KOSGEB Kredi

KOSGEB SamsunKOSGEB Samsun

Karedeniz bölgesinin naçizane illerinden olan Samsun KOSGEB için de bir hayli kıymetli bir ilimizdir. Bu nedendendir ki 19 Mayıs, Alaçam, Asarcık, Atakum, Ayvacık, Bafra gibi ilçeleri dahil olmak üzere tüm il sınırları içerisinde sürekli Uygulamalı Girişimcilik Eğitimi ↵ başlatarak bu güzel şehre yeni esnaflar kazandırmaya çalışmaktadır. Samsunlu genç yeni girişimcilerin kuracakları iş yeri için hibe almaları amacı ile Samsun Ticaret Sanayi Odası ile İŞKUR ile de iş birliğinde bulunan KOSGEB yerel belediyelerin de katkıları ile her ay birden fazla yeni kursların altına imza atmaktadır. Yörede bütün kurumlar tarafından düzenlenen yada ileri ki tarihler de düzenlenmesi planlanan bu eğitimlerin başlama tarihleri, adresleri ile ihtiyaç duyulan formları ile tek bir yerde sizler için topladık.

KOSGEB Samsun Uygulamalı Girişimcilik Eğitimleri ne zaman başlıyor ?

Samsunda çeşitli kurumlar tarafından girişimcilik eğitimleri düzenlenmektedir. Bu kurumların içinde SAMSUN ENGELLİLER FEDERASYONU dahi yer almaktadır. Eğitimlere genelde 18 yaşını doldurmuş olan bütün girişimciler şayet yasa dışı suç örgütüne üye olmayıp daha önce girişimcilik eğitimi almadılar ise okur yazar olmaları durumunda başvuruda bu kurumlara yapabilirler. Ancak, bazı kurumlar belli tarihler de düzenleyeceği eğitimler de farklı şartlar aramaktadır. Bu şartlar;

 • Sadece İŞKUR kaydı olan işsiz girişimciler yada
 • Sadece bayan girişimciler

gibi. Onun için lütfen eğitim başvurusunu yapmadan önce! Samsun ilinde 2 aylık eğitim başlama takvimine https://www.kosgeb.gov.tr/site/tr/baglanti/ugeliste?IlID=55 buradan eriştiğiniz vakit, kursu düzenleyen kurumun AÇIKLAMA kısmını dikkatlice okuyalım. Ayrıca açıklama hanesinde eğitim başvuruları için kurumumuza gibi yada başvurular sadece e-devlet üzerinden yapılacak diye uyarı mesajları da göre bilirsiniz. Şayet, başvurular kurumumuza ibaresi yoksa mutlaka ön başvuru formunu e-devlet üzerinden şu şekilde yapmanız gerekir.

e-Devlet üzerinden Samsun girişimcilik kurs başvurusunun yapılması

Kurum bir çok başvuru formunu e-devlet üzerine taşımıştır. Samsunda yapılacak olan başvuru formları da artık e-devlet üzerinden kabul edilmektedir. İlçeleri dahil olmak üzere, tüm Samsun girişimcilik eğitimine İnternet üzerinden başvuru yapmak isteyen girişimcilerin bir e-devlet şifresi olması gerekir. Ayrıca girişimci kurs başvurusunu İnternet üzerinden yapmaya başlamadan önce mutlaka e-devlet girişini yaparak ” İLETİŞİM BİLGİLERİ ” alanından mevcut bilgilerini doğru ve eksiksiz bir şekilde girmesi gerekmektedir. Bu işlemleri yerine getiren Samsunlu girişimcimiz doğrudan İnternet üzerinde başvuru işlemini https://bit.ly/2Tg7502 adresini kullanarak sağlayabilir. Sayfada sizlere KOSGEB’in tüm destek programları karşılayacaktır. Bu programlar içinde  ” Uygulamalı Girişimcilik Eğitimi ” sekmesini tıklayarak başvuru formuna doğrudan erişebilirsiniz.

Eğitimler sonrasında iş yerini kuran girişimcimizin hibe almaya giden yolda önüne çıkacak olan adımlar buradaki kılavuz da yer almaktadır.

KOSGEB Samsun Merkez Müdürlüğü Adres Bilgileri

Samsun ilinde tek bir Müdürlük ile hem KOBİ hemde yeni girişimcilere hizmet ağı kuran KOSGEB Merkez şubesinin adres bilgileri şu şekildedir.

Adres: Organize sanayi böl. Sos. Tesisler KUTLUKENT

 • Tel: 0-362-266-97-14
 • Faks: 0-362-266-97-13
 • E-posta: samsun@kosgeb.gov.tr

"KOSGEB Samsun" Haberi için Soru Sorabilirsiniz.

"KOSGEB Samsun" - 4 YORUM
 1. blank Mesut Özkurt dedi ki:

  Eşim 33 yaşında bulunduğumuz ilçeye güzellik salonu merkezi açmak istiyor. Kosgeb girişimci kadın yada genç işletme yada benzer proğramınızdan faydalan bilir miyiz

  1. blank KOSGEBAdmin dedi ki:

   Evet, yararlana bilirsiniz. Genç için 30 yaş aranırken kadın için herhangi bir yaş kriteri aranmadığını belirtmek isterim.

 2. blank Nazlıcan dedi ki:

  Merhabalar ben 26 yaşındayım. Üniversite mezunuyum Bafra da çocuklar İçin hobi atölyesi açmak istiyorum. Destek alabiliyor muyum sizden?

  1. blank KOSGEBAdmin dedi ki:

   Çocuk gündüz bakım evi kapsamında yer alan işletmeler desteklenmiyor. Farklı bir modelle açılırsa onu bilemem.

KOSGEBKredi.net