Turizm teşvik kredisi nasıl alınır

Turizm teşvik kredisi nasıl alınır
30 Ocak 2016 tarihinde eklendi, 9.861 kez okundu.


Turizm teşvik kredisi nasıl alınır

Devlet hibe ve faizsiz kredi ile otel, hotel, pansiyon, apart yapımında devlet desteği KOSGEB turizm teşvik kredisi nasıl alınır başvuru şartları nelerdir tüm bilinmesi gerekenleri sayfamızda bulabilirsiniz.

Devlet turizm teşvik kredisi nasıl alınır

Kendi ait otel, hotel, pansiyon gibi işletme kurmak isteyenler veya kurmuş oldukları kültür, sanat, eğlence, dinlence ve spor merkezlerini büyütmek isteyenleri KOSGEB hibe ve faizsiz kredi imkanları ile desteklemektedir. Kendinize ait otel, pansiyon gibi işletme kurmak için yapmanız gereken ilk adım Uygulamalı Girişimcilik Eğitimi başvurusuna girmenizdir. Eğitim başvurusu yapan işletme kurmak isteyen girişimci başvurularını il veya ilçelerindeki KOSGEB birimlerine yapabilmektedirler. Başvuru esnasında yapılan yeterlilik testi sonunda başarılı görülenler Uygulamalı Girişimcilik Eğitimi kayıtları yapılmaktadır. Eğitimlerin temel amacı kurulacak olan otelin, pansiyonun nasıl ileriye yönelik yönetilmesi gerektiğin öğrenilmesi ve kurulacak olan otel, pansiyon, apart için iş planı projesinin nasıl hazırlanması gerektiğinin bilincine varılmasıdır. Eğitimleri başarılı şekilde tamamlayan girişimci işletmelerini kurabilir ve kurulan işletme için KOSGEB hibe kredi imkanları için başvurularını Girişimcilik Destek Programı kapsamında gerçekleştirebilirler.

Otel, pansiyon, apart devlet turizm teşvik kredileri

Otel, pansiyon, apart veya kütüphane, müze, sergi, botanik bahçe, hayvanat bahçesi gibi alanlarda işletme sahibi iseniz devlet destekli turizm teşvik kredisi imkanlarından faydalanabilirsiniz. KOSGEB oluşturmuş olduğu NACE rev ile bu alanlarda faaliyet gösteren işletmeleri ” -R- KÜLTÜR, SANAT, EĞLENCE, DİNLENCE VE SPOR
KOSGEB otel, apart, pansiyon, hotel devlet teşvikleri

adı altında desteklemektedir. Bu alanlarda faaliyet gösteren işletme sahipleri sitemizde yer alan tüm KOSGEB desteklerinden aşağıdaki şartları sağlamaları durumda faydalanabilirler.

Turizm desteklerinden faydalanma şartları

Turizm teşvik kredisi kullanmak isteyen işletme sahipleri ilk olarak kobi statüsünde yer almaları gerekmektedir. Kobi statüsünde yer alan işletme sahipleri bağlı oldukları meslek odalarına kayıtlı olması istenilen bir diğer şartlardandır. Meslek odasına kayıtlı kobi statüsündeki işletme sahipleri otel, apart, motel, pansiyon gibi işletmeleri için ihtiyaç duydukları KOSGEB desteklerini belirleyip bu destek için iş planı projesi hazırlaması istenilmektedir. İş planı projesini hazırlamak için ilk olarak KOSGEB veri tabanına kayıt olması gerekmektedir. Kayıt olan kobi sitede yer alan kobi beyannamesi formu ve bilgi dokümanı çıktısını aldıktan sonra aynı ekranda yer alan iş planı projesini oluşturması gerekmektedir. Tüm bu işlemleri başarılı bir şekilde tamamlayan işletme sahibi turizm teşvik kredisi başvurusu için KOSGEB birimlerine şahsen başvuruda bulunabilirler.

KOSGEB tarafından istenilen tüm bu işlemler için özel destek hizmeti veren kobi destek danışmalık firmaları için sitemizde kategori oluşturduk. İşletme sahipleri ilgili kobi destek kategorideki danışmalık hizmetlerinden en iyi şekilde faydalanabilirler.
Bir önceki yazımız olan KOSGEB Desteklenen bölgeler başlıklı makalemizi de okumanızı öneririz.

KOSGEB' in resmi sitesi '' www.kosgeb.gov.tr' dir, sitemiz de yer alan bilgiler tamamen haber niteliğinde yer almaktadır.

Turizm teşvik kredisi nasıl alınır Konusuna 70 Yorum Yapıldı
  1. Hamiyet Asarr dedi ki:

    Rize nin pazar ilçesinde arsama pansion yaptırmak istiyorum ,devletten teşvik kredisi alabilirmiyim

  2. Vahdettin kurt dedi ki:

    Yurd disinda yasiyorum 16 yildir masorluk yapiyorum burda turk gelenek ve goreneklerine gore osmanli hamami yaptirmak istiyorum hibe kredi icin ne yapmam lazim bilgi almak istiyorum tesekkurler .

Sayfa başına git
Daha fazla Hibe
KOSGEB Desteklenen bölgeler

KOSGEB Desteklenen bölgeler Türkiye genelinde KOSGEB desteklenen bölgeler sayfamızda ayrıntılı olarak yer almaktadır. Bulunduğunuz bölgeye göre alacağınız destek oranlarını yine...

Kapat