Kredi Kartı Borcu Taksitlendirme Nasıl Yapılır

Kredi Kartı Borcu Taksitlendirme Nasıl Yapılır
13 Aralık 2016 tarihinde eklendi, 845 kez okundu.


Bankacılık Düzenleme ve Denetleme Kurumunun resmi gazetede yayımlanan mevzuatına göre tüm bankalar kredi kartı borçlarını kendi kar paylarını da koyarak yapılandırma ile taksitlendirme yapabilmektedir. Ne türlü kredi kartı kullanır iseniz kullanın sizlere borçlarınızı başvuru yapmanız halinde yapılandırma yapabilirsiniz. ? Nasıl başvuru yapılır ve bu işten dolayı zararınız ne kadar olur sizler için araştırdık ve yayımladık.

Kredi Kartı Borcu Taksitlendirme Nasıl Yapılır

İlk olarak vatandaş olarak kredi kartı borç taksitlendirme ile yapılandırma işlemlerinin ne olduğunu, kanunlar ve mevzuatlar dahilinde ele alalım isterseniz. Arkadaşlar BDDK yani Bankacılık Düzenleme ve Denetleme Kurumu tarafından resmi gazetede 27 Eylül 2016 tarihinde yayımlanan Banka kartları ve kredi kartları hakkındaki yönetmelik değişikliği ile yapmış olduğunuz kredi kartları ile alış verişlerinin talep edilmesi halinde yapılandırılması olanağı sağlanmıştır. Bilindiği üzere özellik ile taksitli cep telefonu alımlarının iptali ile birlikte bir çok elektronik veya beyaz eşyalarda taksit sınırlanması getirilmiştir. Buna göre beyaz eşya veya elektronik eşya ( Bilgisayar, tablet, ses sistemleri ) gibi alımlar için en fazla 6 ay, hava + kara taşımacılık gibi Seyehat etme yada konaklama ( otel, pansiyon, motel ) veyahutta sağlık ve sosyal hizmet gibi harcamalar için 9 ay taksit uygulanır. Birde bunun yanı sıra taksit uygulanmayan alanlar vardır. Bunların başında hiç şüphesiz cep telefonu gelirken yemek, alkollü içecekler akaryakıt ve kozmetik ürünlerinde taksit uygulanmaz. Kredi kartı ile taksitlendirme veya diğer adı ile yapılandırma işlemleri için yine BDDK resmi gazetede yayımladığı genelde diyor ki banka şayet karşı tarafında rızasını almak kaydı ile isterse belli bir bedel karşılığında bu taksitlendirmeleri 12 ayı geçmemek kaydı ile yapabileceğini belirtiyor.

İşte bu kanuna dayanarak bankalar kendilerine yeni müşteriler çekmek adına kredi kartı borcu transferi ve borç taksitlendirme yaparak yapılandırma işlemleri yapmaktadır. Bankalara göre bu işlemler için alınan bedeller ve kampanyalar aşağıdaki başlıklarda yer almaktadır.

Resmi gazetede yayımlanan Bankalar Denetleme ve Düzenleme Kurumu tarafından kabul gören kredi kartı yönetmelik kanun değişikliği BURADA yer almaktadır.

Akbank kredi kartı borç yapılandırma

Akbank kredi kartı borcu yapılandırma olanakları haricinden borç transferi imkanı da sunmaktadır. Ücretsiz olarak 9 aya kadar kart yapılandırması imkanı sunan Akbank, taksitli borç transferi işlemleri içinde herhangi bir bedel almamaktadır. Banka borç transferi için kredi kartında 200 TL ile 20.000 TL limitlerinde borcu olanlara kadar transfer imkanı sunarken aylık maliyet oranı %2,42 yıllık ise %29,09 bir maliyet tutarı uygulamaktadır. Banka sadece başka bankalardan borç transferi yapanlara bu imkanları sunmak ile kalmayıp kendine ait olan ek kart ve kredi kartlar içinde taksitlendirme yapmaktadır. Akbank kredi kartı başvurularını şubelere gitmeden BURADAN sağlayabilirsiniz.Akbank da diğer bankalar gibi kart bedeli talep eden bankalar arasında maalesef yer almaktadır. Ancak en az 2 otomatik ödeme vererek yada maaş müşterisi olarak bu bedeli ödemek zorunda kalmazsınız. Bankaca belirlenen bazı kartlara ait yıllık aidat bedellerini sizler için sunmak istedik.

  • Axess kredi kartı en az 87 TL den başlamakta 109 TL kadar devam etmektedir. Ek olarak eşine dostuna kart çıkartmak isteyenlerde bu bedelin yaklaşık olarak yarısını yani en az 43,5 TL en fazla 54,5 TL ödemek zorundalar.
  • Wings black kart 152 TL ek kart ise 72 TL
  • Exi 26 21,5 TL gibi bir bedel ödemek zorunda kalacaklardır.

Garanti bankası kredi kartı borç yapılandırması

Garanti bankası da 500 TL üzerinden bakiye sahip kredi kartlarını 72 aya kadar yapılandıran bankalar arasında yer almaktadır. Banka ayrıca peşin olarak alınan ürünü şayet SMS gelmesi durumda anında, bildirim gelmemesi durumda ise müşterisinin 444-0-333 numaraları telefonu araması ile tek çekim olarak yapılan ödemeyi taksitlendirme yapmaktadır. Taksit vadelerine göre aylık faiz oranları ise;

  • 12, 18, 24, 30, 36 vade için  1,99 %
  • 42, 48 aylık vadelerde 1,89 %
  • 54, 60 ay vadeler de 1,79 %
  • 66, 72 ay için ise 1,69 vade aylık olarak uygulanmaktadır.

Garanti bankası bunun haricinde kredi kartlarında taksit öteleme taksit atlama ve taksitli olarak size nakit avans olanağı sağlamaktadır.

Kredi Kartı Borcu Taksitlendirme Nasıl Yapılır

Kredi Kartı Borcu Taksitlendirme Nasıl Yapılır

QNB Finansbank kart taksitlendirme

QNB Finansbank  peşin olarak yapmış olduğunuz alışverişlere 6, 9, 12 ay taksitlere bölme imkanı sunmaktadır. Ekstreler taksit lensin adı ile yapmış olduğu uygulama Cardfinans sahiplerinin yüzünü güldürmektedir.  QNB Finansbank tarafından yapılacak olan kart yapılandırması için örnek masraf bedelleri aşağıdaki gibidir.

  • 500 TL tutarında bir nakit alış veriş için 6 * 90,57 TL ödersiniz masraf ise 43,27 TL ödersiniz. Toplam 543 TL
  • 1000 TL 12 taksitlendirme için aylık 97,14 TL öder 164 TL masraf ile toplam 1164 TL gibi bir rakam geri ödenir.

Bankanın sizlere sunmuş olduğu bu olanaklardan CardFinans ile faydalanmak için hemen BURADAN başvuru yapabilirsiniz.

 Bir önceki yazımız olan Ev Hanımlarına Kredi Kartı Veren Bankalar Hangileridir ? başlıklı makalemizi de okumanızı öneririz.

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Sayfa başına git
Daha fazla Kredi kartı
Ev hanımlarına kredi kartı veren bankalar
Ev Hanımlarına Kredi Kartı Veren Bankalar Hangileridir ?

2018 de herhangi bir gelire sahip değilseniz bırakın ev hanımı ( dul dahil ) olmaya serbest meslek sahibi olsanız dahil bankalardan...

Kapat