Önce kadın girişimci kermesi ilan servisi

Önce kadın girişimci kermesi ilan servisi
2 Ocak 2017 tarihinde eklendi, 691 kez okundu.


Önce kadın girişimci kermesi ilan servisi

Evde veya atölyelerinde ürettikleri el işleri ile para kazanmak isteyen ev hanımlarını desteklemek amacı ile kurulan ücretsiz İnternet sitesi ile tüm ürünlerinizi ülke ve yurt dışı pazarına ücretsiz olarak sergileyebilirsiniz. Kadın girişimciliği desteklemek adına el emeği ürünler satışı sitesi olan oncekadin gov tr’ de giyim den takıya, ahşap işlerinden cam, taş veya seramik işlerine, dokuma, nakış yada yöresel ürünlere kadar tüm el işi göz nuru ürettiğiniz ürünlerinizi ücretsiz olarak sergileyebilirsiniz. Peki devlet tarafından da desteklenen bu proje kapsamında ürettiğiniz ürünleri nasıl pazarlayabilecek, sisteme kayıt olma şartları nelerdir? işte tüm merak edilen soruların yanıtı..

Önce kadın kermesi

Bilindiği üzere özellik ile yaz aylarından sık sık etrafımızda çeşitli boş dükkanlar 1 – 2 günlüğüne veya en fazla bir haftalığına kiralanır ve kadınlar tarafından ” kermes ” adı altında çeşitli el işi gerektiren ürünler ki buna ev yemekleri de dahil olmak üzere sergilenmektedir. Bu organizasyon çoğu zaman kadın dernekleri tarafından planlanarak hayata geçirilmektedir. Küçük bir pazara ancak hitap edebilen kadın girişimciler bu kapsamda azda olsa evlerine bir gelir getirmenin mutluluğu yaşamaktadırlar. Değerli arkadaşlar devlet inanın ki ev hanımlarını çok değer vermektedir. Kadınları iş hayatına kazandırmak adına bir çok proje olanakları sunmakta ve hatta ülke genelinde sunduğu tüm teşvikleri bayanlar dahil olmaları durumda büyük ölçülerde daha da çok desteklemektedir. Yine ana amaç olarak kadınları ekonomiye kazandırmak olan ÖNCE KADIN temasında bir site kurulmuştur. Kurulan bu İnternet sitesini Türkiye Bilişim Vakfı, Vodafone Vakfı ve Milli Eğitim Bakanlığı tarafından desteklemektedir. İnternet sitenin adresi http://oncekadin.gov.tr/ ‘ dir. Bu siteye üye ve kayıt işlemi sağlayarak ürettiğiniz tüm ürünleri hiç bir bedel ödemeden pazarlayabilirsiniz. Peki bu nasıl oluyor? şartlar nelerdir ?

Girişimci kadın kermesi başvuru şartları

Öncelik ile kurulan bu sisteme kayıt olup ürün pazarlayabilmek için desteklenen illerde yer alan Halk Eğitimi Merkezi Müdürlüğü tarafından kayıtlı girişimci olmanız gerekmektedir. Sistemin desteklediği İller ise; Samsun, İzmir, İstanbul, Giresun, Eskişehir, Elazığ, Diyarbakır, Bursa, Antalya ve Ankara illerimizdir. Bu illerde iseniz size en yakın olan il / ilçe hiç fark etmez Halk Eğitimi Merkezi Müdürlüğü’ne başvuru yaparak kayıt olmanız gerekmektedir. Halk Eğitim Merkezlerine kayıtlı olan kadın girişimciler daha sonra ÖNCE KADIN İnternet sitesine ilan servisine kayıt olması gerekmektedir. Kayıt işlemini başlatmak için lütfen BURAYI tıklayınız. Açılan sayfada kişisel ve alacak olduğunuz ücrete ait olan banka bilgilerini girerek kayıt yapabilir, sonrasında ise BURAYA tıklayarak kullanıcı adınız veya belirtmiş olduğunuz elektronik posta adresiniz ile giriş yapıp ürettiğiniz el işlerini ücretsiz sergileyebilirsiniz.önce kadım kermes sitesi örnek

Site 14 ana kategoride yayın yapmaktadır. İlk olarak ürününüze ait ana kategoriyi belirlemeniz sonrasında ise şayet varsa alt kategoriyi seçmeniz gerekmektedir. Örnek resim, yandaki fotoda ki gibidir! Daha sonra formda yer alan ürün hakkında bilgileri girmeniz gerekmektedir. Tüm alanları doğru ve eksiksiz bir şekilde doldurduktan sonra oluşturmuş olduğunuz ürünü yayınla diyerek ürününüz profiliniz dahilinde yayına anında alınacaktır.

Sistemi şahsımız adına değerlendirmeye alırsak şayet;

  1. Kurumlar tarafından desteklenmesi çok iyi, çünkü siteyi tanıtım için hiç bir beden ödemek zorunda kalmayacaksınız.
  2. Sistem de ücretsiz olarak ürün sergilemek harika! çünkü bu hizmeti sunan büyük alış veriş İnternet siteleri size dükkan açmak için kira bedeli + sergilediğiniz üründen bedel + sattığınız zamanda üründen kar payı taleplerinde bulunmaktadır.

Önce kadın kermes sitesinden ürün nasıl alınır?

Doğrusunu söylemek gerekirse sitede yer alınan ürünlerin hemen al uygulaması çok verimli gözükmüyor. En basitinden kredi kartı ile taksitli bir satış sistemin olması sitenin SSL sertifikası ile korunması gerekmekteydi. Ama bunun yerine projeyi destekleyen Vodafone oluşturmuş olduğu ” cep nakit ” sistemi ile siteden kolay alış veriş olanağı sağlamaktadır. Sizlere siteden ürün alabilmek için uygulamanız gereken her iki yolu da ayrıntılı olarak açıklayacağız.

  1. İlk yol banka hesap numarasına EFT yapmak; Ürünü kategorilerden beğendikten sonra, üretici kadın girişimcinin belirtmiş olduğu IBAN hesap numarasına ürün bedelini ETF yapmanız sonrasında ise ürün sahibi ile iletişime geçmeniz gerekmektedir.
  2. İkinci yol ile yukarıda belirttiğimiz gibi Vodafone ” Cep Nakit ” sistemi ile ödeme yapmaktadır. Bunun için ya Cep Mobil Uygulamanız olması gerekmekte yada Vodafone hattınız ile 4848 üzerinden ödeme işlemini güvenilir bir şekilde sağlayabilirsiniz. Ayrıntılı bilgi BURADA..

 Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Sayfa başına git