KOSGEB Kredi

Kredi Kartı Alamıyorum Diyenler Ne Yapmalıdır?Kredi Kartı Alamıyorum Diyenler Ne Yapmalıdır?

Çağımızda alış veriş rahatlığı denildiği zaman kuşkusuz ki kredi kartları listenin en başında yerini almaktadır. Hele bir de peşin fiyatına bol taksiler ile sağladığı imkanlar düşünüldüğü zaman bu harika kartları almamak için çok büyük bir nedeniniz olması gerekmektedir. Kredi kartı alamıyorum diyenler çoğu zaman kendi şahsi arzularından ötürü değil, bankaların bazı katı prensipleri yüzünden bu mağduriyeti yaşamaktadırlar. Peki herhangi bir bankanın kredi kartını her ne yapsam bir türlü alamıyorum ne yapmalıyım diyenler nasıl bir yol izlemelidir.

Kredi Kartı Bankalardan Alamıyorum Neden?

İlk olarak herhangi bir bankadan neden kredi kartı alamıyorsunuz bunun nedeni bilmeniz gerekmektedir. Bunun nedeni bilmeden atacağınız tüm adımlar kesinlik ile size yarar sağlamayacak aksine büyük zaman kayıpları yaşatacaktır. Şimdi sizlere hiç zaman kaybı yaşatmadan kredi kartı neden alamıyorsunuz sorusunun ve bu sorudan çok sorunun nasıl çözülebileceğinden biraz bahsetmek istiyorum.

 1. İlk kredi kartını bankalardan alamama nedeninizin en başında 18 yaşından küçük olmanız gelebilir. BDDK tarafından kesinlik ile 18 yaşından küçüklere kredi kartı verilmemesi yayımlanmıştır. Üzgünüm ama şayet yaşınız 18 yaşından küçük ise bir aile büyüğünüz tarafından ancak kendinize ek kredi kartı çıkarttırabilir siniz. Bu durumdan daha çok öğrenciler mağdur kaldığı için soruna çözüm olarak tek yapılacak yol budur.
 2. Gelir belgesine mi sahip değilsiniz ? Bankalar sadece her türlü kredi verir iken istedikleri şahısın gelir belgesini kredi kartı verir iken de talep etmektedir. Bunun nedenini hepimizin de tahmin edeceği gibi şahısın aylık yapacakları ödemeleri zamanında sağlayıp, sağlayamayacağıdır. Şayet herhangi bir yer de çalışmıyor ( ev hanımı yada öğrenci ) iseniz bankalar kredi kartı vermiyor olabilir. Buna çözüm olarak İnternet üzerinden kredi kartı başvurusu yapmak ile deneyebilirsiniz.
 3. Kredi geçmişiniz ile sorunlar mı yaşıyorsunuz? Belkide tüketicilerin bankalardan kredi kartı alamamasının en büyük nedenlerinden bir tanesidir kredi notu skorları.! Geçmişe yönelik yapılan istihbarat sorgulamasında siciliniz de sıkıntılar gözüküyor ise kolaylık ile hiç bir bankadan kredi kartı alamaya bilirsiniz. Ama üzülmeyin bu sorunda aşılmayacak bir şey değildir. Peki en hızlı bir şekilde Findeks Kredi Notu değerinizi yükseltmek için ne yapmalısınız. ? İşte tüm detayları ile cevabı.

Kredi Notu Değerinizi Yükselterek Kredi Kartı Sahibi Olabilirsiniz!

Milyonlarda tüketicinin en çok dert yandığı noktalardan bir tanesi de geçmiş dönemlerde yaşamış oldukları bazı imkansızlar neticesinde kredi yada kredi kartlarını zamanında ödeyememesi yada bunun sonucunda ya icraya düşmesi yada açık ceza evlerine düşmeleri ile KKB kredi notu değerlerinin de risk içerek guruplarda yer almasıdır. Bu üzücü olayları çevremizde yaşayan bir çok yakınımız mutlaka olmuştur. Bu şekilde talihsizliklerin faturasını şahsen 60 ay kadar şayet hiç bir şey yapmaz iseniz bankalardan kredi kartı alamıyorum diye çekersiniz. Bundan hiç kuşkunuz olmasın.! Bu kötü kadere düşmek gibi içinden çıkmakta tamamen sizin elinizde olan şeydir aslında. Kötü geçmişe bir sünger çekerek, yepyeni bir sayfa açmak istiyor iseniz mutlaka sizlere tavsiye edeceğimiz bu yöntemleri deneyiniz.

 1. İlk olarak şayet hala varsa bankalara olan tüm borçlarınızı bir an önce kapatınız.
 2. Şayet devam eden bir kredi kartı var ise mutlaka bunun hesap özeti borcunu ne önce ne sonra tam vaktinde olacak şeklinde ödeyiniz. (Bankalardan ihtiyaç kredisi çekemeyenler için tavsiyem)
 3. Tüm faturalarınız için kredi kartınız var ise otomatik ödeme talimatı veriniz. (Yine bankalardan ihtiyaç kredisi kullanamayanlar için önerimdi.)
 4.  Herhangi bir bankadan mevduat hesabı açınız. Açmış olduğunuz bu mevduat hesabına yastık altı paralarınızı koyunuz. Az yada çok demeden bu hesapta mutlaka para barındırmaya özen gösterin.

Tüm bu yaptıklarınız sizin bankalara karşı iyi niyetinizi gösterecektir. Bunun neticesinde ise en kısa sürede KKB kredi notu değeriniz yükselecek ve kredi kartı alamıyor diye bu sebep ortadan kaybolacaktır.

Maaş Aldığım Banka Kredi Kartı Vermiyor Diyorsanız!

Aslında en kolay kredi kartı alabileceğiniz banka maaş aldığınız bankadır. Bunun nedeni bankaya herhangi bir gelir belirtme nedeninizin olmamasıdır. Hatta bankalar maaş anlaşmalı iş yeri çalışanlarına kredi kartı verme zorunluluğu’da şart koyar. Vermiş olduğu kredi kartları ise aidatsız kredi kartı ‘dır. Şayet siz buna rağmen maaş aldığınız banka üzerinden kredi kartı alamıyorum diyorsanız bunun nedenleri ise başlıca şunlardır.

 1. Kredi kartı üst limitine takılmış olabilirsiniz.! Her kesin gelirine göre bir kredi kartı harcama limiti vardır. İster 10 kredi kartınız olsun toplamı bu limitin üzerine çıkamaz. Yani 3.000 TL bir gelire sahipseniz banka size maaşınız 4 katı olan 12.000 TL kadar limitli bir kart verir. 12 Tane kredi kartınız olur ise bunların hepsinin limitleri 1.000 TL olarak belirlenir ve toplam 12 bin TL üzerine çıkamaz. Bu denden dolayı başka bir limiti yüksek kredi kartınız var ise maaş aldığınız banka size kredi kartı veremez.
 2. Diğer en önemli etken ise kredi notu değeriniz’dir. Kredi not nedir? normalde kaç olmalıdır? daha önceleri bahsettiğim için bu konuya detaylı girmeyeceğim. Ama bu notu değeriniz düşük ise yine maaş aldığınız bankadan kredi kartı alamazsınız.

Şayet bu 2 etken ile sorununuz yok ise mutlaka çalıştığınız firmaya maaş aldığınız bankadan kredi kartı alamadığınızı belirtiniz. Onlar size sözleşme üzerinden kredi kartı almanıza yardımcı olabilirler.

Bankalara Borcum Yok Kredi Kartı Alamıyorsanız Nedini Çok Basit

Bankalara borcunuzun olup olmaması aslında kredi kartı alamıyor nedeni ile çok fazla bağdaşmaz. Çünkü aslına bakılır ise bankalar kendisine borcu olan müşterisini daha çok sever. Ama, borcuna sadık zamanında ödeyen müşterisine. Şayet hiç bir banka ile şimdiye kadar ilişkiniz olmadı ise kredi kartı almanız daha zordur. Bunun sebebi ise sizin bir referansımızın olmamasıdır. Yani, siz hiç tanımadığınız bir kişiye borç para verir misiniz.? Ama o hiç tanımadığınız kişiye babanız kefil olsa (referans) bu kez verirdiniz dimi.? Bankalara borcunuzun olmayıp kredi kartı alamama nedenin temeli budur. Tabi başka faktörlerde bulunur. Bunlar yukarıda belirtmiş olduğum 2 faktör ile aynıdır. Peki yukarıda belirtmiş olduğum 2 faktör sizde yok ve şuna kadar bankalar ile herhangi bir alış verişiniz olmadığı için kredi kartı alamıyorsanız ne yapacaksınız.

 • Tek seçenek kendinize bir vadesiz mevduat hesabı açın ve oraya sürekli ara girişi yapın ve çekin.

En kısa sürede adınıza tanımlı kredi kartı oluşacaktır. 😉

"Kredi Kartı Alamıyorum Diyenler Ne Yapmalıdır?" Haberi için Soru Sorabilirsiniz.

"Kredi Kartı Alamıyorum Diyenler Ne Yapmalıdır?" - 48 YORUM
 1. Muhammet demirel dedi ki:

  Merhaba.. bu yıl eylul ayinda banka takibim bitiyor kredi çekebiliyor muyum o vakitte…cevabınızı bekliyorum…

  1. KOSGEBAdmin dedi ki:

   En az 3 ay boyunca çekemeye bilirsiniz.

 2. Betül dedi ki:

  Merhaba yaklaşık 2 yıl SSK var son 6 aydır aynı yerde çalışıyorum 3500 maaşım var son üç aydır aktif bir şekilde kredi kartı kullanıyorum ödemelerimi tam zamanında bütün borcu kapatarak yapıyorum eşimin rahatsızlığından dolayı almış oluğumuz telefonların borcunu ödeyemedik ve icralık olduk şuan maaşımdan 650 TL civarı kesinti var garanti bankası maaş müşterisiyim toplam icra borcu 8500 civarı kredi kullanma ve bu borçları bankaya borçlanarak kapatma şansım var mı yada kredi çekebiliyormuyum ben bi kaç kişiye sordum banka dışında borcu olanlar bankadan kredi çekip icralarını kapatabiliyormus bazıları da icrası olanların kkb notu oluşmadığını dolayısıyla kredi çekemeyeceğimi söylüyor söylüyor sizce nasıl yada nezaman kredi çekebilirim?

  1. KOSGEBAdmin dedi ki:

   İpotekli olarak kredi kullanmayı düşündünüz mü? Herhangi bir ipotek göstere bileceğiniz bir ev, arabanız var mı?

   1. Betül dedi ki:

    Maalesef ipotek verecek bişeyimiz yok zaten borçları kapatabilirsek ev almayı düşünüyoruz ipoteksiz kredi kullanamazmıyız bu borçları kapatmak için ilginize teşekkür ederim ayrıca

    1. KOSGEBAdmin dedi ki:

     Rica ederim, banka kredi notu düşük yada kredi üst limitine takılanlar için verecekleri parayı teminat altına almak için ipotekli kredi yoluna genelde gitmektir. Eğer ipoteğiniz yok ise o zaman maaşı olan bir kefil ile bankanın kapısını çalmanızı öneririm.

     1. Betül dedi ki:

      Kredi üst limitine takılma durumum yok son üç aya yakındır kredi kartı kullanıyorum icra var diye kkb puanım yükselmez mi peki Yükselirse icra olsa bile kredi çekebilirmiyim ödemelerim de sorun olmaz 1500 TL ye kadar aylık ödeme yapabilirim buna nasıl bi çözüm bulabilirim kimse kimseye kefil olmaz bu devirde üstelik icralık olmayan çok nadir insan var maalesef kime sorsam icra var takip var ödemem düzensiz puanım az yada çok kredi çektim ödemem çok ondan puanım az diyor teminatsız yada kefilsiz bi yolu var mı acaba

     2. KOSGEBAdmin dedi ki:

      Esnaf iseniz KGF dan destek alabilirsiniz. Onun haricinde eğer yeterli gelir ise nakit avans da kullana bilirsiniz. Başkada ne yazık ki aklıma bir şey gelmiyor 🙁

     3. Betül dedi ki:

      Esnaf olmadığımı SSK lı çalıştığımı üstte yazdım aslında nakit avansta bi kredi olduğundan verilmez diyorlar neyse tekrar teşekkürler

     4. KOSGEBAdmin dedi ki:

      Betül hanım, yorum panelinde ben sadece anlık olarak yazılanları görebiliyorum. O neden ile özür dilerim, ama bilgi ve tecrübelerime göre ancak bu bahsetmiş olduğum şekilde kredi alabilirsiniz. Size, yalan bilgi verip, zaman kaybı yaşamanızı istemiyorum.

 3. Emin dedi ki:

  151 lira askere gec kalma vergim var ondan vermiyebilirler mi daha da borcum yok ilk defa calisan insanlara kredi karti veriyolar cildirmak uzereyim

  1. KOSGEBAdmin dedi ki:

   Vergi borcunuzdan dolayı kredi yada kredi kartı vermemezlik yapmazlar. Bunun nedeni kredi notunuzun düşük olmasıdır. Eğer ki düşürecek herhangi bir ihlalde bulunmadığınızı düşünüyorsanız lütfen itiraz da bulunun.

 4. Savaş dedi ki:

  Benim hiç işim olmadı bankayla yaklaşık 6 aydır vadeli mevduat hesabı açmışım ve 1 yıldır vadesiz mevduat hesabından 2 fatura için otomatik ödeme talimatı vermişim ama gene de kredi kartı verilmiyor cvp için şimdiden teşekkür ederim

  1. KOSGEBAdmin dedi ki:

   Vadesiz mevduat hesabınıza bir kaç ay düzenli olarak para yatırıp, çekin.. Bankaların sistemi sizin üzerinden bir para trafiğinin olduğunu görsün.

 5. Kursat dedi ki:

  Yaklasik 3 ay önce varlik sirketine olan borclarimi kapadim krediye ihtiyacim var puanim 1200 maas aldigim banka dahil basvurmadigim banka kalmadi ne kredi ne kredi karti alamiyorum icralik olmadim mevcuttada kredi kartim yok ne yapabilirim 2 yıla yakin ayni yerde ssk li olarak calisiyorum

KOSGEBKredi.net