KOSGEB Kredi

Pastane Açmak İsteyen Girişimcilere İş Planı ÖrneğiPastane Açmak İsteyen Girişimcilere İş Planı Örneği

Yılların eskitemedi sektörlerin başında gelir Pastanecilik gelmektedir. Defalarca kabuk değiştirerek günümüze kadar gelmiştir. Şuan bir çok pastane modeli ile karşılaşmamız mümkündür. Kuşkusuz bunların içinde en çok rağbet gören ise kafeterya ile ev hamurları tarzlarını barındıranlar olmaktadır. Üretime dayılı bir sektör olduğu için KOSGEB bu alanda ( UNLU MAMULLER ) yatırım yapacak olan yeni girişimciler ile sektörde halen fal olarak faaliyet gösteren tüm şartlara uygun kobi’leri hazırladıkları iş planı projesi kapsamında desteklemektedir. Sizler için daha önce onay almış bir iş planı örneğini yayımlayarak bir destek de bizden olsun istedik. Ayrıca merak edenler için sektöre ait olan üst ve alt NACE kodlarını da yine burada bulabilmeniz mümkündür.

Pastane NACE Kodları İle Desteklenmektedir!

Her ilimizde yaygın bir şekilde bulunan pasteneler bulunmuş olan ilin yemek kültürünü de bizlere tanıtan aslında bir aracıdır sektördür. Şöyle bir düşünür iseniz bir çok ilimizin boğaz zevklerini bizlere pastaneler yansıtır. Kahramanmaraş ilimizin meşhur dondurmasını, Gaziantep ilimizin Dünyaca bilinen baklavaları ve mersin ilimize ait künefe. Bu ve bunun gibi bir çok ilimize ait damak tatları restaurant veya lokantalardan sonra halkımıza pastaneler tarafından ikram edilmektedir. Şerbetli ve şerbetsiz binlerce tatlı çeşidinin yanı sıra kuru yemiş ürünlerinde yer aldığı bu tür işletmeler genelde kazanç oranları %20 ile %50 arasında değişmektedir. Nereden biliyor diye soruyor iseniz, bir zamanlar bende devren bir pastane almayı düşünmüştüm. Özellik ile özel günlere ( kına, düşün, nişan ) için hazırladığınız pasta ve kuru yemiş ürünlerinden çok iyi para kazanırsınız. Bu şekilde bir işletme kurmanız için herhangi bir çıraklık belgesine sahip olmanız gerekmez. Yasal mevzuatları oldukça hafiftir. Belediye ve vergi dairenize müracaat ederek bir havalandırması olan hijyenik ortamlar için gerekli izin ve ruhsat belgelerinizi alabilirsiniz. Genelde cadde üzerinde yani halkın yoğun olarak geçiş sağladığı alanlara kurulan pastaneler de sıcak içeceklerde satışında bulunabilirsiniz. Ülkemizin bir çok ilinde ilçesinden kesinlik ile birden fazla rakamlar ile mevcut olan pastenelerin kurulmasını KOSGEB desteklemektedir. Tabi bu desteğin alabilmeniz için ise bazı şartlara uygun ve birim tarafından istenilen gerekli belgeleri tanzim etmeniz gerekmektedir. Şimdi siz değerli girişimcilerimiz için öncelik ile kurum tarafından sağlanan desteklerinden istifade ederek nasıl pastane kuracağınızı, örnek iş planı projesi ile sayfamız da yer vereceğim.

Pastane NACE Üst ve Alt Kodları Nedir ?

Pastanecilik devlet tarafından hem yeni girişimciler hemde kobi olarak faaliyet gösterenler için desteklenmektedir. Bunun en açık kanıtı KOSGEB tarafından desteklenen sektörler‘de yer alan NACE üst ve alt kodlarıdır. Sektöre verilen destekler için listede var olan kodlar şu şekildedir.

Pastane NACE Üst ve Alt Kodları

Pastane NACE Üst ve Alt Kodları

Destek Başvuru İşlemi Nasıl Yapılır ?

Yeni girişimcilere hızlı bir şekilde nasıl destek başvurusu yapılacağından bahsedeceğim. Birim tarafından destek alabileceğinizi öğrendiğinize göre bu imkanlardan nasıl istifade edecek olmanızı da bilmeniz son derece önemlidir. Sırası ile sizin için oluşturulan ” YENİ GİRİŞİMCİLİK DESTEK PROGRAMI ” için nasıl başvuru yapacağınızı sıralamamız gerekir ise;

  • İlk olarak Uygulamalı Girişimcilik Eğitimi başvurusunda bulununuz.
  • KOSGEB’e ilk kayıt başvurusu yapın.
  • Oluşturduğunuz şifre ile e-kobi girişi yaparak ” YENİ GİRİŞİMCİLİK DESTEK ” programına başvurun.
  • Size verilen tarihte açmış olduğunuz pastene için hazırladığınız İŞ PLANI PROJE’nizi sunum yapınız ve onaylatınız.
  • Son olarak onay almanız halinde istenilen resmi belgeleri ve ödeme yaptığınız faturaları kuruma teslim ediniz.

Proje Sunumun Yapılması Nasıl Olur ?

Yukarıdaki adımları sağladık ve bizim ihtiyacımız olan pastane iş planı projesi örneğini de sitemiz üzerinden word yada pdf formatların da indirdikten sonra artık sıra bunu sunum yaparak onaylatmaya geldi.

Pastane açmak isteyen girişimcilere iş planı örneği

Pastane açmak isteyen girişimcilere iş planı örneği

Arzu eden girişimciler için yine sitemizde boş proje örneği PDF olarak BURADA yer almaktadır.

Evet arkadaşlar bir şekilde projemizi hazırladık, yada herhangi bir danışmanlık firmasına bunu hazırlattıktan sonra bunu KOSGEB’e ilk kayıt formundan sonraki süreçte kurulan kurula sunum yaparak onaylatmamız gerekmektedir. Kurul her hafta 10 adet başvuru değerlendirir ve evrakları tam olanlar için şahsen sunum yapmaları için bir gün verir. Burada sizin işe olan bilginiz çok önemlidir. Özellik ile projelerini danışmanlık firmalarına hazırlatanlar mümkün olduğunca sayfalara bir göz gezdirip yapılan harcamalar dahil hedefleri ezber gibi öğrenirler ise kurulu daha ikna edici olurlar.

"Pastane Açmak İsteyen Girişimcilere İş Planı Örneği" Haberi için Soru Sorabilirsiniz.

"Pastane Açmak İsteyen Girişimcilere İş Planı Örneği" - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.

KOSGEBKredi.net