KOSGEB Kredi

KOSGEB SinopKOSGEB Sinop

KOSGEB Sinop’ta 2 birimi ile hem KOBİ hem de Uygulamalı Girişimcilik Eğitimi alacak yeni girişimcilere destek vermektedir. İŞKUR ve bir çok iş ortakları ile birlikte düzenlediği girişimcilik kurslarını Sinoplulara ücretsiz olarak yılın her aynında belli tarihler de vermektedir. Sizlerde kuracağınız iş yeri için şayet devletimizden hibe almak istiyorsanız mutlaka bu kurumlardan herhangi birinin düzenleyeceği girişimcilik kurslarına katılmanız gerekmektesiniz. Kursların Sinop ilimizde başlangıç tarihiler ile İnternet üzerinden başvuru da bulunacaklar için müracaat formuna sitemiz üzerinden erişim sağlaya bilirsiniz.

KOSGEB Sinop girişimcilik kursları ne zaman başlıyor?

Sinop ilimizde ve ilçelerin de talebe göre bazen ayda 5 eğitim düzenlenirken bazen ise sadece 1 girişimcilik kursu ile yeni girişimcilere işletme konularına içeren eğitimler verilmektedir. KOSGEB iş planı projesinin nasıl hazırlanacağının da anlatıldığı eğitimler ücretsiz olarak Sinoplu genç girişimcilere verilmektedir. İŞKUR ve TSO dahil bir çok resmi kurum aracılığı ile verilen eğitimlere 18 yaşından büyük herkes rahatlık ile katıla bilmektedirler. Ancak İŞKUR tarafından düzenlenen girişimcilik eğitimlerinde sadece işsiz olup İŞKUR kaydında isminizin olması gerekmektedir. Onun haricinde Sinop’ta düzenlenen tüm KOSGEB kurslarına başvuruşunuzu yapa bilirsiniz. Sinop ta düzenlenecek olan girişimcilik kurslarının başlangıç tarihlerini en doğru şekilde sadece bu https://www.kosgeb.gov.tr/site/tr/baglanti/ugeliste?IlID=57 adres üzerinden açılan sayfadan öğrenebilirsiniz.

Sinop girişimcilik eğitimlerine nasıl başvuru yapabilirsiniz?

Sinop ilindeki düzenlenecek eğitimleri hangi kurum yapacak olur ise olsun iki şekilde başvurunuzu gerçekleştire bilirsiniz. Bunlardan bir tanesi eğitim tarihlerinin olduğu sayfadan kursu verecek olan kurumun adresine doğrudan şahsen olarak nüfus cüzdanınız ile başvuru yaparak. Bir diğeri de İnternet üzerinden doğrudan başvuru formunu doldurarak yapılmasıdır. Her ikisinde de yapılan ilk başvurular ön başvuru olarak kabul edilmekte olup özellik ile yoğun talebin olması halinde Uygulamalı Girişimcilik Eğitimi Sınav Soruları yeni girişimcilere sorulmaktadır. Yapılan mülakat sonrasında en başarılı olan 25 girişimci eğitimlere kabul edilip, işletme konularının ağırlıkta olduğu kurslar verilmektedir.

İnternet üzerinden e- devlet kanalları ile girişimcilik eğitimi başvurusunda bulunacak olanlar başvuru formunu doldurmadan önce iletişim bilgilerini sisteme doğru ve eksiksiz bir şekilde girmeleri gerekmektedir. Aksi taktirde girişimcilik eğitimi başvuru formuna erişim esnasında sıkıntılar yaşaya bilmektedirler.

Sinop Müdürlük iletişim bilgileri

Adres: Cami kebir mahallesi Sakarya caddesi numara 59 kat 2 SİNOP

Tel: 0-368-261-57-67 Faks: 0-368-261-57-79  E-mail:  Sinop@kosgeb.gov.tr

Sinop Temsilcilik İletişim Bilgileri

Adres: Atatürk caddesi öz akman inşaat hanı kat 4 SİNOP

Tel: 0-368-260-42-20 Faks: 0-368-261-44-20 E-mail: Sinopsinod@kosgeb.gov.tr

Sitemizde KOSGEB destekleri hakkında detaylı bütün bilgiler yer almaktadır. Buna rağmen dilerseniz yukarıda yer alan Sinop iletişim adresleri ve telefonları ile irtibata geçerek gerekli bilgileri mesai saatleri içerisinde hiç bir ücret ödemen alabilirsiniz.

"KOSGEB Sinop" Haberi için Soru Sorabilirsiniz.

"KOSGEB Sinop" - 4 YORUM
 1. blank Kübra Taş dedi ki:

  Önlisans ameliyathane hizmetleri mezunuyum kosgeb desteğiyle medikalde çalışabiliyor muyum? Çalışma alanı karşılıyor mu?

  1. blank KOSGEBAdmin dedi ki:

   Evet açabilirsiniz.

 2. blank ercan dedi ki:

  bu aylarda kurs proğramınız varmı

  1. blank KOSGEBAdmin dedi ki:

   Uzaktan eğitimle hiç sıra beklemeden istediğiniz zaman Sinop ilimiz için kurslara katıla bilirsiniz.

KOSGEBKredi.net