KOSGEB Kredi

Tarla Kredisi Faiz Oranları Ne Kadar ?Tarla Kredisi Faiz Oranları Ne Kadar ?

Hayvancılık ile uğraşan yada uğraşmayıp sadece hasat zamanı gelir elde etmek isteyen tüm çiftçilerimiz için tarla çok önemlidir. İcar parası vermek yerine kendinize ait bir tarla olmasını istiyorsanız, bankalardan 60 ile 120 ay vadeli olarak tarla kredisi 2019 ‘da çok avantajlı şekilde kullana bilirsiniz. Ayrıca bazı bankalar alacağınız tarlanın sadece %45 kadar kredi imkanı sağlarken içlerinden bir tanesi tamamına %100 kadar sizlere kredi vermektedir. İşte tüm bu bankalara ait başta Ziraat olamak üzere faiz oranları hesaplama tablosu ile sizlere sağladıkları kredi miktarları.

Tarla Kredisi Miktarları Ne Kadardır ? ( Yüzde )

Tarla kredisi kullanacaklar için de bankalar tıp ki konut yada araç alımların da olduğu gibi malın belli bir değerine kadar kredi imkanı sağlar. Ancak, iş tarla kredilerinde biraz daha farklıdır. Çünkü; tüm bankalar ev için değerinin %75 araç için ise de %50 kadar nakit sağlarken bu tarla alımlarında bankaya göre farklılık göstere bilmektedir. Şimdi gelin isterseniz bankaların tarla kredisi faiz oran hesaplama tablosuna geçmeden önce, ekspertiz değerine göre % kaçına kadar kredi sağladığını bir inceleyelim.

 • TEB: Alınacak olan tarlanın değerinin en fazla %60 kadar kredi imkanı sağlamaktadır.
 • Ziraat bankası: Tarlanın en fazla %50 kadar kredi vermektedir.
 • Türkiye İş bankası: En fazla alınacak olan tarlanın değerinin %50 kadar kredi verir
 • Şekerbank: Tarla değerinin %45 kadar nakit sağlar
 • Albaraka Türk: Alacağınız tarlanın tamamına kadar kredi vermektedir.!👍

Tarla Kredisinin Vade Oranları Ne Kadar ?

ÇKS belgesi sahibi olun yada olmayın herkesin faydalanabileceği tarla kredisinde yine bankalar vadeler için de farklı oranlar sergilemektedir. Tarla kredisi veren bankalara göre bu vadeler ise şu şekildedir.

 • TEB: 60 Ay vade
 • Ziraat bankası: 60 Ay geri ödeme
 • Türkiye İş bankası: 60 ay vadeli
 • Şekerbank: 120 ay vadeli olarak
 • Albaraka Türk: 60 ay vadeli olarak kredi vermektedir.

Tabi, vade ve ekspertiz ( Bilir kişi ) raporuna göre bankaların uyguladığı vade ile kredi miktarının değişiklik gösterdiği gibi faiz oranları da yine bankaya göre değişiklik göstermektedir.

Tarla Kredisinin Faiz Oranları 2019 ‘da Ne Kadar ?

Ülkemizde hele ki bu son zamanlarda kredi faiz oranları sürekli olarak değişiklik göstermektedir. Ancak, biz sizlere zengin kadromuz ile birlikte oluşturmuş olduğumuz hesaplama tablosunda en güncel faiz hesaplama oranlarını sergilemekteyiz. Ülkemizde şuan için tarla alım için kredi veren bankaların vade ile değerine göre sağladıkları finans oranını belirttikten sonra faiz oranlarını da yine güncel olarak listelemek istiyoruz.

 • TEB: Banka tarla alımları için kredi alacaklara 60 ay vadeli olarak verdiği için ihtiyaç kredisi faiz oranlarından kredi sağlamaktadır. Bu oran ‘da %1.18’tur.
 • Ziraat Bankası: Yine Ziraat bankası ‘da tarla kredisi için çiftçilerimize bireysel kredi üzerinden finansman olmaktadır. Bu neden ile bankanın faiz oranı % 1.25 dür.
 • Türkiye İş Bankası: 60 ay vadeli olarak kredi sağlayan Türkiye İş Bankası tarla alacak olan çiftçilere %1.49 oranı üzerinden faiz uygulamaktadır.
 • Şekerbank: En uzun vadeli ama tarla değerinin en altında kredi veren banka olan Şekerbank tarla alacaklar için kredi faiz oranını konut kredisi üzerinden sağlamaktadır. Bankanın faiz oranı ise güncel; %1.99 tir.

Not: Şekerbank 30 yıl vadeli konut kredisi veren bankalar için yer alan TEK bankamızdır.!

Vakıfbank Tarla Alım Kredisi Faiz Oranları ✅.

Bankaların tarla kredisi faiz oranları hesaplama tablosu

Bankaların tarla kredisi faiz oranları hesaplama tablosu

Şayet Ziraat Bankası Arazi Alım Kredisi Sübvansiyonlu Faiz Oranları ile tarla kredisi olanakları şartlarına hakim değil iseniz size 2. adres olarak Vakıfbank tavsiyemdir. Bunun nedeni herkes tarafından bilinen düşük faiz oranlarıdır. Vakıfbank çiftçilerimize tarla alımları dahil olmak üzere bir çok kredi imkanları için paketler oluşturmuştur. ” Yatırım Kredileri ” adı altında çiftçilerimize sağladığı kredi imkanları ise başlıca şunlardır.

Traktör Kredisi ( 0 ve 2. El )

✅ Araç Kredisi

✅ Makine ve Ekipman alım kredisi

✅ Tarım Arazisi Alım Kredisi

Başlıca yer almaktadır. Vakıfbank tarım arazisi alımları için çiftçilerimizden şu belgeleri başvuru esnasında talep etmektedir.

✔ ÇKS belgesi

✔ Nüfus Cüzdan Fotokopisi

✔ İkametgah Senedi

✔ Tarlaya ait tapu fotokopileri

Vakıfbank tarafından talep edilmektedir. Vakıfbank tarla alım kredisi için müşterilerine ” Bireysel İhtiyaç Kredisi ” kullandırmaktadır. Her ne kadarda bireysel ihtiyaç kredisi kullandırmış olsa dahi tarla kredisinin özelliği yüksek miktarlarda kredi olanaklarından yararlana bilmenizdir. Normal şartlar dan en fazla 50.000 TL kadar ihtiyaç kredisi kullanabilirken iş tarla kredisine gelince ekspertiz değerinin en az %60 ile %75 kadar kredi imkanlarından yararlana bilmektesiniz. Bankanın mevcut aya ait tarla kredisi faiz oranları ise aşağıda yer alan tablomuzda olduğu gibidir.

💲 Vakıfbank arazi alımları için uygulamış olduğu faiz oranı aylık %1.25 olmaktadır.

 • 30.000 lira 60 ay olarak aylık sabit taksitler ile ödeyecek olan çiftçimize 761,80 TL
 • 40.000 lira için 5 yıl boyunca aylık ödemeniz 1.015,74 TL
 • 50.000 TL için ise yine 60 ay olarak ödemeniz 1.269,67 TL olacaktır.

Kısa vadeli olarak Vakıfbank arsa alım kredisi kullanacak olan çiftçilerimiz

 • 10.000 TL 12 ay olarak geri ödemesi 916,80 TL
 • 20.000 TL 24 ay 998,48 TL
 • 20 bin TL 12 ay ödemesi ise 1.833,60 TL olacaktır.

Başvuru işlemleri sadece Vakıfbank şubelerinden yapılmaktadır.

"Tarla Kredisi Faiz Oranları Ne Kadar ?" Haberi için Soru Sorabilirsiniz.

"Tarla Kredisi Faiz Oranları Ne Kadar ?" - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.

KOSGEBKredi.net