Uluslar arası kuluçka merkezi ve hızlandırıcı destek programı

Uluslar arası kuluçka merkezi ve hızlandırıcı destek programı
13 Ocak 2016 tarihinde eklendi, 2.375 kez okundu.


Uluslar arası kuluçka merkezi ve hızlandırıcı destek programı

KOSGEB tarafından 2016 yılında verilmeye başlan bir destek programıdır. Programın amacı teknolojik üretim faaliyeti gösteren işlemelerin ilerleyen teknolojiye ayak uydurması amacı ile desteklenmesidir. Elektronik ar ge çalışmasını Türkiye de gerçekleştiren iş yerlerinin uluslar arası pazarda kendilerine yer bulması için devlet kredi imkanları programlar ile sağlanmaktadır. Programların süresi en fazla 5 yıl boyunca olmakta ve destek oranları yıllara göre değişiklik göstermektedir. Aşağıdaki Uluslar arası kuluçka merkezi ve hızlandırıcı destek programı tablosunda gözüktüğü gibi destek başlangıcı itibarı ile ilk yıldan itibaren ikinci yıla kadar %80 ikinci yıldan beşinci yıla kadar ise %60 destek oranı işletmelere sağlanmaktadır.

Program iki destek programından oluşmaktadır. Bu programın ilk Uluslar arası kuluçka merkezi kurma desteği, diğeri ise uluslar arası hızlandırıcı programıdır.

Kuluçka merkezi kurma destek limitleri

Programdan küçük ve orta ölçekli işletmeler faydalanmaktadır. Program kapsamında işletmelere proje başlangıcı olarak bir ve ikinci yıllarda 100.000 bin ABD doları verilmekte toplam olarak sa işletmeye 3.750.000 ABD doları verilmektedir.
uluslar arası pazar desteği

Uluslar arası hızlandırıcı programı

Küçük ve orta ölçekli işletmeler için sağlanan destek programı 3 yıl süre ile işletmelere verilmektedir. 3 yıl boyunca destek oranı %60 dır. Yani program kapsamında yapmış olduğunuz işletme harcamalarının %60 lık bölümünü KOSGEB den alabilirsiniz. Toplam 60 bin ABD doları olarak destek almanız için 78 bin ABD doları harcama faturalandırma gerekmektedir.

kosgeb hızlandırma

Programdan hazırlayacağınız iş planı projesi kabul görmesi halinde faydalanabilirsiniz, program hakkında ayrıntılı bilgiyi buradan alabilirsiniz.
Bir önceki yazımız olan Uygulamalı Girişimcilik Eğitimi Başvurusu E-Devlet Üzerinden başlıklı makalemizi de okumanızı öneririz.

KOSGEB' in resmi sitesi '' www.kosgeb.gov.tr' dir, sitemiz de yer alan bilgiler tamamen haber niteliğinde yer almaktadır.

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Sayfa başına git
Daha fazla DESTEK Programları
Uygulamalı Girişimcilik Eğitimi
Uygulamalı Girişimcilik Eğitimi Başvurusu E-Devlet Üzerinden

Daha önceleri şahsen olan yapılan KOSGEB kursları için müracaatlar 2018 yılı itibarıyla e-devlet üzerinden kabul edilmeye başlanmıştır. Uygulama Girişimcilik Eğitimi...

Kapat