KOSGEB Kredi

Sicili Bozuk Esnafa Kredi Veren Bankalar (EN HIZLI 5 BANKA)Sicili Bozuk Esnafa Kredi Veren Bankalar (EN HIZLI 5 BANKA)

Esnaflara bankalar bireysel kredilerin yanı sıra birde ticari kredi imkanları sağlamaktadır. Bu kredi imkanları ile esnaflarımız 3 ayda bir geri ödeme olanaklarını yakalamaktadırlar. Ancak sicili bozuk olan esnaflara bu imkanları bir çok bankalar ne yazık ki sağlamamaktadır. Kara listede olan icralık yada avukatlık gibi yasal takipteki olan büyük ve küçük esnaflara ise biraz sonra bahsedeceğimiz 5 banka hem ticari hemde bireysel olarak ihtiyaç kredi imkanı vermektedir. Hızlı bir şekilde nakit ihtiyacını devlet ve kamu bankalarından sağlamak isteyen tüccarlarımız bu bahsettiklerimiz içinde istediklerine başvuru sağlaya bilirler.

Sicili Bozuk Olan Esnaf Bankalardan Nasıl Kredi Kullanabilir?

Esnaflarımızın ne yazık ki bir çoğu finansmana giden yolda kredi notuna takılmaktadırlar. Her ne kadarda geçmişte yaşamış oldukları krizler neticesinde bankalar ile sorun yaşamış olsalar ‘da şun ki mali durumları bankalar tarafından pek kaideye alınmamaktadır. Şuan için kullanacakları krediyi ödeme gücüne sahip dahi olsalar bankalar sürekli olarak kredi geçmişi raporlarını dikkate aldıkları için bankaların bir çoğu esnafa kredi vermez. Ancak bir çok büyük ve küçük esnafımızın bu durumdan ötürü kredi kullanamamasına çözüm devlet tarafından sağlanmıştır. Devlet yapmış olduğu bankalar ile anlaşmalar ile kredi notu düşük sicili bozuk olanlara KGF yani Kredi Garanti Fonu ile kefalet sağlamaktadır. KGF Kredi Garanti Fonu Nedir? Kimlere Verilir? detaylı bir şekilde daha önceleri yer vermiştik. Şayet sizinde siciliniz bozuk ve bundan dolayı kredi kullanamıyor iseniz mutlaka KGF başvurusunda bulunarak kendinize kefalet sağlayınız.! Aksi taktirde bankaların bir çoğu haklı olarak başvurunuz sisteme takıldığı için sizlere ne ticari nede bireysel olacak kredi imkanı sağlamayacaktır.!

Sicili Bozuk Olana Esnaf Kefalet Kredisi Nasıl Sağlanır?

Sicili bozuk olan esnaf kefalet kredisi nasıl sağlanır

Sicili bozuk olan esnaf kefalet kredisi nasıl sağlanır

Ticari hayat sürekli iniş, çıkış içinde olduğu gibi esnafların kredi ödemeleri çoğu zaman ne yazık ki istedikleri gibi düzenli gitmemektedir. Bundan ötürüde bankaların kara listesinin çoğunu üzülerek belirtmek için ticari hayat içinde olanlar oluşturmaktadır. Ekonominin kalbi olarak görülen KOBİ ( esnaf ) için devlet düğmeye basmış çarkın dönmesi için bir çok adımlar atmıştır. Bunlardan bir tanesi ise kredi sicil affı yasasının çıkarılması olmuştur. Ancak ne yazık ki çıkarılan ve resmi gazetede de sicil affı olarak yayımlanan bu karar bankalar tarafından çok fazlada dikkate alınmamıştır. Bunun üzere hükumet KGF açılımı Kredi Garanti Fonu olan kurumun elini güçlendirmiştir. KOBİ’lere güçlü bir şekilde kefalet sağlayarak krediye ulaşmasında oldukça etkin rol oynayan KGF bugüne kadar.

 • 6.844.91 işletmenin krediye ulaşmasında yardımcı olmuş
 • 3.24500 milyon TL kefalet hacmi sağlamış
 • 3.70100 milyon TL de kredi hacmine ulaşmıştır.

Dolayısı ile sicili bozuk olan esnafa kefalet kredisi KGF desteği ile sağlanmaktadır. Ancak, Esnaf Kefalet Kredi Hesaplama Tablosu içinde yer alan faiz oranları ile kredi kullana bilmeniz için ise bazı şartlar sizden aranmaktadır. Bunlar;

 1. Kendi mesleğine ait oda kaydınızın olması
 2. En az 6 ay boyunca oda kaydınızın bulunması
 3. Meslek odanızın belirlemiş olduğu sınırlar içinde ticari hayat içinde yer almanız

en başta gelenlerdir. Dolayısı ile sicili bozuk olana esnaf kefalet kredisi nasıl sağlanır derseniz. ? Bu 3 şartı sağlamanız durumunda KGF desteği ile Türkiye Halk Bankasından kredi imkanları 200.000 liraya kadar sağlanmaktadır.!

Silici Bozuk Olan Esnafa Devlet Kredisi İmkanları Nelerdir?

Sicili bozuk olan esnafa kefalet kredisi nasıl sağlanır sorusunun yanıtı verdikten sonra ise bu kez bir diğer merak edilen soruya yanıt verebiliriz. Bu sorumuz ” Sicili Bozuk Olan Esnafa Devlet Kredisi İmkanları ” dır. Bir çoğumuzun da hatırladığı gibi devletimiz geçmişte esnafa ” Can Suyu ” yada farklı isimler altında faizsiz kredi olanakları sağlamıştır. Sağlanan bu olanaklarda esnafın kullanacağı 50.000 TL ile 10.000 Lira için faiz desteği sağlanacak ve esnafa faizsiz kredi verilecekti. Bir çok KOBİ başvuruları oluşturulan İnternet sitesi üzerinden yapmış, bir çok esnafımız bu haktan istifade etmek için hak sahibi kazanmıştı. Ancak, bu haberlerin yayımlanması itibarı ile parayı esnafa ödeyecek finansman Türkiye Halk Banksı denildiği zaman ben direk takipçilerime hak sahibi kazanan esnaf dahi olsanız bir çoğunuz bu imkanlardan yararlanamayacaksınız dedim.! Bunu neye dayanarak dediysem hemen açıklık getireyim. Şayet, bir paranın finansmanı banka ise mutlaka bu banka size bu parayı vermeden önce kredi notu değerine bakacaktır. Çünkü devlet size orada siciliniz bozuk olsa’da vereceğiz demiyor.! Devletimizin dediği kullanacağınız kredinin faiz ödemesi bizden diyor. Hele bir de işin içinde banka var ise siciliniz bozuk olarak kredi kullanmanız çok zordur. Peki, sicili bozuk olan esnafa devlet kredisi imkanları var mıdır ? Bu sorunun yanıtı ise KOSGEB ‘den geçmektedir.

KOSGEB’den Siciliniz Bozuk Dahi Olsa Kredi Kullana Bilirsiniz.!

KOSGEB ülkemizde faaliyet gösteren KOBİ ve yeni iş hayatına atılacak olan girişimcilere yönelik bir çok destek programları oluşturmuştur. Bu destek programlarından istifade ederek sicilinize bakılmaksızın hem hibe hemde faizsiz kredi alma imkanı sağlaya bilirsiniz. Bunun için yatırım yapacağınız sektörün ilk olarak mutlaka KOSGEB desteklenen sektörler ve NACE kodları içerisinde yer alması gerekmektedir. Şayet faaliyet gösterdiğiniz yada göstereceğiniz işletme dalı bu sektörler içerisinde iseniz.

 1. Yeni iş yeri kuracak olan girişimciler kesinlik ile kredi notu ve sicillerine bakılmaksızın ”Yeni Girişimcilik Destek Programı” dan yararlanarak hem hibe hemde faizsiz devlet kredisi alabilir.
 2. KOBİ ( Esnaflar ise ) kendileri için oluşturulan bir çok destek programların ‘dan yararlanarak sicili bozuk olsa’da devletten teşvik alabilirler.

Konumuz esnaflarımız olduğu için direk bu destek unsurlarından istifade edebilmeniz için gerekli adımların en önemlilerini şartları ile sıralarsak.

 1. KOBİ olmanız gerekmektedir. KOBİ nedir? kimlere denir?
 2. Devlete herhangi bir vergi borcunuzun bulunmaması gerekmektedir.
 3. KOSGEB kaydınızın oluşturulması. ( Veri tabanına kayıt )
 4. KOBİ beyannamesinin doldurulması
 5. Destek başvurusunun sağlanması

Sicili Bozuk Olan Esnaf Kredi Veren Bankalar Hangileridir?

Günümüzde bir çok banka esnafa ”Ticari Kredi” adı altında kredi imkan sağlamaktadır. Esnafa sağlanan bu kredilerin en cazip yönü eskiden 60 ay vade iken artık günümüzde bireysel kredilerinden geri ödeme vadelerin 60 ay çıkması ile cazibesini kayıp etmiştir. Ticari kredilerin faiz oranları ise yine bireysel krediler ile karşılaştırdığımız ‘da sizinde göreceğiniz gibi çok da bir fark yoktur. Bazı durumlar da ise aksine ticari kredilerin faiz oranları bireysel kredilerden bile fazladır. Geriye ticari kredilerin cazip yönü olarak tek bir şey kalıyor o da ”3 ayda 1 ödeme planı” olmasıdır. Onun haricinde ticari kredilerin şuan için çokta bir cazip yönü yoktur. Benim sicili bozuk, kara listede olan esnaflara bu olmayan farkı’da göz önünde bulundurarak kredi kullanmaları için önerim bireysel kredidir. Dolayı ise ticari kredi veren bankalar dan kredi kullanmayıp, silici bozuk olan esnaflara kredi veren bankaları böylece değerlendire bilirsiniz. Benim sicili bozuk olan esnaflara kredi başvurusu için önereceğim iki tane banka vardır. Bunlar,

olmaktadır. Şayet siciliniz bozuk, avukatlık veya kara listede olup bu 2 bankadan kredi kullanamıyor iseniz ismi ve müşteri potansiyeli olan diğer bankalardan kesinlik ile kredi kullanamazsınız.!

"Sicili Bozuk Esnafa Kredi Veren Bankalar (EN HIZLI 5 BANKA)" Haberi için Soru Sorabilirsiniz.

"Sicili Bozuk Esnafa Kredi Veren Bankalar (EN HIZLI 5 BANKA)" - 31 YORUM
 1. blank Hakan sertkan dedi ki:

  10 sene once battim sicilim yok su an puanim sifir ve bankalardan kredi kart hic bir sey alamiyorim ne yapmamk gerekiyir

  1. blank KOSGEBAdmin dedi ki:

   Kredi notunuzu yükseltmek için hamleler de bulunmanız gerekiyor, bunun nasıl yapılacağı ise sitemizde yer almaktadır.

 2. blank toprak dedi ki:

  merhaba faal olan alt yapı işleri yapan şirketim var. düzenli ödenen çeklerim 02.03.2019 yılında 10 taneye yakın çekim toplam da 1.000.000,00 tl civarı yazıldı.mahkemelik ve icralık oldum.iş yaptığım kurumu mahkemeye verdim ve 15.000.000,00 tl dava açtım.kredi kullanıp borçlarımı kapatmak ve yeni işler yapmak istıyorum.kredi kullanabilirmiyim bu konuda destek olunur mu bana teşekkür ederim.

 3. blank Şeyhmus dedi ki:

  Merhaba benim gecikmelerim den dolayı puanım şuna sıfır ve esnaf kredisi alamıyorum bana yardımcı olurmusunuz

 4. blank Ercan dedi ki:

  Merha puanlarim sifir ayrica kredi borcum var suan hic bir bankada kredi cekemiyorum kendime bir is yapmak istiyorum ama krediye ihtiyacim var yardimci olursaniz cok memnun olurum simdiden tesekurler

KOSGEBKredi.net