KOSGEB Teknolojik ürün tanıtım ve pazarlama destek programı

KOSGEB Teknolojik ürün tanıtım ve pazarlama destek programı
23 Temmuz 2016 tarihinde eklendi, 1.398 kez okundu.


KOSGEB Teknolojik ürün tanıtım ve pazarlama destek programı

Kobi statüsünde yer alan işletmeler için oluşturulan KOSGEB Teknolojik ürün tanıtım ve pazarlama destek programından veri tabanına kayıtlı olan tüm işletme sahipleri başvuru yapmaları halinde yararlanabilmektedir. İster yurt içi ister yurt dışı programdan faydalanarak tam 150 bin TL geri ödemesiz kredi sahibi olabilirsiniz. Üstelik bu KOSGEB destek programı hiç bir bölge ayırt etmeksizin tüm girişimci kobi işletme sahiplerine %100 kesintisiz olarak devlet hibe olanakları sunmaktadır. Yurt dışı tanıtım için 100 bin TL yurt içi tanıtımlar için 50 bin TL hibe kredi hakkında tüm bilmeniz gerekenler tüm bilgiler sayfamızda yer almaktadır.

KOSGEB Teknoloji ürün tanıtım ve pazarlama destek programı nedir?

KOSGEB bilindiği üzere ülkemizde girişimci ve kobi işletme sahiplerini kredi ve çeşitli hizmetler ile desteklemektedir. Bu destekleri ise oluşturduğu programlar üzerinden şartları sağlayan girişimci ve kobi iş yeri sahiplerine sunmaktadır. Bunun üzerine sürekli çalışan ve yeni destek programları oluşturan KOSGEB 2016 yılında sadece kobi iş yeri sahipleri için Teknoloji ürün tanıtım ve pazarlama destek programı oluşturmuştur. Oluşturulan bu program ile kobi işletme sahibinin imal ettiği patentli ürünün tanıtımı içim ülke içi ve ülke dışında yapılacak olan harcamaların toplamının 150 bin TL sine kadarına geri ödemesiz devlet kredisi olanağı sunulmaktadır.
Teknoloji ürün tanırım ve pazarlama destek programın kimler nasıl yararlanabilmektedirler?

KOSGEB TEKNOPAZAR destek programı olarak da adlandırılan bu programdan istifade edecek olan işletme sahiplerinin mutlaka kobi statüsünde olması ve KOSGEB veri tabanına kayıtlı olaması aranmaktadır. Sisteme kayıtlı olan vergilerini düzenli olarak ödeyen maliye ile vergi sorunu olmayan kendi meslek odalarına kayıtlı kobi işletme sahipleri KOSGEB kobi beyannamesi ve bilgi dokümanı ile hazırlayacakları KOSGEB iş planı projesi ile yazılı veya görsel tanıtımları için ülke içi harcamalarında 50 bin ülke dışı giderleri için ise 100 bin TL hibe geri ödemesiz kredi alabilmektedirler. Toplam 12 ay boyunca destek verilen programda faydalanacak olan kobilerin TÜR yani Teknoloji Ürün Deneyim Belgesine sahip olması gerekmektedir. TÜR belgesini Bilim, Sanayi ve Teknoloji Bakanlığı yani KOSGEB den alabilirsiniz.

Özellik ile teknolojik ürün imal edip patent sahibi olan işletme sahiplerinin tanıtım giderlerinin karşılanması amacı ile oluşturulan bu programdan faydalanmak için başvurularınızı size en yakın olan KOSGEB birimlerine yapabilirsiniz.

KOSGEB’ in resmi web sitesinde program için ihtiyaç duyulan başvuru formları ve dilekçe örnekleri burada yer almaktadır.
Bir önceki yazımız olan KOBİGEL Kobi Gelişim Destek Programı başlıklı makalemizi de okumanızı öneririz.

KOSGEB' in resmi sitesi '' www.kosgeb.gov.tr' dir, sitemiz de yer alan bilgiler tamamen haber niteliğinde yer almaktadır.

KOSGEB Teknolojik ürün tanıtım ve pazarlama destek programı Konusuna 1 Yorum Yapıldı
  1. Ali dedi ki:

    kosgeb arge sertifikası alınce ve proje geliştirince ürün ve pazarlama desteğinden yarlanmak güzel bir şey.

Sayfa başına git
Daha fazla DESTEK Programları
KOBİGEL Kobi Gelişim Destek Programı

KOBİGEL Kobi Gelişim Destek Programı 2016 yılında Kobi statüsünde faaliyet gösteren işletmeleri ilave destek sağlamak amacı ile oluşturulan KOBİGEL Kobi Gelişim...

Kapat