Kredi Kartı Alamıyorum Diyenler Ne Yapmalıdır ?

Kredi Kartı Alamıyorum Diyenler Ne Yapmalıdır ?
14 Temmuz 2017 tarihinde eklendi, 615 kez okundu.


Çağımızda alış veriş rahatlığı denildiği zaman kuşkusuz ki kredi kartları listenin en başında yerini almaktadır. Hele bir de peşin fiyatına bol taksiler ile sağladığı imkanlar düşünüldüğü zaman bu harika kartları almamak için çok büyük bir nedeniniz olması gerekmektedir. Kredi kartı alamıyorum diyenler çoğu zaman kendi şahsi arzularından ötürü değil, bankaların bazı katı prensipleri yüzünden bu mağduriyeti yaşamaktadırlar. Peki herhangi bir bankanın kredi kartını her ne yapsam bir türlü alamıyorum ne yapmalıyım diyenler nasıl bir yol izlemelidir.

Kredi Kartı Bankalardan Alamıyorum Neden ?

İlk olarak herhangi bir bankadan neden kredi kartı alamıyorsunuz bunun nedeni bilmeniz gerekmektedir. Bunun nedeni bilmeden atacağınız tüm adımlar kesinlik ile size yarar sağlamayacak aksine büyük zaman kayıpları yaşatacaktır. Şimdi sizlere hiç zaman kaybı yaşatmadan kredi kartı neden alamıyorsunuz sorusunun ve bu sorudan çok sorunun nasıl çözülebileceğinden biraz bahsetmek istiyorum.

 1. İlk kredi kartını bankalardan alamama nedeninizin en başında 18 yaşından küçük olmanız gelebilir. BDDK tarafından kesinlik ile 18 yaşından küçüklere kredi kartı verilmemesi yayımlanmıştır. Üzgünüm ama şayet yaşınız 18 yaşından küçük ise bir aile büyüğünüz tarafından ancak kendinize ek kredi kartı çıkarttırabilir siniz. Bu durumdan daha çok öğrenciler mağdur kaldığı için soruna çözüm olarak tek yapılacak yol budur.
 2. Gelir belgesine mi sahip değilsiniz ? Bankalar sadece her türlü kredi verir iken istedikleri şahısın gelir belgesini kredi kartı verir iken de talep etmektedir. Bunun nedenini hepimizin de tahmin edeceği gibi şahısın aylık yapacakları ödemeleri zamanında sağlayıp, sağlayamayacağıdır. Şayet herhangi bir yer de çalışmıyor ( ev hanımı yada öğrenci ) iseniz bankalar kredi kartı vermiyor olabilir. Buna çözüm olarak İnternet üzerinden kredi kartı başvurusu yapmak ile deneyebilirsiniz.
 3. Kredi geçmişiniz ile sorunlar mı yaşıyorsunuz? Belkide tüketicilerin bankalardan kredi kartı alamamasının en büyük nedenlerinden bir tanesidir kredi notu skorları.! Geçmişe yönelik yapılan istihbarat sorgulamasında siciliniz de sıkıntılar gözüküyor ise kolaylık ile hiç bir bankadan kredi kartı alamaya bilirsiniz. Ama üzülmeyin bu sorunda aşılmayacak bir şey değildir. Peki en hızlı bir şekilde Findeks Kredi Notu değerinizi yükseltmek için ne yapmalısınız. ? İşte tüm detayları ile cevabı.


Kredi Notu Değerinizi Yükselterek Kredi Kartı Sahibi Olabilirsiniz!

Milyonlarda tüketicinin en çok dert yandığı noktalardan bir tanesi de geçmiş dönemlerde yaşamış oldukları bazı imkansızlar neticesinde kredi yada kredi kartlarını zamanında ödeyememesi yada bunun sonucunda ya icraya düşmesi yada açık ceza evlerine düşmeleri ile KKB kredi notu değerlerinin de risk içerek guruplarda yer almasıdır. Bu üzücü olayları çevremizde yaşayan bir çok yakınımız mutlaka olmuştur. Bu şekilde talihsizliklerin faturasını şahsen 60 ay kadar şayet hiç bir şey yapmaz iseniz bankalardan kredi kartı alamıyorum diye çekersiniz. Bundan hiç kuşkunuz olmasın.! Bu kötü kadere düşmek gibi içinden çıkmakta tamamen sizin elinizde olan şeydir aslında. Kötü geçmişe bir sünger çekerek, yepyeni bir sayfa açmak istiyor iseniz mutlaka sizlere tavsiye edeceğimiz bu yöntemleri deneyiniz.

 1. İlk olarak şayet hala varsa bankalara olan tüm borçlarınızı bir an önce kapatınız.
 2. Şayet devam eden bir kredi kartı var ise mutlaka bunun hesap özeti borcunu ne önce ne sonra tam vaktinde olacak şeklinde ödeyiniz. ( Bankalardan ihtiyaç kredisi çekemeyenler için tavsiyem )
 3. Tüm faturalarınız için kredi kartınız var ise otomatik ödeme talimatı veriniz. ( Yine bankalardan ihtiyaç kredisi kullanamayanlar için önerimdi. )
 4.  Herhangi bir bankadan mevduat hesabı açınız. Açmış olduğunuz bu mevduat hesabına yastık altı paralarınızı koyunuz. Az yada çok demeden bu hesapta mutlaka para barındırmaya özen gösterin.

Tüm bu yaptıklarınız sizin bankalara karşı iyi niyetinizi gösterecektir. Bunun neticesinde ise en kısa sürede KKB kredi notu değeriniz yükselecek ve kredi kartı alamıyor diye bu sebep ortadan kaybolacaktır.

 Bir önceki yazımız olan 3 Bankaya Ait Aidatsız Kredi Kartları Hangileridir ? başlıklı makalemizi de okumanızı öneririz.

Kredi Kartı Alamıyorum Diyenler Ne Yapmalıdır ? Konusuna 17 Yorum Yapıldı
 1. Devrim dedi ki:

  Kendi işyerimizden 8 aydır sigortalıyım 21 yaşındayım hiç kredi kartı almadım kredi çekmedim yani bankaya adımımı atmadım kredi kartı taleplerim ret oluyor sürekli kefilmi gerekiyor napıcam lütfen yardım edin

 2. Bekir dedi ki:

  Hiç bir bankaya kredi yada kredi kartı borcum tok,geçmişte icralık oldum ama hepsini kapattım şu an borcum yok,Ama kredi kartı alamıyorum ,5 sene geçti borçlarım biteli !!!

  1. Admin dedi ki:

   Artık alıyor olmanız gerekiyor. Ama şöyle bir durumda var 5 yıl boyunca hiç kredi kullanmamanız da olumsuz bir durum. Çünkü sistem sizin bu dönemde borcunuzun ne kadar sadık bir şekilde ödediğinizi bilmediği için de onay vermeye bilir. Ufak bir kredi kullanarak kredi kartı başvurusunda bulunmanızı öneririm.

 3. Ayhan dedi ki:

  9 aylık esnafım puanım yok firmam. Kar ediyor ben ne yapmalıyım2 aylık kredi kartım var limiti düşük lütfen bana bir yol gösterin

  1. Admin dedi ki:

   Düzenli bir kaç alış veriş yapıp ödeme yapın kredi kartı limit yükseltmek için bankanızı arayın direk yükselecektir.

 4. Hakan dedi ki:

  2
  aydır bir inşaat sektörü n de çalışıyorum sigortam yatıyor ama maş elden alıyorum hiç bir banka bana kiredi kartı ver mı yor bana yardımcı olabilir mısınız

  1. Admin dedi ki:

   İnternet üzerinden kredi kartı başvurusu yaparsanız işiniz olur.

 5. Buket dedi ki:

  Hiç bir yere borcum yok bankalarda sadece maaş hesabım var. Şuan yeni maaş hesabı açtırmış olduğum bankadan bile kredi kartı alamıyorum neden olabilir?

  1. Admin dedi ki:

   Bu imkansız! Mutlaka sorun KKB notunuzdur. Lütfen bir sorgulayınız.

   1. Dnz dedi ki:

    Kırmızı kalem yeyipte borcunu kapatanlar nAsıl tekrar kredi kartı alır.daha önceki sitenizde belirttiğinizi demişsiniz fakat biz yeni görüyoruz daha tekrar açıklarsanız.

    1. Admin dedi ki:

     Soruyu tam olarak anlamadım…

   2. Murat dedi ki:

    Hiç kredi kartı almamış birinin kkb puanı 0 oluyormuş..benimde bu sebeple onaylanmadı. Böyle saçmalık görmedim..hiç kredi kartı kullanmamış birine nasıl 0 girerler..hiç bir banka onaylamadı. Alamıyorum

    1. Admin dedi ki:

     İlk zamanlar bana da saçma geliyordu ama sistemin içine girince gerçekten bu uygulamaya hak verdim. Şimdi size bu durumu şu şekilde kısaca anlatayım. Banka bir vatandaşa kredi yada kredi kartı verirken daha önceki risk tablosunu izler. Bunlar kullandığı kredilerin düzenli bir şekilde ödenip ödenmediği, kartlarının son ödemelerine ne kadar riayet gösterdiği gibi. Şayet siz şimdiye kadar hiç bir şekilde bunlardan birini yapmadıysan sizin ne denli borcunuza sadık biri olduğunu bilemez ve parasını riske atamaz..

 6. OSMAN TÜRKÖZ dedi ki:

  5 yıl önce kırmızı kalem yedim borçların bitti üstelik maaşla çalışan biriyim maaş çektiğim bankaya gidiyorum baş vuru için bana dedikleri icra müdürlüğüne gitceksin ordan dosyanı kaldıracaklar.eg haliyle bunada para ödemek zorundayım hani bu yeni yasada bu dosyalar kalkicak herkezin onu açılacaktı.bu para tuzakları ne zaman kalkicak.borcumu ödemişim kaç yıl olmuş düzenli bir maaşım var yapmam gereken nedir yardımcı olursanız minnettar kalırım.saygilarimla

  1. Admin dedi ki:

   Kırmızı kalem yiyenlerin aslında nasıl bu kötü kredi notundan kurtulacaklarını daha önce sitemizde yer vermiştik.

 7. ali dedi ki:

  merhabalar ben Vakıfbank ve finans bankta kredi kartım var ancak bana garanti bankası kredi kartı vermiyor bu durumda neyapa bilirim

  1. Admin dedi ki:

   Belli bir kredi kartı limitiniz bulunmaktadır. Bunu aşmış iseniz diğer bankalar sizlere kredi kartı vermeyecektir. Bu durumda kredi notunuzu yükseltmenizi tavsiye ederim.

Sayfa başına git
Daha fazla Kredi kartı
Kart Aidatı Olmayan Kredi Kartı Başvurusu
3 Bankaya Ait Aidatsız Kredi Kartları Hangileridir ?

Bankalar müşterilerinden kazanç sağlamak için bir çok imkanları sunmaktadır. Bunlardan bir tanesi de hiç kuşkusuz kredi kartları dır. Milyonlarca vatandaşımızın...

Kapat