KOSGEB Kredi

KOSGEB ŞırnakKOSGEB Şırnak

500 binin üstünde bir nüfusun 140 bin kişi Cizre ve 130 bin kişilik Silopi ilçeleri ile oluşturan ilde 3 tane KOSGEB birimi vardır. Bunlardan bir tanesi bir tanesi Cizre’de bir diğeri de Silopi de yer alırken Merkezde de Müdürlüğü bulunmaktadır. Ayrıca diğer iş ortaklarının da destekleri ile de neredeyse tüm ilçelerinde de girişimcilik eğitimleri düzenlenmektedir. Tüm şehir sınırları içinde düzenlenen bu kursların başlama tarihleri ile KOSGEB’e ait 3 birimin açık adreslerini telefon numaraları ile yer verdik.

KOSGEB Şırnak girişimcilik eğitimlerinin başlama tarihleri

Doğuda belkide en fazla KOSGEB birimine sahip olan ilimiz Şırnak şehrimizdir. Bunun nedeni hiç şüphesiz ki şehrin fazlası ile iş fikrine sahip girişimcilerden oluşmuş olmasıdır. Esnaflığa bir hayli rağbetin olduğu bu ilimizde bir çok kurumun iş ortaklarının da destek sağlaması ile girişimcilik eğitimleri kimi aylardan 8 eğitime kadar çıktığı gözükmektedir. Kuracakları iş yerlerini devlettin sağlamış olduğu hibe olanakları ile sağlamak isteyen Şırnak ‘lı girişimcilerimiz ilk olarak mutlaka dükkanlarını kurmadan önce girişimcilik sertifikası almak için kurslara tabi tutul malıdırlar. 4 gün ve 32 saat süren eğitimler sonrasında iş fikirlerini artık hayata geçirebilir. Hibe alabilmek için bu denli önem arz eden Şırnak girişimcilik kurslarının başlama tarihleri → https://www.kosgeb.gov.tr/site/tr/baglanti/ugeliste?IlID=73 bu adres üzerinden girişimciler ile paylaşılmaktadır.

Şırnak kurslarına peki nasıl başvuru da buluna bilirsiniz ?

Eğitim tarihlerini gösteren listede yer alan birimlere kurs almak için başvuru yapa bileceğiniz gibi e-devlet üzerinden de başvuru formunuzu kolaylık ile oluştura bilirsiniz. İnternet üzerinden hiç zaman kaybı yaşamadan başvuru yapma tercihini kullanmak isteyen Şırnak’taki yeni girişimciler bu işlemi başlata bilmek için ⇒ https://bit.ly/2Tg7502 bu adrese girip ardından da   menüsüne girerek başvuru formlarını ücretsiz bir şekilde oluştura bilirler. Başvuru formu sonrasında Uygulamalı Girişimcilik Eğitimi Sınav Soruları hakkında biraz da bilgi sahibi olursanız doğrudan Şırnak ilinde icra edilecek olan kurslara kayıt yaptırma imkanını yakalarsınız.

KOSGEB Şırnak birim adresleri

Türkiye sınırları içerisinde her ilde KOBİ ve girişimci destek imkanı sunan KOSGEB Şırnak ili ve ilçeleri Beytüşşebap, Cizre, Güçlükonak, Silopi, Uludere, İdil

Şırnak Merkez Müdürlük adres:

Vakıf kent mahallesi ulu dere caddesi TSO binası kat 3  ŞIRNAK

  • Tel: 0-486-216-77-71
  • Faks: 0-486-216-77-80

Şırnak Ticaret Sanayi Odası Temsilcilik adres:

Vakıf kent mahallesi ulu dere caddesi TSO hizmet binası numara 12 – ŞIRNAK

  • Tel: 0-486-216-59-06
  • Faks: 0-486-216-59-07

Cizre Ticaret Sanayi Odası Temsilcilik adres:

Kale mahallesi meydan cami karşısı eski belediye caddesi numara 28 – CİZRE

Tel: 0-486-616-72-54 Faks: 0-486-616-72-53

"KOSGEB Şırnak" Haberi için Soru Sorabilirsiniz.

"KOSGEB Şırnak" - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.

KOSGEBKredi.net