KOSGEB Kredi

Krediyle Emekli Olmak Kimleri Kapsıyor? İşte Tüm Detaylar!Krediyle Emekli Olmak Kimleri Kapsıyor? İşte Tüm Detaylar!

Yaş olarak gününü doldurmuş ama SGK ve BAĞ-KUR’a borcu olduğu için emekli olamayanlara bir müjdemiz var. 2020 yılında’da kredi notunuz düşük olsa bile Sosyal Güvenlik Kurumunun Ziraat Bankası ile yapmış olduğu protokol ile düşük faizlerle uzun vadeli kredi kullanarak emekli olabilirsiniz. Yapılan bu sözleşmenin kimleri kapsıyor, şartlarının neler olduğu ve nasıl başvuruda bulunulması gerektiğini sizler için yer verdik. Ayrıca; Ziraat haricinde emekli olmak isteyenlere 84 aya kadar kredi imkanı sağlayan diğer bankalar hangileri olduğunu da güncel faiz oranları ile burada bulabilirsiniz.

Krediyle Emekli Olmak Artık Çok Kolay!

Ülkemizde emekli gününü doldurmuş ama SGK yada BAĞ-KUR borçlarından ötürü bu hakkı kullanamayan milyonlarca insan mevcuttur. Herhangi bir bankadan bu borçlarını kapatmak için kredi başvursun da bulunan ama özellik ile kredi notu değerlerinin düşük olmasından ötürü ihtiyaç duydukları kredi kullanamayan kişi sayısı da hiç de yabana atılmayacak kadar az değildir. Tüm bunların bilincinde olan Sosyal Güvenlik Kurumu yaşını tamamlamış ama borçlarından dolayı emekli olamayanlar için Ziraat bankası ile bir protokol imzaladı. İmzalanan bu protokole göre kredi notunuz düşük olsa bile emekli olmak için ihtiyacınız olan kredi size tahsis edilecek ve bir an önce bağlı olduğunuz kurum tarafından emekli olmanız sağlanacaktır. Ziraat ile yapılan bu protokol sonrasında ise bir çok özel bankada yine emekli olmak isteyenlere 60 ay vadeli olan bireysel kredileriniz 84 aya kadar çıkardı. Gelin şimdi yapılan bu sözleşme kimleri kapsıyor bir görelim, sonrasında ise Ziraat ve diğer bankaların emekli olmak için kredi kullanacaklara sağladığı olanakları inceleyelim.

Kimler Kredi İle Emekli Olabilir?

Peki Sosyal Güvenlik Kurumu ile Ziraat bankası arasında yapılan emekli olmak isteyenlere kredi imkanı kimleri kapsıyor ? Kredi kullanarak kimler kanun gereği emekli olabilir? işte maddeler halinde cevabı.

 1. Başvuruda bulunacak olan vatandaşımız öncelikli olarak yaş ve yıl şartını tamamlamış olması gerekmektedir.
 2. Emeklilik yaş ve yılını tamamlamış ama eksik pirimi ile askerlik yada doğumdan dolayı eksik ödemelerini kapatacak olanlar.
 3. Dondurulmuş Bağ-KUR sürelerini aktif edince emekli olma hakkı doğanlar.

Tüm bu şartlara haiz olan SSK ve BAĞKUR kayıtlılar kredi ile emekli olabilirler.

Ziraat Bankası Emekli Olmak İçin Kredi Veriyor

1 MART 2018 tarihinde yürürlüğe giren kanun kapsamında yaşı tamamlamış ama prim ödemesi kalanlar Ziraat bankasından emekli olmak için kredi kullana bilirler. Ziraat Bankası başlatmış olduğu BAĞKUR kredisi ile 60 aya varan vadeler ile emekli olmak için kredi kullanmak isteyenlere imkan sağlamaktadır. SGK  pirim borcu yazısı ile yapacağınız kredi başvurusu için herhangi bir kefil talep etmeyen Ziraat Bankasının güncel emekli olma kredisi faiz oranları şu şekilde yer almaktadır.

Bu ay için Ziraat Bankasının emekli olacaklara vereceği kredinin faiz oranı 60 aya kadar sabit olarak aylık %1.05 oranındadır. Geri ödeme tablosu ise;

Ziraat Bankası Emekli Olma Kredisi
Miktar Vade Aylık Taksit Toplam Maliyet
85.000 TL 12 Ay 7.676,77 TL 92.121,29 TL
24 Ay 4.126,21 TL 99.029,14 TL
36 Ay 2.951,55 TL 106.255,79 TL
48 Ay 2.370,79 TL 113.797,84 TL
60 Ay 2.027,50 TL 121.650,18 TL

Bu imkanlar ile emekli olduktan sonra maaşınızı Ziraat üzerinden almanız durumunda Ziraat Bankası Emekli Kredisi 4 Paket Halinde Veriyor! imkanların tümünde rahatlık ile yararlana bilirsiniz.

SSK Emekli Olamak İçin Kredi Veren Bankalar Hangileri?

18 mayıs 2018 tarihinde resmi gazetede yayımlanan, 143 sayılı vergi ve diğer alacakların yeninden yapılandırması kanunu kapsamında kredi ile emekli olma hakkı vatandaşlara verilmiştir. Verilen bu hak ile ilk olarak Ziraat bankası şartlara uygun vatandaşlara kredi kullandırma olanağı sağlamıştır. Devamında ise bir çok bankalar SSK yada BAĞKUR üzerinden prim ödemesi açığı olanlara kredi kullandırma imkanı sağlamıştır. Bu bankalar bu kapsamda girmiş oldukları yarışta müşterilerine hem faiz hemde vade konusunda ciddi kampanyalar sağlamıştır. Normalde 60 ay olan vadeler 84 aya faiz oranları ise en az %0.9 kadar düşmüştür. Peki, kredi ile emekli olmak isteyenlere bu olanağı sağlayan bankalar hangileridir.

 • AKBANK
 • Türkiye İş Bankası
 • Garanti BBVA
 • Denizbank
 • Şekerbank
 • HALKBANK
 • Vakıfbank

Bu bankalardan bazılarıdır. Ancak, bu ismini saymış olduğumuz bankalar içerisinde şuan faal olarak halen emekli olamak isteyenlere kredi kampanyasını sürdüren tek bir banka vardır o da Denizbank’dır. 5 Bankadan İpoteksiz Kredi Müjdesi (YÜKSEK LİMİT) kampanyası ile aynı şekilde halen emekli olamak isteyenlere Denizbank 60 aya kadar kredi imkanını aşağıdaki faiz oranları ile kullandırmaya devam etmektedir.

Denizbank 12 Ay 24 Ay 36 Ay 48 Ay 60 Ay
%1.74

3 ay sonra ödemeye başlayacağınız Denizbank emekli olmak için kredi kampanyasının fırsatlarını 0-850-222-08-00 numarasını ücretsiz olarak arayarak da öğrene bilirsiniz.

"Krediyle Emekli Olmak Kimleri Kapsıyor? İşte Tüm Detaylar!" Haberi için Soru Sorabilirsiniz.

"Krediyle Emekli Olmak Kimleri Kapsıyor? İşte Tüm Detaylar!" - 15 YORUM
 1. blank okan maralı dedi ki:

  merhaba sabırsızlıkla böyle bir haberi beklerken sitenizi gördüm yazıyı ilk başlarında mutlu sonrasında hüzün oldu
  sayın abim haberin başında 2020 yılı derken ilerisinde 2018 şimdi hangisine inanacağım
  saygılar

  1. blank KOSGEBAdmin dedi ki:

   Tamamen haklısınız, içeriğin o bölümünü düzenleme yapmamışız. Ama, bankalardan halen kredi kullanarak emekli olabilirsiniz.

 2. blank Mehmet dedi ki:

  Ben kara listedeyim ve icralık emekli olmam için kredi lazım zaten emekli maaşım kredi aldığım banka otomatik olarak kesicek bu şekilde bana kredi çıkarmı

 3. blank mehmet dedi ki:

  1984 sigorta girisim var 58 yasindayim sadece 360 gun pirim odemisim yurt disinda 15 yil calistim emekli olmam icin bankalar kredi verirmi tesekurler

  1. blank KOSGEBAdmin dedi ki:

   Evet alabilirsiniz, yaşınız kredi kullanmak için gayet müsait.

   1. blank Serap dedi ki:

    Kredi çekmek için hangi şartlar gerekiyor belirli bir aylık gelir gerekiyor mu ?
    Teşekkürler

    1. blank KOSGEBAdmin dedi ki:

     Bu tamamen kredi notunuz ile alakalıdır. Notunuz yüksek ise geliriniz olmadan da kredi kullana bilirsiniz.

 4. blank Ayhan dedi ki:

  53 yasindayim. Sadece 900 gunum var. Emkli olabilir miyim

  1. blank KOSGEBAdmin dedi ki:

   Pirim gününü doldurmanız gerekiyor.

 5. blank Suat aslan dedi ki:

  Merhaba babam 3985 gun primi var ve 55 yasinda babamda faydalanabilir mi

  1. blank KOSGEBAdmin dedi ki:

   Pirim gününü tamamlaması gerekiyor. Yaşa göre pirim hesaplamasını yapmanızı tavsiye ederim.

   1. blank Sezai dedi ki:

    Merhaba annem 49 yaşında ve çiftci bağ-kur undan 1996 yılında bağ-kur tarafından mahsul ekip sattığı için çok az bir ücret kesintisi olmuş,sgk ya bildirdiğimizde yaş itibari ile annem emekli olabilirmi,,şimdi den teşekkür ederim

KOSGEBKredi.net