KOSGEB Kredi

KOSGEB’den FETÖ ye karışmamış kobilere 2.2 milyarlık kredi faiz desteğiKOSGEB’den FETÖ ye karışmamış kobilere 2.2 milyarlık kredi faiz desteği

Bilindiği gibi KOSGEB tüm kobi işletme sahiplerine istenilen şartları sağlaması durumda kredi faiz desteği sağlamaktadır. Aslında buna bir nevi faizsiz kredi de diyebiliriz! KOSGEB Başkanı Sn. Recep BİÇER bey efendi ile Star gazetesi muhabiri Sn. Ercan BAYSAL bey efendinin yapmış olduğu röportaj da KOSGEB anlaşmalı bankalar aracılığı ile iş yerini büyütmek isteyen kobilerin yapmış oldukları harcamaların 300 bin TL sine kadar olanını sıfır faizli olarak verileceğinin müjdesini verdi. İşte kredi faiz desteğindeki en son gelişmeler..

KOSGEB’den KOBİ işletmelere faizsiz kredi desteği

Bilindiği üzere KOSGEB ülkemizdeki tüm esnaflara herhangi bir KOBİ statüsünde yer almaları durumda faizsiz kredi desteği sunmaktadır. Anlaşmalı bankalar aracılığı ile kobilere faizsiz kredi imkanı sunan KOSGEB, 15 temmuz FÖTÖ hain girişimi sonrası işleri daha da sıkıya alarak adli olarak FETÖ ile kaydı olan kobilere kurmuş oldukları sistemden men ve destek imkanlarından da bertaraf etmiştir. Hiç bir şekilde FETÖ veya herhangi bir terör örgütü ile bir ilişkisi bulunmayan KOBİ için başvurdukları kredi faiz desteklerinin tam 300 bin TL si kadar oranlarını KOSGEB bu ay ( KASIM 2016 ) içinde vermeye başlayacaktır. Bütçenin imkanları dahilinde kredi faiz desteği sunan KOSGEB bu imkanlardan yararlanmak isteyen tam 2 bin KOBİ iş yerinin olduğu ve şayet ülke bütçesi el verir ise tüm başvuruların karşılıksız kalmayacağınız belirtti.

Faizsiz kredi desteği ile alınacak olan makineler yerli olacak!

Yerli Saniyi üretimi desteklemek isteyen KOSGEB, firmasını büyütmek isteyen KOBİ ‘lerin ihtiyaç duydukları alet ve edevatların mutlaka yerli üreticilerden alınması ve faturalandırılması gerektiğini belirtti. Bunu faizsiz kredi desteği verilmesi için ön şart olarak altını çizen sn. Recep BİÇER beyefendi bu destekten yararlanmak isteyen tam 2 binin üzerinde firma olduğunu faiz desteğinin de 2.2 milyar TL kadar bir rakama ulaştığını belirtti. FETÖ tarafından yapılan bu haince girişimin desteklerin verilmesinde KOBİ ‘lerin incelendiği için biraz zaman aldığını belirten BİÇER, maliye ile sürekli istişare içinde olduklarını mutlaka bu ay veya aralık ayının başına kadar başvuru desteklerin onaylanacağını ve KOBİ ‘lere anlaşmalı bankalar ile muhatap edileceğini belirtti. Gazete haberi BURADA

Kredi faiz destekleri anlaşmalı bankalar aracılığı verilecek

Bir çok destek programından oluşan KOSGEB kobi işletme sahiplerinin iş yerlerini büyütmesi için makine ve teçhizat alınması, üretim ve kalite standartlarının en üst düzeye çıkarılması için yapılan yatırımlar, finansal sorunlarına çözüm bulmak amacı ile anlaşmalı bankalardan kullanacakları kredinin faizinin % 100 yani tamamını karşılamaktadır. Dolayı ile yaklaşık 300 bin TL kadar olan kullanılan kredi faizsiz olarak anlaşmaya varılan bankalar aracılığı ile KOBİ ‘lere verilmektedir. Projeniz ile kredi faiz desteği başvurusu kabul edilen kobi aşağıdaki bankalardan yerli makineler ve finansal sorunları için kredi kullanabilirler.

  • Anlaşmalı kamu bankaları; Türkiye Vakıflar bankası,  Ziraat bankası, Türkiye Halk bank
  • Özel sermayeli bankalar; TEB, iŞ bankası, Garanti Bankası, Fibabanka, Denizbank, Akbank, HSBC, Yapı kredi

bankalarıdır.

Başvuru için şartlar

Kredi faiz desteğine başvuru yapmak için KOBİ olamanın ve projenizin yanı sıra KOSEB veri tabanına ve bağlı olduğunuz esnaf odasına kayıtlı olmanız da gerekmektedir. Ayrıca maliyeye, SGK veya vergi dairelerine herhangi bir geçikmiş vergi borcunuzun da olmaması gerekmektedir. Daha önceleri veri tabanına nasıl kayıt olunacağı, nasıl beyanname ve bilgi dokümanı çıktısının alınacağı gibi konuları sitemizde resimli olarak yer vermiştik. Bu makalelerimiz okuyarak ilgili işlemleri sağlayabilirsiniz. Yada destek almak için BURADA yer alan KOSGEB danışmanlık desteği veren firmalar ile irtibata geçerek teknik destek alabilirsiniz!

"KOSGEB’den FETÖ ye karışmamış kobilere 2.2 milyarlık kredi faiz desteği" Haberi için Soru Sorabilirsiniz.

"KOSGEB’den FETÖ ye karışmamış kobilere 2.2 milyarlık kredi faiz desteği" - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.

KOSGEBKredi.net