KOSGEB Kredi

Uygulamalı Girişimcilik Eğitimi Sınav Soruları (Güncel Testler)Uygulamalı Girişimcilik Eğitimi Sınav Soruları (Güncel Testler)

KOSGEB yeni girişimcilere Uygulamalı Girişimcilik Eğitimleri sağlamak amacı ile bir çok kurum ve kuruluşlar ile ortaklaşa iş birliği sağlamaktadır. Tüm bu çalışmış olduğu kurumlar ve herhangi özel yada kamu kuruluşları tarafından 2020 da verilecek olan KOSGEB kurslarına katılımcılar belli bir sınav test yada sözlü mülakatlar dahilinde belirlenmektedir. Özellik ile kurumlar tarafından belirlenen asıl kursiyer sayısı geçildiği zaman uygulanan yazılı yad sözlü sınavlarda sorulacak olan soruları, doğru cevapları ile siz yeni girişimciler için paylaştık.

Eğitim soruları ne zaman sorulmaktadır?

Hepimizin artık bildiği gibi Girişimcilik Destek Programı hibe & faizsiz kredi imkanlarından yararlanmak için mutlaka ” Uygulamalı Girişimcilik Eğitimi ” aşağıdaki kurumlardan herhangi birinden alınması şarttır.

 • Türkiye İş Kurumu olan İŞ-KUR ,
 • Bütün İllere bağlı olan yerel belediyeler
 • KOSGEB Müdürlük yada temsilciliklerine
 • Ticaret Sanayi Odalarına
 • Esnaf ve Sanatkarlar Meslek Odalarına
 • Halk Eğitim Merkezlerin
 • Engelliler Federasyonlarına
 • Kalkınma ajanslarına

Ancak bu kurumlardan bu eğitime katılım göstere bilmek çoğu zaman bir hayli zor olmaktadır. Bunun en büyük nedeni hiç kuşkusuz ki yoğun girişimci taleplerinin karşılanamamasıdır. Her ne kadarda KOSGEB bir çok kurum ve kuruluş ile bu eğitimleri sağlamış olsa da özellik ile yıl başlarında girişimciye verilecek olan deste miktarı artması halinde bu eğitimlere aşırı bir başvuru talebi oluşmaktadır. Kurların verileceği derslik de 25 ile 30 öğrencilik olarak planlanması nedeni ile bu yoğun başvuru zamanlarında bu sayı dahilinde yeni girişimciye öncelik hakkı tanınmaktadır. Doğal olarak bu sayının belirlenmesi için girişimci bazı sözlü veya daha çok test usulünde sınavlara tabi tutulur. Girişimcinin tabi tutulmuş olduğu bu sınavlarda ise sorulan sorular çoğunluk ile buradaki sorulardan oluşmaktadır. ====> http://www.kosgebkredi.net/girişimciliksorulari.docx

Eğitim öncelik hakkı kazanmak için bunları da lütfen yapınız!

Daha önce yeni girişimcilik kayıt başvuruları sadece eğitimi düzenleyen birim tarafından verilmekteydi. Hali ile eğitimlerin başlayacağı duyuru sayfasında kursları düzenleyecek kurumlar belli olamadan kurs ön başvuru işlemlerini sağlayamıyor dunuz. Ancak artık işler tamamen değişti. İnternet üzerinden e-devlet’inde devreye girmesi ile kurs tarihleri ve adresleri belli olmadan ön başvuru formlarına artık rahatlık ile erişebiliyorsunuz. Bunun için tek yapmanız gereken https://bit.ly/2Tg7502 adresine girerek buradan Uygulamalı Girişimcilik Eğitimi menüsünden başvuru formunu doldurmanız dır. Böylece eğitim başlama tarihlerini kaçırmamış olursunuz.

KOSGEB Uygulamalı Girişimcilik Eğitimi Test Sınav Soruları

KOSGEB Uygulamalı Girişimcilik Eğitimi Test Sınav Soruları

İkinci olarak sizlere tavsiyem ise; Özellik ile küçük nüfusa sahip il / ilçeler de girişimcilik eğitimi çok nadir olarak düzenlenmektedir. Bu bazen avantaj olurken bazende sizlere dezavantaj olur. Avantaj olma yanı çok fazla katılımcı olmamasından dolayı test veya sözlü mülakatlara lüzum kalmaması. Dezavantaj olması ise ne yazık ki beklemeniz. Şayet beklemek istemiyor veya sınavlara tabi tutulmak istemiyorsanız başka il yada ilçelerdeki girişimcilik eğitimlerine katıla bilirsiniz. Çünkü eğitimlerde ikametgah şartı kesinlik ile yoktur.

Uygulamalı Girişimcilik Eğitimi ders planlanması nasıl yapılır ?

Eğitimler Atölye ve dersliklerde olmak üzere 4 gün 30 saat üzerinden girişimciye verilmektedir. Eğitim sürekliliği en az %80 olmak zorundadır. %80 devamlılık göstermeyen girişimci sertifika almaya hak sahibi olamaz. Eğitim boyunca alınan ders saatleri ve konuları aşağıdaki gibidir.

 • Girişimcinin iş fikrinin geliştirilmesi – 7,5 saat
 • Pazarlama – 7,5 saat
 • Yönetim – 7,5 saat
 • İş fikrinin iş planı projesine dökülmesi – 7,5 saat

Dersleri başarılı bir şekilde devamlılık gösteren girişimcilere 30 saat sonunda kurs bitirdiklerine dahil girişimcilik sertifikası verilmektedir.

"Uygulamalı Girişimcilik Eğitimi Sınav Soruları (Güncel Testler)" Haberi için Soru Sorabilirsiniz.

"Uygulamalı Girişimcilik Eğitimi Sınav Soruları (Güncel Testler)" - 48 YORUM
 1. blank Ecrin dedi ki:

  Merhaba sertifikayı aldıktan sonra temizlikci şirketi kurmak istiyorum(temizliğe gidecek olan elaman lar olan )kosgep destekten faydalanabiliyormu acaba. Teşekkür ederim

  1. blank KOSGEBAdmin dedi ki:

   Evet, çalışan elemanların pirim ödemelerine göre daha fazla hibe alırsınız.

1 3 4 5
KOSGEBKredi.net