KOSGEB Kredi

Şekerbank’dan Emeklilere Özel Kredi Fırsatı


12.12.2018
336

Şekerbank’dan Emeklilere Özel Kredi Fırsatı

Yüksek kredi faizleri ile azalan kredi taleplerine çözüm olarak bankalar oluşturdukları kampanyalarla vatandaşa kredi imkanı sunmaktadırlar. Bu bankalar arasında olan Şekerbank emekliler için yaptığı kampanya ile öne çıkmaktadır. Sizde emekliyseniz ve 2019-2020 yılında bu bankadan maaşınızı alıyorsanız ya da Şekerbank’ a maaşınızı taşımak istiyorsanız bu kampanyalardan faydalanabilirsiniz. Şekerbank’ın sadece emekli müşterileri için hazırladığı emeklilere özel kredi kampanyasının ayrıntılarına ve kredi alma şartlarına bir bakalım.

      Şekerbank Faiz Oranları Kredi Hesaplama

Şekerbank Faiz Oranları Kredi Hesaplama

Yıllarca çalışmış emeklilik hakkı elde etmiş vatandaşlar çeşitli bankalar aracılığı ile maaşlarını almaktadırlar. Bankalar için emekli müşteri demek düzenli geliri olan ve geneli sorunsuz bankacılık geçmişine sahip kişilerdir. Bu durumda bankalardan kredi almaları oldukça kolaydır. Çünkü bankaların kişilere kredi verme şartlarının en başında aylık sabit bir geliri olması ve yasal takibe düşmüş ya da gecikmeli borçları yüzünden kredi notunun düşük olmamasıdır.  Türkiye Bankalar Birliği Risk Merkezi’nin yaptığı araştırma gösteriyor ki son 5 yılda kredi ve kredi kartı borçları yüzünden yasal takibe düşmüş kişi sayısı 32 milyon 39 bine yükseldi. Artan kredi faizleri de ihtiyaçları için kredi kullanmak isteyen vatandaşın ihtiyaçlarını ertelemesine neden oldu. Ancak bankalar düşen bu müşteri kitlesini arttırmak için kampanyalar geliştirmektedirler. Şekerbank’ında emekliler için düzenlediği son kampanyada;

  • 10.000 lira kredi ihtiyacı olanlar için 60 ay vade ile %1.79 faiz oranı ile bu krediyi alabilirsiniz. Buna göre aylık ödeyeceğiniz taksit tutarı 298,08 TL olacaktır. Bankanın bu kredi için sizden kredi tahsis ücreti talebi yoktur.
  • Eğer ki ihtiyacınız 20.000 lira ise bu krediye yapılacak 60 aylık taksit seçeneğine taksit miktarı 596,16 TL olacaktır.
  • 30.000 liralık kredi ihtiyacınıza 0 – 60 ay arası vade seçeneğinde ise ödemeniz 894,24 TL

Bankanın güncel emekliler için uyguladığı faiz oranları bu sayfada ayrıca yer almaktadır.

                           Şekerbank Emekli Maaş Promosyonu

Şekerbank Emekli Maaş Promosyonu

Şekerbank’ ın düşük faizli kredi kampanyasının yanında emekliler için bir de promosyonu bulunmaktadır. Emekli olmuş ve maaşını Şekerbank’a taşıyan emekli vatandaşa 600 liraya kadar nakit vermektedir. Bu işlem için Şekerbank Şubelerine giderek maaşınızı taşıyacağınızı ve 3 yıl boyunca bu bankadan alacağınızın sözünü verip promosyonunuzu alabilirsiniz. Bu promosyon yanında, havale ve EFT işlemlerinizde sizden ücret alınmamaktadır. Maaşını bankaya taşıyan emekli vatandaş için şubede gerçekleştireceğiniz tüm işlemlerde öncelikli vatandaş statüsünde yer alacaksınız. Diğer ATM lerden yapacağınız maaş çekme işlemlerinizde ek ücret ve hesap işletim ücreti de sizden alınmamaktadır. Tüm bu ayrıcalıklara sadece maaşınız bankaya taşıyarak sahip olabilirsiniz.

  1. Eğer emekli maaşınız 1000 TL ise 300 TL, 1000-2000 TL arasında ise 375 TL promosyon ödemeniz hemen ilk maaşınızı bu bankadan aldığınız ay yapılacaktır. Maaşı 2000 den yüksek olanlara 450 lira olan promosyon ödemesine ek olarak 2 adet otomatik ödeme talimatı verirseniz 150 lirada bu işlemden size promosyon ödenecektir.

       Şekerbank Emekli Kredisi Başvuru

Şekerbank Emekli Kredisi Başvuru

Gelişen teknoloji artık bankalara kredi başvurusunda bulunmak için işi kolaylaştırmış https://bit.ly/2Qs1c2o adresinden online olarak internetten, SMS le cepten, ATM ler den yada bankanın 0850 222 78 78 numaralı müşteri hizmetleri hattı aracılığı ile başvurunuzu yapabilir ve anında kredinizin onaylanıp onaylanmadığını öğrenebilirsiniz. Bankaların ortak bir sistem üzerinden ulaşabildiği tüm bankacılık hareketleriniz sayesinde sizin vereceğiniz bir kaç bilgi ile geçmişte yaptığınız tüm ödemeler, gecikmeler var olan kredileriniz sizin kredinizin onaylanmasında bankalar tarafından bakılmaktadır. Bu işlemlerin hepsinin etkili olduğu kredi notunuz banka tarafından yüksek görüntülenirse krediniz onaylanacak ve o bankanın müşterisi olduğunuz için anında hesabınıza yatırılacaktır. Kredi notunuz ne kadar yüksek olursa o kadar kredi almanız kolaylaşmaktadır. Söz konusu emekli vatandaş olunca vade sayıları göz önünde bulundurularak bankalara göre değişen yaş sınırlaması da bulunmaktadır. Genelde 70 yaş olan bu sınırlama vade sayısı toplamına göre 80 yaşına kadar çıkabilmektedir. 60 ay yani 5 yıllık bir ödeme planı oluşturulursa kredi başvurusu tarihinde 77 yaşında olmanız ve vade sayısını buna göre hesaplamanız gerekmektedir. Başvurunuzda kredi miktarına göre banka bazen ek teminat talep edebilmektedir. Nüfus cüzdanınız, ikametinizin bulunduğu bir fatura ve emekli aylığı dökümünüzü istenecek diğer belgeler.

"Şekerbank’dan Emeklilere Özel Kredi Fırsatı" Haberi için Soru Sorabilirsiniz.
"Şekerbank’dan Emeklilere Özel Kredi Fırsatı" - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.

KOSGEBKredi.net