KOSGEB Kredi

Krediyle Emekli Olmak Kimleri Kapsıyor? İşte Tüm Detaylar!Krediyle Emekli Olmak Kimleri Kapsıyor? İşte Tüm Detaylar!

Yaş olarak gününü doldurmuş ama SGK ve BAĞ-KUR’a borcu olduğu için emekli olamayanlara bir müjdemiz var. 2021 yılında da kredi notunuz düşük olsa bile Sosyal Güvenlik Kurumunun Ziraat Bankası ile yapmış olduğu protokol ile düşük faizlerle uzun vadeli kredi kullanarak emekli olabilirsiniz. Yapılan bu sözleşmenin kimleri kapsıyor, şartlarının neler olduğu ve nasıl başvuruda bulunulması gerektiğini sizler için yer verdik. Ayrıca; Ziraat haricinde emekli olmak isteyenlere 84 aya kadar kredi imkanı sağlayan diğer bankalar hangileri olduğunu da güncel faiz oranları ile burada bulabilirsiniz.

Krediyle Emekli Olmak Artık Çok Kolay!

Ülkemizde emekli gününü doldurmuş ama SGK yada BAĞ-KUR borçlarından ötürü bu hakkı kullanamayan milyonlarca insan mevcuttur. Herhangi bir bankadan bu borçlarını kapatmak için kredi başvursun da bulunan ama özellik ile kredi notu değerlerinin düşük olmasından ötürü ihtiyaç duydukları kredi kullanamayan kişi sayısı da hiç de yabana atılmayacak kadar az değildir. Tüm bunların bilincinde olan Sosyal Güvenlik Kurumu yaşını tamamlamış ama borçlarından dolayı emekli olamayanlar için Ziraat bankası ile bir protokol imzaladı. İmzalanan bu protokole göre kredi notunuz düşük olsa bile emekli olmak için ihtiyacınız olan kredi size tahsis edilecek ve bir an önce bağlı olduğunuz kurum tarafından emekli olmanız sağlanacaktır. Ziraat ile yapılan bu protokol sonrasında ise bir çok özel bankada yine emekli olmak isteyenlere 60 ay vadeli olan bireysel kredileriniz 84 aya kadar çıkardı. Gelin şimdi yapılan bu sözleşme kimleri kapsıyor bir görelim, sonrasında ise Ziraat ve diğer bankaların emekli olmak için kredi kullanacaklara sağladığı olanakları inceleyelim.

Kimler Kredi İle Emekli Olabilir?

Peki Sosyal Güvenlik Kurumu ile Ziraat bankası arasında yapılan emekli olmak isteyenlere kredi imkanı kimleri kapsıyor ? Kredi kullanarak kimler kanun gereği emekli olabilir? işte maddeler halinde cevabı.

 1. Başvuruda bulunacak olan vatandaşımız öncelikli olarak yaş ve yıl şartını tamamlamış olması gerekmektedir.
 2. Emeklilik yaş ve yılını tamamlamış ama eksik pirimi ile askerlik yada doğumdan dolayı eksik ödemelerini kapatacak olanlar.
 3. Dondurulmuş BAĞ-KUR sürelerini aktif edince emekli olma hakkı doğanlar.

Tüm bu şartlara haiz olan SSK ve BAĞKUR kayıtlılar kredi ile emekli olabilirler.

Ziraat Bankası Emekli Olmak İçin Kredi Veriyor

1 MART 2018 tarihinde yürürlüğe giren kanun kapsamında yaşı tamamlamış ama prim ödemesi kalanlar Ziraat bankasından emekli olmak için kredi kullana bilirler. Ziraat Bankası başlatmış olduğu BAĞKUR kredisi ile 36 aya varan vadeler ile emekli olmak için kredi kullanmak isteyenlere imkan sağlamaktadır. SGK  pirim borcu yazısı ile yapacağınız kredi başvurusu için herhangi bir kefil talep etmeyen Ziraat Bankasının güncel emekli olma kredisi faiz oranları şu şekilde yer almaktadır.

Bu ay için Ziraat Bankasının emekli olacaklara vereceği kredinin faiz oranı 36 aya kadar sabit olarak aylık %1.79 oranındadır. Geri ödeme tablosu ise;

Ziraat Bankası Emekli Olma Kredisi
Miktar Vade Aylık Taksit Toplam Maliyet
85.000 TL 12 Ay 8.110,80 TL  97.329,61 TL
24 Ay 4.569,74 TL 109.673,81 TL
27 Ay  4.181,57 TL 112.902,39 TL
34 Ay 3.548,65 TL 120.654,21 TL
36 Ay 3.414,57 TL 122.924,45 TL

Bu imkanlar ile emekli olduktan sonra maaşınızı Ziraat üzerinden almanız durumunda Ziraat Bankası Emekli Kredisi 4 Paket Halinde Veriyor! imkanların tümünde rahatlık ile yararlana bilirsiniz.

SSK Üzerinde Emekli Olmak İçin Kredi Veren Bankalar Hangileri?

18 mayıs 2018 tarihinde resmi gazetede yayımlanan, 143 sayılı vergi ve diğer alacakların yeninden yapılandırması kanunu kapsamında kredi ile emekli olma hakkı vatandaşlara verilmiştir. Verilen bu hak ile ilk olarak Ziraat bankası şartlara uygun vatandaşlara kredi kullandırma olanağı sağlamıştır. Devamında ise bir çok bankalar SSK yada BAĞKUR üzerinden prim ödemesi açığı olanlara kredi kullandırma imkanı sağlamıştır. Bu bankalar bu kapsamda girmiş oldukları yarışta müşterilerine hem faiz hem de vade konusunda ciddi kampanyalar sağlamıştır. Normalde 60 ay olan vadeler 84 aya faiz oranları ise en az %0.9 kadar düşmüştür. Peki, kredi ile emekli olmak isteyenlere bu olanağı sağlayan bankalar hangileridir.

 • AKBANK
 • Türkiye İş Bankası
 • Garanti BBVA
 • Denizbank
 • Şekerbank
 • HALKBANK
 • Vakıfbank

Bu bankalardan bazılarıdır. Ancak, bu ismini saymış olduğumuz bankalar içerisinde şuan faal olarak halen emekli olmak isteyenlere kredi kampanyasını sürdüren tek bir banka vardır o da Denizbank’dır. 5 Bankadan İpoteksiz Kredi Müjdesi (YÜKSEK LİMİT) kampanyası ile aynı şekilde halen emekli olmak isteyenlere Denizbank 36 aya kadar kredi imkanını aşağıdaki faiz oranları ile kullandırmaya devam etmektedir.

Denizbank 12 Ay 24 Ay 36 Ay
%2.04

3 ay sonra ödemeye başlayacağınız Denizbank emekli olmak için kredi kampanyasının fırsatlarını 0-850-222-08-00 numarasını ücretsiz olarak arayarak da öğrene bilirsiniz.

"Krediyle Emekli Olmak Kimleri Kapsıyor? İşte Tüm Detaylar!" Haberi için Soru Sorabilirsiniz.

"Krediyle Emekli Olmak Kimleri Kapsıyor? İşte Tüm Detaylar!" - 46 YORUM
 1. blank Kral dedi ki:

  yalandan kim ölmüş

1 6 7 8
KOSGEBKredi.net