KOSGEB Kredi

Sanal Para Bitcoin BTC Nasıl Alınır Satılır?Sanal Para Bitcoin BTC Nasıl Alınır Satılır?

Artık dünya sanal para BTC bitcoin birimini kabul etti. Vallahi siz ister edin ister ise etmeyin ama bir çok alım satım işlemi artık sanal para BTC üzerinden yapılıyor. Üstelik hemde sadece 1 dakika içinde hesap açıyorsunuz. Anında ise BTC satın alıyorsunuz, anında hemen biriktirdiğiniz bitcoinleri bozabiliyorsunuz. Peki bunlar toplamda 2 dakikada nasıl yapıyor. ?Hafta sonu dahil 7/24 saat güvenilir ve hızlı kripto para olarak da bilinen BTC nasıl alınır, satılır video ile de ayrıca anlattım.

En Hızlı BTC Nasıl Alınır?

Sanal para olarak’da bilinen BTC en hızlı şekilde almak istiyorsanız mutlaka doğru bir borsadan BTC hesap cüzdanını oluşturmanız gerekmektedir. Bunu doğru borsada yapmanız çok önemlidir. Zira alım ve satım işlemlerini daha hızlı bir şekilde yapa bilmeniz için oluşturacağınız BTC cüzdanının kullanıcı dostu bir yapıya sahip olması gerekmektedir. Benim sizlere kendimin’de kullanmış olduğu tavsiye edeceğim BTC borsası PARİBU ‘dur. PARİBU hafta sonları dahil olmak üzere sizlere en hızlı bir şekilde BTC alıp satmanıza hatta TL çevirmiş olduğunuz BTC lerinizi bozmaya olanak sağlamaktadır. Üstelik BTC cüzdanına göndeceğiniz havale işlemleri ile banka anlaşmanız olmasa dahi ücret ödemezsiniz.!

BTC Hesap Cüzdanı (Bitcoin) Nasıl Oluşturulur?

Bedava olarak BTC almak ve hızlı bir şekilde sanal kripto para bitcoin satmak için bir cüzdan oluşturmalıyız. PARİBU hesabı oluşturarak tüm bu saydığımız işlemleri hafta sonu cumartesi / pazar dahi gerçekleştire biliriz. Şimdi tüm bu saydığım işlemleri gerçekleştirmek için PARİBU hesabı ilk olarak oluşturmalıyız. Hafta sonu, mesai saatleri dışında işlem yapmak için ise Akbank İnternet bankacılığına sahip olmanız yeterlidir. Ayrıca eğer ki Akbank’dan bir mevduat hesap açarsanız daha önce vermiş olduğum müjdeli haber ile Akbank 20 Bin TL 48 Ay Vadeli Gelir Belgesiz Kredi ‘de kullana bilirsiniz. Şimdi gelelim PARİBU hesabını nasıl sadece 2 dakika içinde oluştura bileceğiz.

 1. İlk olarak tablet, cep telefonu yada bilgisayarlarımız ile buradaki PARİBU HESAP OLUŞTURMA FORMU ‘na giriş yapalım.
 2. Karşımıza çıkan formu doğru ve eksiksiz bir şekilde dolduralım. (isim, email, cep telefonu vs)
 3. Sözleşme metinlerini okuduğunuza dahil işaretlemeleri yapalım ve ”HESABI OLUŞTU ” diyelim
 4. Şimdi cep telefonumuza gelen onay kodunu girelim
 5. Şimdi ise forma yazdığımız e-posta adresimize gelen onay linkini tıklıyalım. E-posta adresindeki onay linki aktif olabilmesi için bazen cep telefonunuz ile PARİBU adresine giriş yapmanız icap edebilmektedir. Lütfen gelen mesajı dikkatli bir şekilde okuyalım.

Artık PARİBU hesabınız tam anlamı ile aktiftir. Kolaylık ile BTC alabilir ve satabilirsiniz.

Bitcoin (BTC) Nasıl Satın Alınır?

Şimdi gelin 2 dakikada nasıl BTC alınır bundan bahsedelim. Bunu günün her saati yapabilmek için Akbank İnternet bankacılığına sahi olmanız gerekmektedir. Ayrıca işlemlere başlamadan önce kendinize ait bir BTC cüzdan numarası oluşturmanız gerekir. BTC cüzdan numarası Türk liraların’da olduğu gibi IBAN numarası görevini görmektedir. Kendinize ait BTC cüzdan numarasını oluşturmanız sadede 20 sn sürmektedir. Bitcon yani BTC satın almandan önce nasıl cüzdan numarası oluşturulur, gelin aşağıdaki adımları takip ederek sağlayalım.

 1. PARİBU hesabınıza giriş yapınız.
 2. Yatırım işlemlerinden BTC geliniz. ( Resimdeki gibi )

  BTC Cüzdan adresi oluşturma

  BTC Cüzdan adresi oluşturma

 3. Daha sonra ” Yeni Adres Oluştur ” deyiniz.

Anında BTC cüzdan hesap numaranız oluşacaktır.! Şimdi artık bir BTC hesap numaranız aktif olduğuna göre hemen BTC alabiliriz. Bu işlemi yapa bilmek için ise bir TL hesabı oluşturmamız lazım. Aslında PARİBU ‘nun TL hesabı belli ancak size özel bir ”TRANSFER AÇIKLAMA” kodunun oluşturulması gerekilmektedir. Bunu yapmak için yine aynı sayfadan bu kez ” TL” sekmesine gitmemiz gerekmektedir.

PARİBU bitcoin alma satma işlemi

PARİBU bitcoin alma satma işlemi

TL sekmesine gittiğimiz vakit biz HAVALE – EFT yapacağımız için ilgili kutucuğu işaretlememiz gerekir. Eğer işlerinizi Papara ile yapacaksınız bu kez Papara kutucuğunu’da işaretleye bilirsiniz. İşaretlemeyi yaptıktan sonra yine ” YENİ HESAP OLUŞTUR ” dememiz ile bilikte firmaya ait IBAN numarası ve size özel ” TRANSFER AÇIKLAMA ” kodu oluşacaktır. Bu hesaplarda oluştuktan sonra artık BTC satın alabiliriz. BTC satın alabilmek için 5 TL üzerinden istediğiniz kadar hesabınıza havale yapabilirsiniz. Şayet Akbank hesabınız varsa BTC almak için ilk olarak yapmanız gereken.

 • PARİBU hesabınıza ait IBAN numarasına para göndermenizdir.

Lütfen oluşturmuş olduğunuz PARİBU ”TL” IBAN numarasına para havale ederken ”TRANSFER AÇIKLAMASI KODU” ne ise onu yazınız.! Şimdi parayı PARİBU hesabımıza gönderilim. Yaklaşık olarak 5 ile 10 dakika içinde PARİBU hesabımıza TL düştüğünü göreceğiz. Bunu mesaj olarak aldığımız gibi PARİBU hesabının sağ üst köşesinde’de görebiliriz.

Paramız bu hesaba düştükten sonra ise şimdi 10 sn içinde BTC almak için tek yapmamız gereken şey ya ekranın sağ tarafından MERKET ‘den eğer bütün paramız ile alacak isek BTC miktarının yanındaki + tıklayıp sonra BTC AL demeliyiz. Anında BTC satın alma işlemi yapmış olursunuz.

BTC satın alma işleminin yapılması

BTC satın alma işleminin yapılması

BTC  (Bitcoin) Nasıl Satılır?

PARİBU üzerinden hemen BTC sata bilirsiniz. Bozma işlemini yine kolaylık ile ”MARKET” aracılığı ile yapa bilirsiniz. Market sekmesine geldiğiniz’de bu kez BTC sat demelisiniz. Bunu yine aynı BTC al işleminin tersi şeklinde yapabilirsiniz. BTC sat dedikten sonra ise ” Çekim İşlemleri ” Sekmesine gelerek

Bozdurulan BTC nasıl TL olarak çekilir

Bozdurulan BTC nasıl TL olarak çekilir

işaretlediğim yerlere çekmek istediğiniz miktar ile IBAN numaranızı girmeniz yeterli olacaktır.

"Sanal Para Bitcoin BTC Nasıl Alınır Satılır?" Haberi için Soru Sorabilirsiniz.

"Sanal Para Bitcoin BTC Nasıl Alınır Satılır?" - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.

KOSGEBKredi.net