KOSGEB Kredi

Uygulamalı Girişimcilik Eğitimi Sınav Soruları (Güncel Testler)Uygulamalı Girişimcilik Eğitimi Sınav Soruları (Güncel Testler)

KOSGEB yeni girişimcilere Uygulamalı Girişimcilik Eğitimleri sağlamak amacı ile bir çok kurum ve kuruluşlar ile ortaklaşa iş birliği sağlamaktadır. Tüm bu çalışmış olduğu kurumlar ve herhangi özel yada kamu kuruluşları tarafından 2020 da verilecek olan KOSGEB kurslarına katılımcılar belli bir sınav test yada sözlü mülakatlar dahilinde belirlenmektedir. Özellik ile kurumlar tarafından belirlenen asıl kursiyer sayısı geçildiği zaman uygulanan yazılı yad sözlü sınavlarda sorulacak olan soruları, doğru cevapları ile siz yeni girişimciler için paylaştık.

Eğitim soruları ne zaman sorulmaktadır?

Hepimizin artık bildiği gibi Girişimcilik Destek Programı hibe & faizsiz kredi imkanlarından yararlanmak için mutlaka ” Uygulamalı Girişimcilik Eğitimi ” aşağıdaki kurumlardan herhangi birinden alınması şarttır.

 • Türkiye İş Kurumu olan İŞ-KUR ,
 • Bütün İllere bağlı olan yerel belediyeler
 • KOSGEB Müdürlük yada temsilciliklerine
 • Ticaret Sanayi Odalarına
 • Esnaf ve Sanatkarlar Meslek Odalarına
 • Halk Eğitim Merkezlerin
 • Engelliler Federasyonlarına
 • Kalkınma ajanslarına

Ancak bu kurumlardan bu eğitime katılım göstere bilmek çoğu zaman bir hayli zor olmaktadır. Bunun en büyük nedeni hiç kuşkusuz ki yoğun girişimci taleplerinin karşılanamamasıdır. Her ne kadarda KOSGEB bir çok kurum ve kuruluş ile bu eğitimleri sağlamış olsa da özellik ile yıl başlarında girişimciye verilecek olan deste miktarı artması halinde bu eğitimlere aşırı bir başvuru talebi oluşmaktadır. Kurların verileceği derslik de 25 ile 30 öğrencilik olarak planlanması nedeni ile bu yoğun başvuru zamanlarında bu sayı dahilinde yeni girişimciye öncelik hakkı tanınmaktadır. Doğal olarak bu sayının belirlenmesi için girişimci bazı sözlü veya daha çok test usulünde sınavlara tabi tutulur. Girişimcinin tabi tutulmuş olduğu bu sınavlarda ise sorulan sorular çoğunluk ile buradaki sorulardan oluşmaktadır. ====> http://www.kosgebkredi.net/girişimciliksorulari.docx

Eğitim öncelik hakkı kazanmak için bunları da lütfen yapınız!

Daha önce yeni girişimcilik kayıt başvuruları sadece eğitimi düzenleyen birim tarafından verilmekteydi. Hali ile eğitimlerin başlayacağı duyuru sayfasında kursları düzenleyecek kurumlar belli olamadan kurs ön başvuru işlemlerini sağlayamıyor dunuz. Ancak artık işler tamamen değişti. İnternet üzerinden e-devlet’inde devreye girmesi ile kurs tarihleri ve adresleri belli olmadan ön başvuru formlarına artık rahatlık ile erişebiliyorsunuz. Bunun için tek yapmanız gereken https://bit.ly/2Tg7502 adresine girerek buradan Uygulamalı Girişimcilik Eğitimi menüsünden başvuru formunu doldurmanız dır. Böylece eğitim başlama tarihlerini kaçırmamış olursunuz.

KOSGEB Uygulamalı Girişimcilik Eğitimi Test Sınav Soruları

KOSGEB Uygulamalı Girişimcilik Eğitimi Test Sınav Soruları

İkinci olarak sizlere tavsiyem ise; Özellik ile küçük nüfusa sahip il / ilçeler de girişimcilik eğitimi çok nadir olarak düzenlenmektedir. Bu bazen avantaj olurken bazende sizlere dezavantaj olur. Avantaj olma yanı çok fazla katılımcı olmamasından dolayı test veya sözlü mülakatlara lüzum kalmaması. Dezavantaj olması ise ne yazık ki beklemeniz. Şayet beklemek istemiyor veya sınavlara tabi tutulmak istemiyorsanız başka il yada ilçelerdeki girişimcilik eğitimlerine katıla bilirsiniz. Çünkü eğitimlerde ikametgah şartı kesinlik ile yoktur.

Uygulamalı Girişimcilik Eğitimi ders planlanması nasıl yapılır ?

Eğitimler Atölye ve dersliklerde olmak üzere 4 gün 30 saat üzerinden girişimciye verilmektedir. Eğitim sürekliliği en az %80 olmak zorundadır. %80 devamlılık göstermeyen girişimci sertifika almaya hak sahibi olamaz. Eğitim boyunca alınan ders saatleri ve konuları aşağıdaki gibidir.

 • Girişimcinin iş fikrinin geliştirilmesi – 7,5 saat
 • Pazarlama – 7,5 saat
 • Yönetim – 7,5 saat
 • İş fikrinin iş planı projesine dökülmesi – 7,5 saat

Dersleri başarılı bir şekilde devamlılık gösteren girişimcilere 30 saat sonunda kurs bitirdiklerine dahil girişimcilik sertifikası verilmektedir.

"Uygulamalı Girişimcilik Eğitimi Sınav Soruları (Güncel Testler)" Haberi için Soru Sorabilirsiniz.

"Uygulamalı Girişimcilik Eğitimi Sınav Soruları (Güncel Testler)" - 26 YORUM
 1. blank Yusuf Yıldırım dedi ki:

  Uzaktan eğitim de izliyorum yıldız işaretlenmiyor nedeni nedir acaba 5 defa izledim yine olmuyor

  1. blank KOSGEBAdmin dedi ki:

   Bütün videoları izleyip testleri çözmeniz yeterli olacaktır.

  2. blank Tuğçe dedi ki:

   Etkinliği tamamla yazısına da tıklamanız gerekiyor Yusuf bey.
   3 defa tıklayacaksınız unutmayın.

   1. blank KOSGEBAdmin dedi ki:

    Çok teşekkürler..

    1. blank Berma dedi ki:

     Sınavlardan yüksek ya da düşük not almanın ne gibi etkileri oluyor ?

     1. blank KOSGEBAdmin dedi ki:

      Hayır hiç bir etkisi yoktur Berma hanım.

 2. blank efe kağan dedi ki:

  sınavlardan düşük not almamız sertifika almamıza engel olurmu acaba

  1. blank KOSGEBAdmin dedi ki:

   Hayır, engel olmuyor..

 3. blank Osman kızmaz dedi ki:

  Birinci bolumu gecemiyorum butun vidiolaro izlememe ve sorularo cozmeme ragmen digerleronde sinirlandirilmos yaziyor belki 5sefer fenedim

  1. blank KOSGEBAdmin dedi ki:

   Tam olarak sorunuzu anlayamadım ama çıkıp yeniden girmeyi deneyiniz.

 4. blank Ebru dedi ki:

  Geleneksel girisimcilik icin uzaktan egitime kayit oldum videolari izleyecegim .ne kadar kisa surede bitirirsem sertifika almak icin en son sinavi erken alabiliyor muyuz yoksa belli bir sure var midir?Hibe krediyi sertifika sonrasinda hak etmis oluyoruz degil mi?

  1. blank KOSGEBAdmin dedi ki:

   Videoları izlemeden bir sonraki konuya zaten geçemezsiniz. Dolayısı ile sertifikanızı da alamazsınız.

 5. blank Murat dedi ki:

  Girişimcilik Eğitimi toplam’da kaç bölüm’den oluşmaktadır ?
  Sınavlar’daki puan nın önemi yoksa kötü puan alsakta eğitim bittiginde sertifikamızı alabılırmıyız ?
  Eğer alabilirsek sertifikayı elden mi alıcaz ?
  Ve son olarak sertifika ücretli mi ?
  Teşekkur ederim

  1. blank KOSGEBAdmin dedi ki:

   Sertifika ücretsiz, kendiniz çıktısını alabilirsiniz, kötü puan alsanız sorun olmaz. Video sayısı sayısı kadar eğitim süreleri vardır.

KOSGEBKredi.net