KOSGEB Kredi

Misyon Sahibi Kredi Danışmanlık Firmalıyla Çalışılır Mı?Misyon Sahibi Kredi Danışmanlık Firmalıyla Çalışılır Mı?

Günümüzde bir çok danışmanlık firması faaliyet göstermektedir. Bu firmaların kuruluş asıl amacı ise alanında uzmanlaşmış oldukları konuları belli bir ücret karşılığında hizmet sağlamalarıdır. Bu firmaların isimleri ve uzmanlık alanları farklılık göstere bilir. Ama çoğunlukla bu firmalar kredi ve hibe destekleri üzerine kurulmuştur. Belli bir misyon ve vizyona sahip olarak kurulan bu firmalardan bir çok tüketici memnun iken şikayetçi olanlarında sayısı bir hayli fazladır. Peki, kredi veya devletin sağlamış olduğu hibe desteklerine başvuru yapmak için kurulan bu firmalar ne denli güvenilir olmaktadır?

Misyon Sahibi Kredi Verdiğini İddia Eden Danışmanlık Firmaları Güvenilir Mi?

Şirketlerin hepsi vizyon ve misyona sahip olarak kurulur ve faaliyetlerini yürütürler. Ancak, her ne kadar kuruluşlarında bir vizyon ve misyona sahip olsalar da bu yaptıkları işin layığı ile yapıyorlar anlamına gelmez. Bundan dolayı bizim bir vizyon ve misyonumuz var diyen her firmaya güvenmemek gerekir. Hele ki danışmalık firmasının sağladığı alanda işin içine para giriyorsa çok seçici olmamız gerekir. Bunun için de özellikle size kredi veriyoruz diyen firmalara asla güvenmemenizi öneririm. Çünkü, bankalar haricinde hiç bir firma yada şirket size kredi imkanı yasal olarak sağlayamaz. Danışmanlık firması sadece sizlere daha öncede bahsetmiş olduğum gibi alanında uzmanlaşmış oldukları konuları belli bir ücret karşılığında yönlendirme yaparlar. Peki, misyon ve vizyon sahibi olan danışmanlık firmalarından kredi kullana bilmek için yardım almak ne denli mantıklıdır? Hadi hep birlikte şimdi şapkamızı önümüze koyalım ve gerçekleri hep birlikte görelim.

Danışmanlık Firmalarından Kredi Yardımı Almak Doğru Mu?

Bankalardan ne yazık ki bir çok tüketicimiz günümüzde kredi çekememektedir. Bunun en büyük nedeni ise düşük kredi notuna sahip olunmasıdır. Kredi Notu Nedir? Normalde Kaç Olmalıdır? da bu konu hakkında detaylı bilgileri sizlerle paylaştığımı bilmenizi isterim. Düşük kredi notundan dolayı bankalardan kredi kullanamayanlar nakit ihtiyaçlarını taksitli karşılamak için çeşitli yollar aramaktadırlar. Bu yolların en başında ise danışmanlık firmalarından destek almadan geçmektedir. Peki, kredi alamayanlara hizmet vermek için kurulan bu vizyon ve misyon sahibi danışmanlık firmalarına başvuru yapmak sizce gerçekten doğru mu?

Cevap: Gerçekten doğru bir firmayı bulduysanız sizlere taksitli olarak finansman sağlanması konusunda yardımcı olabilirler.

Çünkü taksitli olarak nakit ihtiyacınızı tedarik etmek için bir çok iş yeri ile sizin adınıza çeşitli anlaşmalar yapmışlardır. Ama, eğer ki bu firma size bankalardan kredi alarak yardımcı olacağını iddia ediyorsa kesinlik uzak durun! derim. Çünkü, bankaların kara listesinde iseniz kredi çekebilmeniz için kredi notunuzu yükseltmekten başka bir çaresin kesinlikle yoktur. KKB Findeks Kredi Notu Hızlı Yükseltme Taktikleri Nelerdir? de bu soruna çözüm bulabileceğinizi düşünüyorum. Peki, bu danışmalık firmaları bizlere bankalar haricinde nasıl nakit imkanı sağlamaktadırlar. Şimdi gelelim bu sorunun cevabına..

En Güvenilir Yol Faturalı Hat Üzerinden Geçmektedir

Her ne kadarda bir danışmanlık firmasının vizyonu da misyonu da olsa şayet kara listedeyseniz size bankalardan kredi çıkartıyor demesi kocaman bir YALANDIR. Bundan dolayı değerli arkadaşlar kredi notunuz 700 puan altındaysa kesinlikle bu firmalara bankalardan kredi almak için paranızı kaptırmayın. Yoksa sonra cebinizde olan üç beş kuruş ekmek parasından da olabilirsiniz. Peki, bu danışmanlık firmalarına hangi konuda güvenebilirsiniz.

 1. Faturalı hattınız üzerinden nakit imkanı sağlarız derlerse
 2. Senetle nakit imkanı sağlıyoruz derlerse

Bu iki imkanla sağlanan olanaklara dahi asla peşin komisyon ödemesi yine yapmayın. Bırakın madem gerçekten böyle bir olanak sağlıyorlar, size verecekleri nakit üzerinden komisyonlarını kessinler, öyle değil mi. Peki, senetle yada faturalı olarak sizlere taksitli nakit imkanı nasıl sağlanıyor? Bunun da sizler için araştırdım. Hat üzerinden kredi alınmasını Vodafone Faturalı Hatlara Nakit 15 Bin TL Kredi de anlattığımdan dolayı buna yer vermeyeceğim. Ama senetle sağlanan taksitli nakit imkanına aşağıda maddeli olarak değinmek istiyorum.

 1. Danışmanlık firması beyaz eşya satan mağazalarla anlaşama sağlar
 2. Size taksitli senetle o mağazalardan nakit ihtiyacınız kadar ev eşyası aldırır
 3. Daha sonra ikinci el olarak satışını sağlar

Kalan parayı komisyonunda alarak size teslim eder. Bu işlemi de isterseniz sizler de herhangi bir danışmanlık firmasına başvuru yapmadan yapabilirsiniz. Artık karar sizin…

"Misyon Sahibi Kredi Danışmanlık Firmalıyla Çalışılır Mı?" Haberi için Soru Sorabilirsiniz.

"Misyon Sahibi Kredi Danışmanlık Firmalıyla Çalışılır Mı?" - 16 YORUM
 1. blank Mehmet dedi ki:

  Ben bugün 69 tl yatirdim bekliyorum arıyorum telefon açan yok nekadar banka varsa hepsiyle iletişime geçtim insan çaresiz olunca denizdeki yılana sarılır misali bizde bir umut ışık diyoruz misyoner kredi duzmecemi deyilmi gorecegiz

   1. blank sema42 dedi ki:

    sorum olucktı

 2. blank Mehmet dedi ki:

  Heralde misyoner kredi tirt çıktı ben 69tl deyilim millete umut verim sonra dönmemek nedir ya yazıklar olsun milletin duygularıyla oynuyorlar bankalarada nalet olsun milleti neyidi belirsiz kişilere muhtaç ediyor

 3. blank Mehmet dedi ki:

  Misyoner kredi bekleneni yaptı gün içinde 69 tl yatirdim ve 89 tl yine talep ettiler yani bukadarida pes

 4. blank Sadık dedi ki:

  Ben bi defa 89 ikinci defa 59 yatırdım çıkaramadılar bunları şıkayet edebilirmiyim

  1. blank KOSGEBAdmin dedi ki:

   Şikayet etseniz bile elinize bir şey geçmeyecek. Avukata bu paranın 10 katından fazla ödersiniz. Şahsi düşüncem bu ama yinede siz bilirsiniz.

 5. blank Özgür dedi ki:

  Sigortam yatmıyor şuan icralık değilim ödemeleri de problem yok ama şuan corona virus nedeni ile sıkıntı çekiyorum ödemeleri de. kredim var ödediğim ve ben kredi çekip hem kredi kartı borcumu ve eski kedimi kapatıp tek bir kredi ile devam etmek istiyorum sizce misyon kredi yardımcı olabilirmi.

KOSGEBKredi.net