kredisine başvurdum daha sonuç gelmedi ama kredi şartlarında 3 üncü aydan öncesi faydalanan bilir yazıyor başka bir yolu varmıdır ne yapmalıyım

    1. blank KOSGEBAdmin dedi ki:

     Ney yazık ki bildiğim kadarıyla yok Muhsin beyefendi

 2. blank Murat dedi ki:

  benim vergi numaram var daha once dukkanim vardi kapattim ama odaya kayıtlı degilim kredi cekebilirmiyim

  1. blank KOSGEBAdmin dedi ki:

   İşletme kredileri için aktif olarak işletme sahibi olmanız gerekir,

 3. blank Yılmaz eskin dedi ki:

  Yeni işyeri açacam kosgebin 50 TL kredisine başvuru yapabilirmiyim KOSGEB belgeleriyle

  1. blank KOSGEBAdmin dedi ki:

   İş fikriniz nedir? Ne işi açıyorsunuz?

KOSGEBKredi.net