Uygulamalı Girişimcilik Eğitimi

Uygulamalı Girişimcilik Eğitimi
25 Ağustos 2015 tarihinde eklendi, 148.566 kez okundu.


Uygulamalı Girişimcilik Eğitimi

2017 Yılında Belediyelerden yada İŞ KUR üzerinden eğitim almak isteyen girişimcilerin izlemesi gereken yolu sizler için burada açık bir şekilde ele aldık. KOSGEB uygulamalı girişimcilik eğitimi başvuru formu, girişimcilik kursu sınav ve mülakat sorularının nelerden oluştuğunu derslerde alınması gereken notları ve kursların ne işe yaradığını sayfamızda bulabilirsiniz. Alt yaş olarak 18 üst yaş olarak ise her hangi bir yaş gözetilmeyen kurslara ilk okul mezunları dahil olmak üzere herkes katılabilirler!

Uygulamalı girişimcilik eğitimi başvurusu nasıl yapılır

Tüm il ve ilçelerde KOSGEB kursları İŞ KUR – KOSGEB birimleri, Belediyeler veya Üniversitelere yapılmaktadır. Çalışmayan vatandaşların kurs başvurularını KOSGEB birimlerine, öğrencilerin Üniversitelere işsiz vatandaşlarında İŞ KUR kurumlarına başvurmaları daha etiktir. Kendi işletmesini kuracak olan girişimcilerin zorunlu olarak girmesi gereken kurslara başvuru esnasında girişimciye küçük bir mülakat yapılır. Yeterlilik sınavı adı verilen ön elem sınavında başarılı görünen girişimciler Uygulamalı Girişimcilik Eğitimi programına kayıtları yapılmaktadır. Sınav mülakat soruları örnekleri burada yer almaktadır. Ülke genelinde programlanmış olan kursların adres, iletişim bilgileri buradan halka duyurulmaktadır. Duyuru takviminde bulunduğunuz il / ilçe için planlanmış olan eğitim programı bulunmuyorsa, girişimci açığı olması halinde diğer illerde yer alan kurslara başvuruda bulunabilirsiniz.

Not: Mülakatlar daha çok büyük şehirlerde kurslara yoğun ilgi gösterilen ilçelerde yapılmaktadır. Mülakatlarda girişimci ile bire bir muhatap olan görevli memur girişimcinin iş fikri ve ne zaman hayata geçireceği hakkında bilgi almaktadır. Doğal olarak da öncelik sırası buna göre belirlenmektedir. Arzu edenlere önerimiz nüfusun daha az olan il veya ilçelere giderek eğitimlere katılım göstermeleridir.

Girişimcilik Kursu

Uygulamalı Girişimcilik Eğitimi sınıf konferans salonlarında ve atölyelerde KOSGEB uzmanları yada özellik ile işletme branşında öğretim görevlileri tarafından verilmektedir. Girişimcilik kursu 4 ana ders ‘den ve 15 kişilik sınıflardan oluşmaktadır. 4 ana ders;

 • İş fikirlerinin geliştirilmesi amacı ile verilen ders
 • Pazarlama tekniklerinin ve Üretim üzerine
 • Yönetim ve Pazarlama Planlanması
 • İş Planının Hazırlanması ve Yazılmasıolmak üzere toplam 32 saattir. Derslerde katılımcılara giriş ve çıkışlarında mutlaka imza artırılmakta devamlılığı gözlem altında tutulmaktadır. Yaş sınırı olmadığı için her yaştan insanları eğitimlerde görmeniz mümkün olacaktır. Eğitim başvurusunu İŞ KUR aracılığı ile yaptıysanız size günlük yevmiye vereceklerdir. Eğitim sonrasında sertifikalar en geç bir ay içerisinde girişimciye yapılan tören ile taktim edilmektedir. Genelde hangi kurumdan aldıysanız o kurumun başkanı tarafından küçük bir kokteyl ile girişimci sertifikasının sahibi olabilmektedir. KOSGEB; hibe kredi ile yeni iş yeri açmak isteyen girişimcilerin iş planı projesine çok önem vermektedir. İyi bir iş planı projesini hazırlamak için derslere katılım gösterilmesi ve kurs bitirme diplomasını alabilmeniz için %80 lik devamlılık göstermeniz gerekmektedir. Eğitimler sizlerin daha emin bir şekilde ve daha doğru bir sektörde işletme kurmanız için oldukça yararlıdır.

Uygulamalı Girişimcilik Eğitimi

Uygulamalı Girişimcilik Eğitimi

Uygulamalı Girişimcilik Eğitimi Şartları

Türkiye’nin bütün il ve ilçelerinde ücretsiz olarak verilen Uygulamalı Girişimcilik Eğitimi Şartları aşağıdaki gibidir.

 1. 18 Yaşını doldurmuş olmasınız..
 2. Daha önce KOSGEB Girişimcilik Kursu almamış olmalısınız.
 3. Terör veya yüz kızartıcı suç işlememiş olmalısınız.

Yukarıdaki şartları taşıyanların yanı sıra Girişimcilik eğitimi kursuna istedikleri taktirde;

 • İsteğe bağlı şekilde sigortalı olanlar
 • Tarımla ile uğraşanlar
 • Sosyal yardım alanlar
 • Her hangi bir özel sektörde SGK lı çalışanlar

programa katılabilirler. Programdan devlet memurları da katılabilir, yalnız 657 kanun gereği kendilerine ait iş yerini çalıştıkları süre zarfında kuramazlar. Nihayetin de girişimcilik sertifikası ömür boyu geçerliliğini koruyan bir belgedir.

Not: Uygulamalı Girişimcilik Eğitimi 2016 yılı itibarı ile 70 saat den 32 saate düşürülmüştür!
Bir önceki yazımız olan KOSGEB Destekleri Laboratuvar Hizmetleri başlıklı makalemizde Kosgeb laboratuvar adresleri hakkında bilgiler verilmektedir.

KOSGEB' in resmi sitesi '' www.kosgeb.gov.tr' dir, sitemiz de yer alan bilgiler tamamen haber niteliğinde yer almaktadır.

Uygulamalı Girişimcilik Eğitimi Konusuna 223 Yorum Yapıldı
 1. hüseyin dedi ki:

  bu kayitlar ne zaman basliyo bi bilgisi olan varmi haber verebilirmisiniz

  1. Admin dedi ki:

   Size en yakın yerdeki eğitimlerede katılabilirsiniz.

 2. Arifcan aktemur dedi ki:

  Merhaba efendim ben cep telefonu teknik ve satış dükkanı açmak istiyorum 20yasindayim şuan diyalize giriyorum hibe kredisi alabilirmiyim yardımcı olursanız sevinirim

  1. Admin dedi ki:

   Eğitimleri alıp, iyi bir iş planı projesi hazırlarsanız neden olmasın..

1 27 28 29
Sayfa başına git
Daha fazla DESTEK Programları
KOSGEB Destekleri Laboratuvar Hizmetleri
KOSGEB Destekleri Laboratuvar Hizmetleri

KOSGEB Destekleri Laboratuvar Hizmetleri KOSGEB destekleri 11 ana programından oluşmaktadır, KOSGEB Destekleri Laboratuvar Hizmetleri 'de kosgeb desteklerinden biridir. KOSGEB Destekleri Laboratuvar Hizmetleri amacı;...

Kapat