KOSGEB Kredi

Tarım Kredi 2019 Faiz Oranları 150 Bin TL Başvuru ŞartlarıTarım Kredi 2019 Faiz Oranları 150 Bin TL Başvuru Şartları

Yurdumuzun her karış toprağında kendi hizmet binaları, araçları ve depolama alanları ile her zaman çiftçinin yanı başında yer alan Tarım Kredi Kooperatifleri her yıl olduğu gibi 2019 yılında da kısa vadeli ( 1 yıl ) uzun vadeli olarak 4 yıldan fazla vadeler ile işletme kredi imkanları sunmaktadır. Tarımsal krediler ile araç gereç alımlarından tutunda hayvancılık veya sulama hatta traktör, iş makinesi mazot giderlerine kadar size 2019 yılında sağlanan bu imkanlar karşılayabilirsiniz. CKS belgeli çiftçilerimize özel olarak sunulan tarım kredilerine ait faiz oranları kimler nereye başvuru yapmalı, şartları ile birlikte aşağıdaki başlıklarda yer almaktadır.

Tarım kredi 2019 başvuru şartları nedir?

Tarım kredi ‘den 2019 yılında uygun faiz oranları ile tarımsal alanda yatırımlarda kredi kullanmak isteyen üretici ÇKS belgeli çiftçi vatandaşlarımızın mutlaka tarım kredi kooperatifine ortak ( üye ) olması gerekmektedir. Bunun yanı sıra tarım kredi kullanmak isteyen üreticinin bir üretici tarımsal bir işletme sahibi veyahut ta belirli limitler dahilinde hayvancılık ile uğraşması gerekmektedir. Bu ön şartları sağlayan üreticimizden çekmek istedikleri kredi tutarına göre teminat ve şartnamelerde mevcuttur. Bunlar kısacası;

  • Tarım kredisi iki ortak tarafından kullandırılır.
  • Yirmi bin TL ( 20.000 ) kredi tutarına kadar herhangi bir maddi teminat istenmez, yirmi bin TL üzeri kredilerde mutlaka taşınmaz mal teminatı istenilmektedir.
  • Yirmi bin TL ve otuz bin TL arasında kredi kullanmak isteyenlere ancak tarım kredi koop.yön.kur. üyeri uygun görmesi halinde biri kamu çalışanı olmak şartı ile üç kefil ile otuz bin TL ile kırk bin TL arası tarım kredisi kullanacakların ise 2 kamu çalışanı toplam 4 kefil ile kredi kullandırılabilir.

Tarım Kredisinin 2019 faiz oranları ile alt-üst limitleri

Üreticiye Devlet kredi desteği olan tarım kredisi kullanmak isteyen vatandaşlarımıza uygun şartları sağlamaları halinde düşük faizli krediler verilmektedir. Başvuru yaptığınız kredi miktarı ve vadesine göre değişiklilik gösteren kredi faiz oranları 2019 yılı için %8 oranından başlamaktadır. 1 yıllık kredi için %8 faiz oranı, 1 yıl ile 4 yıllık arası kredi kullanmak isteyenlere %10 olarak, 4 yıl ve üzeri kredi kullanmak isteyen üreticimiz için ise %11 oranında faiz oranı uygulanmaktadır. Kredi limitleri ortağın mal varlıklarına, haddine  ve ihtiyacına göre kurul tarafından belirlenmektedir. Haddine göre tarım kredi 2019 limitleri genel şahıs ise elli bin TL, özel şahıs iki yüz elli bin TL ile bir milyon TL kadar kredi kullandırılmaktadır.

Üst limitler ne kadardır ?

Tarım kredisindeki üst limitler çiftçimizin içinde bulunmuş olduğu duruma göre değişiklik göstermektedir. Buna göre tavan kredi miktarları şu limitlerde yer almaktadır.

  1. Tarım Kredi Kooperatiflerine üyeliği bulunan ÇKS belgeli şahıs çiftçilerimize üt limit 50.000 TL
  2. Sözleşmeleri özel şahıs haddi için 250.000 TL
  3. Merkez birliği tarafından onaylı krediler için ise 1.000.000 TL’tir.

Kredi verilen sektörler hangileridir ?

Hey yıl olduğunu gibi tarım kredisi 2019 yılında da bir çok sektörü desteklemektedir. Hayvancılık dan çiftçiliğe, fidecilik den tarımsal araç, gereç ve yakıtına kadar kredi verilmektedir. Başvuru yapmak istediğiniz ihtiyacınıza göre vadeler 2019 yılında da tanzim edilmiş olup aşağıda sizler ile paylaşılmıştır.

  • Fide ve zirai ihtiyaçlar, akaryakıt, gübre için kısa vadeli işletme kredileri 1 yıl vadeli
  • Tarımsal araç ve gereç alımları için 4 yıl vade
  • Hayvansal donatılar ( balık, arı, koyun, inek vb. ) için 4 yıl vade
  • Tarım alanları sulama sistemleri için 4 yıl vade

ile kredi kullandırılmaktadır. Ayrıntılı bilmek istedikleriniz http://www.tarimkredi.org.tr/index.php/krediler/genel-bilgiler yer almaktadır.

2019 Kredi başvuruları için genel iletişim bilgileri

Merkezin Ankara da bulunan Tarım kredi kooperatifimizin her il ve ilçede birimleri yer almaktadır. Aşağıda yer alan merkez binamıza iletişim kurarak size en yakın birim adresini alabilir ve tarım kredi başvurusunu yapabilirsiniz.

Adres: Yukarı bahçeli evler mah. Wilhelm Thomsen cad. numara 7 ÇANKAYA / ANKARA

Tel: 0-312-216-40-00

Türkiye Tarım Kredi Kooperatifi Genel Müdürlüğü tarafından düzenlenen 2019 tanıtım filmi

"Tarım Kredi 2019 Faiz Oranları 150 Bin TL Başvuru Şartları" Haberi için Soru Sorabilirsiniz.

"Tarım Kredi 2019 Faiz Oranları 150 Bin TL Başvuru Şartları" - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.

KOSGEBKredi.net