KOSGEB Kredi

Kredi Kartı Alamıyorum Diyenler Ne Yapmalıdır ?


14.07.2017
1.212

Kredi Kartı Alamıyorum Diyenler Ne Yapmalıdır ?

Çağımızda alış veriş rahatlığı denildiği zaman kuşkusuz ki kredi kartları listenin en başında yerini almaktadır. Hele bir de peşin fiyatına bol taksiler ile sağladığı imkanlar düşünüldüğü zaman bu harika kartları almamak için çok büyük bir nedeniniz olması gerekmektedir. Kredi kartı alamıyorum diyenler çoğu zaman kendi şahsi arzularından ötürü değil, bankaların bazı katı prensipleri yüzünden bu mağduriyeti yaşamaktadırlar. Peki herhangi bir bankanın kredi kartını her ne yapsam bir türlü alamıyorum ne yapmalıyım diyenler nasıl bir yol izlemelidir.

Kredi Kartı Bankalardan Alamıyorum Neden ?

İlk olarak herhangi bir bankadan neden kredi kartı alamıyorsunuz bunun nedeni bilmeniz gerekmektedir. Bunun nedeni bilmeden atacağınız tüm adımlar kesinlik ile size yarar sağlamayacak aksine büyük zaman kayıpları yaşatacaktır. Şimdi sizlere hiç zaman kaybı yaşatmadan kredi kartı neden alamıyorsunuz sorusunun ve bu sorudan çok sorunun nasıl çözülebileceğinden biraz bahsetmek istiyorum.

 1. İlk kredi kartını bankalardan alamama nedeninizin en başında 18 yaşından küçük olmanız gelebilir. BDDK tarafından kesinlik ile 18 yaşından küçüklere kredi kartı verilmemesi yayımlanmıştır. Üzgünüm ama şayet yaşınız 18 yaşından küçük ise bir aile büyüğünüz tarafından ancak kendinize ek kredi kartı çıkarttırabilir siniz. Bu durumdan daha çok öğrenciler mağdur kaldığı için soruna çözüm olarak tek yapılacak yol budur.
 2. Gelir belgesine mi sahip değilsiniz ? Bankalar sadece her türlü kredi verir iken istedikleri şahısın gelir belgesini kredi kartı verir iken de talep etmektedir. Bunun nedenini hepimizin de tahmin edeceği gibi şahısın aylık yapacakları ödemeleri zamanında sağlayıp, sağlayamayacağıdır. Şayet herhangi bir yer de çalışmıyor ( ev hanımı yada öğrenci ) iseniz bankalar kredi kartı vermiyor olabilir. Buna çözüm olarak İnternet üzerinden kredi kartı başvurusu yapmak ile deneyebilirsiniz.
 3. Kredi geçmişiniz ile sorunlar mı yaşıyorsunuz? Belkide tüketicilerin bankalardan kredi kartı alamamasının en büyük nedenlerinden bir tanesidir kredi notu skorları.! Geçmişe yönelik yapılan istihbarat sorgulamasında siciliniz de sıkıntılar gözüküyor ise kolaylık ile hiç bir bankadan kredi kartı alamaya bilirsiniz. Ama üzülmeyin bu sorunda aşılmayacak bir şey değildir. Peki en hızlı bir şekilde Findeks Kredi Notu değerinizi yükseltmek için ne yapmalısınız. ? İşte tüm detayları ile cevabı.

Kredi Notu Değerinizi Yükselterek Kredi Kartı Sahibi Olabilirsiniz!

Milyonlarda tüketicinin en çok dert yandığı noktalardan bir tanesi de geçmiş dönemlerde yaşamış oldukları bazı imkansızlar neticesinde kredi yada kredi kartlarını zamanında ödeyememesi yada bunun sonucunda ya icraya düşmesi yada açık ceza evlerine düşmeleri ile KKB kredi notu değerlerinin de risk içerek guruplarda yer almasıdır. Bu üzücü olayları çevremizde yaşayan bir çok yakınımız mutlaka olmuştur. Bu şekilde talihsizliklerin faturasını şahsen 60 ay kadar şayet hiç bir şey yapmaz iseniz bankalardan kredi kartı alamıyorum diye çekersiniz. Bundan hiç kuşkunuz olmasın.! Bu kötü kadere düşmek gibi içinden çıkmakta tamamen sizin elinizde olan şeydir aslında. Kötü geçmişe bir sünger çekerek, yepyeni bir sayfa açmak istiyor iseniz mutlaka sizlere tavsiye edeceğimiz bu yöntemleri deneyiniz.

 1. İlk olarak şayet hala varsa bankalara olan tüm borçlarınızı bir an önce kapatınız.
 2. Şayet devam eden bir kredi kartı var ise mutlaka bunun hesap özeti borcunu ne önce ne sonra tam vaktinde olacak şeklinde ödeyiniz. ( Bankalardan ihtiyaç kredisi çekemeyenler için tavsiyem )
 3. Tüm faturalarınız için kredi kartınız var ise otomatik ödeme talimatı veriniz. ( Yine bankalardan ihtiyaç kredisi kullanamayanlar için önerimdi. )
 4.  Herhangi bir bankadan mevduat hesabı açınız. Açmış olduğunuz bu mevduat hesabına yastık altı paralarınızı koyunuz. Az yada çok demeden bu hesapta mutlaka para barındırmaya özen gösterin.

Tüm bu yaptıklarınız sizin bankalara karşı iyi niyetinizi gösterecektir. Bunun neticesinde ise en kısa sürede KKB kredi notu değeriniz yükselecek ve kredi kartı alamıyor diye bu sebep ortadan kaybolacaktır.

 

"Kredi Kartı Alamıyorum Diyenler Ne Yapmalıdır ?" Haberi için Soru Sorabilirsiniz.
"Kredi Kartı Alamıyorum Diyenler Ne Yapmalıdır ?" - 8 YORUM
 1. Ferhat dedi ki:

  Merkez bankasın da puanın yetmiyor dediler ne anlama geliyor bilen var mi

  1. kosgebk1 dedi ki:

   Geçmişe yönelik bankalar ile olan sorunlarınız karşınıza çıkıyor. Yani kredi notunuz düşük..

 2. Hasan dedi ki:

  1430 puanım var hiç aksatma ödemem yok kredi kartı alamıyorum neden olabilir

  1. KOSGEBAdmin dedi ki:

   Hasan bey öncelik ile kredi notunuzun çok düşük olduğunu belirtmem gerekiyor. Kredi kartı alamıyor nedeniniz ise kesinlik ile bundan ötürüdür. Ancak, dikkatimi çeken hiç bir kredi aksatmam olmadı diyorsunuz. Şayet öyle ise bu puanın üzerinde bir nota sahip olmanız gerekmektesiniz. Bu durumda olanlar için daha öncede belirmiş olduğum gibi Findeks KKB ‘na itiraz dilekçesi doldurmanız dır. https://www.kosgebkredi.net/kkb-nedir-itiraz-basvurusu-nasil-yapabilirim/ bu bağlantımız ‘da bunun nasıl yapılacağını bahsettim. Umarım yardımcı olmuşumdur.

 3. Necat yıldrım dedi ki:

  Hiç bir banka kredi kartı vermiyor nedenini anlamdım daha önce vergim vardı bağkur vardı vergi levhası vardı vermediler şimdi hiç biri yok yine vermiyolar daha önce kredi kartı almadım benim bankalarla hiç sorunum olmadı ve sicilim temiz devletle hiç bir sorunum yok olmadı kayıtlarım temiz ama neden alamıyorum anlamadım ki çalışıyorum ama sigortam yok ve maaş bondrolu alamıyorum onun için sorun yaşıyorum galiba siz nasıl yardımcı olabilirsiniz bana

  1. KOSGEBAdmin dedi ki:

   Kredi Notunuzu hiç sorgulattınız mı ? Lütfen bir sorgulatın. Ondan sonra yeniden görüşelim.

 4. Nimet dedi ki:

  Merhaba ben dul yetim aylığı almaya basladim bu zamana kadar hiç bir banka işim olmadı yaklaşık 5 ay dir maaş alıyorum kredi kartı talebinde bulundum ama hiç bir banka olumlu cevab vermiyor maaş aldığım banka bile hesap kart verdi kredi kart vermiyor ne yapmalıyım

  1. KOSGEBAdmin dedi ki:

   Hiç bir banka ile işiniz olmadığı için zaten sizlere kredi kartı vermiyorlar. Size önerim ufak bir miktarda bir tüketici kredisi kullanın. Çok büyük ihtimal ile kredi ile birlikte size kredi kartı vereceklerdir. Vermezler ise bile kredinizin vadelerini düzenli öderseniz kredi kartı almaya hak kazanırsınız.

KOSGEBKredi.net