Kredi çekmek için kaç ay sigortalı olmak gerekiyor 1 2 aylık yeterlimi ?

Kredi çekmek için kaç ay sigortalı olmak gerekiyor 1 2 aylık yeterlimi ?
24 Ekim 2016 tarihinde eklendi, 2.249 kez okundu.


Bankalardan kredi çekebilmek için sigorta süreniz de bir hayli önemlidir. Bir çok banka 1 yada 2 aylık sigortalıya kredi ne yazık ki vermemektedir. Genellik ile bankaların ihtiyaç kredilerinde SGK ‘lı olarak çalışandan istedikleri sigorta süresi en az 4 aydır. 2019 yılında dan önce ise bu süre 6 ay olarak belirlenmişti. Ancak bazı bankalar ise bu süreyi daha da düşürerek 1 yada 2 aylık sigortalıya dahi kredi vermektedir. İşte bu bankalar.!

Kredi çekmek için kaç ay sigortalı olmak gerekiyor ?

Kullanmış olduğunuz kredi ister konut veya araç yada ihtiyaç kredisi olsun bankalar sizden bazı şartları isteyecektir. Bu şartların başında da ise kredi çekmek için sigortalı olmanızdır. Bildiğiniz gibi sigortalı olmak içinde herhangi bir yerde çalışmanız veya çalışıyor olarak gözükmeniz gerekmektedir 🙂 Sigortalı olarak çalışıyorsanız bunun süresi de bankalar tarafından artık kaideye alınmakta ve bir çok banka en az 4 veya 6 ay boyunca eksiksiz olarak sigorta pirim ödenmesi yapılmasını aramaktadır. Kredi çekmek için kaç ay sigortalı olmak gerekiyor sorusunun cevabını verdikten sonra artık bankaların diğer sizden talep ettiği şartları inceleyebiliriz.

Bankalardan kredi çekmek için istenilen şartlar nelerdir?

Sigortalık süreniz 4 veya 6 ayı tamamladıysanız şayet artık bankalardan kredi kullanabilmeniz için ilk şartı atlattınız demektir. Bankalar tüketicilere para vermeden artık çok sık bir araştırma yapmaktadır. Yaptıkları bu araştırmada Findeks kredi notu sorgulaması üzerinden gerçekleştirmektedir. Konuyu açmak gerekirse şayet kredi başvurusu yapmadan önce daha önceki bankalar ile olan ilişkiniz oldukça önemsenmektedir. Şayet kredi kartı, veya kredi yada herhangi bir senet borcunuz bulunuyorsa ve siz bunu ödemedi iseniz kredi notu değeriniz düşük çıkacak ve muhtemelen başvurunuz onaylanmayacaktır. Bu kriteri de atlattık isek artık diğer şartlara gelebiliriz. Bankalar kredi başvurusu yapacak olan müşterilerinden birde maaş yazısı yada aylık bordrolarını istemektedir. Gelirinizin ne kadar olduğu bankalar için önemlidir öyledir ki bankalar almış olduğunuz aylık gelirinizin ancak en fazla %70 oranında kredi imkanı sunmaktadır. Yani aylık geliriniz 1000 TL ise en fazla ama en fazla aylık taksiti 700 TL olacak kadar bir kredi kullanabilirsiniz. Son olarak ise birde işin kefil boyutu var 😉 genelde maaş müşterisi olmadığınız bankalardan alınacak olan krediler için sizden bir veya duruma göre iki adet kefil istenmektedir. Gördüğünüz gibi kredi çekmek için kaç ay sigortalı olmak demek ile iş sadece bitmiyor. Bu şartlara uygunsa iseniz birde alacağınız kredi için bazı gerekli evraklarda bankalarca talep edilmektedir.Kredi çekmek için gerekli evraklar nelerdir?

Yukarıdaki sizden talep edilen şartlara uygun iseniz artık bankalar tarafından talep edilen diğer şartlara da gelebiliriz. Değerli arkadaşlar hemen hemen tüm bankalar kullanmak istediğiniz krediye göre sizden bazı gerekli evrakları talep edecektir. Bu evraklar kullanmak istediğiniz kredinin cinsine göre değişiklik gösterecektir. Konut kredisi kullanacaksanız şayet olamaz sa olmaz evrak evin tabusudur. İskanı alınmış bir evin tabusu elinizde yoksa şayet hiç bir bankadan konut kredisi kullanamazsınız. Araç kredisi alacaklar dan ise istenilen evraklar 0 ( sıfır ) araç alacaklar için aracın faturası ikinci el araç alacaklardan ise aracın ruhsatı istenilmektedir. Son olarak ise ihtiyaç kredisi için istenilen evraklara gelebiliriz. İhtiyaç kredisi için yukarıdaki evraklardan başka ek bir gerekli belge istenilmektedir 🙂

Bankalardan kredi çekmek için kaç ay sigortalı olmak gerekiyor

Bankalardan kredi çekmek için kaç ay sigortalı olmak gerekiyor

Evet arkadaşlar sizlere kredi çekmek için kaç ay sigortalı olmak gerekiyor sorusunun cevabı yanı sıra ne gibi evrak sahibi olmanız ve sizden aranan diğer şartlara açıklık getirdik. Son olarak ise İnternet üzerinden yapılan başvurularda hiç bir belge istenilmemektedir, benden size hatırlatması..

1-2 ay sigortalıya kredi veren bankalar hangileridir ?

Yeni işe başlamış olanların ihtiyaç kredilerine erişmesinde önlerindeki en büyük etken sigorta süreleridir. 1 yada 2 ay doldurmaları durumunda yaptıkları kredi başvurularında bankalar çoğunluk ile ret cevabı vermektedir. Aslına bakılır ise doğru bir şekilde başvuru işlemlerini yapsalar bırakıp 1 – 2 aylık sigortalı çalışma süresine gelir belgesiz dahi 40.000 TL kadar ihtiyaç kredisinin sahibi olabilir. Bunun için sadece her kredi başvurusunda olduğu gibi iyi bir kredi notuna sahip olmaları fazlası ile yeterlidir. Bu işlemin nasıl kolaylık ile yapılacağını sizlere bir video ile anlattım. Hepsi yaşanmış ve ispatlıdır.Bir önceki yazımız olan İslami şartlara uygun faizsiz evlilik kredisi veren bankalar başlıklı makalemizi de okumanızı öneririz.

Kredi çekmek için kaç ay sigortalı olmak gerekiyor 1 2 aylık yeterlimi ? Konusuna 5 Yorum Yapıldı
 1. murat dedi ki:

  kredi çekmek isterseniz size özel faiz oranlarından yararlanabilirsiniz ? 0553 088 62 58

  1. Admin dedi ki:

   Adresinizi de bizim ile paylaşır mısınız..

 2. Akif dedi ki:

  Bir sürü yanlış bilgi var, bu yazı kaç yılında yazıldı bilmiyorum ama güncellenmeli.

  1. Admin dedi ki:

   Yanlış olan bilgiler hangileridir, lütfen bizim ile paylaşır mısınız ?

 3. Murat Karadağ dedi ki:

  Bankalar kredi verirken öncelikleri sizin geri ödeme yapma kolaylığınıza göre kredi vererek kendi risklerini en aza indirmeye çalışmak olmaktadır. Bu nedenle kredi notu gibi değerlerin yanında beyan ettiğiniz gelir ve kaç ay sigortalı olduğunuz gibi kriterler de önem arz eder.
  Bir işte en az 3-4 ayı geçirmiş olmanız, o iş için deneme süresini geçtiğinizi, 6 ayı geçen süredir sigortalı olmanız ise o işte kalıcı olduğunuzu bankalara gösterir.
  Onlarda size verecekleri kredi için aylık taksit ödeme miktarını düzenli ödeyebileceğinize ikna olurlar.

Sayfa başına git
Daha fazla DEVLET Kredileri
İslami şartlara uygun faizsiz evlilik kredisi veren bankalar
İslami şartlara uygun faizsiz evlilik kredisi veren bankalar

İslami şartlara uygun faizsiz evlilik kredisi veren bankalar Helal yollardan bankalardan kredi almak isteyen kardeşlerimiz için İslami şartlara uygun faizsiz...

Kapat