KOSGEB Kredi

Market açmak için girişimcilere KOSGEB den hibeMarket açmak için girişimcilere KOSGEB den hibe

Bakkalcılık kültürünün ekonomik çıkarlar doğrultusunda kaybolmasından sonra yerini marketçilik sektörü devir almıştır. Ülke genelinde bu neden den dolayı da bir çok süper ve hiper marketler çeşitli isimler altında kurulmuştur. Global firmalara nazaran şahıs marketi açmak isteyenlere ise Devletimiz KOSGEB üzerinden atacakları girişimcilik adımlarını aşağıdaki NACE kodları ile bu yılda desteklemektedir. Açılış giderleri dahil olmak üzere bir çok başlık altında sektöre hibe veren devletimizin şartları ise her vatandaşımızın rahatlık ile yerine getire bileceği kalemlerden oluşmaktadır.

Market sektörüne ait NACE kodları Nedir ?

KOSGEB Desteklenen Sektörler 2019 NACE Kodları içerisinde marketçilik de yer almaktadır. Dolayısı ile yeni girişimcilerin sektöre atacakları adımlar kurum tarafından hibe olanakları ile desteklenmektedir. Kurumun sektöre vermiş olduğu NACE kodları ile destekleri şu şekilde listesinde yer almaktadır.

Hiper Süper Market KOSGEB Nace KODLARI

Hiper Süper Market KOSGEB Nace KODLARI

Toptan ve Perakende Ticareti adı altın 47 üst 47.11.02 alt 6 NACE kodu ile kurumunda istenilen şartları yerine getirmeniz halinde Yeni Girişimcilik Destek Programı imkanlarından sizlerde istifade edebilirsiniz.

Başvuru nasıl yapılır ? şartları nedir ?

Market açacakların devletin imkanları desteği kapsamında bulu gerçekleştire bilmeleri için mutlak suret ile KOSGEB başvurularını gerçekleştirmeleri gerekir. Başvuruları gerçekleştire bilmeleri içinde işletmelerini kurmadan evvel Uygulamalı Girişimcilik Eğitimi almaları şarttır. Halk arasında KOSGEB kursları olarak da bilinen eğitimlerin başvuruları artık 2018 sonrası itibarı ile e-devlet üzerinden gerçekleştirilmektedir. Dolayısı ile başvuru yapabilmeniz için elinizde PTT’den alınmış bir e-devlet şifresinin olması gerekir. Şifresi olan girişimcilerin yeninden şifre almaları gerekmemektedir. Şifrelerini temin eden girişimciler Uygulamalı Girişimcilik Eğitimi Başvurularını şu şekilde gerçekleştire bilirler.

E-devlet üzerinden uygulamalı girişimcilik eğitimi başvurusunun sağlanması

Açacağınız marketin kira dahil olmak üzere çalıştırdığınız elemanların maaşlarına kadar devletten hibe almanın ilk ayağı olan girişimcilik kurslarının başvuruları İnternet üzerinden yapılmaktadır. Ücretsiz tamamen bedava olarak başvurusu yapılan ve eğitimleri alınan kurslara Türkiye’nin her ilinden katılım sağlaya bilirsiniz. Başvuru için okur yazar olmanız ve en az 18 yaşından büyük olmanız yeterlidir. Ayrıca başta FETÖ ve PKK olmak üzere Türkiye Cumhuriyeti tarafından tanınan yasa dışı suç örgütlerine dahil kaydınızın da olmaması gerekir. Bu şartlara uygun iseniz hemen kurslara katıla bilmek için ilk başvuru işlemini https://www.kosgeb.gov.tr/site/tr/baglanti/ugeliste bu bağlantı üzerinden başlata bilirsiniz.

Bağlantıyı erişim gösterdiğiniz vakit sizi bir ” İL FİLTRESİ ” karşılamaktadır. Bu il filtresine eğitim almak istediğiniz ili seçmeniz  gerekir. Şayet ile ait ilçelerde de eğitim almak istiyorsanız da yine aynı şekilde ilk olarak ili belirtmeniz icap eder. Açılan sayfada ilçeler dahil olmak üzere ile ait tüm eğitimlerin listesini görmüş olursunuz.

E-devlet üzerinden eğitim başvurusunun gerçekleştirilmesi

Açılan sayfada size uygun eğitimi belirledikten sonra ” E-DEVLET İLE BAŞVUR ” butonuna tıklamanız gerekir. Sistem sizi direk e-devlet üzerine yönlendirecektir. Lakin, daha önceden e-devlet sistemine tanımlamış olan bir e-posta adresinin olması gerekir. Şayet mevcut bir e-posta adresiniz yoksa önce bir e-posta alıp daha sonra sisteme tanımlamanız gerekir. Bu işlemi gerçekleştirdikten sonra karşınıza direk girişimcilik eğitimi başvuru formu çıkacaktır. Çıkmaza dahil sitenin arama motorunu ” Uygulamalı Girişimcilik Eğitimi ” denemeniz başvuru formuna erişim sağlamanız için yeterli olacaktır.

Başvuru formuna erişim sağladıktan sonra formu doğru ve eksiksiz bir şekilde doldurmanız gerekir. Form doldurulup gönderildikten sonra kursu düzenleyen kurum ( Halk Eğitim Merkezleri, Üniversiteler, Belediyeler, Ticaret Odaları ) tarafından sistem deki telefon numarası üzerinden size iletişim kurulacaktır.Eğitim sonrası marketinizi kurabilirsiniz!

Eğitim sonrası direk diplomanızı almadan marketinizi kurabilirsiniz. Kurum için gerekli yasal belgeleri belediye ve vergi dairelerinden temin ederek işletmenizi kurunuz. Marketinizin temel giderleri

  • Raf
  • Isıtma soğutma
  • tadilat vb.

için alış verişlerinizi birinci derecede eş ve akrabalarınız dan yapmamaya özen gösteriniz. Tüm giderleri yaptıktan sonra faturalarınız ile birlikte KOSGEB e ilk kayıt başvurunuz ile kuracağınız market için devletten hibe kredinizi alabilmeye hak kazanırsınız.

"Market açmak için girişimcilere KOSGEB den hibe" Haberi için Soru Sorabilirsiniz.

"Market açmak için girişimcilere KOSGEB den hibe" - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.

KOSGEBKredi.net