KOSGEB Kredi

KOSGEB SakaryaKOSGEB Sakarya

Sakarya ilimizde KOSGEB Erenler ilçesinde bulunan tek Müdürlüğü ile hem yeni girişimcilere hem de KOBİ & Esnafımıza yıllardır hizmet vermektedir. İŞKUR, TSO ( Ticaret Odaları ) yerel belediyeler ile Halk Eğitim Merkezlerinin destekleri ile hiç bir yeni girişimciyi mağdur etmeden tek bir Müdürlük olmasına rağmen yıllardır Uygulamalı Girişimcilik Eğitimi düzenlemektedir. Sakarya ve çevre ilçelerinde KOSGEB kurslarını bu devlet kurum ile sürekli olarak düzenleyen kurum eğitim tarihlerini ve adreslerini sadece tek bir adres üzerinden katılımcıları ile paylaşmaktadır.

KOSGEB Sakarya girişimcilik eğitimleri ne zaman başlıyor ?

Sakarya ilimizde diğer nüfusu aynı olmasına rağmen illerimize göre çok daha fazla bir şekilde Uygulamalı Girişimcilik Eğitimi düzenlenmektedir. Özellik ile İŞKUR tarafından düzenlenen bu eğitimlere eğitmen olarak çoğunluk ile İHSAN SERDAR DEMİRBİLEK gelmektedir. İşletme derslerinin çoğunluk ile verildiği Sakarya girişimcilik kurslarının en güncel ve doğru başlangıç tarihleri sadece bu https://www.kosgeb.gov.tr/site/tr/baglanti/ugeliste?IlID=54 adres te gözükmektedir. Sakarya ve çevre ilçelerindeki tüm girişimcilik kurslarının adreslerini sizlerde bu adrese girerek istediğiniz vakit öğrene bilirsiniz.

Sakarya KOSGEB girişimcilik eğitimi başvuruları nasıl yapılır ?

KOSGEB Sakarya

KOSGEB Sakarya

Sakarya’da İŞKUR girişimcilik eğitimlerine katılabilmeniz için mutlak suret ile İŞKUR kaydınızın olması dolayısı ile işsiz olmanız gerekir. Ama yerel belediyeler veya TSO gibi meslek odalarının düzenlediği girişimcilik eğitimleri için bu şart aranamaz. Tüm Sakarya ilindeki girişimcilik eğitimleri iki şekilde başvuru kabul etmektedir. Bunlardan bir tanesi ilgili sayfada yer alan kuruma şahsen olarak başvurunun yapılması, bir diğeri de e-devlet üzerinden müracaatlardır. E-devlet üzerinden başvuruda bulunacak olan yeni girişimcilerin;

  1. Kendilerine ait bir e-devlet şifresinin olması
  2. E-devlet sistemine girerek iletişim bilgilerini güncellemeleri gerekmektedir.

Özellik ile iletişim bilgilerinin içinde yer alan e-posta adresinin girilmesi çok önemlidir. Bilgilerini güncelleyen yeni girişimci https://edevlet.kosgeb.gov.tr/ adrese giriş yaparak sayfada yer alan TÜM HİZMETLERİ göster butonundan YENİ GİRİŞİMCİLİK EĞİTİMİ menüsüne girip başvuru formunu doğru bir şekilde doldurması yeterlidir.

Sakaryalı yeni girişimcilerin KOSGEB  destek programları içinde yer alan ” Girişimcilik Destek Programı ” başvurusu için alacakları yol haritasını bu kılavuz ile anlattık. Lütfen sizler ile paylaştığımız bu kılavuzu eğitim başvursun da bulunmadan önce dikkatlice okuyunuz.

KOSGEB Sakarya müdürlüğü

KOSGEB il veya ilçenin nüfus durumuna göre Müdürlük veya temsilcilikler kurmaktadır. KOSGEB Sakarya ‘da kosgeb destekleri ile iş yeri açmak veya büyütmek isteyenler için bir Müdürlük ile hizmet vermektedir. KOSGEB Sakarya Müdürlüğümüzün telefon, adres iletişim bilgileri aşağıdaki gibidir.

Adres: Yeni Mahalle Hoca Ahmet Yasevi Caddesi Numara: 23 Toptancılar Çarşısı ERENLER / SAKARYA

Telefon: 0-264-276-86-66 Faks: 0-264-276-86-66 E-mail: Sakarya@kosgeb.gov.tr

 

"KOSGEB Sakarya" Haberi için Soru Sorabilirsiniz.

"KOSGEB Sakarya" - 2 YORUM
  1. blank Cem akbak dedi ki:

    Kosgeb baş vurmak istiyorum

    1. blank KOSGEBAdmin dedi ki:

      Nasıl başvuru yapacağınızı sitemiz üzerinden bulabilirsiniz.

KOSGEBKredi.net