KOSGEB Kredi

Organik Yumurta Tavukçuluğu Kredisi Nasıl Alınır? (7.500.00 TL!)Organik Yumurta Tavukçuluğu Kredisi Nasıl Alınır? (7.500.00 TL!)

Salma tavukçuluk ile üretilen yumurtalar, kapalı besicilikle elde edilen ürünün tam 2 katı olarak değer kazanması üzerine bir çok çiftçimiz gezen tavukçuluğa haliyle yönelmiştir. Hem yem maliyetlerini düşürmek hem de yüksek kalitede yumurta almak isteyen çiftçilerimiz ürünleri daha değerli bir pazar oluşturmak için organik tavukçuluğa geçmesini devletimizde desteklemektedir. Ziraat bankasının 2021 yılı ile 2022 senelerini de kapsadığı 2 kredi paketi ile sektöre yeni girecek yada var olan yumurta üreticilerimize kredi sağlamaktadır. Bunlardan bir tanesi damızlık bir diğeri ise yumurta üzerine üretim yapacaklar içindir. Pekala, bu her iki üretim konusu için sağlana kredinin faiz oranları ile hesaplama tablosu nasıl oluşuyor?

Resmi Gazete Tavuk Kredisi Faiz İndirim Oranı Ne Kadar?

Geçtiğimiz sene 7.500.000 lira üst limite kadar Ziraat bankası ile verilecek olan ORGANİK TAVUK ÇİFTLİKLERİ için kredi imkanları bu sene 10.000.000 TL kadar çıkartılmıştır. Bankanın belirlemiş olduğu cari faiz oranına resmi gazete de yer alan faiz indirimi ile %80 varan faiz indirimi ile sahip olmanız için şu kriterlere riayet etmeniz gerekir.

 1. Etlik veya organik yumurta yetiştiriciliği için en az 10.000 tavuk alımı gerçekleştirilmesi gerekmektedir. (Bu kriter sadece Ankara tavukçuluk araştırma müdürlüğünün belirlemiş olduğu hatlar için geçerli değildir.)
 2. ÇKS belgesine sahip olmalısınız
 3. GİB borcunuzun olmaması gerekir
 4. İpotek ve kefil şartlarını sağlaya bilmelisiniz

Bu şartları sağlamanız durumunda 2021 senesinde Cumhurbaşkanı kararı ile yayımlanan resmi gazete yer alan aşağıdaki faiz indirimlerinden istifade edebilirsiniz.

 • Yumurta Üretimi Sektörü İçin:
  • Yatırım Dönemi İçinde İseniz %25
  • İşletme Dönemi İseniz: %50

Ayrıca 5.000.000 TL kadar verilecek olan yumurta sektöründeki çiftçilerimize ekstradan aşağıdaki faiz indirimleri de sağlanır.

 • Atıl İşlem Alımı: Yatırım döneminde olanlara %10
 • Sözleşmeli Üretim: İşletme dönemindekilere %10
 • Genç Çiftçi: Her iki dönem için %10
 • Kadın Girişimci: Her iki döneme %10

Böylece yumurta tavukçuluğu için en fazla aşağıdaki faiz indirimlerini alabilirsiniz.

 • Yatırım Dönemi İçin: %55
 • İşletme Dönemi İçin: %80

Faiz indirimi sağlanmaktadır. Damızlık olarak tavukçuluk yapacaklar için ise resmi gazetede aşağıdaki faiz indirimi sağlanır.

 • YATIRIM & İŞLETME: %75

Bu her iki organik tavuk besicilerimize buradaki kredi maliyetleri uygulanmaktadır. Belirtilen indirimler kapsamında hesaplama işlemini ise detaylı bir şekilde Tavuk Çiftliği Kredisi içeriğinde bulabilirsiniz.

Organik Tavukçuluk Kredi Başvuruları Nasıl Yapılır?

Salma tavukçuluk ile organik yumurta üretim tesisi kurmak için belirtilen şartlarda tavuk almanız durumunda yine sizler ile paylaşmış olduğumuz kredi imkanlarından yararlanmak için Türkiye’deki tüm illerden başvuru yapabilirsiniz. Devletimizin tavukçuluğa sağlamış olduğu bu imkanların herhangi bir başvuru süresi yoktur. Dolayısı ile istediğiniz zaman başvurularınızı size en yakın olan Ziraat bankasına şahsen olarak yapabilirsiniz. Türkiye’de 2018 yılında tam 1762 şubesi olan Ziraat bankası sizlere bu olanaklardan yararlandırmak için bazı şartları ve gerek duyulan evrakları talep edecektir.

 1. ÇKS belgeniz olması gerekmektedir. Yoksa ÇKS belgesi nasıl çıkarılır lütfen okuyunuz.
 2. Kredi miktarı gözetilmeksizin sizden İPOTEK isteyeceklerdir. Bu herhangi bir maddi değeri olan taşınmaz mal olabilir.
 3. Çalışan en az 2 kefil istenilmektedir. Yeni çıkan yasa gereği bu kefillerin eşlerinin de gönül rızası ve imzası alınır.
 4. Yine 2018 tarihi itibarıyla artık Ziraat bankasının tüm hayvan kredisi imkanlarından yararlanacak olan çiftçilerimizin devlete VERGİ BORCU olmaması gerekmektedir. Bu neden ile herhangi bir vergi dairesinden borcu yoktur yazısı talep edilmektedir.
 5. Gelir beyanı istenilir. Şayet sabit herhangi bir yerde çalışıyorsanız gelir beyanı göstermeniz sizin avantajınıza olacaktır. Bu kira kontratlı kiraya vermiş olduğunuz ev yada iş yerleri de olabilmektedir.

Bu evrakları ve şartları sağlamanız durumunda KKB KREDİ NOTU değeriniz de şayet 1.680 puan üzerlerinde ise çok büyük ihtimalle yapmış olduğunuz organik tavuk çiftliği kurmak için kredi talebiniz ONAY alacaktır.

Bilecik/Pazaryeri ilçesin de kendi imkanları ile organik tavuk çiftliği kurmuş olan bir vatandaşın videosu

Tamamen kendi imkanları ile kurmuş olduğu organik yumurta (salma besicilik) çiftçiliği için küçük sermayeler ile işini büyüten vatandaşımız elektrik ihtiyacını güneş enerjisi ile sağlamaktadır. Tamamen doğal ortamda yetişen tavuklara ilave takviye verdikleri besinleri anlatan videomuz aşağıda sizler için yer almaktadır.

Şuan bir çok ilimizde organik tavuk yumurta fiyatları 60 kuruştan başlayıp 1 TL kadar çıkmaktadır. Üretmiş olduğunuz organik tavuk yumurtaları için kendinize pazar bulmak için ilanlarınızı bizler ile ücretsiz olarak paylaşa bilirsiniz. Mutlaka sizlere en yakın bir toptancı çıkacaktır.

"Organik Yumurta Tavukçuluğu Kredisi Nasıl Alınır? (7.500.00 TL!)" Haberi için Soru Sorabilirsiniz.

"Organik Yumurta Tavukçuluğu Kredisi Nasıl Alınır? (7.500.00 TL!)" - 10 YORUM
 1. blank Tolga dedi ki:

  Elimde organik yumurta bulunmakta bunu yolu şekilde nerelere verebilirim

  1. blank KOSGEBAdmin dedi ki:

   Şayet çok fazla yok ise Marketler ve bakkaliyeler ile iletişme geçebilirsiniz. Ayrıca iletişim numaranızı buradan bırakarak bizde ilanınızı ücretsiz olarak yayımlarız.

 2. blank ercan erol dedi ki:

  merhaba
  malatyada Organik yada gezen tavuk yumurtası çiftliği kurmak istiyorum kredi ve tesisi kurulumu ,danışmanlık hizmeti oalrak nereye baş vurmam gerekiyor
  teşekkürler

  1. blank SEÇİL dedi ki:

   İletişim bilgilerinizi verirseniz yardımcı olmaya çalışırım

   1. blank buğra dedi ki:

    5423575188 gezen tavuk yumurtası çiftliği kurmak istiyorum kredi ve tesisi kurulumu ,danışmanlık hizmeti oalrak nereye baş vurmam gerekiyor

 3. blank Esafil sert dedi ki:

  Kredi Benim için çok büyük teferruatı çok, küçük bi arazim var 500 1000 kadar tavuk alıp analiz edip yapabileceğinden emin olduktan sonra büyütmek istiyorum by konuda bilen yada şu an yapan birileri ile irtibata geçmek istiyorum 05050161922

 4. blank Tayfun Akyüz dedi ki:

  Selamü aleyküm yumurta tavukçuluk yapmak istiyorum devlet den nasıl krdi kurlanmak istiyorum ne yapmak gerek

  1. blank KOSGEBAdmin dedi ki:

   İlk olarak Çiftçi Kayıt Sistemine kayıt olmanız daha sonra ise Ziraat bankasına kanatlı hayvan kredisi üzerinden başvuruda buluna bilirsiniz.

 5. blank Gökhan Budak dedi ki:

  Ben dogal ortamda yumurta yetiştirmek istiyorum nasıl imkanlardan faydalanabilir.

  1. blank KOSGEBAdmin dedi ki:

   İşletme belgeniz var mı? ÇKS filan?

KOSGEBKredi.net