KOSGEB Kredi

Kredi ve kredi kartı taksitlendirme vadelerinde yeni düzenlemeKredi ve kredi kartı taksitlendirme vadelerinde yeni düzenleme

Yapılan son düzenleme ile bir çok kalemdeki alış verişler için kredi kartlarında taksitlendirme vadelerinde sınırlandırma geldi. Ayrıca daha önce 48 ay olarak vadelendirilen ihtiyaç kredileri de artık en fazla 36 ay yani 3 yıl vadeli olarak tüm bankacalar verilecek. Yapılan bu son düzenleme ile artık en fazla kredi kartınız ile 12 ay vadeli alış veriş yapa bileceksiniz o da sadece belli ürünlerde! Kuyumculardan altın alımları için vadeler ise artık yok!

İhtiyaç kredilerinde vade 48 aydan 36 aya düşürüldü!

Tüketicilerin genel ihtiyaçlarını karşılamak için sıklık ile tercih etmiş olduğu ihtiyaç kredisi artık 2018 Ağustos ayı itibarıyla 48 ay değil 36 ay vadeli olarak verilecek.! Yapılan düzenleme den taşıt ile konut kredileri etkilenmedi. Ancak tüketici kredileri çok ciddi bir şekilde vade bazında etkilenmiş gibi gözükmektedir. Artan faiz oranları ile zaten ihtiyaç kredisi kullanmaya çekinen vatandaşlar vade kısıtlaması ile artık uzun bir süre ihtiyaç kredilerinden uzak duracak gibi gözükmektedir. Yapılan bu düzenleme sonrasında ne yazık ki kredilerdeki yapılandırmalar da etkilenmektedir. Artık en fazla ihtiyaç veya tüketici adı altında kullanmış olduğunuz kredilerin yapılandırmasında da en fazla 36 ay vade seçenekleri ile karşılaşacaksınız.!

Kuyumcularda artık kredi kartları ile taksitli altın alamayacaksınız!

Nakit para bulma yöntemlerinde en çok tercih edilen yollardan bir tanesi hiç şüphesiz kredi kartı ile kuyumcudan taksitli altın alıp daha sonra bozdurma yolu ile nakit para edinme yoluydu. Ancak yapılan son düzenleme ile bu yöntemin de önü kesilmiş oldu. Daha önce 4 ay vadeli olarak kuyumculardan bilezik gibi ziynet eşyaları ile küçük veya büyük altın alımları sağlanırken şimdi bu taksit 0 ( sıfır ) indirildi. Yani sizin anlayacağınız artık nakit paranız var ise kuyumculardan altın alabilirsiniz. 🙁 Tabi bu düzenleme ile İnternet üzerinden alınan taksitlik altın alımları da doğrudan etkilenmiş oldu.

Elektronik eşya alımlarında da düzenlemeden nasibini aldı!

Elektronik eşya alımları için en son yapılan düzenlemede taksit sayısı 2 aydan 6 aya düşürülmüştü. Şimdi ise bu vade süresi sadece 3 ay ile sınırlandırıldı.! Bu son düzenlemeden sadece bilgisayar alımları hariç tutuldu. Bilgisayar alımları yine 6 ay vadeli olarak vatandaşlara taksitlendirilebilecek. Ama Televizyon, ses sistemleri gibi bir çok elektronik eşya alımları için vade artık 2018 yılı itibarıyla sadece 3 taksitli olarak verilecektir, bilginize..

Taksit yasağı olan ürünlerde bir değişiklik olmadı

BDDK Kredi ve kredi kartlarında yeni yönetmelik değişikliği

BDDK Kredi ve kredi kartlarında yeni yönetmelik değişikliği

Bir an önce sıcak paranın bankalara girmesini planlayan hükumet yapılan bu düzenleme ile enflasyonu düşürmeyi hesaplamaktadırlar. BDDK banka kartları için yapmış olduğu yeni yönetmelik ile bilindiği gibi daha önceki senelerde de başta cep telefonu olmak üzere gıda, telekomünikasyon, akaryakıt ve alkollü içeceklerde taksit yasağı getirilmişti. Ancak ticari kartlar da sadece cep telefonlarına 48 aya kadar taksit olanakları sağlanmaya devam edilmekteydi. Ama artık bu vadede en fazla 12 ay ile sınırlandırıldı. Sizin de anlayacağınız herhangi bir cep telefonunu vadeli bir şekilde almak istiyorsanız Kredi Kartsız Taksitli Cep Telefonu Satan Mağazalar ile irtibata geçmeye devam edeceksiniz.

"Kredi ve kredi kartı taksitlendirme vadelerinde yeni düzenleme" Haberi için Soru Sorabilirsiniz.

"Kredi ve kredi kartı taksitlendirme vadelerinde yeni düzenleme" - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.

KOSGEBKredi.net