KOSGEB Sivas

KOSGEB Sivas
14 Ocak 2016 tarihinde eklendi, 6.290 kez okundu.


KOSGEB Sivas merkezde daha çok Fidan YAZICIOĞLU Kültür Merkezinde vermeyi tercih ettiği girişimcilik eğitimi İŞ-KUR yada TSO veye Halk Merkezleri gibi kurum veya kuruluşlar ile ilçelerinde farklı mekanlarda vermeye bu yılda devam etmektedir. Hangi kurum yada kuruluş her nerede bu eğitimleri düzenleyecek olur ise olsun hepsinin adres bilgileri sadece tek bir yerde yeni girişimcilere bildirilir. Başvuru formlarında yer aldığı bu adres bilgileri ise şu şekildedir.

KOSGEB Sivas girişimcilik kurslarının başlama tarihleri

 Zara, Yıldızeli, Sarıkışla, Ulaş, Suşehir, Koyulhisar, Kangal, İmranlı, Hafik, Gürün, Gemerek, Gölova, Akıncılar, Altınyayla, Divriği, Doğanşar gibi bir çok yoğun nüfusa sahip Sivas ilimizde her ne kadarda bir tane KOSGEB Merkez Müdürlüğü ve birde buna ilaveten ” Tip 2 Sinerji Odağında ” temsilciliği olsa da bir çok kurum girişimcilik eğitimleri için seferber olmuştur. Yeni girişimcileri devlet desteğine erişmeleri için seferber olan bu kuruluşların en başında ise;

 • Sivas Türkiye İş Kurumu
 • Ticaret Sanayi Odaları
 • Tüm Sivas iline bağlı belediyeler
 • Halk Eğitim Merkezleri
 • Esnaf ve Sanatkarlar Odası
 • Engelliler federasyonu
 • Kalkınma ajansları

gelmektedir. Bütün bu kurumlar belli tarihlerde belli adresler de girişimcilik eğitimlerini düzenlerler. Kurumların düzenleyecek olduğu bu kursların başlama tarihleri ise yalnızca doğru bir şekilde https://www.kosgeb.gov.tr/site/tr/baglanti/ugeliste?IlID=58 burada duyurulmaktadır. 4 iş günü tam zamanlı olarak verilecek olan bu kurslara ise isteğe başlı olarak şu iki şekilde müracaatta buluna bilirsiniz.Sivas girişimcilik kurslarına nasıl katıla bilirsiniz ?

Sivas da düzenlenecek olan girişimcilik kurslarına en rahat katılma yolu İnternet üzerinden geçmektedir. e-devlet üzerinden Sivas yada herhangi bir ilde başlayacak olan girişimcilik eğitimlerine katıla bilirsiniz. Bunun için ihtiyacınız olan sadece iletişim bilgileri güncellenmiş bir e-devlet şifresidir. Bu şifreye sahipseniz başvuru işlemlerinin başlaya bilmesi için https://bit.ly/2Tg7502 bu sayfadan girişimcilik eğitimi menüsüne girip ilgili formu doğru bir şekilde doldurmanız yeterlidir.

Yapılan tüm ön başvurularda şayet planlanan kursiyer sayısı ( en az 25 en fazla olarak da genelde 30 ) ulaşılmadığı taktirde doğrudan, sayı fazlası olduğu zaman da ise mutlaka ilk 25 kursiyer belirlenmesi için sınavlara tabi tutulursunuz. Sınavlarda muhtemelen sorulacak olan soruları Uygulamalı Girişimcilik Eğitimi Sınav Soruları bölünün den bula bilirsiniz.

Sivas KOSGEB birimlerinin iletişim bilgileri

Sivas Merkez Müdürlük ve TİP 2 Sinerji Odağındaki temsilcilik ile hizmet veren KOSGEB birimlerin adres, telefon iletişim bilgileri aşağıdaki gibidir.

Merkez Müdürlük adres;

 • Mevlana mahallesi bahar sokak akasya sitesi B blok No: 11
 • Tel: 0-346-221-04-00
 • Faks: 0-346-223-19-95
 • Email: sivas@kosgeb.gov.tr

TİP 2 Sinerji Odağı temsilcilik adres;

 • Turgut Özal bulvarı Ticaret ve sanayi odası  – SİVAS
 • Tel: 0-346-221-13-84
 • Faks: 0-346-221-22-37

 Bir önceki yazımız olan KOSGEB Giresun başlıklı makalemizi de okumanızı öneririz.

KOSGEB Sivas Konusuna 5 Yorum Yapıldı
 1. Rukiye dedi ki:

  Merhaba ben ilçede yasiyorum destek almak istiyorum
  oncelikle neler yapmam gerekiyor bilgi verir misiniz lütfen?

 2. volkan karasu dedi ki:

  kredi için başvurdum ama herhangi bir cevap alamadım , kredileri neye göre onaylıyorsunuz aynı şartlarda olan diğer esnaf arkadaşlara kredi çıktı
  bu konu ile alakalı bilgi alabilirmiyim

  1. sadi dedi ki:

   krediler onaylandı ancak ssk maliye borcu olanlar yararlanamayacaklar

 3. Hakan dedi ki:

  Sİvas neden gözükmüyor kosgepte
  Kurs yok mu bulamadım

  1. Admin dedi ki:

   http://www.kosgeb.gov.tr/site/tr/baglanti/ugeliste?IlID=58 bağlantısında eğitim düzenlenir düzenlemez kurslar gözükecektir.

Sayfa başına git
Daha fazla Adresler
KOSGEB giresun
KOSGEB Giresun

Çotanaklar diyarı Giresun'daki tüm benim çok iyi bir iş fikrim var diyen erkek, kadın girişimciler devlet destekleri ile bu iş...

Kapat