KOSGEB Kredi

Organik Yumurta Tavukçuluğu Kredisi Nasıl Alınır? (7.500.00 TL!)Organik Yumurta Tavukçuluğu Kredisi Nasıl Alınır? (7.500.00 TL!)

Salma tavukçuluk ile üretilen yumurtalar, kapalı besicilikle elde edilen ürünün tam 2 katı olarak değer kazanması üzerine bir çok çiftçimiz gezen tavukçuluğa haliyle yönelmiştir. Hem yem maliyetlerini düşürmek hemde yüksek kalitede yumurta almak isteyen çiftçilerimiz ürünleri daha değerli bir pazar oluşturmak için organik tavukçuluğa geçmesini devletimizde desteklemektedir. Ziraat bankasının 2020 yılı itibarıyla 2021 senelerini de kapsadığı 2 kredi paketi ile sektöre yeni girecek yada var olan yumurta üreticilerimize 7.500.000 liraya kadar %100 FAİZ DESTEĞİ sağlanarak ihtiyaç duydukları nakit para tamamen FAİZSİZ OLARAK finanse edilmektedir.

7.500.000 Lira Tavukçuluk kredileri FAİZSİZ!

2020 yılında yayımlanan RESMİ GAZETE ile tavukçuluk alanında yatırım yapacak çiftçilerimize FAİZSİZ KREDİ imkanları doğmuştur. 7.500.000 lira üst limite kadar Ziraat bankası ile verilecek olan ORGANİK TAVUK ÇİFTLİKLERİ için kredi imkanlarından yararlanmak için evvela çiftçimizin etlik veya organik yumurta yetiştiriciliği için en az 10.000 tavuk alımı gerçekleştirilmesi gerekmektedir. ( Bu kriter sadece Ankara tavukçuluk araştırma müdürlüğünün belirlemiş olduğu hatlar için geçerli değildir. ) Bu sayıda tavuk almayı göze alan organik yumurta üreticilerimiz için Ziraat bankası 2 başlık altında kredi imkanları sağlamaktadır.

 1. Kanatlı sektörü olarak yumurta üretimi yapacak olan çiftçilerimize 3.000.000 lira üst limitli kredi sıfırdan İŞLETME kurmaları halinde %50 faiz desteği ile 12 aylık %4 faiz uygulanır. Mevcut tavuk çiftliklerini geliştirmek istemeleri halindeyse %25 destek sonrasında yıllık %6 faiz ile kredi imkanları sunulmaktadır.
 2. Damızlık olarak tavuk besiciliği yapacak çiftçilerimiz için ise 7.500.000 lira kadar kredi tamamen FAİZSİZ olarak verilmektedir.

Bu her iki organik tavuk besicilerimize buradaki kredi maliyetleri uygulanmaktadır.

Organik tavukçuluk kredi başvuruları nasıl yapılır ?

Salma tavukçuluk ile organik yumurta üretim tesisi kurmak için belirtilen şartlarda tavuk almanız durumunda yine sizler ile paylaşmış olduğumuz kredi imkanlarından yararlanmak için Türkiye’deki tüm illerden başvuru yapabilirsiniz. Devletimizin tavukçuluğa sağlamış olduğu bu imkanların herhangi bir başvuru süresi yoktur. Dolayısı ile istediğiniz zaman başvurularınızı size en yakın olan Ziraat bankasına şahsen olarak yapabilirsiniz. Türkiye’de 2018 yılında tam 1762 şubesi olan Ziraat bankası sizlere bu olanaklardan yararlandırmak için bazı şartları ve gerek duyulan evrakları talep edecektir.

 1. ÇKS belgeniz olması gerekmektedir. Yoksa ÇKS belgesi nasıl çıkarılır lütfen okuyunuz.
 2. Kredi miktarı gözetilmeksizin sizden İPOTEK isteyeceklerdir. Bu herhangi bir maddi değeri olan taşınmaz mal olabilir.
 3. Çalışan en az 2 kefil istenilmektedir. Yeni çıkan yasa gereği bu kefillerin eşlerinin de gönül rızası ve imzası alınır.
 4. Yine 2018 tarihi itibarıyla artık Ziraat bankasının tüm hayvan kredisi imkanlarından yararlanacak olan çiftçilerimizin devlete VERGİ BORCU olmaması gerekmektedir. Bu neden ile herhangi bir vergi dairesinden borcu yoktur yazısı talep edilmektedir.
 5. Gelir beyanı istenilir. Şayet sabit herhangi bir yerde çalışıyorsanız gelir beyanı göstermeniz sizin avantajınıza olacaktır. Bu kira kontratlı kiraya vermiş olduğunuz ev yada iş yerleri de olabilmektedir.

Bu evrakları ve şartları sağlamanız durumunda KKB KREDİ NOTU değeriniz de şayet 1.680 puan üzerlerinde ise çok büyük ihtimalle yapmış olduğunuz organik tavuk çiftliği kurmak için kredi talebiniz ONAY alacaktır.

Bilecik / Pazaryeri ilçesin de kendi imkanları ile organik tavuk çiftliği kurmuş olan bir vatandaşın videosu

Tamamen kendi imkanları ile kurmuş olduğu organik yumurta ( salma besicilik ) çiftçiliği için küçük sermayeler ile işini büyüten vatandaşımız elektrik ihtiyacını güneş enerjisi ile sağlamaktadır. Tamamen doğal ortamda yetişen tavuklara ilave takviye verdikleri besinleri anlatan videomuz aşağıda sizler için yer almaktadır.

Şuan bir çok ilimizde organik tavuk yumurta fiyatları 60 kuruştan başlayıp 1 TL kadar çıkmaktadır. Üretmiş olduğunuz organik tavuk yumurtaları için kendinize pazar bulmak için ilanlarınızı bizler ile ücretsiz olarak paylaşa bilirsiniz. Mutlaka sizlere en yakın bir toptancı çıkacaktır.

"Organik Yumurta Tavukçuluğu Kredisi Nasıl Alınır? (7.500.00 TL!)" Haberi için Soru Sorabilirsiniz.

"Organik Yumurta Tavukçuluğu Kredisi Nasıl Alınır? (7.500.00 TL!)" - 5 YORUM
 1. Tolga dedi ki:

  Elimde organik yumurta bulunmakta bunu yolu şekilde nerelere verebilirim

  1. KOSGEBAdmin dedi ki:

   Şayet çok fazla yok ise Marketler ve bakkaliyeler ile iletişme geçebilirsiniz. Ayrıca iletişim numaranızı buradan bırakarak bizde ilanınızı ücretsiz olarak yayımlarız.

 2. ercan erol dedi ki:

  merhaba
  malatyada Organik yada gezen tavuk yumurtası çiftliği kurmak istiyorum kredi ve tesisi kurulumu ,danışmanlık hizmeti oalrak nereye baş vurmam gerekiyor
  teşekkürler

  1. SEÇİL dedi ki:

   İletişim bilgilerinizi verirseniz yardımcı olmaya çalışırım

 3. Esafil sert dedi ki:

  Kredi Benim için çok büyük teferruatı çok, küçük bi arazim var 500 1000 kadar tavuk alıp analiz edip yapabileceğinden emin olduktan sonra büyütmek istiyorum by konuda bilen yada şu an yapan birileri ile irtibata geçmek istiyorum 05050161922

KOSGEBKredi.net