KOSGEB Kredi

Mavi Yumurta Yumurtlayan Tavuk Ameraucana CivciviMavi Yumurta Yumurtlayan Tavuk Ameraucana Civcivi

Osmanlı sayar tavuğu, ayam cemani siyah horoz derken kanatlı hayvancılığın hem etinden hem de yumurtasından gelir elde etmek isteyenler girişimcilerimiz için yumurtasının tanesinin 15 ile 20 TL olduğu mavi yumurta yumurtlayan Ameraucana tavuğundan bahsedeceğiz. Ayrıca Ameraucana civciv fiyatlarının da yer aldığı içeriğimiz de alım satım işlemleri için mesajlarınıza da yer veriyoruz.

Mavi yumurta ile zengin olabilirsiniz

Bugünlerde bir çok haber kanallarından sıklık ile görülen adının Ameraucana olduğu en büyük özelliğinin de yumurtasının mavi olduğu bir kanatlı hayvandan bahsedilmektedir. Sizlere daha önce sitemizde yer alan hayvan kredisi kategorisinde bir çok hayvansal teşvikleri ve girişimcilere yönelik değişik hayvan yatırımlarından bahsetmiştik. Bu yazımız da ise çok fazla bir yatırım yapmadan, işçi ve çiftlik alanı için yüzlerce m2 alan almanıza veya kiralamanız için para harcamaya gerek kalmadan yapabileceğiniz bir kanatlı hayvancılık dan bahsedeceğiz. Bahse konu olan hayvanı mızın dünyaca bilinen adı Ameraucana dır. İsminde de anlaşılacağı gibi hayvanın ana vatanı Amerikadır. Ağırlığı ortalama olarak 2 ile 3 kğ arasında yer alan bu tavuğun Türkiye’ de bilindik adı mavi yumurta yumurtlayan tavuk dur. Aslında Ameraucana tavuğunun en büyük özelliği de ne etinin lezzeti ne süs tavukları gibi dış görünüşümün güzel olmasıdır. Tek ve en büyük özelliği yumurtlamış olduğu yumurtanın renginin mavi oluşudur. Mavi yumurtlayan tavuk  uzmanların yumurtasının araştırılması ile üne kavuşmuş adeta altın yumurtlayan tavuk gibi olmuştur. Çünkü uzmanların yapmış olduğu yumurtasındaki protein değerlerinin çok fazla yüksek oluşu Ameraucana tavuğunun tek bir yumurtasının ücretinin 10 TL olmasına sebep olmuştur.

Ameraucana besiciliği hakkında

Bizim araştırmalarımız neticesinde kanatlı hayvan besiciliği için çok mantıklı olan Ameraucana yetiştirici, süs tavukçuluğu için koleksiyon yapanlarında gözdesi durumda yer almaktadır. Tıpkı diğer tavuklar gibi ister salma ister ise normal yemleme olarak yetiştireceğiniz bu tavuklar ile ayda 5.000 TL rahatlık ile gelir elde edebilirsiniz. Çok fazla bir çiftlik alanına ve herhangi bir çalışacak iş arkadaşına ihtiyaç duymadan yapacağınız ufak bir kümes ile işe 20 tane Ameraucana tavuğu ile başlayabilirsiniz. Beslenmeden çok araştırmalar neticesinde sadece vücudunda taşıdığı genleri neticesinde mavi yumurta yumurtlayan bu tavuğun besin değeri diğer hem cinslerine oran ile çok ama çok daha yüksek. Mavi yumurtanın değerleri ise diğer yumurtlar ile karşılaştırıldığında daha net ortaya çıkıyor.

Süs tavukları yetiştiriciliği federasyon başkanı sayın Ömer KILIÇOĞLU beyefendinin özel bir haber kanalına vermiş olduğu röportajda mavi yumurtanın diğer kanatlı hayvan yumurtalarına göre

  1. Besin değerinin çok yüksek olduğu
  2. Protein değerinin daha fazla olduğu
  3. Folik asit değerinin çok yüksel olması
  4. Demir oranın yüksek oluşu

Özellik ile B gurubunda yer alan folik asit bayanların hamilelik dönemlerinde ihtiyaç duydukları olmazsa olmaz bir vitamindir. Bu vitaminin eksikliği bebek düşüklüğüne kadar varan ciddi sorunlar teşkil etmektedir.

20 Tavuk ile ayda 5 bin TL kazanabilirsiniz!

Yumurtası kadar ülkemizde çok nadir bulunduğu ve diğer tavuklara nazaran biraz daha farklı bir görünüme sahip olan bu tavuklara hobi amaçlı besleyen koleksiyoncuların da sahip çıkması ile birlikte tavuğun değeri artmaktadır. Tüm bu etkenlerin bir araya gelmesi ile birlikte normal bir tavuğun değeri 30 ile 40 TL arasında yer alırken Amerikan tavuğunun değeri 3.000 TL kadar alıcı bulabilmektedir. 20 tavuk ve 5 tane horoz ile yani ortalama 40 ile 50 bin TL bu işe yatırım yaparak günde ortalama 15 tane yumurta alabilir, ayda 30*15=  450 tane yumurta sahibi olabilir ve 10 TL ile satış yaparsanız 4.500 TL gelir elde edebilirsiniz. Bizce 300.000 TL verip ev alarak ayda 1.000 TL kira elde etmekten çok ama çok daha mantıklı bir yatırım.

Haber videosu

Değerli girişimci arkadaşlarım, konu hakkında farklı bilgiler almak yada bu işin ticareti için paylaşımlarda bulunmak istiyorsanız lütfen konu makale altında yer alan yorumlar bölümünü kullanınız.

"Mavi Yumurta Yumurtlayan Tavuk Ameraucana Civcivi" Haberi için Soru Sorabilirsiniz.

"Mavi Yumurta Yumurtlayan Tavuk Ameraucana Civcivi" - 7 YORUM
  1. blank Yunus dedi ki:

    Ben ameraucana yumurta almak istiyorum kuluçka ya bırakılacak satış yapmak isteyen lütfen ulassin 5445545171

KOSGEBKredi.net