KOSGEB Kredi

Kredi Çekmek İçin Kaç Ay Sigortalı Olmak Gerekiyor 1 2 Aylık Yeterlimi ?Kredi Çekmek İçin Kaç Ay Sigortalı Olmak Gerekiyor 1 2 Aylık Yeterlimi ?

Bankalardan kredi çekebilmek için sigorta süreniz de bir hayli önemlidir. Bir çok banka 1 yada 2 aylık sigortalıya kredi ne yazık ki vermemektedir. Genellik ile bankaların ihtiyaç kredilerinde SGK ‘lı olarak çalışandan istedikleri sigorta süresi en az 4 aydır. 2019 yılında dan önce ise bu süre 6 ay olarak belirlenmişti. Ancak bazı bankalar ise bu süreyi daha da düşürerek 1 yada 2 aylık sigortalıya dahi kredi vermektedir. İşte bu bankalar.!

Kredi Çekmek İçin Kaç Ay Sigortalı Olmak Gerekiyor 2019

Kullanmış olduğunuz kredi ister konut veya araç yada ihtiyaç kredisi olsun bankalar sizden bazı şartları isteyecektir. Bu şartların başında da ise kredi çekmek için sigortalı olmanızdır. Bildiğiniz gibi sigortalı olmak içinde herhangi bir yerde çalışmanız veya çalışıyor olarak gözükmeniz gerekmektedir 🙂 Sigortalı olarak çalışıyorsanız bunun süresi de bankalar tarafından artık kaideye alınmakta ve bir çok banka en az 4 veya 6 ay boyunca eksiksiz olarak sigorta pirim ödenmesi yapılmasını aramaktadır. Kredi çekmek için kaç ay sigortalı olmak gerekiyor sorusunun cevabını verdikten sonra artık bankaların diğer sizden talep ettiği şartları inceleyebiliriz.

Bankalardan kredi çekmek için istenilen şartlar nelerdir?

Sigortalık süreniz 4 veya 6 ayı tamamladıysanız şayet artık bankalardan kredi kullanabilmeniz için ilk şartı atlattınız demektir. Bankalar tüketicilere para vermeden artık çok sık bir araştırma yapmaktadır. Yaptıkları bu araştırmada Findeks kredi notu sorgulaması üzerinden gerçekleştirmektedir. Konuyu açmak gerekirse şayet kredi başvurusu yapmadan önce daha önceki bankalar ile olan ilişkiniz oldukça önemsenmektedir. Şayet kredi kartı, veya kredi yada herhangi bir senet borcunuz bulunuyorsa ve siz bunu ödemedi iseniz kredi notu değeriniz düşük çıkacak ve muhtemelen başvurunuz onaylanmayacaktır. Bu kriteri de atlattık isek artık diğer şartlara gelebiliriz. Bankalar kredi başvurusu yapacak olan müşterilerinden birde maaş yazısı yada aylık bordrolarını istemektedir. Gelirinizin ne kadar olduğu bankalar için önemlidir öyledir ki bankalar almış olduğunuz aylık gelirinizin ancak en fazla %70 oranında kredi imkanı sunmaktadır. Yani aylık geliriniz 1000 TL ise en fazla ama en fazla aylık taksiti 700 TL olacak kadar bir kredi kullanabilirsiniz. Son olarak ise birde işin kefil boyutu var 😉 genelde maaş müşterisi olmadığınız bankalardan alınacak olan krediler için sizden bir veya duruma göre iki adet kefil istenmektedir. Gördüğünüz gibi kredi çekmek için kaç ay sigortalı olmak demek ile iş sadece bitmiyor. Bu şartlara uygunsa iseniz birde alacağınız kredi için bazı gerekli evraklarda bankalarca talep edilmektedir.

Kredi çekmek için gerekli evraklar nelerdir?

Yukarıdaki sizden talep edilen şartlara uygun iseniz artık bankalar tarafından talep edilen diğer şartlara da gelebiliriz. Değerli arkadaşlar hemen hemen tüm bankalar kullanmak istediğiniz krediye göre sizden bazı gerekli evrakları talep edecektir. Bu evraklar kullanmak istediğiniz kredinin cinsine göre değişiklik gösterecektir. Konut kredisi kullanacaksanız şayet olamaz sa olmaz evrak evin tabusudur. İskanı alınmış bir evin tabusu elinizde yoksa şayet hiç bir bankadan konut kredisi kullanamazsınız. Araç kredisi alacaklar dan ise istenilen evraklar 0 ( sıfır ) araç alacaklar için aracın faturası ikinci el araç alacaklardan ise aracın ruhsatı istenilmektedir. Son olarak ise ihtiyaç kredisi için istenilen evraklara gelebiliriz. İhtiyaç kredisi için yukarıdaki evraklardan başka ek bir gerekli belge istenilmektedir 🙂

Bankalardan kredi çekmek için kaç ay sigortalı olmak gerekiyor

Bankalardan kredi çekmek için kaç ay sigortalı olmak gerekiyor

Evet arkadaşlar sizlere kredi çekmek için kaç ay sigortalı olmak gerekiyor sorusunun cevabı yanı sıra ne gibi evrak sahibi olmanız ve sizden aranan diğer şartlara açıklık getirdik. Son olarak ise İnternet üzerinden yapılan başvurularda hiç bir belge istenilmemektedir, benden size hatırlatması..

1 2 Aylık Sigortam Var Kredi Çekebilir Miyim ?

Yeni işe başlamış olanların ihtiyaç kredilerine erişmesinde önlerindeki en büyük etken sigorta süreleridir. 1 yada 2 ay doldurmaları durumunda yaptıkları kredi başvurularında bankalar çoğunluk ile ret cevabı vermektedir. Aslına bakılır ise doğru bir şekilde başvuru işlemlerini yapsalar bırakıp 1 – 2 aylık sigortalı çalışma süresine gelir belgesiz dahi 40.000 TL kadar ihtiyaç kredisinin sahibi olabilir. Bunun için sadece her kredi başvurusunda olduğu gibi iyi bir kredi notuna sahip olmaları fazlası ile yeterlidir. Bu işlemin nasıl kolaylık ile yapılacağını sizlere bir video ile anlattım. Hepsi yaşanmış ve ispatlıdır.

3 Aylık Sigortalı Ne Kadar Kredi Çekebilir ?

Şayet herhangi bir işe sigortalı olarak yeni bir başlayan birisi iseniz ( 1 yada 2 ay ) size aşağıda tabloda yer alan bankalardan kredi çekmek için önereceğimiz banka ve hesaplamasını paylaştık. 3 Aylık sigortalı ise almış olduğu maaşın aylık taksit ödemesinin %50 oranını geçmemesi gerektiğini lütfen unutmasın. Yani diyelim ki 2.000 lira maaş alıyorsanız aylık taksit ödemeniz en fazla 1.000 lira olmalıdır. ( Bu oran bankalara göre en fazla %70 olarak değişiklik göstere bilmektedir. )

 • Mutlaka tercih edeceğiniz banka BURGAN BANK olması gerekmektedir. Ayrıca sizlere sağlayacağı düşük faiz oranı olan %1.32 faiz oranı ile 60 aya kadar kredi kullana bilirsiniz.
 • 22.000 TL bir kredinin 60 ay vadeli olarak taksit tutarı ise 570,79 TL olacaktır. Toplam ödemeniz ise Aralık 2019 için 34.247,31 TL
 • 10.000 lira 12 ay ödeme miktarınız aylık 921,60 TL
 • 15.000 lira 24 ay ödeme aylık miktarınız 756,19 TL
 • 20.000 lira 36 ay taksit miktarınız 733,20 TL

olacaktır. Başvuruları İnternet üzerinden yapabilirsiniz.

"Kredi Çekmek İçin Kaç Ay Sigortalı Olmak Gerekiyor 1 2 Aylık Yeterlimi ?" Haberi için Soru Sorabilirsiniz.

"Kredi Çekmek İçin Kaç Ay Sigortalı Olmak Gerekiyor 1 2 Aylık Yeterlimi ?" - 6 YORUM
 1. Rabia dedi ki:

  İki aylık ssklıyım kredi alabilirmiyim

  1. KOSGEBAdmin dedi ki:

   Şayet KKB yani kredi notunuz sorunsuz ise çok rahat çeke bilirsiniz hanım efendi..

 2. Yigit dedi ki:

  Kredi kartı ve kredi hiç kullanmadım sadece şahıs şubelerinden evkur gibi firmalardan telefon aldım isede yeni başladım sigortam 2.ayı yaticak bana kredi cikarmi

  1. KOSGEBAdmin dedi ki:

   Kredi notunuz oluşmadığı için çok zor Yiğit bey,

 3. Mustafa dedi ki:

  2aylık sigortalıyım 72yaşindaki emekliye kefil olabilirmiyim

  1. KOSGEBAdmin dedi ki:

   Şayet 72 yaşındaki emekliye bankalar kredi veriyor ise olabilirsiniz.

KOSGEBKredi.net