KOSGEB Kredi

Özel sektör çalışanlarına yüzde 10 düşük faizli krediÖzel sektör çalışanlarına yüzde 10 düşük faizli kredi

Özel sektör çalışanlarına Türkiye Halk Bankası kamu personeline özel olarak sağladığı ihtiyaç kredisinin nerede ise aynı imkanlarını sağlamaktadır. Normal müşterilerine göre en az %0,10 daha düşük ihtiyaç kredisi kullandıran bankanın faiz oranları çok cazip. 60 ay vadeli olarak tam 50 bin TL kadar özel sektör çalışanlarına düşük faizli kredi imkanı sağlayan banka başvurularını İnternet üzerinden de kabul etmektedir.

Özel sektör çalışanlarına düşük faizli ihtiyaç kredisi fırsatı

Özel sektörde çalışan işçilerimiz için Türkiye Halk Bankası mevcut kredi faiz oranlarına göre daha düşük faizler ile ihtiyaç kredisi vermektedir. Mevcutta buluna ihtiyaç kredisi faiz oranlarına göre en az %0,10 daha düşük faizli ihtiyaç kredisi kullanmak isteyenler işçilerimiz bu fırsat kaçmaz. 60 ay vadeli olarak maaşınıza göre 50.000 liraya kadar Türkiye Halk Bankasından ihtiyaç kredisi kullana bilirsiniz. Kanun gereği ihtiyaç kredilerinde aylık taksitinin ödemesi hane gelirinizin %50 geçmeyeceği için maaşınızın en az 4.000 lira olması gerekmektedir.

  • Bunun nedeni ise 50.000 lira ihtiyaç kredisinin 60 ay vadede aylık taksit tutarının %0,10 düşük olarak ödemesi 1.319,14 TL

Özel sektör çalışanlarına uygulana faiz oranı ne kadardır ?

Türkiye Halk Bankasının şuan için mevcut ihtiyaç kredisi faiz oranları yukarıda yer aldığı tablodaki gibidir. Ancak özel sektör çalışanlarına uygulan faiz oranları ise mevcut ihtiyaç kredisinin faiz oranlarına göre %0.10 daha düşüktür. Yani ihtiyaç kredisi faiz oranları her ne kadarda değişiklik gösterse de siz özel sektör çalışanlarına uygulana düşük faiz oranları değişmeyecektir. Şuan için özel sektör çalışanlarına uygulana faiz oranlarına göre 15.000 liranın bir hesaplamasını, geri ödeme plana göre şu şekilde oluşur.

  • 15.000 lira 60 ay vadeli aylık taksit tutarı 395,74 TL liradır. Toplam geri ödeme 23.744,46 TL liradır.
  • 10.000 lira 60 ay vadeli aylık ödemesi 263,83 TL liradır. Toplam geri ödeme miktarı ise 15.829,80 TL liradır.
  • 5.000 lira 60 ay vadeli olarak kullanacakların aylık taksit miktarı ise 131,91 TL lira, toplam ödenecek 77.914,99 TL

Özel sektör çalışanı işçiler düşük faizli kredi başvurusunu nasıl yapabilirler ?

Güncel faiz oranları ile hesaplama yaparak kredi başvurusunu gerçekleştirmek için ilk olarak bu pencereye girmeniz gerekmektedir. Açılan pencerede ” Özel Sektör Çalışanı ” hanesini girmeniz gerekir. Kredi başvurusunun sağlana bilmesi için ise ilk olarak başvuruda bulunacağınız kredinin hesaplama işlemini sağlamanız gerekir. Kullanmak istediğiniz kredi miktarını seçerek ve vadesini belirtilerek ” HESAPLA ” demeniz gerekmektedir. Ödeme planınını gördükten sonra ise daha sonra ” BAŞVUR ” demeniz gerekir. Başvuru dediğiniz de karşınıza 3 adımdan oluşan bir form çıkar. Bu form ve açıklamaları ise şöyledir.

Özel sektör çalışanlarına düşük faizli kredi

Özel sektör çalışanlarına düşük faizli kredi

  1. Kredi Tercihinizi Yapınız: Burada kredinizin yine aylık taksit tutarı, miktarı ve vadesi gözükür. Arzu ederseniz değişiklik işlemini bu sayfadan yeniden sağlaya bilirsiniz. Şayet hiç bir değişiklikte bulunmayacaksınız ” DAVAM ” demeniz yeterli olacaktır. Değişiklik yapacaksanız da değişikliği sağlayıp sonra devam diyebilirsiniz.
  2.  Kimlik Bilgilerini Girin: Bu sekmede kimlik bilgilerini girmeniz gerekir. Kimlik bilgilerinin istenilmesinin amacı başvuru sahibinin kredi notu skoruna bakılması ve girmiş olduğu cep telefonuna kredinin ön onayının bildirilmesidir. Kimlik bilgilerini doğru girmeye özen gösteriniz. Cep telefonunuza gelen mesajı aşağıdaki alana girdikten sonra bir sonraki sayfaya geçersiniz.
  3. Başvuru Bilgilerini Tamamlayın: Bu alanda e-posta, aylık gelir gibi bilgileriniz istenilir. Bu bilgileri de doğru ve eksiksiz girdikten sonra ” KREDİLİ MEVDUAT HESABI AÇTIRMAK İSTİYORUM ” hanesini de tıklayıp, ” BAŞVURUYU TAMAMLA ” diyerek işleminizi tamamlaya bilirsiniz.

Aşağıdaki videoda da başvuru işlemlerini videolu olarak göre bilirsiniz.

"Özel sektör çalışanlarına yüzde 10 düşük faizli kredi" Haberi için Soru Sorabilirsiniz.

"Özel sektör çalışanlarına yüzde 10 düşük faizli kredi" - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.

KOSGEBKredi.net