KOSGEB Kredi

Kredi Kartı Borcu Taksitlendirme 5 Bankanın 2019 Teklifi


13.12.2016
1.213

Kredi Kartı Borcu Taksitlendirme 5 Bankanın 2019 Teklifi

Bankacılık Düzenleme ve Denetleme Kurumunun resmi gazetede yayımlanan mevzuatına göre tüm bankalar kredi kartı borçlarını kendi kar paylarını da koyarak yapılandırma ile taksitlendirme 2019 da yapabilmektedir. Ne türlü kredi kartı kullanır iseniz kullanın sizlere borçlarınızı başvuru yapmanız halinde yapılandırma yapabilirsiniz. ? Nasıl başvuru yapılır ve bu işten dolayı zararınız ne kadar olur sizler için araştırdık. Ayrıca yasa kapsamında en iyi kredi kartı borcu yapılandıran 5 bankanın süper teklifini de sizlere sunduk. 25.000 liraya kadar tüm kredi kartlarınızın borçlarını bu bankaların teklifleri ile yeniden yapılandırabilir, 60 ay vadeler ile rahatça geri ödeye bilirsiniz.!

Kredi Kartı Borcu Taksitlendirme Nasıl Yapılır ? Yasası

İlk olarak kredi kartı borç taksitlendirme ile yapılandırma işlemlerinin ne olduğunu, kanunlar ve mevzuatlar dahilinde ele alalım isterseniz. Arkadaşlar BDDK yani Bankacılık Düzenleme ve Denetleme Kurumu tarafından resmi gazetede 27 Eylül 2016 tarihinde yayımlanan banka kartları ve kredi kartları hakkındaki yönetmelik değişikliği ile yapmış olduğunuz kredi kartları ile alış verişlerinin talep edilmesi halinde yapılandırılması olanağı sağlanmıştır. Bilindiği üzere özellik ile taksitli cep telefonu alımlarının iptali ile birlikte bir çok elektronik veya beyaz eşyalarda taksit sınırlanması getirilmiştir. Buna göre;

 1. Beyaz eşya veya elektronik eşya ( Bilgisayar, tablet, ses sistemleri ) gibi alımlar için en fazla 6 ay,
 2. Hava + kara taşımacılık gibi Seyehat etme yada konaklama ( otel, pansiyon, motel ) veyahutta sağlık ve sosyal hizmet gibi harcamalar için 9 ay taksit uygulanır.

Birde bunun yanı sıra taksit uygulanmayan alanlar vardır. Bunların başında hiç şüphesiz cep telefonu gelirken yemek, alkollü içecekler akaryakıt ve kozmetik ürünlerinde taksit uygulanmaz.! Kredi kartı ile taksitlendirme veya diğer adı ile yapılandırma işlemleri için yine BDDK resmi gazetede yayımladığı genelde diyor ki! ” Banka şayet karşı tarafında rızasını almak kaydı ile isterse belli bir bedel karşılığında bu taksitlendirmeleri 12 ayı geçmemek kaydı ile yapabileceğini ” belirtiyor. İşte bu kanuna dayanarak bankalar kendilerine yeni müşteriler çekmek adına kredi kartı borcu transferi ve borç taksitlendirme yaparak yapılandırma işlemleri yapmaktadır. Bankalara göre bu işlemler için alınan bedeller ve kampanyalar aşağıdaki başlıklarda yer almaktadır.

1- Akbank Kredi Kartı Borç Yapılandırma

2019 yılında Akbank kendi kredi kartı dahil olmak üzere diğer banka kredi kartlarını 9 aya kadar taksitlendirme yapmaktadır. Farklı bankalara ait kredi kartlarının borçlarını Axess ‘e aktarıp yapılandıran Akbank tüm işlemleri ücretsiz olarak sağlamaktadır.

 • En az 200 lira ile en fazla olarak 5.000 liraya kadar kart borçlarınıza olanak sağlayan Akbank, tüm bu işlemler için aylık maliyet faiz oranı olarak %1.87 faiz uygulamaktadır. Aylık ödemeniz 9 ay vadede 619,73 TL olacaktır.

Akbank tarafından sunulan kredi kartı borç taksitlendirme işleminin başlatılabilmesi için ilk olarak adresinden Axess kredi kartı başvurusunu gerçekleştirmeniz gerekmektedir.

2- Kredi Kartı Borcu Taksitlendirme Garanti Bankası

Garanti bankası ‘da resmi gazetede yayımlanan kanun kapsamında kredi kartlarının borçlarını yapılandırmaktadır. Başvurularını sadece Garanti bankası şubelerinden kabul eden bankanın faiz oranları ise 72 aya kadar aylık şu şekildedir. Borç taksitlendirme işlemlerini Garanti bankası şubelerinden sabah 09:00 ile akşam 19:00 arasında gerçekleştire bilirsiniz. Detaylı bilgiyi alma isteyenler 444-0-333 numarayı araya bilirler.

 • 72 aya kadar 10.000 liralık kredi kartının yapılandırılması durumunda bu ay faiz oranı olan %1.69 güncel faiz oranına göre 265,31 lira olacaktır.

! Güncel Garanti bankası kredi kartı 72 aya kadar yapılandırmanın faiz oranları tablosu burada..

3- Kredi Kartı Borcu Taksitlendirme Vakıfbank 3 Ay Sonra Ödemeli

Vakıfbank artık ödenmesi zor hal alan kredi kartlarınızı yeni den yapılandırma yaparak sizlere kolay ödeme imkanı sağlamaktadır. 18 aya kadar 20.000 lirayı geçmeyecek bütün kredi kartlarınızı taksitlendirme yapmaktadır. Üstelik taksitlerinizi ister hemen ödemeye başlaya bilirsiniz, isterseniz de 90 gün sonra ödemeye başlaya bilirsiniz. Vakıfbank tarafından sağlanan bu imkanların başvuruları yalnızca bankanın şubelerinden sağlanmaktadır. Bankanın Türkiye’deki bütün şubelerin adreslerin ‘de yer almaktadır.

 • %1.59 faiz oranı ile Vakıfbank 20.000 liranın 18 ay vadelerdeki aylık taksiti 1.323,28 TL olacaktır.

4- Denizbank ‘ın Sunduğu Kredi Kartı Taksitlendirme Fırsatı

Denizbank kredi kartlarınızı tam 12 kadar taksitlendirme yapmaktadır. Üstelik peşin olarak yapmış olduğunuz harcamaları da yine 12 aya kadar taksitlendirme yapmaktadır. Ayrıca Denizbank en iyi 6 borç kapatma kredisi veren bankalar 2019-2020 içinde ilk sıralarda yer almaktadır.

 • Denizbank kredi kartı borçlarını yapılandırmak için 12 ay uygulamış olduğu faiz tutarı %1.69 tir. 7.000 liranın 12 ay ödemesi 663,06 TL olacaktır.

Taksitlendirme yapmak için banka müşterileri 3 yoldan istediğini tercih edebilmektedirler.

 1. İster Denizbank İnternet bankacılığı na giriş yaparak
 2. Yada Denizbank şubelerine gidip bireysel müşteriler departmanı kanalı ile
 3. Son olarak ise 444-08-00 numarayı arayarak kartlarının borçlarını taksitlendirme yapabilmektedirler.

Kredi-Kartı-Borcu-Taksitlendirme-Nasıl-Yapılır

5- TEB 30 gün taksit öteleyen kredi kartına + 12 ayda taksit yapılandırma yapıyor!

TEB bankası kredi kartlarına yapılandırmanın yanı sıra bir de peşin olarak yapılan alış verişlerinizi 12 aya kadar taksitlendirme yapmaktadır. Taksitlendirme yapılacak olan alış verişin miktarının en az 100 lira olması gerekmektedir.

 • Bankanın taksitlendirme de uyguladığı faiz oranı aylık olarak %1.49 ‘tir. 12 ay yapılandırma ‘da 12.000 liranın aylık taksit ödemesi 1.119,99 TL olacaktır. Toplam geri ödeyeceğiniz miktar 13.439,95 TL olacaktır.

6- Kredi Kartı Borcu Taksitlendirme Ziraat Bankası Fırsatları

Özellik ile çiftçilerimizin sıklık ile kullandıkları Ziraat bankası kredi kartlarının borçları’da yasa kapsamında yeninden taksitlendirme yapılabilmektedir. Bankanın o ay mevcut ihtiyaç kredisi faiz oranları ile bulunan kredi kartı borcunuzu yapılandırma yapabilir, yeniden kendinize göre ödeye bilecek şekilde taksitlendirme yapa bilirsiniz. 72 aya kadar Ziraat bankası kredi kartı taksitlendirme yapacakların aylık ödemeleri şu şekilde olmaktadır.

 • 10.000 liralık bir birikmiş kredi kartı borcunuzu 24 ay vadeli olarak yapılandırmak için şuan %1.59 faiz imkanlarından yararlanırsınız. Aylık taksit ödemeniz ise en fazla 523,22 lira olacaktır.

Kredi kartı yapılandırma için detaylı bilgileri 444-00-00 – 0-850-220-00-00 müşteri hizmetlerinden de öğrene bilirsiniz.

"Kredi Kartı Borcu Taksitlendirme 5 Bankanın 2019 Teklifi" Haberi için Soru Sorabilirsiniz.
"Kredi Kartı Borcu Taksitlendirme 5 Bankanın 2019 Teklifi" - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.

KOSGEBKredi.net