KOSGEB’den FETÖ ye karışmamış kobilere 2.2 milyarlık kredi faiz desteği

KOSGEB’den FETÖ ye karışmamış kobilere 2.2 milyarlık kredi faiz desteği
16 Kasım 2016 tarihinde eklendi, 3.663 kez okundu.


KOSGEB’den FETÖ ye karışmamış kobilere 2.2 milyarlık kredi faiz desteği

Bilindiği gibi KOSGEB tüm kobi işletme sahiplerine istenilen şartları sağlaması durumda kredi faiz desteği sağlamaktadır. Aslında buna bir nevi faizsiz kredi de diyebiliriz! KOSGEB Başkanı Sn. Recep BİÇER bey efendi ile Star gazetesi muhabiri Sn. Ercan BAYSAL bey efendinin yapmış olduğu röportaj da KOSGEB anlaşmalı bankalar aracılığı ile iş yerini büyütmek isteyen kobilerin yapmış oldukları harcamaların 300 bin TL sine kadar olanını sıfır faizli olarak verileceğinin müjdesini verdi. İşte kredi faiz desteğindeki en son gelişmeler..

KOSGEB’den KOBİ işletmelere faizsiz kredi desteği

Bilindiği üzere KOSGEB ülkemizdeki tüm esnaflara herhangi bir kobi statüsünde yer almaları durumda faizsiz kredi desteği sunmaktadır. Anlaşmalı bankalar aracılığı ile kobilere faizsiz kredi imkanı sunan KOSGEB, 15 temmuz FÖTÖ hain girişimi sonrası işleri daha da sıkıya alarak adli olarak FETÖ ile kaydı olan kobilere kurmuş oldukları sistemden men ve destek imkanlarından da bertaraf etmiştir. Hiç bir şekilde FETÖ veya herhangi bir terör örgütü ile bir ilişkisi bulunmayan kobi için başvurdukları kredi faiz desteklerinin tam 300 bin TL si kadar oranlarını KOSGEB bu ay ( KASIM 2016 ) içinde vermeye başlayacaktır. Bütçenin imkanları dahilinde kredi faiz desteği sunan KOSGEB bu imkanlardan yararlanmak isteyen tam 2 bin Kobi iş yerinin olduğu ve şayet ülke bütçesi el verir ise tüm başvuruların karşılıksız kalmayacağınız belirtti.

Faizsiz kredi desteği ile alınacak olan makineler yerli olacak!

Yerli Saniyi üretimi desteklemek isteyen KOSGEB, firmasını büyütmek isteyen kobilerin ihtiyaç duydukları alet ve edevatların mutlaka yerli üreticilerden alınması ve faturalandırılması gerektiğini belirtti. Bunu faizsiz kredi desteği verilmesi için ön şart olarak altını çizen sn. Recep BİÇER beyefendi bu destekten yararlanmak isteyen tam 2 binin üzerinde firma olduğunu faiz desteğinin de 2.2 milyar TL kadar bir rakama ulaştığını belirtti. FETÖ tarafından yapılan bu haince girişimin desteklerin verilmesinde kobilerin incelendiği için biraz zaman aldığını belirten BİÇER, maliye ile sürekli istişare içinde olduklarını mutlaka bu ay veya aralık ayının başına kadar başvuru desteklerin onaylanacağını ve kobilere anlaşmalı bankalar ile muhatap edileceğini belirtti. Gazete haberi BURADA
Kredi faiz destekleri anlaşmalı bankalar aracılığı verilecek

Bir çok destek programından oluşan KOSGEB kobi işletme sahiplerinin iş yerlerini büyütmesi için makine ve teçhizat alınması, üretim ve kalite standartlarının en üst düzeye çıkarılması için yapılan yatırımlar, finansal sorunlarına çözüm bulmak amacı ile anlaşmalı bankalardan kullanacakları kredinin faizinin % 100 yani tamamını karşılamaktadır. Dolayı ile yaklaşık 300 bin TL kadar olan kullanılan kredi faizsiz olarak anlaşmaya varılan bankalar aracılığı ile kobilere verilmektedir. Projeniz ile kredi faiz desteği başvurusu kabul edilen kobi aşağıdaki bankalardan yerli makineler ve finansal sorunları için kredi kullanabilirler.

  • Anlaşmalı kamu bankaları; Türkiye Vakıflar bankası, T.C. Ziraat bankası, Türkiye Halk bank
  • Özel sermayeli bankalar; TEB, iŞ bankası, Garanti Bankası, Fibabanka, Denizbank, Akbank, HSBC, Yapı kredi

bankalarıdır.

Başvuru için şartlar

Kredi faiz desteğine başvuru yapmak için kobi olamanın ve projenizin yanı sıra KOSEB veri tabanına ve bağlı olduğunuz esnaf odasına kayıtlı olmanız da gerekmektedir. Ayrıca maliyeye, SGK veya vergi dairelerine herhangi bir geçikmiş vergi borcunuzun da olmaması gerekmektedir. Daha önceleri veri tabanına nasıl kayıt olunacağı, nasıl beyanname ve bilgi dokümanı çıktısının alınacağı gibi konuları sitemizde resimli olarak yer vermiştik. Bu makalelerimiz okuyarak ilgili işlemleri sağlayabilirsiniz. Yada destek almak için BURADA yer alan KOSGEB danışmanlık desteği veren firmalar ile irtibata geçerek teknik destek alabilirsiniz!

 
Bir önceki yazımız olan KOSGEB Danışmanlık Firmaları Ücretleri Ne Kadar başlıklı makalemizi de okumanızı öneririz.

KOSGEB' in resmi sitesi '' www.kosgeb.gov.tr' dir, sitemiz de yer alan bilgiler tamamen haber niteliğinde yer almaktadır.

KOSGEB’den FETÖ ye karışmamış kobilere 2.2 milyarlık kredi faiz desteği Konusuna 7 Yorum Yapıldı
  1. Abdullah dedi ki:

    2004yılında Abim ‘minisyerini. isletiyordum işletme konusunda çok başarılı biri olduğum için hangi dükkanı açsa açsın oranın isini iki ye latliyordum bii süre sonra muhasebesinin aklıylaisyerlini şirkette cevirde benide sahibi. olarak.gostertediler bu konulardan anlamıyorum kardeşlik düzenimiz bozulmasını istemediğim için kabul etmek zorundaydım ve sonra askere
    gittim. Ordanda.bende vekalet istedi bende noterden imza attim vekaleti abime verdim.askerlik bitti tabii uzun bir aradan sonra bir şirkette ise başladım .bir kac aysonra isyerine sgk kurumundan haciz geldi. Bir yıl buyunca maaşının üçte birini kestiler sonrada bulanima girdim.ayrimak zorunda kaldım şimdi soruyorum size benim. Gibi genç yetenekli başarılı bir girişimci turkiyecumhuriyetin vattandasi. olan birini tarihi tozlu sayfalarında kaybolmasımi.yoksa yilardi mesleğine sahip çikip ve genç kardeşlerinin elli kürek tutsun evine ekmek götürsün.diye yetiştiren türkiye cumhuriyetin vatandaşı vatanına hainlik etmeyecek kadar şerefli bir erim ve devlet kurumlarına en kisa zamanda tüm borçlarını kapataçağıma..namusum ve serefim üzerine yemin ederim.

  2. Havva kozanlı dedi ki:

    Devlet desteği parası olana veriyor olmayana değil parası çogalsın diye

Sayfa başına git
Daha fazla Hibe
KOSGEB danışmanlık firmaları ücretleri ne kadar
KOSGEB Danışmanlık Firmaları Ücretleri Ne Kadar

İstanbul veya Ankara yada İzmir veya Bursa gibi büyük şehirler de KOSGEB danışmanlık firmaları fazlası ile mevcuttur. Sadece girişimcilere hizmet...

Kapat