KOSGEB Trabzon

KOSGEB Trabzon
23 Şubat 2016 tarihinde eklendi, 3.509 kez okundu.


Karadeniz bölgemizin en kalabalık illerinden biri olan Trabzon ilimizden bir çok faklı iş fikirleri gün yüzüne çıkmaktadır. Bu değişik ve ülke ekonomisine can katacak iş fikirlerini destekleyen KOSGEB Trabzon merkez haricinde Akçaabat ve Ortahisar da belediye ait çok amaçlı eğitim salonunda sürekli olarak girişimcilik eğitim kursları düzenlemektedir. İŞ-KUR’unda katkıları ile de programlanan bu eğitimlerin başvuru tarihleri ile başlama adreslerini kurumun Merkez müdürlüğünün iletişim bilgileri ile verdik.

Trabzon – Ortahisar girişimcilik kurslarının başlama tarihleri

KOSGEB sadece il merkezlerin de girişimcilik eğitimleri düzenlemek ile kalmayıp, ile ait nüfus bakımından kalabalık ilçelerinde de girişimcilik kursları düzenlemektedir. Ortahisar ile Akçaabat da Trabzon ilimizin nüfus bakımından en kalabalık ilçelerinden olduğu için doğal olarak bu kurslar belli tarihler de buralarda Belediye ve çeşitli kurumlarca düzenlenmektedir. Trabzon merkez bu şayet varsa ismini saymadığımız diğer ilçelerinde düzenlenmesi planlanan girişimcilik eğitimlerinin başlama tarihlerini https://www.kosgeb.gov.tr/site/tr/baglanti/ugeliste?IlID=61 bu adres üzerinden çok rahat bir şekilde görebilirsiniz. Ayrıca açılan sayfada Trabzon girişimcilik kurslarını görmek ile kalmayıp eğitimi hangi kurum hangi adreste vereceğini de kolayca görmüş olursunuz. Arzu etmeniz durumunda ise eğitimi veren bu kuruma doğrudan kayıt için başvuruda da buluna bilirsiniz.e-Devlet üzerinden de Trabzon girişimcilik kurslarına başvuru yapabilirsiniz!

Bir işletmenin kurulum aşamasındaki giderlerinin hibe olarak devletten alınmasının tek yolu hiç şüphesiz ki KOSGEB üzerinden geçmektedir. Hibe krediye giden bu yolda ise iş yeri açacak olan iş fikrine sahip girişimcinin de ilk olarak yapması gereken ise ” UYGULAMALI GİRİŞİMCİLİK EĞİTİMİ ” başvurusunu yaparak, girişimcilik sertifikası sahibi olmasıdır. 4 günlük eğitim sonrasında almaya hak sahibi olacağı girişimcilik sertifikasını ala bilmek içinde ister eğitimi düzenleyen kuruma doğrudan ( Açıklama kısmında başvurular sadece e-Devlet üzerinden denilmediği sürece ) isterse de e-Devlet üzerinden başvuru kaydı oluşturması gerekir. Başvuru kaydının oluşturulması için e-devlet girişi yapıldıktan sonra https://bit.ly/2Tg7502 bu adrese girişimcinin girmesi ve ardında ise tüm hizmetler den  menüsüne girmesi gerekir. İlgili menüye giriş yaptıktan sonra ise kursların başvuru formuna ulaşmış olur.

KOSGEB Trabzon müdürlük adres, telefon iletişim bilgileri

Bildiğimiz gibi KOSGEB sadece yeni girişimcilere destek sağlamak amacı ile kurulmamıştır. KOBİ ve esnaflar içinde bir çok destek programları sağlamaktadır. Tüm birim tarafından bu kesimdeki vatandaşlara sağlanan destek programları hakkında en doğru bilgiyi sadece aşağıda yer alan Trabzon merkez müdürlüğü adreslerinden öğrene bilirsiniz.

Adres: Sanayi Mahallesi Yaren Soka Numara: 4 Kat: 4 – TRABZON

 • Tel: 0-462-321-35-75
 • Faks: 0-462-321-38-76
 • E-mail: Trabzon@kosgeb.gov.trBir önceki yazımız olan KOSGEB Muğla başlıklı makalemizi de okumanızı öneririz.

KOSGEB Trabzon Konusuna 3 Yorum Yapıldı
 1. Özgür baş dedi ki:

  Kuaför acmak istiyorum nasıl yararlanabilirim

  1. Admin dedi ki:

   2017 yılında düzenlenecek olan KOSGEB Trabzon kurslarına katılım göstermeniz gerekmektedir.

 2. Musa baştan dedi ki:

  Mutan inşaat olarak bu hizmetlerten nasilyararlanirim

Sayfa başına git
Daha fazla Adresler
KOSGEB muğla
KOSGEB Muğla

Her geçen yıl nüfusu artan bu güzel ilimiz de iş planı projelerini devlet destekleri ile gerçekleştirmek isteyen girişimcilere sürekli olarak...

Kapat