Şekerbank Hayvancılık Kredisi

Şekerbank Hayvancılık Kredisi
15 Kasım 2016 tarihinde eklendi, 5.081 kez okundu.


Büyük veya küçükbaş yada kanatlı hayvan ( Bıldırcın, Hindi, Tavuk ) veyahutta arıcılık ve deniz ürünleri ( balık ve kabuklu hayvanlar ) için ülkemiz de Ziraat bankasından sonra kredi ile destekleyen en büyük banka hiç şüphesiz ki Şakerbank’ tır. Sadece cinslerini saydığımız bu hayvanlar için kredi ile vermek ile yetinmeyen Şekerbank ihtiyaç duyacağınız hayvancılık ile her türlü alet ve edevat hatta iş gücü için yaptığınız harcamaları dahil kredilendirme imkanları sunmaktadır.  Tarımsal yatırım kredileri adı altında sunmuş olduğu bu imkanlara ait faiz oranları ve başvurusu için gerekli evrakları sayfamızda bulabilirsiniz.

Şekerbank Hayvan Alım Kredileri

Ülkemizde faaliyet gösteren özel şahsa ait banka olan Şekerbank hayvancılık yapanları destekleyen Ziraat bankasından sonraki en iyi bankalar arasında yer almaktadır. Her ne kadar da Ziraat bankası gibi alınması planlanan havanın değerinin % 100 desteklemez ise de %75 varan oranlarında değerini kredilendirmekte 60 ay vade ile geri ödeme imkanı sağlamaktadır. Kredi vadeleri alınması ve yapılması planlan hayvana göre değişiklik gösterse de bir çoğu için yılda bir ödeme olanakları çiftçilere sunulmaktadır. Şimdi gelin isterseniz hayvanın cinsine göre Şekerbank’ ın çiftçilerden talep ettiği şartları beraber inceleyelim..

Damızlık Süt Sğırcılığı ve Büyükbaş Besicilik Kredisi

sekerbank-besicilik-kredisiSüt sığırcılığı ve besicilik kredisi paketi aynı şartlarda çiftçilere verilmektedir. Sadece alınacak olan canlı büyükbaş besi ve süt hayvanına kredi olanağı sunmak ile kalmayan Şekerbank başta barınak yapımından tutunda çiftçinin hayvancılık da ihtiyaç duyacağı tüm demirbaş malzemeleri için kredi olanağı sunmaktadır. Bunların içinde süt hayvancılığı yapmak isteyenler için süt saklama tankları ve sağmaları makineleri de dahildir. Şekerbank alınan bu ihtiyaçların faturasına göre kredi imkanı sunmakta olup, krediler ürünün fatura bedelinin %75 kadar yapılmaktadır. Canlı damızlık veya büyükbaş hayvan alımları için ise 60 aya varan vadeler ve senede bir kez geri ödeme olanakları sunulmaktadır. Alınan canlı hayvanda ise mutlaka tarım ilçe müdürlüğüne küpe numaraları kayıtlı olması süt hayvan alımlarında en az 5 baş besicilik için ise en az 10 baş alınması şarttır. Kredi faiz oranları başvuru yapan çiftçinin kredi skoruna göre değişiklik göster ise bile yıllık ortalama %12 civarlarındadır. Bu aylık 0,90 civarlarına tekabül etmektedir. Yani 30000 TL krediyi 12 ay vadeler ile kullanırsanız toplam ödeyeceğiniz rakam 33,600 TL aylık ise 2800 TL bir ödemeniz olacaktır. ( Bu hesaplama ay içinde değişilik gösterebilmektedir. ) Bu krediden yararlanmak isteyen vatandaş ya kendisinin yada üzerinden kredi almak istediği vatandaşın mutlaka çiftçi kayıt sistemine kayıtlı olması gerekmektedir.Küçükbaş Süt Hayvancılığı ve Besicilik Kredisi

kucukbas-sut-hayvanciligi-ve-besicilik-kredisiKüçükbaş koyun, keçi veya kuzu alacak olan çiftçilere de uygun faiz oranları ve geri ödeme vadeleri ile kredi imkanını Şekerbank sunmaktadır. Canlı küçükbaş hayvan alacaklara en faz 12 ihtiyaç duydukları malzeme alımlı ve ahır gibi barınak yapımları için harcamalarına 60 ay yani 5 yıl vade imkanı sunan Şekerbank yine fatura bedelinin %75 oranına kredi imkanı sunmaktadır. Şekerbank alınacak olan hayvanda ve çiftçide bazı gerekli belgeleri ve şartları aramaktadır. Hayvanda aranan en büyük özellik ise yine küpelerin Tarım İlçe Müdürlüklerince kayıt altına alınmış olması gerekmektedir. Koyunda en az 50 keçide ise en az 25 küçükbaş alınması gerekmektedir. Şekerbank çiftçinin de kıdemine önem vermekte ve en az 2 sene çiftçilik ile meşgul olmasını aramaktadır. ÇKS belgeli çiftçilere sadece verilen bu imkandan yararlanacak olan vatandaşlar, kullanacakları kredi için yıllık %11 ile %12 oranlarında kredi faizi ödemek zorundadırlar.

Kanatlı Hayvancılık Kredileri

Üzülerek söylemek gerekirse BDDK lisanslı bankamız olan Şekerbank kanatlı hayvan olarak tavuk, hindi veya ördek yada herhangi bir canlı kanatlı hayvan alımları için kredi olanağı sunmamaktadır. Lakin bu tür hayvancılık ile uğraşıyorsanız ve ekipman yada barınağımızı büyütmek yada tadilat ettirmeyi planlıyorsanız, Şekerbank dan uygun faizler de yapılan harcamanın %75 oranına 60 ay sene geri ödeme imkanları ile kredi alabilirsiniz.

 • Şerkerbank aracılık alanında faaliyet gösteren ( TAB )’ a bağlı veya arıcılık alanında faaliyet gösteren tüzel kişilere 36 aya varan vade ve senede 1 defa ödeme olanakları ile kredi imkanları sunulmaktadır.

Su ürünleri yetiştiriciliği ve avcılık

Su ürünü balık avcıları ve denizlere kafes kurarak veya su boylarında tatlı su tesisleri kuran balıkçılara da Şekerbank ihtiyaç duydukları olta veya tekne, kafes alımları ve havuz yapımları için kredi olanakları sunulmaktadır. Bankanın bu imkanlar dahilinde sunmuş olduğu balık ve kabuklu deniz hayvanları için yapılacak olan ihtiyaç kredileri için fatura bedelinin %75 desteklenmekte ve en fazla 5 sene vade uygulanmaktadır.Bir önceki yazımız olan Ziraat Bankası Su Ürünleri Kredisi 5.000.000 TL Kadar başlıklı makalemizi de okumanızı öneririz.

Şekerbank Hayvancılık Kredisi Konusuna 7 Yorum Yapıldı
 1. İsmail dedi ki:

  Şeker banka gitim hayvancilik.icin diyor 25 yaş alti kiredi vermiyoruz dogru.mu?

  1. Admin dedi ki:

   Ben daha önce böyle bir kriter duymadım..

 2. MEHMET dedi ki:

  ben büyük baş hayvancılık yapmak istiyorum fakat benim hiç bir şeyim yok. alacağım kredi ile ahır yapımı ve hayvan alımı yapabilir miyim? üzerimde hiçbir şey yokken maksimum ne kadar kredi alabilirim?

 3. coşkun Demir dedi ki:

  Bugun basvurdum onaykandi dediler ses kayiti yabtilar 800 tl ödememi söylüyolar lütfen birisi cevap versin bana dolandiricimi bunlar ltfen bu numaradan yetkili kisiler ulassin 05059733161

  1. Admin dedi ki:

   Hayır, kesinlik ile önden para taleplerine itimat etmeyiniz…

 4. Alev sirin dedi ki:

  KOSGEB diye bir sürü site hangisi doğru bilinmiyor arıyorlar başvuruyor 700 TL evrak masrafı oduyon sonra kesin bir hibeden yararlanacaksin deniyor daha sonra uzmanlar sizinle irtibata geçecektir yeni yıl geldi ipart 2 açılmadı insanların duyguları umutları ile oynuyorlar sonrada verilen tlf no geçici olarak servis dışı aptal yerine koyuyorlar ama şunu unutmayın aptal sizsiniz Çinli bu dunyadan ötesi var hak ben hakkımı Allah a bıraktım Rabbim iyisini bilir

  1. Admin dedi ki:

   Alev hanım devlet sizden işlem ücretleri için kesinlik ile para istemez. Lütfen göndermeyin..

Sayfa başına git
Daha fazla Hayvan Kredisi
Ziraat Bankası Su Ürünleri Kredisi 5000000 TL
Ziraat Bankası Su Ürünleri Kredisi 5.000.000 TL Kadar

Su ürünleri üzeride hayvancılık adı altında devletimiz tarafından Ziraat bankası üzerinden 5.000.000 TL kadar faizsiz kredi teşvik imkanları ile desteklenmektedir....

Kapat