KOSGEB Kredi

Tavuk Çiftliği Kredisi 3.000.000 TL Faizsiz Nasıl Alınır ?Tavuk Çiftliği Kredisi 3.000.000 TL Faizsiz Nasıl Alınır ?

Devletimiz 2019 yılında salma tavuk yetiştiriciliği ile organik yumurta üretimi dahil olmak üzere bir çok kanatlı sektördeki besiciliğe hibe ile faizsiz kredi olanakları sağlamaktadır. Bu olanakları kendine bağlı kurumlar olan TKDK, KOSGEB ve Tarım Kredi Kooperatifleri ile banka olan Ziraat Bankası aracılığıyla siz çiftçilerimize adil bir şekilde sunmaktadır. Şartlara uygun olan tüm çiftçilerimize sunulan imkanlar doğrultusunda 3.000.000 TL üst limite kadar canlı tavuk alımı için kredi kullanabilirsiniz. Hazırlayacağınız proje ile de %70 varan giderleriniz içinde hibe fırsatlarını yakalaya bilirsiniz. Son olarak sizler için anaç tavuk ile çiftlik tavuğu arasındaki 4 farkı anlatan bir de video çektim.

Tavuk Çiftliği KOSGEB Destekleri Nedir ?

İlk önce şu yanlış anlaşılmayı bir düzeltmemiz gerekmektedir. KOSGEB kesinlik ile alacağınız canlı yarka yada tavuk için size hibe vermemektedir. Kurum sektörde var olan yada ilk defa girecek olan girişimcilerin bu alanda açacakları ticari tesisler için destek sağlamaktadır. Buna örnek vermek gerekirse;

 1. Yumurta ticareti ( ihtiyacınız olan soğuk hava depoları dahil alabilirsiniz! )
 2. Kanatlı hayvan ticaretleri ( tavuk yolma makineleri dahil bir çok gereksinimlerinizi hibe olarak devletten karşılaya bilirsiniz )
 3. Kümes hayvanlarının yetiştiriciliği ve
 4. Kasap ( raflar, soğutucular, saklama dolaplarının giderlerini geri alabilirsiniz ) gibi.

Şayet tavukçuluk alanında bir ticaret yapacaksanız kurum tarafından size verilecek olan destekler şu NACE kodları ile sağlanır.

Başvuru işlemleri yeni girişimciler için şu adımlardan oluşmaktadır.

 1. İlk olarak yeni girişimci ” KOSGEB KURSLARI ” katılım sağlar.
 2. Girişimcilik belgesini aldıktan sonra e-kobi kaydı aracılığı ile kendine bir giriş şifresi oluşturur.
 3. E-kobi girişini yaptıktan sonra ” YENİ GİRİŞİMCİLİK DESTEK PROGRAMI ” başvurusunu gerçekleştirir.
 4. Kendisine öze olarak verilen tarih/saat geldiğinde hazırladığı sektöre ait iş planını sunar ve onaylatarak istenilen resmi evrakları teslim eder.
 5. Son olarak ise ortalama 6 ay içinde yapmış olduğu giderleri geri alır.

Tavuk Çiftliği kucaklara Ziraat’tan 3.000.000 TL kredi!

Ziraat bankası şartlar dahilinde kanatlı sektöründe canlı hayvan alacaklar için 3.000.000 TL kadar kredi imkanı sağlamaktadır. Bu üst limitler ile sağlanan paranın faiz oranını iki şekilde devletimiz desteği verir. Biri ilk defa işletme kuracaklar için %50 var olan tavuk çiftliklerini büyütecekler için ise %25 şeklindedir. Bu indirimli faiz oranları ile canlı tavuk yada herhangi bir kanatlı ( arı hariç ) alacaksanız şu şartlara riayet etmelisiniz.

 • 10 Bin adet Etlik veya Yumurtalık piliç
 • 5 Bin adet damızlık hindi
 • Bin adet kaz, ördek, bıldırcın
 • 100 Adet deve kuşu

Alabilirsiniz. Bunların yanı sıra Damızlık Kanatlı Hayvan Yetiştiriciliği Kredisi ile ihtiyacınız olan;

 • Kümes ve kuluçkahane yapımı veya tadilatı
 • Gübre işleme tesisi yapımı veya tadilatı
 • Bio güvenlik önlemleri
 • Yenilenebilir enerji ihtiyaçlarınızı gidermek için yapılacak olan bütün harcamalar
 • Tesis için alınacak olan bütün alet ve edevatlar

için yapmış olduğunuz harcamalar için geri ödemeli kredi alabilirsiniz.

Tavuk Çiftliği Kredisi

Tavuk Çiftliği Kredisi

Ziraat bankasının tavuk kredisinin hesaplaması nasıl yapılır ?

Banka yıllık olarak hayvancılık kredilerinde sabit faiz oranı olarak %8 oranını belirlemiştir. Ancak yukarıda sizin de gördüğünüz gibi şartlara uygun şekilde tavuk almanız durumunda bu orana faiz desteği sağlamaktadır. Bu faiz desteği sonra da ise yıllık bazda tavuk çiftliği kredilerindeki faiz miktarları şu şekilde olur.

 • İlk defa işletme kuracaklara %8 faiz oranı %50 indirim uygulanarak yıllık faiz oranı %4 aylık ise 4/12= %0.33 oranına tekabül eder.
 • Var olan tavuk çitliğini büyütmek amacı ile kredi kullanacaklara %8 oranına %25 faiz indirimi uygulanarak yıllık faiz miktarı %6 aylık ise 0.50 olarak kredi kullandırılmaktadır.

Tavuk Çiftliği Kuracaklar HİBE Nasıl Alabilir ?

Canlı hayvan alacaklar ve kuracakları tavuk çiftlikleri için devlet hibe vermektedir. Bunun için tabi yine bazı şartlara uygun olmanız sizlerden istenilir. Bu iki imkanı iki farklı kurum sağlamaktadır. Bunlardan biri TKDK bir diğeri ise Tarım, Kredi Kooperatifleri tarafından GENÇ ÇİFTÇİ PROJE kapsamında sağlanmaktadır. TKDK sadece kurulacak olan çiftlik için yapılan giderlere hibe sağlarken Tarım Kredi Kooperatifleri ise GENÇ ÇİFTÇİ PROJESİ ile 30.000 TL kadar alacağınız canlı tavuklar için hibe verir.

TKDK Tarafından İstenilen Şarlar Nedir ?

Tarım ve Kırsal Kalkınmayı Destekleme Kurumu olarak uzun isme sahip TKDK kanatlı hayvancılık sektöründe yatırım yapacak olan çiftçilerimize %70 varan giderleri için hibe imkanı sunmaktadır. IPARD-2 programı dahilinde 2019 – 2020 tarihleri arasında vereceği bu destekleri şu iki program kapsamında saplamaktadır.

Destek hakkında başvuru yol haritası dahil olmak üzere ihtiyacınız olan gerekli belgeleri bağlantılarda rahatlık ile bulabilirsiniz. Kurum tarafından sağlanan bu desteklere başvuru yapabilmeniz için ise şu şartları taşımanız gerekir.

 1. Mutlaka kuracağınız tavuk çiftliği TKDK tarafından desteklenen illerin sınırları içerisinde olması gerekmektedir.
 2. 66 yaşından küçük olmanız ve sektörde 3 yıl boyunca deneyime sahip olmanız.
 3. 3 yıl boyunca bir fiil SGK kaydına sahip olmanız

istenilmektedir.

Autocad Tavuk Çiftliği Proje Çizimi

Autocad Tavuk Çiftliği Proje Çizimi

Anaç tavukla çiftlik tavuğunun arasındaki 4 önemli fark!

"Tavuk Çiftliği Kredisi 3.000.000 TL Faizsiz Nasıl Alınır ?" Haberi için Soru Sorabilirsiniz.

"Tavuk Çiftliği Kredisi 3.000.000 TL Faizsiz Nasıl Alınır ?" - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.

KOSGEBKredi.net