KOSGEB Kredi

Yeni iş yeri açtım kredi çekebilir miyim diyenler !Yeni iş yeri açtım kredi çekebilir miyim diyenler !

Bir çoğumuzun da bildiği gibi ticari kredi imkanlarının avantajları çok iyidir. Esnafa vade, ödeme koşullarındaki avantaj hem de kredinin faiz oranları çok makul bir şekilde verilmektedir. Hayvan kredisi olanakların ‘dan dahi iyi verilen yeni iş yeri finansmanlarından kimlerin yararlana bileceği hep merak konusu olmuştur. Özellik ile yeni bir dükkan açan kaç aylık iken bankalardan veya esnaf yada ticaret odalarından düşük faizli kredi alabilir bir çoğumuz tarafından ne yazık ki bilinmemektedir.! İşte, şimdi yeni işyeri açtım acaba bankalardan kredi çekebilir miyim ? sorusuna net olacak cevap veriyoruz.! Halkbank dahil olmak üzere, tüm bankalardan kredi kullanacak yeni esnaflarımız.!

Yeni iş yeri açan kaç ayda bankalardan ticari kredi kullanabilmektedir. ?

Şimdiye kadar hiç bir esnaflık deneyiminiz yoksa bankalardan yeni iş yeri açsanız dahi ticari kredi ne yazık ki kullanamazsanız.! Bunun en büyük nedeni bankaların size verecek olan kredinin;

 1. Geri ödenebilme riskini görebilmeleri
 2. Aylık cironuz dahilinde verebilecekleri kredi miktarını hesaplaya bilmeleri
 3. Kredi kullanım sonrasında vade dahilinde işletmenin istikrarını öğrenebilme

60 ay vadeli olarak tüm bankalar tarafından bu yüzden ticari kullana bilmeniz için en az 6 aylık bir esnaflık geçmişine sahip olmanız istenilmektedir.!

Yeni iş yeri kuran, esnaf ve ticaret odalarından ne zaman kredi çekebilir ?

Yeni iş yeri kuran esnaf ve ticaret odalarından kaç ay sonra kredi alabilir

Yeni iş yeri kuran esnaf ve ticaret odalarından kaç ay sonra kredi alabilir

Esnaflara devletimiz faiz desteği sağlamaktadır. Sağlamış olduğu bu faiz destekleri ile senede %4 seneden sonra 5 yıla kadar ise %5 yıllık faizler ile esnaf kredisi verilmektedir. Tabi bu düşük faizli kredilerden yararlana bilmeniz için bazı şartlara uygun olmanız gerekir. İstenilen bu şartların başında ise 2019 ocak ay itibarı ile esnaf yada ticaret odaları üzerinden devlet faiz destekli kredi kullana bilmeniz için en az 3 ay boyunca oda kaydınızın olması gerekmektedir. Şayet bu süre zarfında oda kaydınız var ise siz büyük veya küçük esnafımıza sağlanan kredinin oran tablosunu ” Esnaf Kefalet Kredi Hesaplama Tablosu” üzerinden görebilirsiniz.!

Yeni iş yeri kuracaklar bankalardan nasıl kredi çekebilir ?

Peki yeni iş yeri bir esnaf bankalardan nasıl kredi çekebilir. ? Öyle ya, yeni esnaf olduğunuz için ticari kredi kullanamıyorsunuz. Meslek odasına kayıt oldunuz halde devlet faiz destekli kredi den yararlanamıyorsunuz. Bu kişi ne yapacak da ihtiyacı olan nakit paraya kavuşacak. Aslında sorunun cevabı çok basit. 60 ay vadeli olarak bireysel ihtiyaç kredisi kullanacak.! Üstelik şimdi bankaların nerede ise tamamı İnternet üzerinden yapılan başvuru için ne gelir belgesi nede herhangi bir evrak talep etmemektedir.! Tek istedikleri kriter iyi bir kredi notu değeridir.! Kredi notu nedir normalde kaç olmalıdır diyorsanız daha önce paylaştığım içeriğe bir göz atmanızı tavsiye ediyorum.

Bankaların yeni esnafa sağladığı kredi faiz oranları nedir ?

Evet 6 ay yani 180 günlük bir esnaf değilseniz sizlere kesinlik ile önerimiz bireysel ihtiyaç kredisi kullanmanızdır. Bankalar bireysel ihtiyaç kredileriniz 2019 yılında tam 60 ay yani 5 yıl geri ödemeye çıkardı. Bu ciddi anlamda aylık taksit ödeme tutarlarını düşürecektir. Çevremde ayrıca bir çok işletme sahibi ( güzellik salonu, cafe, pastane ) gibi yeni esnaflar finansmanlarını emin olun ki bu şekilde çevirmektedirler. Sizler için ciddi bir çalışma yaptık. Yapmış olduğumuz bu çalışmada tüm bankalara ait güncel kredi faiz oranlarını gösteren bir tablo paylaştık. Ayrıca, ayın en düşük faizli kredisini veren bankanın da bir de taksit ödeme örnek hesaplamasını da paylaştık.

 • Bu ay sizlere tavsiye edeceğimiz banka Ziraat bankası. Banka bu ay ( Kasım 2019 ) tüketici kredilerini aylık %1.25 faiz oranı ile vermektedir. Buda 60 bin TL kredi kullanacakların aylık taksit ödemesinin 1.542,47 TL olacağı anlamına gelmektedir. Toplam size yansıyan maliyeti ise; 92.548,04 TL olacaktır.
 • 25.000 Lirayı 24 ay vadeli kullanacak iseniz ise; 1.255,07 TL olacaktır.

"Yeni iş yeri açtım kredi çekebilir miyim diyenler !" Haberi için Soru Sorabilirsiniz.

"Yeni iş yeri açtım kredi çekebilir miyim diyenler !" - 2 YORUM
 1. Mirsad kamalak dedi ki:

  Ben yeni Bi iş yeri açmak istiyorum daha açmadım kredi çekebilirmiyim

  1. KOSGEBAdmin dedi ki:

   Mirsad kamalak merhaba, Kredi notunuz nedir ?

KOSGEBKredi.net