KOSGEB Kredi

PTT Engelli Kredisi Veriyor Mu? (5 Bankadan Müjde)PTT Engelli Kredisi Veriyor Mu? (5 Bankadan Müjde)

Müjde, PTT yapmış olduğu 2020 yılında 5 banka ile her kesime kredi vermektedir. Özellik ile engelli maaşı alanlara 60.000 TL kadar 60 ay vadeli olarak kredi vermektedir. 2022 aylığını alan bütün engelli (özürlü) vatandaşlarımız bu olanaklardan 84 yaşına kadar yararlana bilmektedir. %40 ve üzeri engelli olup 2022 maaşı alıyor iseniz ve belirtmiş olduğumuz aşağıdaki şartları’da taşıyor iseniz PTT engelli kredisi veriyor mu? sorusunun cevabı, evet olarak bilmenizi isteriz.!

Engelliler PTT’den Kredi Alabilmek İçin Hangi Şartları Taşımalıdır?

PTT’den anlaşma yapmış olduğu 5 banka üzerinden engelli vatandaşlarımız kredi alabilmektedirler. Nasıl ki 84 Yaşa PTT emekli kredisi 5 bankayla veriyor ise aynı şekilde engelli vatandaşlarımıza’da PTT bu imkanları sağlamaktadır. Ancak, bu imkanlardan yararlanacak olan engelli vatandaşlarımızın bazı şartları taşıması gerekmektedir.

 1. 18 Yaşından büyük olmaları gerekmektedir.
 2. En fazla 81 yaşında olmaları gerekmektedir. (Kredi vadesi ile 84 yaş)
 3. Mutlaka 2022 engelli maaşı alıyor olmalıdırlar.
 4. Kredi notları düşük olmaması gerekmektedir. (düşük dahi olsa ipotek göstererek kredi alabilirsiniz.)  İpotekli ihtiyaç kredisi veren 3 süper banka
 5. Zihinsel olarak engelli olmaması gerekir
 6. Engelli maaşlarında haciz olmaması
 7. Engeli maaşını PTT ‘den alması (Bu tercihendir, ancak engelli vatandaşımız engelli maaşını şayet PTT şubelerine taşır ise işlemler çok daha hızlı ve sorunsuz olarak tamamlanacaktır. Engelli maaşını e-devlet üzerinden taşıma işlemini gerçekleştire bilirsiniz.)

PTT’den Engellilerin Kredisi Başvurusu Nasıl Yapılır?

PTT anlaşma yapmış olduğu 5 banka üzerinden kredi olanağı sağlamaktadır. Bizim yapmış olduğumuz araştırmalarda PTT tarafından sağlanan en büyük ayrıcalık kesinlik ile üst yaş sınırına takılanlar içindir. Bir çok banka 65 yaş üstüne kredi vermez iken şayet maaşınızı PTT’den alıyor iseniz kredinin vadesi ile birlikte 84 yaşına kadar kredi kullana bilirsiniz. PTT ile anlaşmalı olan bu bankalar ise şunlardır.

 1. AKTİF BANK
 2. ING Bank
 3. TEB
 4. Denizbank
 5. BURGAN BANK

Belirtmiş olduğumuz şartlara uygun iseniz ve 2022 denilen engelli maaşını PTT’den alıyor yada taşıdı iseniz bu ve PTT’den engelli kredisi başvurusunda 2 şekilde gerçekleştire bilirsiniz.

 1. İsmi geçen bütün bankaların şubelerinden

PTT hariç diğer 5 bankanın İnternet mobil bankacılık uygulaması yada Web sayfalarından. Sizler için seçmiş olduğumuz en düşük faizli veren BURGAN BANK üzerinden bunun nasıl yapılacağını adımladım.

 1. İlk olarak bankanın kredi başvurusu FORMU için giriş yapalım.
 2. Karşımıza çıkan alanları isteğimize uygun olacak dolduralım. (En fazla kredi miktarı olarak 40.000 TL vade olarak ise en çok 60 ay)
 3. Sonra diğer açılan pencereye aşağıdaki örnekte olduğu gibi size uygun bir şekilde doldurunuz.PTT engelli kredisi başvurusunun yapılması
 4. Daha sonra ”DEVAM” dediğiniz vakit sistem size yaklaşık olarak 30 sn içinde cevap verecektir. Sistem yapmış olduğunuz başvuru miktarını onay vermese bile mutlaka aşağıda bana da vermiş olduğu gibi bir kredi teklifinde bulunacaktır.

PTT engelli kredisi nasıl alınır

Teklif size uygun ise aynı sayfadan gerekli değişiklikleri sağlayarak kredi başvurunuzu tamamlaya bilirsiniz.

PTT Engelli Kredisinin Hesaplama İşlemleri Nasıl Yapılır?

Adınıza ne kadar kredi çıkacağı peki nasıl hesaplanır ? Yukarıda sizinde örnekte görmüş olduğunuz gibi banka bana istediğim kredi miktarını vermedi, peki neden ? Bunun bir hesaplaması var arkadaşlar. Bu hesaplama başvuru yapılacak olan kredi miktarı + aylık geliriniz ve kredi vadesi ile alakalıdır. Bütün bankacılık sistemleri başvuru yapacağınız kredinin aylık ödemesinin maaşınızın %50 oranını geçmeyecek şekilde çıkarmaktadır. Tabi çekeceğiniz miktar kredinin o anki faiz oranı ile de ters orantılı olarak da değişmektedir. Çünkü kredi faiz miktarı arttıkça, aylık ödemeniz de artacağı için faiz oranı’da kullanılacak olan kredinin miktarını değiştirir. Emekliler bankalardan en fazla ne kadar kredi çekebilir? de bunun açıklamasını daha önce detaylı olarak yapmıştım. Orandan da en fazla kullana bileceğiniz kredi miktarı 3 aşağıya 5 yukarı öğrene bilirsiniz.!

Engelli maaşına kredi veren bankalar başka hangileridir?

Engelli maaşı demek bir nevi emekli maaşı demektir. Şayet bir devlet güvencesi altında maaşa sahip iseniz bankaların tamamı sizlere kredi imkanı sağlayacaktır. Özellik ile emekli maaşını taşımanız durumunda ciddi faiz indirimli ihtiyaç kredisi fırsatlarından yararlana bilirsiniz. Engellilere kredi veren bankalar listesini yinede yapmamız isterseniz, sizlere şu bankaları sıralayarak belirte bilirim.

 1. Türkiye Halk Bankası
 2. Ziraat Bankası
 3. Vakıf Bank
 4. Akbank
 5. Garanti Bankası
 6. Şeker Bank
 7. Türkiye İş Bankası

Bu bankalardan da kredi notu değeriniz sorunsuz olması halinde kredi kullana bilirsiniz. Kredi Notu Nedir? Normalde Kaç Olmalıdır? bence bir göz atınız.!

PTT Engelli Kredisi Faiz Oranları Ne Kadar?

Engellilere kredi veren bankaların faiz oranları doğal olarak bankalara göre değişmektedir. Sizlere PTT aracılığı ile kredi alacağınızı var sayarak PTT anlaşmalı bankaların güncel kredi faiz oranlarını aşağıda listeledik. Listemizde yer alan bu bankaların sadece 60 aylık olarak değil bütün vadelere göre faiz oranları mevcuttur. Buna göre mayıs 2020 tarihi itibarı ile bu bankaların aylık kredi faiz oranları şu şekildedir.

AKTİFBANK NKOLAY 12 Ay 24 Ay 36 Ay 48 Ay 60 Ay
%1.79

 

ING 12 Ay 24 Ay 36 Ay 48 Ay 60 Ay
%1.14

 

TEB 12 Ay 24 Ay 36 Ay 48 Ay 60 Ay
%1.24 %1.24 %1.24

 

Denizbank 12 Ay 24 Ay 36 Ay 48 Ay 60 Ay
%1.66

 

BURGAN BANK 12 Ay 24 Ay 36 Ay 48 Ay 60 Ay
%1.99

PTT’den Engelli Kartı Nasıl Alınır? Artık bu bankalardan istediğinize başvurunuzu istediğiniz gibi gerçekleştire bilirsiniz.!

PTT den engelli kartı almak çok kolaydır. Zaten konu gereği PTT’den kredi başvurusu yaptığınız durumda banka size doğrudan bir kredi kartı verecektir. Ama ben sadece bir kredi kartı almak istiyorum diyorsanız o zaman mutlaka başvurunuzu kimlik belgeniz ile birlikte size en yakın PTT şubelerine yapmanız gerekmektedir. Sizin adınıza açılacak olan bir vadeli yada vadesiz mevduat hesabı ile birlikte kredi kartınızı anında alabilirsiniz. Kredi kartını PTT ‘den almak için illa maaşınızı PTT ‘den almanıza da lüzum yoktur.

PTT ile iş birliği içinde kredi veren DENİZBANK sizlere harika imkanlar ile kredi olanağı sağlamaktadır. 60 aya kadar bütün vadeler için eylül ayımız için uyguladığı tüm vadelere faiz oranı aylık %1.66 olmaktadır. Kredinin geri ödeme tablosu ise farklı vadelere göre şu şekilde oluşur.

Denizbank Emekli Kredisi Faiz Hesaplama
Miktar 24 Ay 36 Ay 60 Ay
5.000 TL 264,12 TL 195,91 TL 143,56 TL
10.000 TL 528,23 TL 391,82 TL 287,12 TL
15.000 TL 792,35 TL 587,74 TL 430,68 TL
20.000 TL 1.056,46 TL 783,65 TL 574,25 TL
25.000 TL 1.320,58 TL 979,56 TL 717,81 TL

DenizBank kredi başvurusunu evinizden hemen yapmak için buradaki👉 https://bit.ly/2Sud3Lz formu doldurmanız yeterlidir. Lütfen içeriğimiz hakkında soru sormaya çekinmeyin. Soracağınız bütün sorular bizler için çok değerlidir.!"PTT Engelli Kredisi Veriyor Mu? (5 Bankadan Müjde)" Haberi için Soru Sorabilirsiniz.

"PTT Engelli Kredisi Veriyor Mu? (5 Bankadan Müjde)" - 70 YORUM
 1. blank Şerife dedi ki:

  570 TL engelli maaşına nekadar kredi verilebilir

  1. blank KOSGEBAdmin dedi ki:

   7 bin ile 8 bin TL 36 ay vadeli olarak en fazla

1 6 7 8
KOSGEBKredi.net