Uygulamalı Girişimcilik Eğitimi Sınav Soruları

Uygulamalı Girişimcilik Eğitimi Sınav Soruları
14 Ocak 2016 tarihinde eklendi, 35.914 kez okundu.


KOSGEB yeni girişimcilere Uygulamalı Girişimcilik Eğitimleri sağlamak amacı ile bir çok kurum ve kuruluşlar ile ortaklaşa iş birliği sağlamaktadır. Tüm bu çalışmış olduğu kurumlar ve herhangi özel yada kamu kuruluşları tarafından 2019 da verilecek olan KOSGEB kurslarına katılımcılar belli bir sınav test yada sözlü mülakatlar dahilinde belirlenmektedir. Özellik ile kurumlar tarafından belirlenen asıl kursiyer sayısı geçildiği zaman uygulanan yazılı yad sözlü sınavlarda sorulacak olan soruları, doğru cevapları ile siz yeni girişimciler için paylaştık.

Eğitim soruları ne zaman sorulmaktadır

Hepimizin artık bildiği gibi Girişimcilik Destek Programı hibe & faizsiz kredi imkanlarından yararlanmak için mutlaka ” Uygulamalı Girişimcilik Eğitimi ” aşağıdaki kurumlardan herhangi birinden alınması şarttır.

 • Türkiye İş Kurumu olan İŞ-KUR ,
 • Bütün İllere bağlı olan yerel belediyeler
 • KOSGEB Müdürlük yada temsilciliklerine
 • Ticaret Sanayi Odalarına
 • Esnaf ve Sanatkarlar Meslek Odalarına
 • Halk Eğitim Merkezlerin
 • Engelliler Federasyonlarına
 • Kalkınma ajanslarına

Ancak bu kurumlardan bu eğitime katılım göstere bilmek çoğu zaman bir hayli zor olmaktadır. Bunun en büyük nedeni hiç kuşkusuz ki yoğun girişimci taleplerinin karşılanamamasıdır. Her ne kadarda KOSGEB bir çok kurum ve kuruluş ile bu eğitimleri sağlamış olsa da özellik ile yıl başlarında girişimciye verilecek olan deste miktarı artması halinde bu eğitimlere aşırı bir başvuru talebi oluşmaktadır. Kurların verileceği derslik de 25 ile 30 öğrencilik olarak planlanması nedeni ile bu yoğun başvuru zamanlarında bu sayı dahilinde yeni girişimciye öncelik hakkı tanınmaktadır. Doğal olarak bu sayının belirlenmesi için girişimci bazı sözlü veya daha çok test usulünde sınavlara tabi tutulur. Girişimcinin tabi tutulmuş olduğu bu sınavlarda ise sorulan sorular çoğunluk ile buradaki sorulardan oluşmaktadır. ====> https://www.kosgebkredi.net/girişimciliksorulari.docx <====Eğitim öncelik hakkı kazanmak için bunları da lütfen yapınız!

Daha önce yeni girişimcilik kayıt başvuruları sadece eğitimi düzenleyen birim tarafından verilmekteydi. Hali ile eğitimlerin başlayacağı duyuru sayfasında kursları düzenleyecek kurumlar belli olamadan kurs ön başvuru işlemlerini sağlayamıyor dunuz. Ancak artık işler tamamen değişti. İnternet üzerinden e-devlet’inde devreye girmesi ile kurs tarihleri ve adresleri belli olmadan ön başvuru formlarına artık rahatlık ile erişebiliyorsunuz. Bunun için tek yapmanız gereken https://bit.ly/2Tg7502 adresine girerek buradan Uygulamalı Girişimcilik Eğitimi menüsünden başvuru formunu doldurmanız dır. Böylece eğitim başlama tarihlerini kaçırmamış olursunuz.

KOSGEB Uygulamalı Girişimcilik Eğitimi Test Sınav Soruları

KOSGEB Uygulamalı Girişimcilik Eğitimi Test Sınav Soruları

İkinci olarak sizlere tavsiyem ise; Özellik ile küçük nüfusa sahip il / ilçeler de girişimcilik eğitimi çok nadir olarak düzenlenmektedir. Bu bazen avantaj olurken bazende sizlere dezavantaj olur. Avantaj olma yanı çok fazla katılımcı olmamasından dolayı test veya sözlü mülakatlara lüzum kalmaması. Dezavantaj olması ise ne yazık ki beklemeniz. Şayet beklemek istemiyor veya sınavlara tabi tutulmak istemiyorsanız başka il yada ilçelerdeki girişimcilik eğitimlerine katıla bilirsiniz. Çünkü eğitimlerde ikametgah şartı kesinlik ile yoktur.

Uygulamalı Girişimcilik Eğitimi ders planlanması nasıl yapılır ?

Eğitimler Atölye ve dersliklerde olmak üzere 4 gün 30 saat üzerinden girişimciye verilmektedir. Eğitim sürekliliği en az %80 olmak zorundadır. %80 devamlılık göstermeyen girişimci sertifika almaya hak sahibi olamaz. Eğitim boyunca alınan ders saatleri ve konuları aşağıdaki gibidir.

 • Girişimcinin iş fikrinin geliştirilmesi – 7,5 saat
 • Pazarlama – 7,5 saat
 • Yönetim – 7,5 saat
 • İş fikrinin iş planı projesine dökülmesi – 7,5 saat

Dersleri başarılı bir şekilde devamlılık gösteren girişimcilere 30 saat sonunda kurs bitirdiklerine dahil girişimcilik sertifikası verilmektedir.

 Bir önceki yazımız olan Gazilerimize KOSGEB den dev destek olanakları başlıklı makalemizde 50 bin TL hibe hakkında bilgiler verilmektedir.

Uygulamalı Girişimcilik Eğitimi Sınav Soruları Konusuna 11 Yorum Yapıldı
 1. Servet Dogan dedi ki:

  Merhaba ben üniversite mezunuyum.isletme bolumu. Girisimcilik dersi almıştım. Kursa katılmam gerekli mi yine de.. Çiğköfte sarma el acmasi yufka gibi gıdaları üretip satacağım bi yer açmak istiyorum. Hibe almam mümkün mü?

  1. Admin dedi ki:

   Kursa girme şartınız yoktur. Bahsettiğiniz sektör için çok rahatlık ile hibe alabilirsiniz.

 2. öğretmen dedi ki:

  merhaba atanamamış ve artık pes etmiş bir öğretmenim bujiteri açmak istiyorum , admin rehberlik edebilir misiniz?

  1. Admin dedi ki:

   Üniversite hayatınız da girişimcilik eğitimi aldınız mı ?

 3. Gamze dedi ki:

  Ben kuaför açmak istiyorum işleyiş nasıldır ne yapmam gerekiyor bana nasil hibe edilcek suan 0 para ile yola çıkıcam ama cok istediğim birsey 10 yildir bu isi calisan olarak yapıyorum artik kendi isimin patronu olmak istiyorum neler yapmam lazım kursa katıldım bitti diyelim neler olur?

 4. Elçin yıldırım dedi ki:

  Başarılı olunmaz ise bu koskabin vermiş olduğu hibe para ne oluyor yani dükkanı açtık kurduk diyelim ki işlemedi ozaman ne yapılması gerekiyor büyük bir borç altında mı kalınacak

  1. Admin dedi ki:

   Hayır elçin hanım o parayı size hibe yani geri ödemesiz olarak veriyor…

 5. nursel dedi ki:

  girişimcilik sertifikası kursları nerededir ben istanbul esenyurttayım ve kurs süresi nekadardır ve kurs saatleri nedir ve projeme inanıyorsam hayata geçirebilmem için kurs belgesini alınca nekadar beklerim ve projemi onaylamamanız ihtimali varmıdır yada projemi hayata geçirmek için yer seçiminde özgürmüyüm teşekkürederim

  1. Admin dedi ki:

   Sitemizde tüm bu soruların cevaplarının yer aldığı makaleler mevcuttur.

 6. Serpil dedi ki:

  3 tane çocuğum kiracıym eşim garson 17 senedir kendi işini kurmak istiyor bende tekstil üzerine çalıştım bilgim var hiç olmazsa 1imizin işi olsun keçiören de ne yapmalı yüz nereler yardımcı olur

 7. Ümran Eliaçık dedi ki:

  örnek sınav sorularını bulamadım

Sayfa başına git
Daha fazla Hibe
Gazilerimize KOSGEB 50 bin TL hibe kredi
Gazilerimize KOSGEB den dev destek olanakları

KOSGEB Vatan uğruna Gazi olan vatandaşlarımızı çok daha fazla bir ayrıcalık ile desteklemektedir. Bu ayrıcalık bölgelere göre en az %20...

Kapat