KOSGEB Kredi

Ucuz Tatile Gitmek İstiyorum Diyorsanız Size 4 TavsiyemUcuz Tatile Gitmek İstiyorum Diyorsanız Size 4 Tavsiyem

Özellik ile yaz aylarının yaklaşması ile birlikte bir çoğumuz tatil hayallerini daha derinden kurmaktayız. Havaların ısınması tatile gitmek isteyenlerin nefsini çok daha fazla kabartmaktadır. Yalnız her hayalde olduğu gibi bu hayalin gerçekleşe bilmesi içinde maddiyat ön planda yer almaktadır. Ben dahil bir çoğumuz dolayısı ile ucuz ama bir yandan’da kaliteli bir tatil yapmak istiyoruz doğru değil mi.? Yaklaşık olarak 16 senedir her yıl en az bir kere tatile giden biri olarak sizlere hem ekonomik hemde kaliteli bir tatilin yapma sırlarını vereceğim. Lütfen, sizlerde benim 1 kere hataya düşüp yaptığım yanlış ile koca bir yılınızı yanlış otel seçimi yapmamak için bu içeriği sonuna kadar okuyunuz.

Ucuz Tatil Paketleri Çoğu Zaman Hayal Kırıklığı Yaşatabilir!

16 senedir yaz ve kış ayaları olarak sürekli tatil yapan biriyim. Bu süreçte öğrendiğim ucuz tatil yapma adına en önemli şey kesinlik ile ucuz olan her şey kalitesizdir.! Kim ne derse desin, hiç bir otel sizlere hem ucuz hemde kaliteli hizmet, yemek sunmaz.! Ancak, kırkta yılda bir yeni bir otel açılacak’da bir çekiliş yapacak’da o çekilişten yararlanarak ucuz otel yapacaksınız. Bu kampanyalar bile artık yalandan ibarette, ben ufak bir ihtimali sizler ile paylaşmak istedim.

Doğru Oteli Bulmak İçin Ucuz Tatil Hesaplaması Nasıl Yapılır?

Benim doğru oteli bulmak adına ucuz tatilde her zaman bir hesabım vardır. Eğer bu hesabın altında bir değer çıkar ise kesinlik ile ama kesinlik ile bu otel kalitesiz olarak sizlere hizmet verecektir. İsterseniz gelin bu hesabı sizler ile birlikte yapalım. Şimdi ilk olarak otelde kaç gün kalacağımızı bilmemiz gerekte. Ben 5 gece 6 gündüz olarak genelde tatil yapan biriyim. Gittiğim yola değmesi gerek dimi.? 🙂 Hesaplama işlemini’de ona göre yapmaktayım. Ayrıca yapacağım hesaplama 2 yetişkin olarak yapacağımı’da belirtmek isterim.

 • 2 Yetişkin sizce 3 öğün dışarıda yemek yese ne kadar hesap önder.? Sabah kahvaltısı ve öğlen ile akşam yemeği. Ben hemen cevap vereyim, mütevazı bir yerde bu 3 öğünü gerçekleştirir ise; 2 kişilik kahvaltı en az 60 TL. 2 Kişilik öğlen yemeği 60 TL. Yine aynı şekilde akşam yemeği de 60 TL olur ise toplam 180 TL sadece yemek için hesap çıkmaktadır.
 • Şimdi gelelim içme konusuna. Bu hesaplama alkol alanlar için. Şayet alkol almıyorsanız bu hesabı takvimden çıkara bilirsiniz. Günde toplam 5 bira içilse 15 TL den buda 75 TL yapar. ( En az olarak )
 •  Geldik en son olarak oda hesaplamasına. Sadece pansiyon tipi bir oda tutsanız 100 TL den başlamaktadır. Bu fiyat mevsimine göre 200 TL kadar çıkmaktadır. Onun için ben bunu günlük olarak 150 TL olarak ele alacağım.

Toplam: 150 * 5 = 750 oda, 180*5=900 Yemek, 375 Alkollü ve alkolsüz içecekler, toplam= 750 + 900 + 375 = 2.025 TL. Açık ve net olarak söylüyorum. Eğer ki bu fiyatın altına bir otelle gidiyorsanız kesinlik ile endişelenmelisiniz.! Hesap ortada arkadaşlar, haksız mıyım sizce?

Ucuz Tatil Rezervasyonu Yaparken Dikkat Edilmesi Gereken Diğer Hususlar

Ucuz tatile rezervasyonu yaptırmanın bir çok yolu vardır. Ancak ilk olarak yukarıda yapmış olduğum hesaplama tablosu değerlerini göz ardı lütfen etmeyiniz. Bunun haricinde ucuz tatil rezervasyonu yapar iken mutlaka ” Tatil Arama Motorları ” da bulduğunuz otelleri ETS TUR gibi güvenilir firmaların portföyünde olup olmadığına özen gösterin. Ben öyle yapıyorum açıkçası. Şuana kadar ETS ‘de yer alan hiç bir otelden şikayetçi olmadım. Farklı sitelerde otelleri daha ucuza bulup ETS ‘de olup olmadığına bakıp rezervasyon yapmaktayım. Kesinlik ile google otel yorumlarına inanmayın.! Yada başka otel şikayet yada tavsiye sitelerine itimat etmeyin.! Ama iyi yazılsın ama kötü asla ben itimat etmem. Bunun nedeni ise;

 1. Kendi gözlerim ile gördüm, otel sahipleri çeşitli tatil tavsiye sitelerine ( trivigo gibi ) olumlu yorum yapanlara ödüller vermektedir.
 2. Rakip oteller rakipleri için olumsuz yorumlar yapa bilmektedirler.

Bunun için lütfen bulmuş olduğunuz otelin fiyat hesaplamasını benim gibi yaptıktan sonra güvenilir tur sitelerinde olup olmadığına dikkat ediniz. Çünkü ETS gibi Çağla Tur gibi firmalar her otel ile anlaşma yapmamaktadırlar.!

Ucuz Tatile Gitmek İstiyorum Diyorsanız Bu 4 Önerimi Dikkate Alın!

Şuana kadar sizlere ucuz tatilden ziyade otelin güvenirliğinden hep bahsettim. Bunun nedeni ucuz diye sarılıp gittiğin otelde koca bir senenin stresini atmaktan ise daha fazla strese girmemeniz olacaktır. Şimdi ucuz tatil için benim uyguladığım 4 yöntemden bahsedeyim.

 1. Kesinlik ile Aralık ve Ocak ayı fiyatları ile otel ayırın, yani erken rezervasyon.
 2. Güvenilir tatil sitelerinin son dakika kampanyalarını takip edin. Bunun için bu arkadaşın sosyal sayfasını takip edebilirsiniz.
 3. Tatil promosyon kodları toplayın.
 4. Tatil sitelerindeki otelleri başka siteler ile karşılaştırın. Bunu çeşitli tatil arama motorları ile de yapabilirsiniz.

Ayrıca sizlere benimde güvendiğim bir arkadaşımın numarasını vermek istiyorum. Kendisi Tatil.Com da görevlidir. Turan EFE ismindeki bu arkadaşı arayarak Murat YALÇINKAYA’nın selamı varda derseniz sizlere hem ucuz hemde kaliteli bir otel ayarlayacaktır. Tel: 0-555-983-45-51

"Ucuz Tatile Gitmek İstiyorum Diyorsanız Size 4 Tavsiyem" Haberi için Soru Sorabilirsiniz.

"Ucuz Tatile Gitmek İstiyorum Diyorsanız Size 4 Tavsiyem" - 2 YORUM
 1. blank Serdar dedi ki:

  Güzel bir pazarlama taktiği tebrikler

  1. blank KOSGEBAdmin dedi ki:

   Rica ederim, ama gerçekten sitesinden ise selamımı söylerseniz çok daha düşük fiyatlara tatilinizi satın alabilirsiniz. En azından yol yakıtının büyük bir kısmını kurtarırsınız.

KOSGEBKredi.net