KOSGEB Kredi

PTT Emekliye Faizsiz Kredi Veriyor Mu? (DOĞRU CEVAP)PTT Emekliye Faizsiz Kredi Veriyor Mu? (DOĞRU CEVAP)

PTT özelleştirildikten sonra nerede ise girmediği sektör kalmadı. Bunlardan en dikkat çekeni ise finansman sektörü oldu. Emekliye sağlamış olduğu artı avantajlar ile verdiği müjdeler sayesinde PTT oldukça ses getirdi. Kampanya dahilinde sağladığı faizsiz kredi imkanları ise en beğenilen yönü oldu. Hele birde 84 yaşına kadar kredi veriyor olmuş olması ise nerede ise bütün emeklilerin maaşlarını almak için PTT ‘yi tercih etmesine neden olmuştur.

PTT Gerçekten Emekliye Faizsiz Kredi Veriyor Mu?

Kim istemez ki faizsiz kredi almak.! Bireysel ihtiyaç giderlerimiz için faizsiz olarak kredi alıp bunu birde 60  ay vadeli olarak geri ödemek ne kadar güzel olurdu dimi.? Peki  PTT emekliye faizsiz kredi veriyor mu ? sorusunun cevabını bulmak için ben size bir soru soracağım. Bankaların ana gelir kaynağı olan FAİZ olmadan ayakta durmaları söz konusu mu. ? Bence kesinlik ile hayır.! Bu neden ile üzülerek söylemem gerekir ki PTT dahil olmak üzere hiç bir banka faizsiz olarak size kredi vermez.! Ama, şunu da göz ardı etmemek gerekiyor. Şayet, ihtiyacınız olan miktar 1.000 yada 2.000 TL gibi küçük meblağlar ise o zaman bazı istisnalar kapsamında faizsiz kredi alabilmeniz mümkündür. Bu istisnalar neler derseniz, hemen listeleyelim.

 1. En az vereceğiniz 2 otomatik ödeme talimatı (2 Otomatik ödeme talimatına hediye para kampanyası)
 2. Emekli maaşınızı PTT şubelerine taşımayı taahhüt etmeniz durumunda.
 3. Belli bir miktar işlem ücreti karşılığında
 4. Kredi kartı ve bireysel emeklilik sistemine dahil olmanız halinde

Gibi sizden şartlar isteyeceklerdir. Onun haricinde PTT’den yada herhangi bir bankadan faizsiz kredi alamazsınız.

PTT Emekliye Kredilerde Sağlamış Olduğu En Büyük Ayrıcalık Nedir?

Şayet emekli maaşınızı PTT şubelerinden alıyor yada almak için niyetine giriyor iseniz size kredi anlamın’da gerçekten çok güzel ayrıcalıklar sunacaktır. Kesinlik ile en büyük ayrıcalık ise üst yaş sınırın nerede ise tahmin bile edilemeyecek kadar yüksek tutmasıdır. PTT anlaşmalı bankaların bir çoğundan 81 yaşına kadar kredi vadesi ile birlikte toplam 84 yaşa kadar ihtiyaç kredisi kullana bilirsiniz.65 75 85 yaş üstü emeklilere kredi veren bankalar hangileridir? diye kendinize soruyor iseniz işte tüm bu bankalar PTT den emekli kredisini alanlar için yapılan anlaşmalı bankalardır. Hemen merak edenler için bu bankaları listeler isek tablo şu şekilde oluşur.

 1. TEB
 2. ING
 3. Aktif Bank
 4. Deniz Bank
 5. BURGAN BANK

PTT Emekli Kredisi Hesaplama İşlemi Nasıl Yapılır?

Tüm gelir belgesine sahip çalışan yada emeklilerin belli bir miktar kadar kredi kullana bilme olanakları sağlanmaktadır. Bu olanaklar sizin hane başına düşen toplam gelirinize göre belirlenmektedir. Bundaki hesaplama işlemi için ise şu faktörler göz önünde bulundurulur.

 • Maaş miktarı + Kredinin Faiz Oranı + Vade Miktarı + Başvuru Yapılacak Kredi Miktarı

Bunların hepsinin ne kadar kredi kullana bileceğiniz konusunda faktörü çok fazladır. Detaylı bir şekilde açıklar isek sizlere şu bilgileri verebiliriz.

 • Maaş Miktarı: Kanun gereği aylık kredi taksit ödemeniz maaşınızın %50 oranını geçmemesi gerekmektedir. Yani diyelim ki 2.000 TL bir emekli maaşına sahipsiniz kullanacağınız kredinin aylık taksit ödemesi 1.000 TL geçmemesi gerekmektedir.
 • Kredinin Faiz Oranı: Yukarıdaki kriter için kullana bileceğiniz kredinin üst miktarını belirleyici unsura sahiptir.!
 • Vade Miktarı: Oran azaldıkça yine ilk maddeye takılıp üst miktarlarda kredi kullanamaya bilirsiniz.!
 • Başvuru Yapılacak Kredi Miktarı: Aylık ödemeniz ilk maddeyi esas alacak şekilde kredi kullanmanız gerekmektedir. Yoksa başvuru krediniz onay almayacaktır.

Şimdi hesaplama işlemi için bu kriterleri göz önünde bulundurarak sizler için PTT tarafından anlaşmaya varılan en uygun faizli kredi olanağı sağlayan bankanın hesaplamasını BURADAN götürmek istiyoruz. Kredilerdeki faiz oranları özellik ile şu son zamanlarda o kadar çok değişiyor ki sizlere buradan güncel faiz oranları ile hesaplama yapmaya inan korkuyoruz.! Vermiş olduğumuz bağlantıdan PTT ile anlaşma yapan en düşük faizli kredi oranlarını göre bilirsiniz.

Emekliler PTT Kredisi Başvurunu Nasıl Yapabilirler

Doğrudan PTT ‘den kredi başvurusunda şayet bulunacaksanız o zaman PTT şubelerine şahsen gitmeniz gerekmekte siniz. Bunun nedeni para gönderme işlemleri dahi bir çok imkanı sağlayan PTT İnternet bankacılığı henüz kredi başvurusu imkanı sağlıyor olmamasıdır. Ama, size şu şekilde bir yol göstere biliriz. Nihayetinde kredinizi PTT anlaşmalı bankalardan kullanacağınız için kredi başvurunuzu bu bankaların İnternet bankacılıklardan gerçekleştire bilirsiniz. Bunun için size iki banka önereceğim.

 1. Şayet 65, 70 yaş üstü iseniz BURGAN BANK (üst yaş sınırından ötürü)
 2. Düşük faizli olarak kredi kullanacak iseniz’de ING Banka ‘dır.

BURGAN BANK dan yana tercihini kullanacaklar için nasıl kredi başvurusunda bulunulması gerektiğini PTT Engelli Kredisi Veriyor Mu ? içerimde anlatmıştım. Onun için şimdi maddeler halinde ING Bankasın’dan nasıl kredi başvurusunda buluna bilirsiniz, ona değineceğim.

 1. İlk olarak kullanmak istediğiniz kredi miktarını HESAPLAMA yapınız.
 2. Hesaplama işlemi sonrasında aynı sayfada yer alan ” HEMEN BAŞVUR ” butonuna tıklayın
 3. Görselde olduğu gibi açılan Kişisel Bilgilerinizi giriniz.”DEVAM”deyiniz.

  PTT Emekliye Faizsiz Kredi Veriyor Mu Sorusuna Yanıt

  PTT Emekliye Faizsiz Kredi Veriyor Mu Sorusuna Yanıt

 4. Cep telefonunuza gelen SMS onay kodunu yeni açılan kutuya giriniz.!
 5. Kredi bilgileri alanlarını doğru bir şekilde doldurunuz. (Şayet değişiklik yapmak istiyor iseniz yapınız)
 6. Şayet bizim bahsetmiş olduğumuz gibi #PTT Emekli Kredisi Hesaplama İşlemi Nasıl Yapılır ? alt başlığındaki gibi kriterleri göz önüne alarak başvuruda bulunur iseniz kredi başvurunuz değerlendirmeye alınacaktır. Aksi taktirde sistem size ”Krediniz mevcut bilgilerle olumlu değerlendirilememiştir.” uyarısı verilecektir.

Kredi başvurusunun cevabı size en kısa süre kısa mesaj olarak gelecektir.

"PTT Emekliye Faizsiz Kredi Veriyor Mu? (DOĞRU CEVAP)" Haberi için Soru Sorabilirsiniz.

"PTT Emekliye Faizsiz Kredi Veriyor Mu? (DOĞRU CEVAP)" - 3 YORUM
 1. blank doğan aydogan dedi ki:

  ptt maaş alıyorum fazisiz kredi kullanmak için ne yapmam lazım saygılar

 2. blank Nevin dedi ki:

  Ptt den maaş alıyorum 5000 tl ye acil ihtiyacım var. Bu krediden yararlanmak istiyorum. Kabul ederseniz sevinirim

  1. blank KOSGEBAdmin dedi ki:

   Başvurunuzu yapa bilirsiniz.

KOSGEBKredi.net