KOSGEB Kredi

Yeni İş Yeri Açtım Kredi Çekebilir Miyim Diyenler! (Müjde)Yeni İş Yeri Açtım Kredi Çekebilir Miyim Diyenler! (Müjde)

Bir çoğumuzun da bildiği gibi ticari kredi imkanlarının avantajları çok iyidir. Esnafa vade, ödeme koşullarındaki avantaj hem de kredinin faiz oranları çok makul bir şekilde verilmektedir. Hayvan kredisi olanaklarından dahi iyi verilen yeni iş yeri finansmanlarından kimlerin yararlana bileceği hep merak konusu olmuştur. Özellik ile yeni bir dükkan açan kaç aylık iken bankalardan veya esnaf yada ticaret odalarından düşük faizli kredi alabilir bir çoğumuz tarafından ne yazık ki bilinmemektedir! İşte, şimdi yeni işyeri açtım acaba bankalardan kredi çekebilir miyim? sorusuna net olacak cevap veriyoruz! Halkbank dahil olmak üzere, tüm bankalardan kredi kullanacak yeni esnaflarımız!

Yeni İş Yeri Açan Kaç Ayda Kredi Çekebilir?

Şimdiye kadar hiç bir esnaflık deneyiminiz yoksa bankalardan yeni iş yeri açsanız dahi ticari kredi ne yazık ki kullanamazsanız.! Bunun en büyük nedeni bankaların size verecek olan kredinin;

 1. Geri ödenebilme riskini görebilmeleri
 2. Aylık cironuz dahilinde verebilecekleri kredi miktarını hesaplaya bilmeleri
 3. Kredi kullanım sonrasında vade dahilinde işletmenin istikrarını öğrenebilme

60 ay vadeli olarak tüm bankalar tarafından bu yüzden ticari kullana bilmeniz için en az 6 aylık bir esnaflık geçmişine sahip olmanız istenilmektedir!

Yeni İş Yeri Açan Ne Zaman Esnaf Kredisi Kullanabilir?

Yeni iş yeri kuran esnaf ve ticaret odalarından kaç ay sonra kredi alabilir

Yeni iş yeri kuran esnaf ve ticaret odalarından kaç ay sonra kredi alabilir

Esnaflara devletimiz faiz desteği sağlamaktadır. Sağlamış olduğu bu faiz destekleriyle 5 yıla kadar %4.5 yıllık faizler ile esnaf kredisi verilmektedir. Tabi bu düşük faizli kredilerden yararlana bilmeniz için bazı şartlara uygun olmanız gerekir. İstenilen bu şartların başında ise 2021 ocak ay itibarı ile esnaf yada ticaret odaları üzerinden devlet faiz destekli kredi kullana bilmeniz için en az 3 ay boyunca oda kaydınızın olması gerekmektedir. Şayet bu süre zarfında oda kaydınız var ise siz büyük veya küçük esnafımıza sağlanan kredinin oran tablosunu ”Esnaf Kefalet Kredi Hesaplama Tablosu” üzerinden görebilirsiniz.!

Yeni İş Yeri Kuracaklar Bankalardan Nasıl Kredi Çekebilir?

Peki yeni iş yeri bir esnaf bankalardan nasıl kredi çekebilir? Öyle ya, yeni esnaf olduğunuz için ticari kredi kullanamıyorsunuz. Meslek odasına kayıt oldunuz halde devlet faiz destekli kredi den yararlanamıyorsunuz. Bu kişi ne yapacak da ihtiyacı olan nakit paraya kavuşacak. Aslında sorunun cevabı çok basit. 36 ay vadeli olarak bireysel ihtiyaç kredisi kullanacak.! Üstelik şimdi bankaların nerede ise tamamı İnternet üzerinden yapılan başvuru için ne gelir belgesi nede herhangi bir evrak talep etmemektedir.! Tek istedikleri kriter iyi bir kredi notu değeridir.! Kredi notu nedir normalde kaç olmalıdır? diyorsanız daha önce paylaştığım içeriğe bir göz atmanızı tavsiye ediyorum.

Yeni Esnafa Kredi Veren Bankaların Faiz Oranları

Evet 6 ay yani 180 günlük bir esnaf değilseniz sizlere kesinlik ile önerimiz bireysel ihtiyaç kredisi kullanmanızdır. Bankalar bireysel ihtiyaç kredileriniz 2021 yılında tam 36 ay yani 3 yıl geri ödemeye çıkardı. Bu ciddi anlamda aylık taksit ödeme tutarlarını düşürecektir. Çevremde ayrıca bir çok işletme sahibi (güzellik salonu, cafe, pastane) gibi yeni esnaflar finansmanlarını emin olun ki bu şekilde çevirmektedirler. Sizler için ciddi bir çalışma yaptık. Yapmış olduğumuz bu çalışmada tüm bankalara ait güncel kredi faiz oranlarını gösteren bir tablo paylaştık. Ayrıca, ayın en düşük faizli kredisini veren bankanın da bir de taksit ödeme örnek hesaplamasını da paylaştık.

 • Gelir belgesiz dahi yeni iş yeri açan girişimcilere kredi veren bankamız ENPARA olmaktadır. Sizlere tavsiye etmiş olduğumuz bu bankanın tüm vadelere uyguladığı faiz oranı %1.69 dür. Geri ödemeleriniz ise farklı tutarlara göre şu şekilde oluşur.
ENPARA KREDİ HESAPLAMASI!
Miktar 36 Ay Ödeme Toplam Maliyet
10.000 TL 394,09 TL 14.187,50 TL
20.000 TL 788,19 TL 28.374,86 TL
30.000 TL 1.182,28 TL 42.562,40 TL
40.000 TL 1.576,38 TL 56.749,65 TL
50.000 TL 1.970,47 TL 70.937,12 TL

ENPARA Kredi Başvurusu Nasıl Yapılır? (SMS İLE HEMEN) yapmak için detayları resimli olarak bizzat sizler için anlattım. Lütfen içeriğime bir bakın!

"Yeni İş Yeri Açtım Kredi Çekebilir Miyim Diyenler! (Müjde)" Haberi için Soru Sorabilirsiniz.

"Yeni İş Yeri Açtım Kredi Çekebilir Miyim Diyenler! (Müjde)" - 44 YORUM
 1. blank Ramazan Yılmaz dedi ki:

  Merhabalar Benim 4 senelik giricimcilik belgem var kosgebten almıştım.Suan Kuruyemiş dükkanı açmak istiyorum yararlanabilirmiyim.

  1. blank KOSGEBAdmin dedi ki:

   Evet, ama yine de uzaktan eğimle yenileye bilirsiniz. Bir gününüzü almaz.

 2. blank ayben dedi ki:

  merhaba. yeni iş yeri actım market ve nakit destege ihtiyacım var vergi levham hazır ama nasıl kredı cekebılırım veya hangı bankalar bumu saglar bilmiyorum ve kredı cekebılırmıyım .. teşekurler

 3. blank AHMET dedi ki:

  MERHABALAR ESNAFLIKTA 5. AYIM BÜFE İŞLETİYORUM KOSGEBTEN ESNAF KEFALETTEN KREDİ ÇEKME ŞANSIM VARMI ACABA

  1. blank KOSGEBAdmin dedi ki:

   Meslek odanızdan çekme şansınız çok fazla

 4. blank Batuhan dedi ki:

  Merhabalar 10 ay önce açtığım bir işletmem var p.tesi vergi levhası çıkacak ben isletmemin daha işlek bir yere almayı düşünüyorum bunun için kredi kullanabilirmiyim şuan 26 yaşında olduğum için genç girişimci olarak alacağım vergi levhasını yardımcı olursanız sevinirim

 5. blank hüseyin dedi ki:

  merhaba ben devam etmekte olan bir oto tamirhaneye ortak oldum kosgeb ten nasılm faydalana bilirim

  1. blank KOSGEBAdmin dedi ki:

   Hiç bir şekilde yararlanamazsınız efendim.

KOSGEBKredi.net